i jos jedno pitanje za dr ili ginekologa

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
S obzirom na porodicnu anamnezu treba da budes opreznija.
Ultrazvuk je dosta pouzdan, s obzirom na tvoje godine i dovoljan.
Za koju godinu ces poceti redovno da ides na mamografiju.
Ono sto je bitno to je da redovno ides na pregled i ultrazvuk, a nije na odmet uraditi ni tumorske markere.
Ovo ti govorim radi prevencije.
Sto se tice bola, ako imas nekarakteristicne tegobe obrati se lekaru, ali hirurgu, pregled dojke spada u njihov domen a ne u domen ginekologa.
 
zvezdasica24:
cesto me boli leva dojka.bila sam kod doktora i na ultra zvuku i kazu da je sve ok.medjutim mene zanima koliko je ulta zvuk siguran?i sta bi to moglo da bude?da napomenem da su mi mama i baka umrle od raka dojke...imam 24 god.pomozite mi jer bol zna da bude nepodnosljiv.da li imam razloga za brigu?
Radila sam svojevremeno u bolnici na rentgenu i ponekad na mamografijama...To rade lekari ja sam samo bila tehnicar ali sam ponesto cula od onog sto pricaju...zapamtila sam na primer da bol gotovo nikad nije simptom da se nesto dogadja u dojci vec da se on javlja kako kaze apotekarka kod Pms ili eto neceg mnogo bezazlenijeg a da se te zlocudne stvari obicno upravo zato sto su bez simptoma prekasno otkriju...naravno to sto je u porodici bilo takvih slucajeva ti je dobar podstrek da redovno ides na kontrole...pa idi kod endokrinologa i sama proveri istinitost mojih reci...
 
Pila sam dosta antibiotika zbog urinarne infekcije bakterijom.Pre toga sam dala vaginalni bris i nije nadjeno nista.Pri kraju terapije antibiotikom pipemom,dobila sam sekret zuckaste boje.I ranije mi se desavalo da dobijem posle antibiotika i uzimala sam vaginalete i to mi je pomoglo.Za tri dana treba da dam urin da vidim da li mi je prosla infekcija.Zanima me da li smem da upotrebljavam vaginalete pre davanja urina?Da li to moze da utice na rezultat urina?Pocelo je sve vise da me svrbi,pa zbog toga pitam
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top