Dugometražna anime ostvarenja

John Marston

Domaćin
Poruka
3.717
U ovom topicu bih da predstavimo svako svoje omiljene dugometražne filmove. Kada mislim dugometražne, ne mislim na filmove koji se nastavljaju na neki anime, ili su vezani za anime(primera radi: Akira, FMA, Naruto etc,...).

Pa evo da krenem ja skromno z:)

Moj najverovatnije prvi anime film(kako zvuči retardirano termin :zskace:) je bio
Princeza Mononoko :D
I verovali ili ne, gledao sam ga u bioskopu, na velikom platnu, sa 6 godina, uz pratnju kewe i brata :)
Uf još se sećam oduševljene face i keza mene i mog burazera kad smo videli da to ustvari nije crtani kakve smo navikli da gledamo već pravi krvoločni horor z:lol:

Jao, ona scena kada kida udove vojnicima gađajući ih strelama jašući na Yakulu.
To se ne zaboravlja. Epic z:shock:z:shock:z:shock:

PM_Ashitaka_3.jpg


To je jelte moja prva preporuka.

Pored mnogih ostvarenja, gledao sam i ona za decu, ali nijedna nisu bila totalno za decu, već je svaki film nosio neku vrednu skrivenu pouku.(bar meni xD)
Recimo primer "Ny Neighbour Totoro" ili "Castle in the sky" koji me je oduševio fantasy pričom, akcijom i likovima. Mnogo moćan film.

Also, pored toga skinuo sam odavno film "Grave Of The Fireflies", ocenjen kao jedan od najtužnijih ratnih crtanih filmova i uopšte crtanih filmova ikada.
To je obavezno za gledanje, sve od ovoga što sam naveo, obavezno za svakoga ko smatra sebe anime fanom.


Uživajte u praznicima i nadolazećem Božiću :)
 
U ovom topicu bih da predstavimo svako svoje omiljene dugometražne filmove. Kada mislim dugometražne, ne mislim na filmove koji se nastavljaju na neki anime, ili su vezani za anime(primera radi: Akira, FMA, Naruto etc,...).

Pa evo da krenem ja skromno z:)

Moj najverovatnije prvi anime film(kako zvuči retardirano termin :zskace:) je bio
Princeza Mononoko :D
I verovali ili ne, gledao sam ga u bioskopu, na velikom platnu, sa 6 godina, uz pratnju kewe i brata :)
Uf još se sećam oduševljene face i keza mene i mog burazera kad smo videli da to ustvari nije crtani kakve smo navikli da gledamo već pravi krvoločni horor z:lol:

Jao, ona scena kada kida udove vojnicima gađajući ih strelama jašući na Yakulu.
To se ne zaboravlja. Epic z:shock:z:shock:z:shock:

PM_Ashitaka_3.jpg


To je jelte moja prva preporuka.

Pored mnogih ostvarenja, gledao sam i ona za decu, ali nijedna nisu bila totalno za decu, već je svaki film nosio neku vrednu skrivenu pouku.(bar meni xD)
Recimo primer "Ny Neighbour Totoro" ili "Castle in the sky" koji me je oduševio fantasy pričom, akcijom i likovima. Mnogo moćan film.

Also, pored toga skinuo sam odavno film "Grave Of The Fireflies", ocenjen kao jedan od najtužnijih ratnih crtanih filmova i uopšte crtanih filmova ikada.
To je obavezno za gledanje, sve od ovoga što sam naveo, obavezno za svakoga ko smatra sebe anime fanom.


Uživajte u praznicima i nadolazećem Božiću :)
Jel to ona anima erm...Princess naomaki,naomomo,naoumi...nesto na nao :D
 
Vampire Hunter D: Bloodlust, takođe. Veoma fin kraj. I Ghost in the Shell: Innocence. Možda je malo hladan, ali to je osobeno za cyberpunk; animacija je jako dobra, s tim što je ovo parcijalno i CG. Ali tok radnje mi nije nešto posebno zanimljiv iako su zapalili su čitavu Ameriku i snimili Matrix po uzoru na mangu, čak im Spilberg režira sledeću live-action dramu... mada je koncept samog filma odličan.

Ali, ako može da se svrsta u filmove, Rebuild of Evangelion, je ispred svih iako poslednja 2 dijela još nisu izašla. Jeste da su likovi uzeti iz anime serijala, ali nova radnja je samostalna i poništava prethodnu.
 
ja odgledao D. Hunter-a odavno,sta znam u sustini sto se tice price po meni nista posebno tj. nista posebno me nije odusevila prica,jedino sta mogu da pohvalim jeste animacija. Znaci animacija me odusevila za razliku od ostalih anime ostvarenja bio sam poprilicno iznenadjen kada sam gledao po prvi Put,takodje sto se tice animacije pohvalio bih i Ergo Proxy (Rec je o anime Seriji),svakako nemojte da zaboravite "Blood +" (Film koji nema nikakve veze sa anime serijom) .


Blood+ :

 
ja odgledao D. Hunter-a odavno,sta znam u sustini sto se tice price po meni nista posebno tj. nista posebno me nije odusevila prica,jedino sta mogu da pohvalim jeste animacija.

Priča i jeste obična, ali postoji poenta u vidu odnosa besmrtnosti i običnog života, kroz njega i Leilu što je u stvari samo jedna scena kada on dolazi na njen grob jer je sve do tada bio prikazivan kao neko ko je okej sa činjenicom da je besmrtan, ubica i sve što dolazi uz to, a ta scena ne samo da to demantuje već od njega pravi mazohistu; ali nije stvar u tome što tu ima nešto da te natjera da misliš, jer nema, već što je tako tužno. Makar meni bilo.
 
Hmmmm... sta znam ja sam D. Hunter-a dozivljavao kao nekog coveka od reci tj. radio je to sto je radio i bio je totalno sklon tome.Kada je pricao sa onom ribom on joj je obecao da ce joj doci na grob kada bude doslo vreme i ispunio joj obecanje. Sta znam u sustini je bila ok akcija,mada opet sve u zavisnosti kako skontas film tj. izvuces poruku iz filma.

Moram isto da istaknem da mi se jako dopala ta neka konekcija izmedju Baron-a i Charlotte cak i pored toga sto je ona bila covek,a on Vampir,ovaj nije zeleo da je napravi jednu od svojih sledbenika (Vampira).

Nego interesantno je da pored toliko anime filmova niko nije pomenuo "Grave of the fireflies" , jer odgledao neko? I kakvi su vasi utisci (ako ste gledali) ?
 
Also, pored toga skinuo sam odavno film "Grave Of The Fireflies", ocenjen kao jedan od najtužnijih ratnih crtanih filmova i uopšte crtanih filmova ikada.
To je obavezno za gledanje, sve od ovoga što sam naveo, obavezno za svakoga ko smatra sebe anime fanom.

ups,oprosti obicno ne citam Velike postove,ne samo sto nemam volje nego nemam ni snage. Inace da se vratim na Topic ... Slazem se sa tobom da je tuzan,covece ja gledao Dubbovanu verziju i moram da priznam da sam bio odusevljen,neznam kakva je Japanska? Ako neko gledao obe verzije zamolio bih odgovor koja je bolja od te dve,dub ili sub ?

A sto se tice price,moram da priznam da je UNIQUE,u sustini je i realno odradjeno,mislim koja bi se majka brinula za tudju decu? Normalno da bi svako gledao svoje dupe,e takvi momenti koje sadrze tu neku realnost,e to je ono sto ja zovem MASTER PIECE i to je ono sto ovaj film cini tako dobrim i realnim.
 

Back
Top