kako xp posle opensuse-a?

dj0mla

Početnik
Poruka
5
Imam instaliran opensuse 11.2,ali hteo bih da ga izbrisem i instaliram win xp!Kada ubacim butabilni disk za instalaciju xp-a formatiram particiju normalno sve ,krene se instalira xp i onda kaze mora da se resetuje da bi se nastavila instalacija i kada se resetuje pocinje sve ispocetka da mi izbacuje da ponovo krenem sa formatiranjem instalacijom itd....
Je l moze neko da mi pomogne?!
ps. ne razumem se previse u ove stvari :))
 
da...ali kad uradim tako on mi instalira pa kaze mora se resetuje da bi se nastavilo instaliranje i kada ga resetuje on opet pocne sve ispocetka....?!?!?!?!

Da,ali kada kaze da se mora restartovati i kad ponovo pocne iz pocetka i rece ti pritisni bilo koju tipku (PRESS ANY KEY TO BOOT FROM CD) ti nemoj da pritisnes i sacekaj par sekundi i instalacija ce se nastaviti!

p.s - kako rece falco gledaj 8,9,10 korak!
 
Problem je sa particijama.Ako imas vise particija,onda je sigurno vise njih aktivno,a glupi windows ne zna kako to da resi.Jedino da pokusas da formiras jednu particiju od svih koje imas prilikom instalacije,ali ne garantujem uspeh.Ono sto jedino pomaze je jedan LiveCD Linux(recimo Parted Magic) i da iz njega pomocu Gparted-a ostavis samo jednu particiju aktivnom i butabilnom.
 
Problem je sa particijama.Ako imas vise particija,onda je sigurno vise njih aktivno,a glupi windows ne zna kako to da resi.Jedino da pokusas da formiras jednu particiju od svih koje imas prilikom instalacije,ali ne garantujem uspeh.Ono sto jedino pomaze je jedan LiveCD Linux(recimo Parted Magic) i da iz njega pomocu Gparted-a ostavis samo jednu particiju aktivnom i butabilnom.

Vise particija aktivno, a Windows ne zna kako to da resi... Ovo prvi put cujem...

@tema Kao sto ti je vise njih do sada reklo, mora da se butuje sa CD-a... A kada se restartuje nista ne diraj, trebalo bi sam da nastavi instalaciju... Imas i dobro uputstvo koje ti je dao Falco... Ako to ne prodje, videcemo sta dalje...
 
Vise particija aktivno, a Windows ne zna kako to da resi... Ovo prvi put cujem...

@tema Kao sto ti je vise njih do sada reklo, mora da se butuje sa CD-a... A kada se restartuje nista ne diraj, trebalo bi sam da nastavi instalaciju... Imas i dobro uputstvo koje ti je dao Falco... Ako to ne prodje, videcemo sta dalje...
ne prolazi ovo...ako posle restarta bude boot sa cd-a onda krece ponovo sve ispocetka,a ako sa harda onda mi samo izbaci invalid partition table...
 
Problem je sa particijama.Ako imas vise particija,onda je sigurno vise njih aktivno,a glupi windows ne zna kako to da resi.Jedino da pokusas da formiras jednu particiju od svih koje imas prilikom instalacije,ali ne garantujem uspeh.Ono sto jedino pomaze je jedan LiveCD Linux(recimo Parted Magic) i da iz njega pomocu Gparted-a ostavis samo jednu particiju aktivnom i butabilnom.
mislim da ovo treba se radi...ae mi samo detaljnije objasni kako to da uradim..hvala
 
Skini Parted Magic livecd.Narezi ga na cd i butuj sa njega. Pronadji u meniju program Gparted i pokreni ga.Desni klik na particiju pa Manage Flags.Tu ces videti stanje,znaci moraju sve particije da budu unhide,jedna samo da bude active i ima boot flag i to ona na koju hoces da instaliras windows.
 
Imam instaliran opensuse 11.2,ali hteo bih da ga izbrisem i instaliram win xp!Kada ubacim butabilni disk za instalaciju xp-a formatiram particiju normalno sve ,krene se instalira xp i onda kaze mora da se resetuje da bi se nastavila instalacija i kada se resetuje pocinje sve ispocetka da mi izbacuje da ponovo krenem sa formatiranjem instalacijom itd....
Je l moze neko da mi pomogne?!
ps. ne razumem se previse u ove stvari :))

Prilikom instalacije win ti nudi da obrises particije, cini mi se da je to ( L ) ili vec tako nesto uglavnom pise ti. probaj da obrises particije ako ti netrebaju, pa onda formatiraj.
 

Back
Top