Anoreksija i bulimija

160
ista kilazaz:hm:
pitam za visinu,zato sto visi ljudi imaju brzi metabolizam,vecu potrebu za kalorijama
ako hoces da se zdravo ugojis-bademasto voce je prava stvar za to

ja imam brz metabolizam inace
e ovo za visinu je mozda i tacno
primetila sam da su niske osobe obicno mnogo nabijene
sve im ide u dupe koje je do kolena
krkne

e super probacu to za voce..volela bi da imam 3 vise
 
trenutno nzm nikog ko ima problem sa kilogramima...msm znam malo onih sa previse al to nije nista spec...
o sajtovim te teme...nista spec...mogu da daju dobar savet...
ja licno nemam problema sa viskom kg...mozda malo...1 2 kilograma...ali ocu da smrsam 6 da bas dobijem vitak izgled.....
Vracam se ove nedelje na Taekwondo(i srecan sam kao kuce..z:lol:z:lol:z:lol:z:lol:)...tako da ce mi to pomoci da smrasam...:D:D...
 
Jao imam anoreksičnu drugaricu, i uvek kada pokušam da joj stavim do znanja koliko je to pogrešno,
ona počne "Lako je tebi da kažeš kad si mršava, blabla..."
Nikako da joj objasnim da ja to ne bih radila ni kad bih imala 100kg...
bavim se sportom, ali takva sam oduvek...
"Debele", samo im je mozak zadebljao, što ne čudi, s obzirom na to koga slušaju.
 
trenutno nzm nikog ko ima problem sa kilogramima...msm znam malo onih sa previse al to nije nista spec...
o sajtovim te teme...nista spec...mogu da daju dobar savet...
ja licno nemam problema sa viskom kg...mozda malo...1 2 kilograma...ali ocu da smrsam 6 da bas dobijem vitak izgled.....
Vracam se ove nedelje na Taekwondo(i srecan sam kao kuce..z:lol:z:lol:z:lol:z:lol:)...tako da ce mi to pomoci da smrasam...:D:D...
cini mi se da je evances napisala da teba i zdravo da se hranis..nije fora samo da vezbas z:)))
100% je tacno
kazem ti,mnogo sam istrazivala
znaci kikiriki,bademi,lesnici,orasi
samo krkaj:D
e,i suvo voce ako volis,slobodno:lol:
e i ja hocu da se ugojim 1kg a ne volim nista sto si spomenula z:mgreen:
jel ima jos nesto osim kikirikija i i suvog voca?? z:)))
 
Jao imam anoreksičnu drugaricu, i uvek kada pokušam da joj stavim do znanja koliko je to pogrešno,
ona počne "Lako je tebi da kažeš kad si mršava, blabla..."
Nikako da joj objasnim da ja to ne bih radila ni kad bih imala 100kg...
bavim se sportom, ali takva sam oduvek...
"Debele", samo im je mozak zadebljao, što ne čudi, s obzirom na to koga slušaju.

e i meni je to rekla jedna drugarica kad je bila na dijeti..znaci nista nije jela samo jednu jabuku i ja joj kazem da to nije zdravo ona meni lako je tebi da kazes kad si mrsava...ni ja to ne bih radila ni kad bih imala 100kg pre bih pocela da teniram nesto ili bih smanjila slatkise..
a ona je bas anoreksicna ili bi htela da bude toliko mrsava??
 
cini mi se da je evances napisala da teba i zdravo da se hranis..nije fora samo da vezbas z:)))

e i ja hocu da se ugojim 1kg a ne volim nista sto si spomenula z:mgreen:
jel ima jos nesto osim kikirikija i i suvog voca?? z:)))

haha...zdravo se ja hranim...jedem dosta voc.....al uvek jedem kasno...u poslednjih par meseci nisam jeo pre 2...a desi mi se kad idem popodne u skolu da mi je prvi obrok u 8 uvece...prosto ne mogu da jedem pre 1...a pijem 5-6 bocica kokakole dnevno i na to puknem 300 din za jelo mi ostane 50 dinara i sta da kupim za te pare...
 
haha...zdravo se ja hranim...jedem dosta voc.....al uvek jedem kasno...u poslednjih par meseci nisam jeo pre 2...a desi mi se kad idem popodne u skolu da mi je prvi obrok u 8 uvece...prosto ne mogu da jedem pre 1...a pijem 5-6 bocica kokakole dnevno i na to puknem 300 din za jelo mi ostane 50 dinara i sta da kupim za te pare...
i to je bitno kad hoces da smrsas moras da znas tacno kad ti je koj obrok
najbolje je ovako:
dorucak-9
rucak-14
vecera-20 i za veceru voce ili jogurt
ako ustanes sat-dva kasnije pomeris sve za sat dva .. z:)))
 
e super probacu to za voce..volela bi da imam 3 vise

Da li piješ voćne sokove nektare? Tu možeš da nakupiš 3 kile (na voćne šećere) + vitamine + vlakna

Ja sam jeo pečeni kikiriki (onaj sa crvenom "papirnatom" ljuščicom), on ima lipide + proteine + vlakna (iz ljuščice), a prodaju ga na meru u supermarketima
(on može i da se dodaje u razna kuvana jela (sos za testenine) kada mu se oguli ljuščica umesto onih pine nuts koji su preskupi)
 
5 obroka dnevno
3 glavna,2 puta po dvesto grama voca uzina
voda,sokovi nkako,najmanje 2 litre,moze i vise
za dorucak-250 gr jogurta sa 1% mlecne masti i tri kasike kornfleksa
uzina
pa rucak-200 gr svezeg povrca,isto toliko mesa(piletina,riba,junetina,curetina),rostilj,bareno
uzina
vecera-moju bolje da ne znate:(
to vam je uopsteno,vi idte kod nutricioniste,kome treba,individualno je najbolje i najefikasnije
 
