Kraj vremena iz knjige proroka Danila.

Kovač

Buduća legenda
Poruka
30.786
Mislim da se malo raspravlja o ovom proroku.Nezasluzeno,jer je on prorokovao najvaznije dogadjaje.Ako ne i najvazniji-kraj vremena covecanstva,kad ce se"Mnogi od onih koji spavaju u prahu zemaljkome probuditi.Jedni na zivot vecni,a drugi na sramotu i prekor vecni."Danilo 12;2.Ovo prorocanstvo odnosi se na sam kraj sveta a Danilo cak i predvidja kad ce to biti:"I ja cuh coveka obucena u platno koji stajase nad vodom recnom i zakle se onim koji u vecnosti zivi,da ce sve ovo biti po vremenu,po vremenima i po pola vremena."Danilo 12;7
Koja su ovo "vremena"?Ako je verovati Bibliji i onima koji tvrde da poznaju istu i njena prorocanstva koja su istinita onda bi se trebalo znati koja su to vremena i kad dolazi kraj.
 
Vreme,i jos jedno vreme,i pola vremena i onda ce doci kraj....
Ne pojmim taj izraz"vreme"to ima sirok smisao.

to imas objasnjeno na mojoj temi o poslednjim danima uvodni post...

kako se izracunava koliko traje taj period.... nije bas lako...

to JS imaju izracunato, tj protumecenu celu knjigu Danila stih po stih..

sto ne verujem da iko drugi zna tumacenje Danilovog prorocanstva....

zar nemas tu knjigu :zpozdrav:
 
Cak i Isus u svojim upozorenjima o kraju sveta i njegovom ponovnom dolasku spominje prorocanstva proroka Danila.Dakle i za njega su ova prorocanstva vazna,da li neko zna sta znace Danilova prorocanstva i koja su to vremena koja on spominje?

dan i cas taj niko ne zna do Oca ali su nam dati znaci vremena da ih poznamo...a svi Svetitelji Hristove Crkve zadnjih 100-150 godina se slazu u tome da su bas ova-u kojima zivimo-zadnja vremena...
 
dan i cas taj niko ne zna do Oca ali su nam dati znaci vremena da ih poznamo...a svi Svetitelji Hristove Crkve zadnjih 100-150 godina se slazu u tome da su bas ova-u kojima zivimo-zadnja vremena...

Još u srednjem veku, moni i na istoku i na zapadu govorili su da je baš njihovo vreme ono poslednje, ali i to je prošlo, a mi smo i dalje tu. Besmisleno je da mi raspravljamo o poslednjem vremenu, kad su lepo ostavljeni znaci po kojima se ono može prepoznati
 
POSLEDNJI DANI

Mnogi su postavili pitanje u vezi 1914 godine i njenog znacaja pa evo da objasnim…
Prema Biblijskim prorocanstvima 1914 godina ima vazan znacaj…
I period od 1914 prema Bibliji se naziva poslednjim danima ovog sistema…
Taj period je znacajan jer traje odredjeno vreme…
I kulminira znacajnim dogadjajima, zavrsava se Sudnjim danom i Armagedonom… ( Arnmagedon je Bozji rat u kome ce Bog unistiti zlo sa zemlje.) nakon cega sledi promena celokupnog sistema na zemlji. Tj 1000 god Vladavina Isusa Hrista nad zemljom kao kralja Bozjeg Kraljevstva ( Bozja nebeska vladavina) kada ce na zemlji vladati mir i u tom periodu Hrist ce dovesti ljude do savrsenstva sto podrazumeva i vecni zivot za coveka …
Zna se da je covek stvoren kao savrsen sa mogucnoscu vecnog zivota, zgresivsi ljudi su izgubili savrsenstvo i vecnost i postali su nesavrseni, da bi na kraju Bog preko Hrista za vreme te 1000 god vladavine vratio ljudima savrsenstvo i mogucnost vecnog zivota na zemlji… A samo odredjeni Broj ljudi koji je izabran od Boga direktno 144 000 ima nadu besmrtnog zivota na nebu….. a svi ostali ( neogranicen broj ljudi ) imaju nadu vecnog zivota na zemlji…

Znaci, cinjenica je da je Isus Hrist te 1914 god postao Kralj Bozjeg kraljevstva, te Bozje nebeske vladavine, Bog Jehova mu je tada dao taj polozaj i on ce vladati nakon Armnagedona jos 1000 god da bi posle toga predao vlast ponovo Bogu Jehovi kada ce Bog Vladati direktno nad ljudima u vecnosti… tada ce ljudi vecno ziveti na zemlji…

U 1 veku ucenici su pitali Isusa a zapisano je u Mateju 24:3 “A kad sedjase na gori Maslinskoj pristupise k njemu ucenici nasamo, I upitase ga: “Kazi nam kada ce to biti I kakav ce biti znak tvoga dolaska i svrsetka sveta” (prevod Dr. Lujo Bakotic)
A novi svet prevod kaze : Matej 24:3….”kazi nam kada ce to biti, i sta ce biti znak tvoje prisutnosti i svrsetka sistema na zemlji.”

