Sa 3500 o/min na manje

vldmr

Obećava
Poruka
93
Ventilator na procesoru mi se vrti na 3500 o/min i stvara mi buku.Povezan je na maticnu plocu sa 3 zice na cpu fan.Jedna zica je +12v, druga (-).Neznam sta je ona treca zica,predpostavljam za regulaciju broja okretaja ali stalno mi vrti isto.Sada pitanje. Dali bih kombinacijom tih zica mogao spustiti napon pa samim tim i broj okretaja ventilatora.Temperatura procesora mi je uvek na 31-33 stepena.Ploca je starijeg datuma. Hvala za poznavaoca ovih stvari
 
mozes da budzis i da plus povezes na +5 V, crna nula, i trecu ( zutu ) ostavis da blei..onda ce se vrteti na 1000 obrtaja, al je pitanje da li je to dovoljno..
a mzoes i da kupis novi kuler..oj se konstantno vrti na 3300 obrtaja i ne cuje se..a ima 5 godina kako radi..:)
 
mozes da budzis i da plus povezes na +5 V, crna nula, i trecu ( zutu ) ostavis da blei..onda ce se vrteti na 1000 obrtaja, al je pitanje da li je to dovoljno..
a mzoes i da kupis novi kuler..oj se konstantno vrti na 3300 obrtaja i ne cuje se..a ima 5 godina kako radi..:)

Predpostavlio sam da je tako.Sada sam siguran.A sta je ona treca zica? Da nije ona mozda +5 V?.Ako nije snaci cu se da povezem.Morao bih kupiti i hladnjak i ventilator.To je nesto starijeg datuma i komplikovano za ugraditi.Ovako bi mi bilo jednostavnije neko vreme jos dok se ne ponovim. A normalno da cu pratiti temperaturu procesora. Hvala
 

Back
Top