Kraj vremena iz knjige proroka Danila.

Za Kovaca o Jeruzalemu i ratu koji će pokrenuti.


Pogledaj ovo dva zapisa .
Jedan je iz koptskih tekstova a drugi iz Euzebijeve istorije crkve.

ISTORIJA CRKVE (EUZEBIJE) dio iz toga
Odgovor Isusa toparhu (Avgaru) preko glasnika Ananije
„Blažen si ti jer poverova u Mene i ako me nisi video. 0 Meni je kazano: oni koji me vide, oni ne veruju u Mene, a oni koji me ne videše, poverovaše i oživeše. Ti me pozivaš k sebi ali Meni je potrebno da ovde ispunim ono zbog čega sam poslat. Kada to učinim biću ponovo uznet k Ocu mome koji me posla. Kada se to dogodi, poslaću k tebi jednog od učenika Mojih da isceli tvoju bolest i da ti daruje život, tebi i onima koji su sa tobom." K tim pismima prisajedinjeno je i ovo koje je napisano na sirijskom:
„Posle vaznesenja Isusa, Juda, prozvan Toma, posla (Avgaru) apostola Tadeja, jednoga od Sedamdesetorice. Kada je došao, on izadje pred Tovijevog sina, Toviju. 0 njemu su čuli i rekoše (Avgaru) da je došao apostol Hristov, onako kako je i obećano. I poče Tadej, silom Božijom, isceljivati svaku bolest i svaku nemoć, tako da su se svi tome čudili. Kada je Avgar čuo o velikim i čudesnim delima njegovim, dodje njemu u misao ono šta mu je Isus pisao: da će mu poslati jednog od Svojih učenika da bi iscelio bolest njegovi. Tada on pozva Toviju, kod koga je bio Tadej, i reče: „Slušao sam o čoveku koji živi kod tebe. Dovedi ga k meni." Tovija, vrativši se k Tadeju, i reče: „Toparh (Avgar) pozva me k sebi i naredi da te dovedem k njemu da bi ga iscelio". Tadej mu reče: „Hajdemo k njemu jer znam da sam poslat radi toga". Drugoga dana, ujutro, Tovija povede Tadeja i dodjoše do Avgara. Kada udjoše, Avgar pred kojim su stajali prvi ljudi države, vide veliko znamenje na licu apostola Tadeja. Videvši to, Avgar mu se pokloni do zemlje, pa upita Tadeja: „Da li si ti zaista učenik Isusa, Sina Božijeg, Koji mi reče da će poslati jednog od učenika Svojih da bi me iscelio i podario mi život?" Tadej mu odgovori: „Jer si tako silno poverovao u Onoga ko me posla, ja zaista ispunjavam njegovu volju I ako budeš verovao u njega, onako kako veruješ, tada će se ispuniti želja tvoga srca". na to Avgar reče: „Ja tako verujem u njega da sam spreman pokrenuti svu vojsku i pobiti Jevreje koji Ga raspeše ako me ne bi omela Rimska država". Tadej reče: „Gospod moj ispunio je volju Oca Svoga; i ispunivši je, vaznese se k Ocu". na to mu odgovori Avgar: „Ja sam poverovao u njega i u Oca njegovog". Tada reče apostol: „Zato, u ime njegovo, stavljam ruku na tebe." I samo što je to rekao, Avgar beše isceljen od bolesti i stradanja. Silno se iznenadi Avgar jer sve ono o čemu je slušao to se tada na njemu ispuni: da se kroz Tadeja, učenika Hristovog, dogodi isceljenje bez lekova i trava, i ne samo njega, nego i sina njegovog Avda, koji je bolovao od kostobolje. Taj Avd, došavši pred Tadeja, pade pred noge apostolove i beše isceljen molitvom i polaganjem ruku. Tadej je iscelio i mnogo njihovih sugradjana, čineći velika čudesa i propovedao je reč Božiju. Zatim Avgar reče: „Ti Tadeju, sve to činiš silom Božijom, i mi smo silno zadivljeni. Zato, molim te, reci mi o dolasku Hristovom, kako se to dogodilo; reci mi o sili njegovoj i o svemu onome o čemu smo slušali". Tadej mu odgovori: „Ja ti sada ništa neću reći jer sam poslat da propovedam Reč da bi je svi čuli. Zato sutra pozovi sve sugradjane, i ja ću im propovedati, i posejaću u njima Reč života. Reći ću im o dolasku Hristovom, kako se ono dogodilo; o njegovom poslanju od Oca, i zašto je to bilo; o sili, i o delima njegovim; o tajnama koje je On rekao svetu; o tome kako su Ga ismevali i potcenjivali;
o tome kako se On ponizi pred svima, kako beše raspet, kako sidje u ad i uništi bedeme od veka neuništive; o tome kako vaskrsnu iz mrtvih i otide k Ocu Svome sa velikim mnoštvom duša". Avgar zaista zapovedi svojim sugradjanima da se okupe izjutra i da čuju propoved apostola Tadeja. Zatim iznese pred njega zlata i kovanog novca, ali to apostol ne uze, rekavši: „Ako sam ostavio sve svoje, kako da uzmem ono što nije moje?" To se dogodilo u 340. godini.
Smatram da je umesno i da nije bez koristi ovo što je, od reči do reči, prevedeno sa sirijskog


