Svevišnji djelio baštinu tada Jahvu zapadne Jakovljevo plame!.

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Vidim li ja tu da Svevišnji je veći od Jahve koji je dodjeljen samo Jakovljevu plemenu??
A dole u djelu knjige o Danijelu da ima i Pradavni.
Izgleda veći od Svevišnjega.


Spomeni se dana pradavnih, promotri godine od naraštaja do naraštaja. Oca svoga pitaj, i poučit će te, pitaj starije, pa će ti kazati. 8 Kad je Svevišnji baštinu dijelio narodima, kad je razmještao sinove čovječje, odredi im međe po broju Božjih sinova: tad Jahvu njegov narod zapade,Jakov bi njegova baština. 11 Poput orla što bdi nad gnijezdom, nad svojim orlićima lebdeći, tako on krila širi, uzima ga, pa ga na svojim nosi perima. 12 Jahve sam njega je vodio, tuđeg boga s njim ne bijaše.

PON ZAKON 32,6-11


http://www.hbk.hr/biblija/pregled.php?odabir=Spnz

http://adventisti.info/biblija/glava.php?gid=185&prijevod=stvarnost


http://jcsm.org/StudyCenter/croatian/B05C032.htm


22 Dok nije došao Pradavni i, i dok nije bilo dano pravo svecima Svevišnjega, i dok nije prispjelo vrijeme, da sveci preuzmu vlast

Daniel 7



Danijel 7
9 Gledao sam: Prijestolja bjehu postavljena i Pradavni sjede. Odijelo mu bijelo poput snijega; vlasi na glavi kao čista vuna. Njegovo prijestolje kao plamenovi ognjeni i točkovi kao žarki oganj. 10 Rijeka ognjena tekla, izvirala ispred njega. Tisuću tisuća služahu njemu, mirijade stajahu pred njim. Sud sjede, knjige se otvoriše. 11 Ja gledah tada, zbog buke velikih hula što ih govoraše rog, i dok gledah, neman bi ubijena, njezino tijelo raskomadano i predano ognju. 12 Ostalim nemanima vlast bi oduzeta, ali im duljina života bi na jedno vrijeme i rok. Vlast svijeta predana Sinu čovječjemu 13 Gledah u noćnim viđenjima i gle, na oblacima nebeskim dolazi kao Sin čovječji. On se približi Pradavnome i dovedu ga k njemu. 14 Njemu bi predana vlast, čast i kraljevstvo, da mu služe svi narodi, plemena i jezici. Vlast njegova vlast je vječna i nikada neće proći, kraljevstvo njegovo neće propasti. Anđeo tumači viđenje 15 Meni, Danielu, smete se zbog toga sav duh, viđenja mi se vrzoše glavom, svega me prestraviše. 16 Pristupih jednome od onih koji stajahu ondje i zamolih ga da mi rekne istinu o svemu tome. On mi odgovori i kaza mi značenje: 17 "One četiri goleme nemani jesu četiri kralja koji će se dići na zemlji. 18 Ali će od njih kraljevstvo preuzeti Sveci Svevišnjega i oni će ga posjedovati za vijeke vjekova."



Daniel 4
to si ti, o kralju, koji si velik i moćan, veličina ti se povećala i dosegla do neba, a tvoja vlast do krajeva zemlje. 21 ovo je značenje, o kralju, odluka Svevišnjega što će se ispuniti na mom gospodaru kralju: 22 Izagnat će te iz društva ljudi i sa životinjama ćeš poljskim boraviti; hranit ćeš se travom kao goveda, tebe će prati rosa nebeska; sedam će vremena proći nad tobom dok ne upoznaš da Svevišnji ima vlast nad kraljevstvom ljudskim i da ga daje kome on hoće.
 
Poslednja izmena:
Najsažetije. Bog ima tri vida a bezbroj oblika. Od svih tih bezbrojnih oblika - jedan je izvorni, ostali ikao se ne razlikuju od Njega, nisu izvorni već im je On izvor. Bog je jedan u bezbroj oblika, i oni koji su ekspanzije izvornog oblika iz koga svi izviru su taj Bog, ali oni su emanacija onog jednog oblika koji je izvorni - od tih bezbroj oblika samo je jedan oblik izvor svim ostalima. Svi oni bespočetno u večnosti izviru iz Njega, nije On stariji od Njih niti su oni mlađi od Njega, pa ipak samo je jedan oblik izvorni oblik a svi oblici su jedan Bog u tri vida i bezbroj oblika.

