Ljudi pre nas,Ciklus zivota i Evolucija

Crazy-Wolf

Ističe se
Poruka
2.397
Diskusija o Atlantidi,pa potom nestajanju i evoluciji zivota,izmedju Demistera i mene me je podstakla da otvorim ovu temu...

-Demister : Pazi, teorija moze da bude stvarno mnogo. Ako budes malo istrazivao alternativnu arheologiju (necu reci zabranjenu jer je pogresno) videces da se sve svodi na taj period. Tacnije od tog do 12000 p.n.e. otprilike.
Evo jednog zanimljivog klipa.
-

-Crazy-Wolf : Ova teorija bi mogla da objasni otapanje glecera na severnom polu,povisen nivo mora, drasticno promenljivu klimu(al naravno tu se mozemo zahvaliti i staklenoj basti)...
P.S.Pa evo,u ovom klipu imas neki delimican odgovor na to pitanje evolucije...ovaj ciklus i sve to....mozda je Atlantida bila dom nekih "drugih" ljudi,kontas? Veoma zanimljivo.

-Demister : Klip sam uzeo kao kratko objasnjenje da je dom hipotetickih civilizacija mogao biti antarktik. Inace o tome sam dosta citao, a kao najbolji dokaz svemu tome mogu posluziti karte Piria Reisa. P.S. O kakvim "drugim" ljudima? Odavno sam gledao klip, a sada nisam u mogucnosti, objasni mi malo. Mislis tehnoloski naprednijim ili...?

-Crazy-Wolf : Kakva je to karta,objasni mi?(mrzi me da googlujem :S)
P.S. Pa evolucija...tj,ciklus evolucije... Po ovoj teoriji,mi nismo prvi(a ni zadnji) ljudi,humanoidi,koji su ziveli na Zemlji. Ciklus evolucije se ponavlja vec...pa,oduvek!xD
Kako sam ih ja shvatio,i sada po ovoj teoriji i ja mislim,da su Atlantidjani bili ti sto su ziveli pre nas...moguce,tehnoloski napredniji. Kontas sad?

-Demister : Aaaaa, znam o cemu govoris. Mislis o napretku civilizacije do maksimuma, a onda naglom padu pa sve ispocetka? Ne znam, moguce.
Tu kartu je nacrtao turski admiral Piri Reis sa svojim pomocnicima i ona pokazuje precizno Juznu Ameriku ali sto je najvaznije i Antarktik (pre njegovog otkrivanja) i to veooooma precizno. Pokazuje i da je prekriven shumama a ne ledom, precizno pokazuje lance planina kao i kompletnu hidrografiju.
P.S. A sastavljena je od mnogo starijih mapa i cak pokazuje neke zemlje na Antarktiku. To sam izostavio.

-Crazy-Wolf : Mislio sam na ultimativnu destrukciju tih ljudi(nestankom Atlantide i smrznucem Antarktika) i nastankom ljudske vrste sve iz pocetka...from scratch.
Ali moze i ovako....kao sto je Ajnstajn rekao : "Ako bi se vodio 3. Svetski Rat, 4. bi se vodio lukom i strelom."​
...

E evo tog klipa i ovde....

Ja sam reko svoje,sad da cujem vas.
Sta vi mislite o svemu tome...teoriji nastanka coveka,ciklus evolucije... ?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edite : Iz nekog razloga klip nije hteo da se otvori,pa sam ga izbrisao. Udjite preko,gore navedenog linka.
 
Poslednja izmena:
demisteru,inspirisao si temu
da castis

I posle kazu da smo mi losi za ovaj PDF. Castim naravno. z:mrgreen:

Sto se ovih drugih ljudi tice, verujem (ako su postojali naravno) da su bili drugaciji od nas. U kom smislu. Neko je pomenuo da su duhovno bili razvijeniji od nas, sto je moguce. Verujem da nisu bili toliko usresredjeni na tehnologiju kao mi danas a tako isto i na materijalizam pa bi bilo pogresno traziti nesto fascinantno u tom smislu vezano za njih. Mene zanima sta krije led Antarktika pod sobom, posto Piri Reisove mape pokazuju da ipak ima necega.
 