To je ono sto monogi govore o drugom Hristovom dolasku… medjutim to se ne odnosi na 2 dolazak Hrista na zemlju, jer on prema Bibliji ne ne treba da dodje ponovo na zemlju, vec postaje Kralj Bozjeg Kraljevstva koje je na nebu…

Izvorna rec za DOLAZAK je na grskom - PARUSIJA sto znaci PRUSUTNOST, to je taj drugi dolazak Hristov… njegova prisutnost u smislu sto on 1914 prima Kraljevsku vlast i sto postaje kralj nad svojim podanicima koji su na zemlji.. I na taj nacin je on prisutan … obraca paznju na njih… jer vlada nad njima… A naravno da je taj dolazak njegov ili prisutnost nevidljiv jer je on na nebu kao duhovno bice… al njegovi podanici osecaju njegovu prisutnost.

Iz stiha iz Mateja 24:3 vidimo da je to pocetak svrsetka siostema na zemlji, period koji nazivamo poslednjim danima ovog sistema…
Kao sto kaze Biblija u 2.Timoteju 3:1-5 A ovo znaj: u poslednje dane nastace kriticna vremena d kojima se tesko izlazi na kraj. 2 Jer ljudi ce biti sebicni, pohlepni za novcem, umisljeni, oholi, hulnici, neposlusni roditeljima, nezahvalni, neverni, 3 bezosecajni prema drugima, nespremni za bilo kakav dogovor, klevetnici , neoubuzdani, okrutni, bez ljubavi prema dobroti, 4 izdajnici, tvrdoglavi, ponosni, koji vise vole uzitke nego Boga, 5 I koji imaju oblicje poboznosti , ali su se sile njene odrekli; takvih se kloni.”

I taj period je od te 1914. godine i blizi se svome kraju, znaci naziva se poslednjim danima…

Ovim stihovima se opusuje odlika poslednjih dana, tj kakvi ce ljudi biti u poslednjim danima ovog sistema…
Mnogi bi prigovorili kako su i ranije bili ljudi takvi, ali nikad nisu ispoljavali toliko losih osobina odjednom…
Bas se moze primetiti pad opsteg morala kod ljudi nakon 1914…

Ako se vratimo na Matej 24 gde ucenici pitaju Isusa za znak njegovog dolaska tj prisutnosti koji obelezava pocetak poslednjih dana ili kak ostih kaze svrsetka sistema na zemlji… tu je Isus dao kombinovani znak po kome mozemo prepoznati taj period … kada ce biti ispunjenje tog prorocanstva...
u celom 24 poglavlju imamo obelezja tog znaka, a to su na primer ratovi svetskih razmera, zemljotresi, bolesti i zanimljivi stihovi su Matej 24:12,13,14 po kome mozemo prepoznati takodje taj znak… ne mogu sad da navodim sva obelezja al ona su zapisana u mateju 24 poglavlja i zanimljivo je to sto je potrebno da sva obelezja tog znaka budu ispunjena odjednom… I to odgovara periodu nakon 1914 god…
A prema Danilovom prorocanstvu iz starog zaveta moze se izracunati da je to bas 1914 godina al o tome malo posle…

Matej 24:11,12,13 “I zato sto ce se bezakonje umnoziti, ohladnece ljubav vecine.” 13 Ali ko istraje do kraja , taj ce biti spasen. 14 I ova dobra vest o kraljvstvu prpovedace se po celoj nastanjenoj zemlji za svedocanstvo svim narodima i onda ce doci kraj.”

Matej 24:21 “jer tada ce biti velika nevlja kakve nije bilo od pocetka sveta do sada, niti ce je vise biti.”

Na kraju poslednjih dana bice velika nevolja to je period koji obuhvata niz dogadjaja koji vode kraju ovaj sistema stvari. Pocinje padom Vavilona Velikog prema knjzi Otkrivenja, koji simbolise svestko carstvo lazne relgije znaci pad religije, a nakon toga biva Sudnji dan i Armagedon.