Što će reći Jahve jeste Bog, jedan od Njegovih bezbrojnih oblika ispoljenja, kao što je i Alah... ali nisu onaj izvorni, iako nerazličit od Njega i jedno s Njim. Jedan Bog, tri vida, bezbroj oblika ispoljenja.
 
Poslednja izmena:
@Eleleth......Može biti da si u pravu. Ja sam probao sa kabalističkom meditacijom da ispitam Bibliju i mogu reći da Jahve, Isus i Višnji (Višnu) nisu isti entiteti; ili se barem ne ukazuju na istom mestu kabalističkog drveta.:bye:

Ni Višnu nije izvorni oblik. Iako ima tri oblika Višnua (Garbodakasayi Visnu, Ksirodakasayi Visnu i Karanodakasayi Visnu), ni jedan od nije izvorni, ali svi jesu Bog, oblici ispoljenja jednog Boga, ali posebni entiteti.
 
Ni Višnu nije izvorni oblik. Iako ima tri oblika Višnua (Garbodakasayi Visnu, Ksirodakasayi Visnu i Karanodakasayi Visnu), ni jedan od nije izvorni, ali svi jesu Bog, oblici ispoljenja jednog Boga, ali posebni entiteti.

Pa ako ćemo tačno Višnu je svuda i ima 10 avatara, ali ne može da se vidi jasno jer mi se u meditaciji javlja nešto kao siva magla koja treperi i krivi sliku kao u iskrivljenom ogledalu. Mislim da je to previsoko-preduboko da bi se moglo jasno videti. :zimag:
 
Pa ako ćemo tačno Višnu je svuda i ima 10 avatara, ali ne može da se vidi jasno jer mi se u meditaciji javlja nešto kao siva magla koja treperi i krivi sliku kao u iskrivljenom ogledalu. Mislim da je to previsoko-preduboko da bi se moglo jasno videti. :zimag:

To je beskrajno složenije i postoje autentični opisi, vrlo detaljni. Nema to veze sa nikakvim meditacijama pojedinaca.
 
Ako čovek (pojedinac) ne može da to vidi u meditaciji kako je onda to uopšte poznato? Opet je neko (pojedinac) morao to videti, a to znači da je moguće. z;)

Poznato je iz svetog spisa, objave i iz iskustva ljudi koji su deo autentičnog nasleđa. Verodostojna su samo ona viđenja koja su potvrđenja u okviru nasleđa, to šta masa ljudi nezavisno od nasleđa "vidi" su najčešće prelesti.
 
@Eleleth......Može biti da si u pravu. Ja sam probao sa kabalističkom meditacijom da ispitam Bibliju i mogu reći da Jahve, Isus i Višnji (Višnu) nisu isti entiteti; ili se barem ne ukazuju na istom mestu kabalističkog drveta.:bye:

Bolan Tetramatron pa nisam ja ovo smislio već je iz Biblije.
Ako ta Biblij još važi kao nešto bitno.
Tako da ne radi se tu o meni jesam li ja u pravu.
Molim lijepo.
 
Ja sam vidio bjelog starca u astralnom tjelu na vlastite oči, nakon oslobođenja
ogromne energije koja mi je tjelom kao toplina prošla.
Ima vremena od toga.

Taj starac je ljudski kalup, i nije samo starac nego i mladić, a sila koju isijava nije baš toplina nego više nešto kao da si priključen na raketni pogon :per:
Međutim ne znam da li uopšte može da se iskoristi za nešto. Tu energiju sam iskoristio samo nekoliko puta i to za trežnjenje (kad se dobro zapijem) Otrezni te expresno. z:poz:
 
Taj starac je ljudski kalup, i nije samo starac nego i mladić, a sila koju isijava nije baš toplina nego više nešto kao da si priključen na raketni pogon :per:
Međutim ne znam da li uopšte može da se iskoristi za nešto. Tu energiju sam iskoristio samo nekoliko puta i to za trežnjenje (kad se dobro zapijem) Otrezni te expresno. z:poz:

Ne znam ja što je to ali sam vidio starca kao snijeg je bjel cjelim tim tjelom.
I nikakvom on nije energijom isijavao već sam je isijavao toplinom cjelim tjelom.
A nikakvog mladića nisam nikad vidio.
Inače ne pijem 20 godina već.
Osim neki dan za novu godinu malo sam loknuo ali nije mi se ništa pričinilo.
 