I posle kazu da smo mi losi za ovaj PDF. Castim naravno. z:mrgreen:

Sto se ovih drugih ljudi tice, verujem (ako su postojali naravno) da su bili drugaciji od nas. U kom smislu. Neko je pomenuo da su duhovno bili razvijeniji od nas, sto je moguce. Verujem da nisu bili toliko usresredjeni na tehnologiju kao mi danas a tako isto i na materijalizam pa bi bilo pogresno traziti nesto fascinantno u tom smislu vezano za njih. Mene zanima sta krije led Antarktika pod sobom, posto Piri Reisove mape pokazuju da ipak ima necega.


I ja isto,za taj duhovni nivo....ali ko ce ga znati. :S

A sto se tice tehnologije,moguce je(i najverovatnije) da nisu bili toliko razvijeni ko mi danas,ali je i moguce da su bili mozda i razvijeniji pa jednostavno otisli sa planete...mada bi mnogo logicnije bilo da su se preselili u toplije krajeve...tako da odpacimo tu misao. xD

Ali,ako nisu toliko razvijeni,a preselili su se...to bi objasnilo Platonovu teoriju da su Atlantidjani ziveli na ovim prostorima 9000g.p.n.e i ratovali sa ovdasnjim narodima... Ako je to tacno,onda su ratovali zbog zemlje,teritorije. z:)
 
I Neko je pomenuo da su duhovno bili razvijeniji od nas, sto je moguce.
Ja sam to spomenula. Smatram da su prvi ljudi nastali ne iz materije vec iz energije, da nisu bili fizicki u pocetku. Vremenom su bili sve vise fizicki i na kraju ostali zarobljeni u fizickoj realnosti, sto se u bibliji naziva pad iz raja. Posle su poslali jednu grupu na Zemlju na Atlantidu. Ovi su se borili protiv Djavolikih na Zemlji i na kraju smo nastali mi kao posledica....
 
Meni taj sukob Atlantide i "ostatka sveta" izgleda kao jako velik i dug. Ako se bosanske piramide dokazu, bice i dokaza da su ljudi na ovim prostorima jako davno ziveli sto je jedan veliki deo slagalice koji ce nam puuuno pomoci u daljem istrazivanju svoje prave istorije. z:)

P.S. Ja nekako u glavi imam sliku Atlantide kao civilizacije koja je razvijena otp. kao egipatska, mozda malo jaca i bolja na nekim nivoima.
 
Ja sam to spomenula. Smatram da su prvi ljudi nastali ne iz materije vec iz energije, da nisu bili fizicki u pocetku. Vremenom su bili sve vise fizicki i na kraju ostali zarobljeni u fizickoj realnosti, sto se u bibliji naziva pad iz raja. Posle su poslali jednu grupu na Zemlju na Atlantidu. Ovi su se borili protiv Djavolikih na Zemlji i na kraju smo nastali mi kao posledica....

Kao sto rekoh,i ja mislim da su bili duhovno ravijeniji od nas,ali ako mogu da kazem u Demisterovo ime,ni ja ni on ne mislimo da su bili u energetsko-spektarnoj formi. :S

Ja sam mislio na nesto vise slicno,astralnoj projekciji,telekinezi,telepatije,duhovne usavrsenosti,itd...
 
Kao sto rekoh,i ja mislim da su bili duhovno ravijeniji od nas,ali ako mogu da kazem u Demisterovo ime,ni ja ni on ne mislimo da su bili u energetsko-spektarnoj formi. :S

Ja sam mislio na nesto vise slicno,astralnoj projekciji,telekinezi,telepatije,duhovne usavrsenosti,itd...
Nisam ni ja to rekla. Atlantidjani su bili fizicki, ja sam rekla za pretke Atlantidjana, pre nego sto su nastali i dosli na Zemlju.
 
Kao sto rekoh,i ja mislim da su bili duhovno ravijeniji od nas,ali ako mogu da kazem u Demisterovo ime,ni ja ni on ne mislimo da su bili u energetsko-spektarnoj formi. :S

Ja sam mislio na nesto vise slicno,astralnoj projekciji,telekinezi,telepatije,duhovne usavrsenosti,itd...

Apsolutno se slazem. z;)

Procitao sam negde (nisam siguran koliko je to tacno zapravo ali) da je covek izgubio vremenom dosta svojih psiho sposobnosti tog tipa bas zbog obuzetosti drugim stvarima.
 