Prema Danilovom prorocanstvu dolazimo do te 1914 godine.
U 4 poglavlju Danila imamo san kralja Navuhodonosora, Vavilonskog kralja … taj san sadrzi jedno prorocanstvo i njega tumaci Bozji prorok Danilo… veoma je komplikovano da sad objasnjavam svaki stih al sad mogu ukratko pa kasnije mogu detaljnije…
U tom snu vidimo veliko drvo koje predocava kralja i takodje Bozju vladavinu tj sveopstu suverenost Jehove Boga. … ono je poseceno Danilo 4:23, tj ta linija kraljeva preko kojih je Bog vladao nad covecanstvom je prekinuta, I od tada nastaje period koji se zove prema Bibliji vremena nacija ili neznabozaca… to je period kada Bog nije imao svoje zastupnike na zemlji preko kojih bi vladao vec je ljudima ostavio da sami vladaju i biraju vladare, a zna se da pre toga tj da pre 607 . pre ne je Bog Jehova uvak vladao preko Kraljeva koje je birao sam i koje je pomazao svojim duhom.
Luka 21:24 “

607 pre ne je Jehova dopustio Kralju Navuhodonosoru da zazuzme Jerusalim i odvede Jevreje u rostvo… Time je Bog stavio do znanja da odbacuje Jevreje zbog svoje neposlusnosti i time se prekida linija Judejskih kraljeva koji su vladali… poslednji Judejski kralj tada je bio kralj Sedekija…
Prema Danilovom prorocanstvu trebalo je da prodje “sedam vremena” Danilo 4:23,25, 4:32 , to je taj period vremena nacija. Kada je preseceno stablo tj linija kraljeva preko kojih je vladao Bog. I tih sedam vremena su prorocanske tako da se uzima godina za dan, (Jezekilj 4:6,7 “dajem ti po jedan dan za svaku godinu..” Brojevi 14:34..godinu dana za svaki dan…” kada su u pitanju prorocanstva uzima se 1 dan za godinu)
I tih 7 vremena iznose 2520 dana tj godina… Kada se racuna od 607. pre ne 2520 god dodje se do 1914 godine.
Kada Bog postavlja Isusa Hrista za kralja Bozje Vladavine.


Znaci 1914 god Isus postaje Kralj Bozjeg Kraljevstva, Bozje nebeske vladavine i ako pogledamo Otkrivenje 12:9,10 vidimo da rodjenje tog Kraljevstva izaziva Satanin gnev i time rat na nebu u kome su se borili Isus protiv Satane i njegovih demona u kome Isus pobedjuje , sto je dovelo do zbacivanja Satane i njegovih demona na zemlju , znaci na podrucje zemlje… ( Otkrivenje 12:7-12)

Otkrivenje12:9 “I bio zbacen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Djavo Satana , koji zavodi ceo svet. Bio je bacen na zemlju, a sa njim su bili zbaceni i njegovi andjeli.”

Otkrivenje 12:12 “Zato veselite se nebesa i vi koji prebivate na njima. Tesko vama zemljo i more, je rje Djavo sisao k vama, veoma gnevan, znajuci da ima malo vremena!”


Znaci da je od 1914 Satana skoncentrisan na podrucje zemlje i da vise nego ikada je koncentracija zla na zemlji…
Zna se da je Satana “ubica ljudski “ Jovan 8: 44 “Vas je otac Djavo i zelite da postupate po zeljam svog oca. On je bio ubica ljudi od kada se pobunio i nije ostao postojan u istini, jer u njemu nema istine.Kad govori laz, svoje govori jer je lazov i otac lazi.”

I nije ni cudno sto u tom periodu od kako je Satana zbacen a sto odgovara periodu od 1914 pa nadalje… bivaju 2 svetska rata i toliko krvi prilivene kao nikada do tada u istoriji covecanstva i to svetskih razmera… Jer je skoncentrisan na podrucje zemlje…

Ovo je ukratko

pozz svima
treptrep2-1.gif



connie_5-1.gif




 
to imas objasnjeno na mojoj temi o poslednjim danima uvodni post...

kako se izracunava koliko traje taj period.... nije bas lako...

to JS imaju izracunato, tj protumecenu celu knjigu Danila stih po stih..

sto ne verujem da iko drugi zna tumacenje Danilovog prorocanstva....

zar nemas tu knjigu :zpozdrav:
Slazem se da JS imaju mozda jedini tumacenja Danilovog prorocanstva i znam sta oni kazu o ovome,citao sam tu knjigu.Problematicno su tumacenja perioda trajanja "vremena"
dan i cas taj niko ne zna do Oca ali su nam dati znaci vremena da ih poznamo...a svi Svetitelji Hristove Crkve zadnjih 100-150 godina se slazu u tome da su bas ova-u kojima zivimo-zadnja vremena...
Da,Isus je govorio da se tacan datum i cas ne znaju,ali je nagovestio da ce se desiti ono o cemu je govorio prorok Danilo o tome da ce "gadost pustosnika"stajati na svetom mestu.Aludirajuci na unistenje Jerusalima od strane Rimljana 70.godine.Ne znam kakve ovo ima veze sa vremenom o kom Danilo govori i ustajanjem mrtvih te konacnim sudom.
Najavljujem da cu sutra da svrnem na temu, jer ima jedno pitanje u vezi proroka Danila koje me neprekidno muci, a sve se mislim da mozda ovde postoji neki vernik koji bi mogao da mi da tacan i precizan odgovor, bar se nadam.

wow koja recenica, u jednom dahu z:lol:
Vidis da sam znao da te nesto muci u vezi Danila pa sam otvorio temu z:)
Samo pitaj,ko pita ne skita.
 
