moc...kvari?

gost 15307

Legenda
Poruka
56.095
tj. koliki stupanj...samosvijesti i samokontrole treba posjedovati
da covjek ne...prsne i ne postane...


samo zato sto je "postao"...mocan...na bilo kojem nivou...
od poslovodje u meku, do predsjednika neke banana, ananas, mango ili papaja...grupacije...

da se razumijemo, vidjala sam i ljude koje to...u momentu kad sam
s njima bila u kontaktu, vise apsolutno nije pomjeralo, ali sve nesto kontam
kako su ipak...platjali dok tu gdje jesu nisu stigli...cime sve, ne mogu ni zamislit...

+ vrlo ih je malo, uglavnom olos ispliva pa nastavi...gusenje, hranjenje, razmnozavanje...grcevito drzanje za...pupcanu vrpcu...hordu...
zato valjda...svijet i slici na mocvaru toliko...u sumrak... z:mrgreen:
 
Sumnjam da je tako lako povuci crtu i reci - kad predjem preko ove granice postajem...bas takav kakav si napisala iznad, a ispod toga me moc nece promeniti. Ne znam bas ove "ispod crte" ili ih nisam prepoznala. Uglavnom nailazim na bica iz mocvare u sumrak, koju pominjes :D.
 
pa sad...jeste, u vecini su razni...stanovnici mocvare, al ima...ljudi;
onih koje to ne dodiruje...da li su prosto takvi ili su to...putem naucili...
ne znam, ali se nadam da su ipak... naucili...koliko god... cijena bila...visoka...
 
Ovo tvoje pitanje koliko god izgleda jednostavno i duhovito, na neki nacin (video klip), uopste nije jednostavno. Tesko mi je zamislivo da neko, koga je moc promenila, hoce da prica na ovu temu, a kamoli da bude iskren. Pre o njemu mogu pricati oni koji ga poznaju iz vremena pre i posle.

Cesto je za takve osobe karakteristicno da u svojoj blizini ne vole da imaju osobe koje su im pomogle da se popnu na zeljenu lestvicu jer ih podsecaju na to odakle su stigli na novu poziciju i kako. Bar je to neki licni utisak, dobijen odredjenim posmatranjem okoline u kojoj zivimo.
 
Ovo tvoje pitanje koliko god izgleda jednostavno i duhovito, na neki nacin (video klip), uopste nije jednostavno. Tesko mi je zamislivo da neko, koga je moc promenila, hoce da prica na ovu temu, a kamoli da bude iskren. Pre o njemu mogu pricati oni koji ga poznaju iz vremena pre i posle.

Cesto je za takve osobe karakteristicno da u svojoj blizini ne vole da imaju osobe koje su im pomogle da se popnu na zeljenu lestvicu jer ih podsecaju na to odakle su stigli na novu poziciju i kako. Bar je to neki licni utisak, dobijen odredjenim posmatranjem okoline u kojoj zivimo.

Mislim da je ovo ključni moment kad ljudi prsnu. Uz adekvatne poltrone lako se poleti u visine i odlepi od zemlje.
 
Pa to je suština da znaš šta hoćeš, šta nećeš i da izabereš ljude koji dele te iste vrednost,i a kojima veruješ, da znaš da prepoznaš grešku u izboru i da takve ljude više ne smatraš.
 
msilim da sam sasvim jasno rekla sta...mislim o tome
u postu broj tri...
e, sad...posto si i ti, vjerujem, rekla sta mislis o tme
mozda je vrijeme da malo...promijenis temu ili da jos nesto kazes...? : )))
 
Rekla bih da smo se tu mimoišle u mišljenjima, ja verujem da je to urođeno i kad si u poziciji moraš da prepoznaš pravi put, a ti (ako se ne varam) da se to uči. OK svakoj njeno mišljenje i to je to. A ostaću na temi jer me interesuju i druga mišljenja. Verujem da će ih biti raznolikih. Pa pričekajmo ih.z:)
 
Rekla bih da smo se tu mimoišle u mišljenjima, ja verujem da je to urođeno i kad si u poziciji moraš da prepoznaš pravi put,a ti (ako se ne varam) da se to uči. OK svakoj njeno mišljenje i to je to. A ostaću na temi jer me interesuju i druga mišljenja. Verujem da će ih biti raznolikih. Pa pričekajmo ih.z:)

Slazem se sa podvucenim. Sto se ucenja tice, to je nesto u sta treba da se koliko-toliko upuste i oni koji znaju kada se baca sidro, da bi nasli svoj nacin za plivanje u mocvari ili bar odrzavanje na povrsini.
 