Apsolutno se slazem. z;)

Procitao sam negde (nisam siguran koliko je to tacno zapravo ali) da je covek izgubio vremenom dosta svojih psiho sposobnosti tog tipa bas zbog obuzetosti drugim stvarima.

Tacno tako....

Npr Istocni narodi;Kinezi,Japanci,u njihovim verovanjima i mitovima ima najvise takvih prica...pa onda njihova medicina,za koju mislim da je mnogo bolja od Zapadne. Taj protok "chi energije",kako kazu...zabodu ti par stapice negde na telu(koje ti to i ne osetis :eek: ),pritisnu ti neki misic,izmasiraju malo i bolovi prestanu...zapanjujuce.z:)
 
Ja sam to spomenula. Smatram da su prvi ljudi nastali ne iz materije vec iz energije, da nisu bili fizicki u pocetku. Vremenom su bili sve vise fizicki i na kraju ostali zarobljeni u fizickoj realnosti, sto se u bibliji naziva pad iz raja. Posle su poslali jednu grupu na Zemlju na Atlantidu. Ovi su se borili protiv Djavolikih na Zemlji i na kraju smo nastali mi kao posledica....

Ne bih da skrecem sa teme ali moram da prokomentarisem opet ovaj pokusaj priblizavanja Biblije nekim teorijama kojima se ona ne moze pribliziti... Bog je coveka stvorio od zemlje.... Pise ti lepo, decidirano, crno na belo.... Stvoren je od zemlje a kasnije mi uduvana ta energija o kojoj pricas i koju Hriscani zovu Sveti Duh... Znaci, ako vec svojim teorijama opravdanje trazis i u Bibliji znaj da tamo opravdanje neces da nadjes... (ti vidi dal je zemlja materija ili energija.... :))
Inace svidja mi se ideja da je prvi covek bio duhovno razvijenije bice i blizi prirodi nego mi sada. Da je recimo kao, bio samo ta energija...
Izvinjavam se sto sam upao... nastavite :)
 
Tacno tako....

Npr Istocni narodi;Kinezi,Japanci,u njihovim verovanjima i mitovima ima najvise takvih prica...pa onda njihova medicina,za koju mislim da je mnogo bolja od Zapadne. Taj protok "chi energije",kako kazu...zabodu ti par stapice negde na telu(koje ti to i ne osetis :eek: ),pritisnu ti neki misic,izmasiraju malo i bolovi prestanu...zapanjujuce.z:)

Ako si ikada meditirao (cak i na dah, najprostija meditacija, anapanasati) sigurno si primetio koliko se lepse osecas. z:)

Dakle, mozemo na neki nacin zakljuciti da su ljudi ranije bili duhovno dosta razvijeniji. z;)
 
Ne bih da skrecem sa teme ali moram da prokomentarisem opet ovaj pokusaj priblizavanja Biblije nekim teorijama kojima se ona ne moze pribliziti... Bog je coveka stvorio od zemlje.... Pise ti lepo, decidirano, crno na belo.... Stvoren je od zemlje a kasnije mi uduvana ta energija o kojoj pricas i koju Hriscani zovu Sveti Duh... Znaci, ako vec svojim teorijama opravdanje trazis i u Bibliji znaj da tamo opravdanje neces da nadjes... (ti vidi dal je zemlja materija ili energija.... :))
Inace svidja mi se ideja da je prvi covek bio duhovno razvijenije bice i blizi prirodi nego mi sada. Da je recimo kao, bio samo ta energija...
Izvinjavam se sto sam upao... nastavite :)
Opet nista nisi razumeo, kad bi bio malo manje agresivan prema svemu sto ja napisem mozda bi i razumeo. To da je Bog stvorio coveka od zemlje se odnosi na stvaranje nas sadasnjih Zemljana genetskim inzenjeringom nekoliko rasa, od kojih svi imamo genetiku. Dogovor je bio da ce da se stvori nova rasa covecanstva na ovoj planeti koja bi imala DNK od svih zainteresovanih strana koje ucestvuju u mirovnom procesu. Djavoliki su prihvatili, ali uz to da njihovo telo bude fondacija za ovo novo bice. Zbog toga se u Bibliji kaze "Let us make man in our image", sto znaci da ipak moze da se nadje informacija povezana sa time da smo bili grupni projekat, a ne da smo stvoreni od zemlje, sto je najveca glupost.
 