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------




No, razotkrit
ćeš ih Addaiju. Kada [odeš], odmah će biti [pokrenut] rat protiv
ove zemlje.
[Plači], stoga, za onime koji prebiva u Jeruzalemu. Ali, neka
Addai te stvari uzme k srcu. U desetoj godini neka Addai sjedne, i
zapiše ih. A kada ih zapiše [...] oni će mu dati [...] on ima [...] 37 on [se
zove] Levi. On će potom donijeti [...] riječ [...] od [ono što sam] prije
kazao [...] žena [...] Jeruzalem u njezinu [... i] on kroz nju začne [dva]
sina. [Oni će] to naslijediti, kao razumijevanje njega koji [...] uzdiže.
I oni će primiti [...] kroz njega iz njegova uma. Mlađi od njih je veći. I
neka te stvari ostanu u njemu skrivene dok ne navrši sedamnaest godina
[...] 38 početak [...] kroz [njih]. Oni će ga neprestano progoniti, budući
[da su] od njegovih [...] pratitelja. On će [kroz] njih biti objavljen, i [oni
će] objaviti njegovu riječ. [Tada će on postati] sjeme [...]."

OTKRIVENJE PO JAKOVU


O Addausu/Tadeusu

http://en.wikipedia.org/wiki/Addai

http://en.wikipedia.org/wiki/Abgar_V_of_Edessa

Abgarwithimageofedessa10thcentury.jpg
 
Poslednja izmena:
Ево, мој мали допринос теми. Немам баш времена за дискусију ...Мој лични став, не мора значити да је сасвим тачан.

На пример, у тој књизи, у 11.глава и 11.пасус.
Када говори о "зликовцима из твог народа који ће се подигнути да се потврди утвара", то ће бити кад се изабере председник УН (до сада има само Ген.Секретар) и тада ће јудејци-ционисти (тј. зликовци из јеврејског, Даниловог, народа) покушати тог председника да прогласе за Антихриста ("утвара") али то неће Бог дати.
Тада ће наступити рат између "северног цара" (Европа, НАТО) и "јужног цара" (вероватно неке арапске земље или из Азије) и онда можемо пратити следећу хронологију догађаја све до доласка правог Антихриста ("незнатан човек коме није намењена власт царска"). И тако даље...
 
Ево, мој мали допринос теми. Немам баш времена за дискусију ...Мој лични став, не мора значити да је сасвим тачан.

На пример, у тој књизи, у 11.глава и 11.пасус.
Када говори о "зликовцима из твог народа који ће се подигнути да се потврди утвара", то ће бити кад се изабере председник УН (до сада има само Ген.Секретар) и тада ће јудејци-ционисти (тј. зликовци из јеврејског, Даниловог, народа) покушати тог председника да прогласе за Антихриста ("утвара") али то неће Бог дати.
Тада ће наступити рат између "северног цара" (Европа, НАТО) и "јужног цара" (вероватно неке арапске земље или из Азије) и онда можемо пратити следећу хронологију догађаја све до доласка правог Антихриста ("незнатан човек коме није намењена власт царска"). И тако даље...

Ovo me jako podseca na roman Ostavljeni (Left Behind).
 