5 obroka dnevno
3 glavna,2 puta po dvesto grama voca uzina
voda,sokovi nkako,najmanje 2 litre,moze i vise
za dorucak-250 gr jogurta sa 1% mlecne masti i tri kasike kornfleksa
uzina
pa rucak-200 gr svezeg povrca,isto toliko mesa(piletina,riba,junetina,curetina),rostilj,bareno
uzina
vecera-moju bolje da ne znate:(
to vam je uopsteno,vi idte kod nutricioniste,kome treba,individualno je najbolje i najefikasnije

Sve je to lepo u teoriji, ali u praksi teshko izvodljivo. Ja u proseku jedem 2 puta dnevno, jer ustajem oko 2-3 popodne, doruchkujem do 3-4, ruchak mi je recimo u 10 uveche, a notju kad sednem za komp, zaboravim se, ili me mrzi da ustanem i odem po jelo, i onda prodjem bez vechera. Mada nonstop grickam neshto, chips, smoki, chokoladu, pijem dosta sokova, ili alkohola ako ima (upravo sam sljushtio jednu limenku Tuborga xd). Nezdrav zhivot ftw! )
 
Sve je to lepo u teoriji, ali u praksi teshko izvodljivo. Ja u proseku jedem 2 puta dnevno, jer ustajem oko 2-3 popodne, doruchkujem do 3-4, ruchak mi je recimo u 10 uveche, a notju kad sednem za komp, zaboravim se, ili me mrzi da ustanem i odem po jelo, i onda prodjem bez vechera. Mada nonstop grickam neshto, chips, smoki, chokoladu, pijem dosta sokova, ili alkohola ako ima (upravo sam sljushtio jednu limenku Tuborga xd). Nezdrav zhivot ftw! )

ja izvela
tokom raspusta
veruj mi,moguce je:/
 
Prema jednoj teoriji, uзrok bulimije jepovezan sa fazom novorođenčeta, kada majka pogrešno prepoznaje potrebe deteta. Navodno, svaki dečji plač i svako nezadovoljstvo majka prepoznaje kao potrebu za hranom. Detet je, recimo, mokro, ili ga nešto boli, a majka mu daje da jede. Tako se razvija uslovni refleks gde se svako nezadovoljstvo povezuje sa uzimanjem hrane.

Lično, ova mi teorija deluje dosta čudno, jer bi onda i muškarci valjda podjednako podlegali toj bolesti.
 
Možda će neko pomisliti da je ovo za "Zdravlje", ali temu sam otvorila ovde, jer se ovi poremećaji javljaju uglavnom među tinejdžerima.
Mnogo sam čitala o poremećajima u ishrani koji danas više nisu retkost i zato mislim da na njih treba obratiti nešto veću pažnju.
Svi se žele uklopiti i pod svaku cenu biti prihvaćeni u društvu...
Neki beže od sebe, beže od stvarnosti, beže u ove bolesti.
Na TV-u vidimo stotine bolesno mršavih devojaka i momaka, u društvu ima sve više onih koji su sama kost i koža, baciš pogled u neki časopis - i tu je milion saveta kako smršati ili bar izgledati mršavije...
Razlozi oboljenja su rezultat udruženih socijalnih, porodičnih, emocionalnih, fizičkih, ali i genetskih uticaja.
Koreni se nalaze dublje (u psihi), što znači da to nije samo puka želja za vitkom linijom.
Posebnom riziku su izložene devojke i devojčice koje izgled smatraju presudnim za uspeh i sreću u životu.
Čudno je to što se ovde uglavnom radi o izuzetno inteligentnim devojkama...
Nažalost, mnogi slučajevi se završavaju smrću. :(

Dakle, moja pitanja su - šta vi mislite o svemu tome?
Poznajete li nekoga ko ima anoreksiju ili bulimiju?
Šta mislite o sajtovima Pro Ana i Pro Mia, koji promovišu ove bolesti kao stil života?
Meni je jako žao kada vidim da je neko ušao u ove začarane krugove...
Lepše mi je videti i malo puniju devojku, nego neku koja ima 20 kg sa krevetom.
Pišite...


-Čista glupost, bolje biti malo puniji neg skroz mršav.
-Da su sajtovi list papira zapalio bih oba.
-Volim da vidim devojku koja nije ni puna ni prazna.
.Pišem,pišem...
 
cini mi se da je evances napisala da teba i zdravo da se hranis..nije fora samo da vezbas z:)))

e i ja hocu da se ugojim 1kg a ne volim nista sto si spomenula z:mgreen:
jel ima jos nesto osim kikirikija i i suvog voca?? z:)))
med, mleko i mlevena plazma... jedi posle svakog jela po jabuku ili pola... to ne dodje teshko... ali od nje imash osetjaj gladi i ima skroba...
Hm, idealno je imati broj 15 međ' visinom i težinom.
Npr. 170/55, ili tako.

Inače, smatram da uvek mogu da izgledam bolje od ovoga, relativno sam mršava, ali u pantalonama. :/
kazhu manekenska gradja je 10 razlika... mada znam osobe koje imaju i 20 a ne izgledaju mrshavo...
ja po toj teoriji imam 15 kilograma vishka... al' se to ne vidi... msm ne izgledam ni mrshavo z:lol:
imam puno mishitja, ostalo mi od karatea...
problem je shto sam prestala da treniram, ceo dan sedim za klavirom.. za kompom.. za knjigom? xD
a i sad je raspust pa skoro svako veche pijem... a posle moram da jedem... a obozhavam slatko...
i tako... neam pare za teretanu.. al' kad je lepshe vreme chesto trchim ili shetam na duge staze..
al' opet...
 

Back
Top