Ne bih da skrecem sa teme ali moram da prokomentarisem opet ovaj pokusaj priblizavanja Biblije nekim teorijama kojima se ona ne moze pribliziti... Bog je coveka stvorio od zemlje.... Pise ti lepo, decidirano, crno na belo.... Stvoren je od zemlje a kasnije mi uduvana ta energija o kojoj pricas i koju Hriscani zovu Sveti Duh... Znaci, ako vec svojim teorijama opravdanje trazis i u Bibliji znaj da tamo opravdanje neces da nadjes... (ti vidi dal je zemlja materija ili energija.... :))
Inace svidja mi se ideja da je prvi covek bio duhovno razvijenije bice i blizi prirodi nego mi sada. Da je recimo kao, bio samo ta energija...
Izvinjavam se sto sam upao... nastavite :)

Ma pricaj ti slobodno,zelim da cujem i tvoju stranu i teoriju. z:)

A i lepo si...ispravio ovo(ako moze tako da se kaze). Posto sam i ja uvideo da je pocela da povezuje Boga,Bibliju i Djavole s nastankom...i taj "pad s neba" koji je potpuno ne korektan,prema Bibliji...da te ne ponavljam vise...ali sve je to ipak njeno misljenje i nista se ne moze tu suprodstaviti...ja kad sam bio mali npr,zamisljao sam kako su se mnogo ranije ljudi radjali iz zemlje,rasli kao biljke i kad su do pola iznikli iz zemlje,izcupali iz nje i stasali na svoje noge.... Ali hvala dragom Bogu,ne mislim vise da je tako. xD
 
Opet nista nisi razumeo, kad bi bio malo manje agresivan prema svemu sto ja napisem mozda bi i razumeo. To da je Bog stvorio coveka od zemlje se odnosi na stvaranje nas sadasnjih Zemljana genetskim inzenjeringom nekoliko rasa, od kojih svi imamo genetiku. Dogovor je bio da ce da se stvori nova rasa covecanstva na ovoj planeti koja bi imala DNK od svih zainteresovanih strana koje ucestvuju u mirovnom procesu. Djavoliki su prihvatili, ali uz to da njihovo telo bude fondacija za ovo novo bice. Zbog toga se u Bibliji kaze "Let us make man in our image", sto znaci da ipak moze da se nadje informacija povezana sa time da smo bili grupni projekat, a ne da smo stvoreni od zemlje, sto je najveca glupost.

Sada ne shvatam... Jel si ti Hriscanka?
 
Opet nista nisi razumeo, kad bi bio malo manje agresivan prema svemu sto ja napisem mozda bi i razumeo. To da je Bog stvorio coveka od zemlje se odnosi na stvaranje nas sadasnjih Zemljana genetskim inzenjeringom nekoliko rasa, od kojih svi imamo genetiku.

Dogovor je bio da ce da se stvori nova rasa covecanstva na ovoj planeti koja bi imala DNK od svih zainteresovanih strana koje ucestvuju u mirovnom procesu. Djavoliki su prihvatili, ali uz to da njihovo telo bude fondacija za ovo novo bice. Zbog toga se u Bibliji kaze "Let us make man in our image", sto znaci da ipak moze da se nadje informacija povezana sa time da smo bili grupni projekat, a ne da smo stvoreni od zemlje, sto je najveca glupost.


E,kad se zavrsio debelo crni text,onda sam vec sve ovo poceo da povezujem sa fantastikom...cista mashta...ali ajde nema veza...

Da te pitam...posto si srpkinja i sve to,zasto citas Bibliju na engleskom???
Ja i nisam nesto mnogo citao Bibliju ali se ne secam da sam u njoj procitao takvu recenicu... I sta bi sa onim "Bog je napravio coveka u svom obliku" ili "Bogovi su napravili..." , i bilo kojoj religiji se navodi da su Bogovi napravili ljude u njihovim vidjenjima,tj njihovom obliku.... :S
 
Bas ste nekorektni. Vi mozete da pricate sta hocete o Atlantidi o ovome onome, i kada ja isto tako iznesem svoje stavove onda u svemu trazite dlaku u jajetu, izmisljate kako nisam korektna prema Bibliji, pitate me sta sam po veri i nacionalnosti...

Btw Srpkinja se pise velikim slovom a ne malim.
 

Back
Top