Stali smo kod ciscenja svetinje...
Treba sad videti kakav to smisao ima za nas.
Sta se to desava i sta kaze Biblija o tom ciscenju na nebu.
Mene to zanima jer JOM KOPUR je povezan sa tim koliko se meni cini
Ne slave taj dan jevreji dzabe...
Zna li neko nesto o tome?

Ne znam sta Jevreji rade kad praznuju Jom Kipur,ali koliko znam svaki praznik koji je ustanovljen dat je u Tori,tako da to praznovanje ne potice od Danila.
Medjutim mozda je mislio na taj praznik-ciscenje svetinje,ne znam sta se tad radi,verovatno se .....cisti?
 
Ne znam sta Jevreji rade kad praznuju Jom Kipur,ali koliko znam svaki praznik koji je ustanovljen dat je u Tori,tako da to praznovanje ne potice od Danila.
Medjutim mozda je mislio na taj praznik-ciscenje svetinje,ne znam sta se tad radi,verovatno se .....cisti?

Naravno, ne potice od Danila. Praznik je ustanovljen nakon izlaska jevreja iz Egipta.
 
Данило, глава 2

31. Ти, царе, виде, а то лик велик; велик беше лик и светлост му силна, и стајаше према теби, и страшан беше на очима.

32. Глава том лику беше од чистог злата, прси и мишице од сребра, трбух и бедра од бронзе,

33. Ноге му од гвожђа, а стопала које од гвожђа које од земље.

34. Ти гледаше докле се одвали камен без руку, и удари лик у стопала бронзана и земљана, и сатре их.

35. Тада се сатре и гвожђе и земља и бронза и сребро и злато, и поста као плева на гумну у лето, те однесе ветар, и не нађе му се место; а камен, који удари лик, поста гора велика и испуни сву земљу

Evo sta je video u snu kralj.
Svi ljudi na zemlju dozive ove promene koje Danijel prikazuje kao veliki lik.

Prvu promenu koju uporedi sa zlatom je prvi perid covjeka , a to je kad je beba.
Hrane ga majcinom mlekom i nitko ne moze odoleti, a da mu ne da osmjeh, ljubav i grizu,a od njegovog glasa zatreperi vam srce.(tko je roditelj svatice sta pricam).

Drugu promenu, ta beba postaje decak/devojica .
Sad moze da hoda i istrazuje svjet oko sebe, ali uvek sa pratnjom da se ne povredi, decja igra je srebreni period zivot covjeka.

Zatim dolazi bronzeni ili medeni period, tada otkrijete da postoje emocije, prvu simpatiju, prvu ljubav, nauci se da govorom izrazava svoja custva, pise svoj dnevnik, slatko krije svoju ljubav,zivi u medeno vrjeme.

Zatim dolazi gvozgeno vrjeme, covek u tom periodu otkriju silu svog tjela i koriste se njime da privuku paznju ili se njime takmice.Tko je jaci i kto je lepsi.

I poslednji period kad postanu muz i zena.
Taj period je delumo jaci delumno slabi, spoit ce se u jedno telo , al se nece sojediniti .
U tom periodu odvali kamen i srusi lik, taj kamen je zenin trbuh u blazenom stanju.
To stanje koje dozivljava covjek dok je u trbuhu svojoj majci je vjechno.

Ali ako izage iz trbuha , prica pocinje od pochetka.
 
Nije to nikakvo pravilo.Piracam ono sto vidim u sebe, a to je u svakome covjeku.
Bolje je da ostavish knjige i poces da citas ono sto je u tebi.Mozda ces vidjeti da sve duhovne knjige pricaju o tebi.

Mozes ti kako hoces, sto se mene tice.
Ali samo treba reci i to, da nam je Danilo dao tumacenja tih stvari koje ti tumacis sasvim drugacijenego on, i svojevolno.

Kada bi svako tumacio tako kao sto je u njemu, imalo bismo 7 milijardi religija.

Samo u toj metodi koju pominejs ima jedan problem, lezi prokletstvo u njoj.
A i tada je svako slobodan.

Apostoli nam kazu ovako:

Galaćanima 1,8Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam evanđelje drukčije, nego što vam javismo, neka bude proklet!
 