Taj starac je ljudski kalup, i nije samo starac nego i mladić, a sila koju isijava nije baš toplina nego više nešto kao da si priključen na raketni pogon :per:
Međutim ne znam da li uopšte može da se iskoristi za nešto. Tu energiju sam iskoristio samo nekoliko puta i to za trežnjenje (kad se dobro zapijem) Otrezni te expresno. z:poz:

Fenomen si ti.Nikako da provalim u sta stvari verujes.Da vidim..Spominjao si kabalu,hodanje po vatri,da li baptizam,ma ne pamtiv vise sta sve ne.z:mrgreen:
 
Fenomen si ti.Nikako da provalim u sta stvari verujes.Da vidim..Spominjao si kabalu,hodanje po vatri,da li baptizam,ma ne pamtiv vise sta sve ne.z:mrgreen:
Više puta sam rekao da sam ja Bogotražitelj po verskom opredeljenju. Zaviriću i u pakao i u raj da ga nađem. z:mrgreen:
Drago mi je da paziš na času. Hodao sam po vatri i bavio sa kabalom i prizivao demone, i rasterao ih i bio u manastiru i otišao iz manastira, maditirao na jantre, mantrao, okretao brojanicu (što ti izađe na isto), trenutno sam baptist. z:mrgreen:
 
Više puta sam rekao da sam ja Bogotražitelj po verskom opredeljenju. Zaviriću i u pakao i u raj da ga nađem. z:mrgreen:
Drago mi je da paziš na času. Hodao sam po vatri i bavio sa kabalom i prizivao demone, i rasterao ih i bio u manastiru i otišao iz manastira, maditirao na jantre, mantrao, okretao brojanicu (što ti izađe na isto), trenutno sam baptist. z:mrgreen:

Pratim tvoj lik i delo sta da ti kazem.z:mrgreen:I ja sam na tom Bogotraziteljskom putu
bio medju J.Svedocima,muslimanima,pravoslavlju.Kad nadjes nesto aj javi leba ti dosta mi je vise da sve ispitujem a nista konkretno ne saznajem.Da,jos nesto,neko te je ovde cini mi se od pravoslavaca prozivao da si malo preterao u tom druzenju sa demonima i da je bilo povuci-potegni,pa da te je Crkva spasila,istina?I isplatili se tako ici kao sto kazes i u pakao da bi nasao to sto trazis,ja sam ipak malo oprezniji.z:hm:
 
Pratim tvoj lik i delo sta da ti kazem.z:mrgreen:I ja sam na tom Bogotraziteljskom putu
bio medju J.Svedocima,muslimanima,pravoslavlju.Kad nadjes nesto aj javi leba ti dosta mi je vise da sve ispitujem a nista konkretno ne saznajem.Da,jos nesto,neko te je ovde cini mi se od pravoslavaca prozivao da si malo preterao u tom druzenju sa demonima i da je bilo povuci-potegni,pa da te je Crkva spasila,istina?I isplatili se tako ici kao sto kazes i u pakao da bi nasao to sto trazis,ja sam ipak malo oprezniji.z:hm:

Pa istina je. U stvari sam meditirao danima na boginju Kali i ona se odazvala. Kad je došla to je bio najstrašniji događaj u mom životu. To je neopisiv užas od kojeg se ledi krv :zima2::zima2:
Pobegao sam u zilote i mogu da ti kažem da su me vrlo efikasno opravili za kratko vreme. Tehnike koje koriste su kao pravoslavne (to nećeš videti nigde u srpskoj pravoslavnoj crkvi) mada mi više liče na prikrivene kabalističke tehnike. Međutim kad su me opravili onda su hteli da me iskoriste da svakodnevno bacam kletve na druge ljude što mi ne pada na pamet da radim, pa sam otišao. z:hm:
 
Pa istina je. U stvari sam meditirao danima na boginju Kali i ona se odazvala. Kad je došla to je bio najstrašniji događaj u mom životu. To je neopisiv užas od kojeg se ledi krv :zima2::zima2:
Pobegao sam u zilote i mogu da ti kažem da su me vrlo efikasno opravili za kratko vreme. Tehnike koje koriste su kao pravoslavne (to nećeš videti nigde u srpskoj pravoslavnoj crkvi) mada mi više liče na prikrivene kabalističke tehnike. Međutim kad su me opravili onda su hteli da me iskoriste da svakodnevno bacam kletve na druge ljude što mi ne pada na pamet da radim, pa sam otišao. z:hm:

Svasta si ti prosao...
Nadam se samo da cemo uspeti da nadjemo to sto trazimo...
 
Svasta si ti prosao...
Nadam se samo da cemo uspeti da nadjemo to sto trazimo...

