Kraj profesionalizacije vojske i ukidanje vojnog roka 2011.

Titus.

Ističe se
Banovan
Poruka
2.276
Ministar odbrane Dragan Šutanovac izrazio je danas očekivanje da će sledeće godine u ovo vreme biti završena profesionalizacija Vojske Srbije i da će potom predsednik Srbije Boris Tadić moći da ukine služenje vojnog roka.

Šutanovac je na ambasadorskoj konferenciji u Beogradu istakao da je osnovni cilj tog ministarstva u ovoj godini završetak profesionalizacije Vojske Srbije.
Ukoliko ne bude promena u budžetu ili većih poremećaja na tržištu rada, proces profesionalizacije vojske moći će da bude završen u predvidjenom roku, rekao je ministar.
Šutanovac je podsetio da su proizvodi srpske odbrambene industrije prisutni na tržištima Iraka, Alžira, SAD, Kanade i drugih zemalja i zahvalio se ambasadorima Srbije na pomoći u realizaciji izvoznih poslova zatraživši da to čine i ubuduće.
Šutanovac je najavio da 18. januara u Beograd stiže delegacija Ministarstva odbrane Crne Gore, s kojom će se razgovarati o podeli imovine bivše zajedničke države.
Prema njegovim rečima, Srbiji bi trebalo da pripadne šest letilica, koje su ostale u Podgorici, kao i jedan trenažer za obuku pilota.
Šutanovac je ukazao i na značaj medjunarodne saradnje Ministarstva odbrane čime se "podiže ugled ne samo vojske, već i države".
On je naglasio značaj učešća u mirovnim operacijama UN dodajući da je uz Liban, vojska dobila poziv za učešće u mirovnoj operaciji UN na Kipru, zajedno sa slovačkim i mađarskim kontigentom "plavih šlemova".
Šutanovac je podsetio da je jedan od zadataka tog ministarstva bilo vraćanje poverenja u Vojsku Srbije i da su danas naše oružane snage postale institucija koja je po poverenju gradjana odmah iza Srpske pravoslavne crkve.
Ministar odbrane je istakao da o povećanom poverenju gradjana u vojsku svedoče i rezultati istraživanja, prema kojima je medju oružanim snagama najmanje korupcije, i značajno veće interesovanje za upis na vojne škole i Vojnu akademiju.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/171283/Kraj-profesionalizacije-vojske-i-ukidanje-vojnog-roka-2011

Eto malo jedne teme koja je, pretpostavljam, zanimljiva za forumashe...Izgleda smo dzaba krechili svih minulih godina, kad ce svi u NATO....
 
nema to vise sad se jede u askari samo burek , pica , pljeskavica ... trodon , dzojus i pajica ... z:D
'Bes mi sve, znao sam da ces ti da pomenes neke opijate, sve u cilju diskreditacije nase Narodne Armije. Pa je l' vidis ti da ja ovde 'ocu da privolim drugara nam manjinske orijentacije da sa mnom izede koju halal slanincinu, a ti tu pominjes kojekakve sto legalne, sto nelegalne supstance.

Mislim, nije da vojniku najbolji drug nije buksna od kojih sest santima i po grama, al' opet...
 
'Bes mi sve, znao sam da ces ti da pomenes neke opijate, sve u cilju diskreditacije nase Narodne Armije. Pa je l' vidis ti da ja ovde 'ocu da privolim drugara nam manjinske orijentacije da sa mnom izede koju halal slanincinu, a ti tu pominjes kojekakve sto legalne, sto nelegalne supstance.

Mislim, nije da vojniku najbolji drug nije buksna od kojih sest santima i po grama, al' opet...
u pravu si , zaboravio sam da su u tim krajevima odakle nas drugar dolazi , gadljivi i uzasnuti nad tim supstancama ,silly me z:(
 
E pa upravo zbog takve vase "ljubaznosti " , tj . tim provokacijama za svinjsko meso , vecini Bosnjaka ne pada na pamet da redovno sluzi vojsku ... I jos sto ima takvih nacionalistickih kretena koliko hoces, pa ne vidim nijedan dobar razlog zasto bih ja sluzio vojsku ....

Ја ти лепо рекох...иди за турску..де се наљути!
 
E pa upravo zbog takve vase "ljubaznosti " , tj . tim provokacijama za svinjsko meso , vecini Bosnjaka ne pada na pamet da redovno sluzi vojsku ... I jos sto ima takvih nacionalistickih kretena koliko hoces, pa ne vidim nijedan dobar razlog zasto bih ja sluzio vojsku ....
Niko nije mislio nista lose, nego se ti lako vredjas.

EDIT: Dobro, Bandi mozda i jeste, zao je to i prek ravnicar. z:mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top