Još u srednjem veku, moni i na istoku i na zapadu govorili su da je baš njihovo vreme ono poslednje, ali i to je prošlo, a mi smo i dalje tu. Besmisleno je da mi raspravljamo o poslednjem vremenu, kad su lepo ostavljeni znaci po kojima se ono može prepoznati

i imamo ih...i nije "fora" da su "pera i laza" raspravljali o tome i davali svoja "misljenja i prognoze"...vec su istinski Svetitelji Hristove(Pravoslavne) Crkve to tvrdili...a takvih nema nigde po jeretickim crkvama....zato su jeresi i zlo jer zamajavaju ljude slabeci im veru i sablaznjavajuci ih...zato ce i tzv."ujedinjenje" svejeresi(u ime nekakve "ljubavi i mira" a bez Hrista) sa "pravoslavnom" crkvom znaciti i odmetanje prave Crkve Hristove u pustinju gde ce je "traziti ali joj nista nece moci jer ce je Hrist sacuvati"(odnosno bezanje u planine i pusta mesta ono malo vernika sto ce ostati verni Hristu)...a to su isto znaci zadnjih vremena koji su vec nastupili
 
Cak i Isus u svojim upozorenjima o kraju sveta i njegovom ponovnom dolasku spominje prorocanstva proroka Danila.Dakle i za njega su ova prorocanstva vazna,da li neko zna sta znace Danilova prorocanstva i koja su to vremena koja on spominje?

Kada je u pitanju Danilo kao prorok veoma je diskutabilno da li je on živeo i prorokovao 6 vekova pre Isusa ili samo 168 godina pre Isusa. No kako nemam vremena da budem na mnogo tema u isto vreme, citiraću ti suštinski stih Danilov u vezi ...poslednjeg vremena.

Danilo 12:11-12...

A od vremena kad se ukine žrtva vazdašnja i postavi gnusoba pustošna, biće hiljadu i dvesta i devedeset dana.
Blago onome koji pretrpi i dočeka hiljadu i tri stotine i trideset i pet dana.


Jedini je problemčić što za sada niko nije izračunao kada će biti taj ...argamedon.
Račnali su Raselovci i Milerovci ali su izračunali naravno pogrešno...
 
Slazem se da JS imaju mozda jedini tumacenja Danilovog prorocanstva i znam sta oni kazu o ovome,citao sam tu knjigu.Problematicno su tumacenja perioda trajanja "vremena"

Da,Isus je govorio da se tacan datum i cas ne znaju,ali je nagovestio da ce se desiti ono o cemu je govorio prorok Danilo o tome da ce "gadost pustosnika"stajati na svetom mestu.Aludirajuci na unistenje Jerusalima od strane Rimljana 70.godine.Ne znam kakve ovo ima veze sa vremenom o kom Danilo govori i ustajanjem mrtvih te konacnim sudom.

Vidis da sam znao da te nesto muci u vezi Danila pa sam otvorio temu z:)
Samo pitaj,ko pita ne skita.
Prorocanstvo o poslednjim danima iz Mateja 24 Luke 21 Marka 13 se odnosi na period od 1914 i govori o poslednjim danima...
a prvo ispunjenje je bilo 66 i 70 ne ... ali ne u potpunosti... drugo ispunjenje je to od 1914 do danas pa nadalje..

Ja sam ti objasnila ukratko Danilovo prorocanstvo , pa razmotri... ako te zanima...

potrudila sam se da bude sazeto :zpozdrav:
 
Kada je u pitanju Danilo kao prorok veoma je diskutabilno da li je on živeo i prorokovao 6 vekova pre Isusa ili samo 168 godina pre Isusa. No kako nemam vremena da budem na mnogo tema u isto vreme, citiraću ti suštinski stih Danilov u vezi ...poslednjeg vremena.

Danilo 12:11-12...

A od vremena kad se ukine žrtva vazdašnja i postavi gnusoba pustošna, biće hiljadu i dvesta i devedeset dana.
Blago onome koji pretrpi i dočeka hiljadu i tri stotine i trideset i pet dana.


Jedini je problemčić što za sada niko nije izračunao kada će biti taj ...argamedon.
Račnali su Raselovci i Milerovci ali su izračunali naravno pogrešno...
Ni ne moze da se izracuna Armagedon ... niti je to bitno...
bitno je kada je period poslednjih dana i zna se da je to NASE VREME od 1914
pa do Armagedona
a Armagedon ce uskoro...
 

Back
Top