Piše:"Traži i naći ćeš!" Ja sam siguran da ću naći.
Ima jedna ruska bajka u kojoj je jedna baba rekla devojci da uzme kantu i da napuni presušeni bunar vodom. Ova je krenula i godinama punila presušeni bunar. Voda je naravno nestajala u zemlji i bunar se nije mogao napuniti. Nakon dugo godina ponovo je došla baba i kad je videla da devojka ima velike žuljeve i da i dalje puni bunar (istrajava u poslu) baba se preobratila u sjajnu vilu i rekla devojci da je i ona sad dostojna da postane vila i da uđe u vilinsko carstvo.
Poenta priče je da se treba istrajati, jer ako ti ne možeš dohvatiti Boga on tebe može i hoće kad vidi da si uporan. z:)
 
Slucajno se danas setih ove teme kad sam negde procitala:
U ugaritskoj mitologiji vrhovni bog El je imao dvojicu sinova Boala i Jaha, a simbol Jaha je bila zmija; i rece El : Jah je moj sin..
Ovo se moze dovesti u vezu sa onim u ponovljenom zakonu:
Kad je Visnji(hebrejski El) bastinu delio narodima, tad Jahvu njegov narod zapade...
Eleleth, mislis li da ima neke veze s tim?
 
Slucajno se danas setih ove teme kad sam negde procitala:
U ugaritskoj mitologiji vrhovni bog El je imao dvojicu sinova Boala i Jaha, a simbol Jaha je bila zmija; i rece El : Jah je moj sin..
Ovo se moze dovesti u vezu sa onim u ponovljenom zakonu:
Kad je Visnji(hebrejski El) bastinu delio narodima, tad Jahvu njegov narod zapade...
Eleleth, mislis li da ima neke veze s tim?

Naravno da ima Ugarit i Kanan su srodni a iz Kanana su ovi donijeli mnogo toga.
 
Vidim li ja tu da Svevišnji je veći od Jahve koji je dodjeljen samo Jakovljevu plemenu??
A dole u djelu knjige o Danijelu da ima i Pradavni.
Izgleda veći od Svevišnjega.


Spomeni se dana pradavnih, promotri godine od naraštaja do naraštaja. Oca svoga pitaj, i poučit će te, pitaj starije, pa će ti kazati. 8 Kad je Svevišnji baštinu dijelio narodima, kad je razmještao sinove čovječje, odredi im međe po broju Božjih sinova: tad Jahvu njegov narod zapade,Jakov bi njegova baština. 11 Poput orla što bdi nad gnijezdom, nad svojim orlićima lebdeći, tako on krila širi, uzima ga, pa ga na svojim nosi perima. 12 Jahve sam njega je vodio, tuđeg boga s njim ne bijaše.

PON ZAKON 32,6-11


Evo ovde je vidljivo da potpuno dva izdvojena naziva u jednom kontekstu dakle dva su u pitanju a Jahveh je niži od najvišega koji je djelio.

Pročitajte pažljivo ‘el·yō·wn je sveišnji najviši http://biblos.com/deuteronomy/32-8.htm
dok Yah·weh je dodjeljen Jakovu ili Israelu http://biblos.com/deuteronomy/32-9.htm


So blebetanja Jahvweh je bog i slične stvari da je isključivo sam Jahweh je obična laž.Jahweh je samo niži aspket u aspektologiji koja ima brojna imena.
 
Najsažetije. Bog ima tri vida a bezbroj oblika. Od svih tih bezbrojnih oblika - jedan je izvorni, ostali ikao se ne razlikuju od Njega, nisu izvorni već im je On izvor. Bog je jedan u bezbroj oblika, i oni koji su ekspanzije izvornog oblika iz koga svi izviru su taj Bog, ali oni su emanacija onog jednog oblika koji je izvorni - od tih bezbroj oblika samo je jedan oblik izvor svim ostalima. Svi oni bespočetno u večnosti izviru iz Njega, nije On stariji od Njih niti su oni mlađi od Njega, pa ipak samo je jedan oblik izvorni oblik a svi oblici su jedan Bog u tri vida i bezbroj oblika.

Što će reći Jahve jeste Bog, jedan od Njegovih bezbrojnih oblika ispoljenja, kao što je i Alah... ali nisu onaj izvorni, iako nerazličit od Njega i jedno s Njim. Jedan Bog, tri vida, bezbroj oblika ispoljenja.
Samo ima mali tu problem što je 12 sinova Izraila.
 

Back
Top