Mozes ti kako hoces, sto se mene tice.
Ali samo treba reci i to, da nam je Danilo dao tumacenja tih stvari koje ti tumacis sasvim drugacijenego on, i svojevolno.

Kada bi svako tumacio tako kao sto je u njemu, imalo bismo 7 milijardi religija.

Samo u toj metodi koju pominejs ima jedan problem, lezi prokletstvo u njoj.
A i tada je svako slobodan.

Apostoli nam kazu ovako:

Galaćanima 1,8Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam evanđelje drukčije, nego što vam javismo, neka bude proklet!
Ne poznajes bibliju, jer kab bi je znao video bi da nista pogresno nisam reko.

Јован, глава 5
39. Прегледајте писма, јер ви мислите да имате у њима живот вечни; и она сведоче за мене

Псалам 82
6. Рекох: Богови сте, и синови Вишњег сви.

Vi broite ljude koliko ih je,a ja vidim samo jedan i pricam o njemu.

Tako da onaj citat kojeg si napisao ,nek uge sa tvoih usta u bozje usi.
 
Ne poznajes bibliju, jer kab bi je znao video bi da nista pogresno nisam reko.

Јован, глава 5
39. Прегледајте писма, јер ви мислите да имате у њима живот вечни; и она сведоче за мене

Псалам 82
6. Рекох: Богови сте, и синови Вишњег сви.

Vi broite ljude koliko ih je,a ja vidim samo jedan i pricam o njemu.

Tako da onaj citat kojeg si napisao ,nek uge sa tvoih usta u bozje usi.
Nista lose ali kako neko moze da daje sasvim drugacija tumacenja, kada o tim stvarima koje tumacis imamo jasna Danilova tumacenja?
Sada odjedared citiras bibliju, i sve vazi bukvalno.
Da sam ja to citirao, protumacio bi svaki tekst sasvim drugacije.

Ja nisam rekao da udje u necije usi, vec sam ti samo skrenuo paznju, da na iskrivljavanje lezi prokletstvo.
A kada imamo jasno objasnjenje o necemu a ti dajes neka druga tuamcenja, onda je to iskrivljavanje tumacenja.
Na dalje sam odlucujes.
Danilo jasno kaze, care ona zlatna glava si ti, tvoje carstvo.
Ti kazes, to smo mi kao bebe?
Itd.
Mozes ti slobodno, samo nastavi, ali samo sam rekao zbog drugih da znaju o cemu je rec.
 
Nista lose ali kako neko moze da daje sasvim drugacija tumacenja, kada o tim stvarima koje tumacis imamo jasna Danilova tuamcenja?
Sada odjedared citiras bibliju, i sve vazi bukvalno.
Da sam ja to citirao, protumacio bi svaki tekst sasvimd rugacije.

Ja nisam rekao da udje u necije usi, vec sam ti samo skrenuo paznju, da na iskrivljavanje lezi prokletstvo.
A kada imamo jasno objasnjenje o necemu a ti dajes neka druga tuamcenja, onda je to iskrivljavanje tumacenja.
Na dalje sam odlucujes.
Danilo jasno kaze, care ona zlatna glava si ti, tvoje carstvo.
Ti kazes, to smo mi kao bebe?
Itd.
Mozes ti slobodno, samo nastavi, ali samo sam rekao zbog drugih da znaju o cemu je rec.
Nemoj nikad da zaboravis da je biblija DUHOVNA kniga.
A u duhovnom svetu je sve drugacije.
Da razumes to, morash razdeliti sebe na djelove i promatrati nihove osobine, ne samo ono sto dozivis od raganje do smrti, vec i ono sto ne vidis kao emocije, ljubav, gnev, patnja, sreca, i neke druge stvari isto koje se ne vide kao vreme, laz, istinu ,pravda i svima das lik.Od tih likova mozes da napravis prelepu pricu i svatko tko ne razdeli sebe nece razumeti nista.

Te promene od raganje do smrti dozivljava svaki covjek, samo sto je zaboravio tko je i sta je.
Beba otstupi mjesto decaku, djecak otstupi mjesto pupertetu, momak otstupi mjesto vozrasnom i zrelom covjeku, pa on otstupi stacu.
Ali svi oni zele da postoje.

Reci mi dge je decak kojeg si ziveo nekud, gde je beba?
Jel postoje jos u tebi?
 

Back
Top