Ovo tvoje pitanje koliko god izgleda jednostavno i duhovito, na neki nacin (video klip), uopste nije jednostavno. Tesko mi je zamislivo da neko, koga je moc promenila, hoce da prica na ovu temu, a kamoli da bude iskren. Pre o njemu mogu pricati oni koji ga poznaju iz vremena pre i posle.

Cesto je za takve osobe karakteristicno da u svojoj blizini ne vole da imaju osobe koje su im pomogle da se popnu na zeljenu lestvicu jer ih podsecaju na to odakle su stigli na novu poziciju i kako. Bar je to neki licni utisak, dobijen odredjenim posmatranjem okoline u kojoj zivimo.

Ima Nikolaj Velimirovic jednu lepu misao koja ima veze sa prvim delom tvog posta. Kaze "Covek nije ono sto kaze, nego ono sto precuti". Zato se uvek trudim da precutim ono sto bih sigurno rekao. :)
A sto se tice drugog dela posta, uglavnom moc ne menja coveka nego mu samo dozvoli da pokaze i neko svoje drugo lice, koje je uvek bilo tu, ali nije bilo moguce videti ga....
 
Moć je dobra dok ne povredi nekoga..ma koliko neki moćnik ima dobre namere
njegove će mere biti osporavane onog momenta kad se mišljenja sukobe..a prilikom
sukoba slabija strana je u prednosti jer može i da se povuče i da napada po nahodjenju..
..dok je moćnik sputan zakonima, pravilima, istorijom, tradicijom...

E, tad se dešava i da se moć pokvari, pomere se parametri pa dobijemo siledžiju koji
pošto poto želi da bude u pravu..to onda ne izadje na dobro..:confused:
 
Ima Nikolaj Velimirovic jednu lepu misao koja ima veze sa prvim delom tvog posta. Kaze "Covek nije ono sto kaze, nego ono sto precuti". Zato se uvek trudim da precutim ono sto bih sigurno rekao. :)
A sto se tice drugog dela posta, uglavnom moc ne menja coveka nego mu samo dozvoli da pokaze i neko svoje drugo lice, koje je uvek bilo tu, ali nije bilo moguce videti ga....

Lepo receno. Jedno vreme sam se pitala da li su se ljudi s vremenom i zbog okolnosti promenili i postali, za moj pojam, losiji. Onda sam pomislila da se, verovatno, pojavio pravi momenat da pokazu kakvi su zaista, jer ako krenem od sebe - zasto se ja nekad i ja sad - ne razlikujemo tako drasticno kao sto se primecuje gledajuci neke druge ljude ? Znaci, ipak je covek odlucujuci faktor za metamorfoze (i kolicinu iste) o kojima pisemo.
 
Lepo receno. Jedno vreme sam se pitala da li su se ljudi s vremenom i zbog okolnosti promenili i postali, za moj pojam, losiji. Onda sam pomislila da se, verovatno, pojavio pravi momenat da pokazu kakvi su zaista, jer ako krenem od sebe - zasto se ja nekad i ja sad - ne razlikujemo tako drasticno kao sto se primecuje gledajuci neke druge ljude ? Znaci, ipak je covek odlucujuci faktor za metamorfoze (i kolicinu iste) o kojima pisemo.

Hm, ali opet.... pazi.... Ti ne primecujes razliku u svom ponasanju jer si stalno sa sobom (!?). Promena dolazi postepeno i primetna je samo onome ko te vidi recimo sada, pa tek za godinu dana. Ne menja ljude samo moc, nego i razne stvari koje se desavaju u njegovom zivotu. Normalno, moze da se desi i da je posmatrac imao razna iskustva zbog kojih sada ima drugacije poglede na neke stvari, a zna da ste nekad bili slicniji i sada te vidi kao drugaciju osobu zbog tih iskustava iz medjuvremena :)
Uglavnom, zloba se ne pojavljuje preko noci. Ona je u coveku ceo zivot.... Svako moze da bira nacin na koji ce da postane mocan i onako kako dolazi do moci, tako ce i da se ponasa....
Nije istina da samo losi ljudi uspevaju. Poenta je u tome da su ti losi ljudi mnogo glasniji od onih dobrih, pa se zato i vise cuju.
Recimo, ja sam poslusao jednu novozavetnu pricicu i koliko-toliko sam uspeo bez gazenja bilo cijih leseva.... Kaze, ako sednes odmah na celo stola, mogu da te pomeraju samo nize, a ako sednes na kraj stola, mogu da te pomeraju samo prema celu.
Fenomenalan savet za one koji ne zele da uspevaju preko tudjih ledja...
U drustvu u kom se uglavnom cuje galama, cesce se primeti onaj koji tisinom odudara, nego onaj koji se galamom stopi u istu.
Svako sam bira svoj put.....

(napisah sve na brzinu, pa koliko budem shvacen:))
 

Back
Top