Б92 поново пљује на Православне Србе и то на дан Православног Божића

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Док се сви радују предстојећем празнику Христовог рођења Божићу, приводе пост крају, пресабирају своје грехе како би се исповедили и причестили, по ко зна који пут ће Веран Матић и богоборци са Б92 напасти вернике, преко тв екрана, саблажњивим причама како би се изругали њиховој вери.

Већ дуги низ година из кухиње ТВ Б92, разним емисијама покушава да се докаже Србима како Богородица Дјева Марија није безгрешно зачета, како Христос није Васкрсао из мртвих, нити се Вазнео на небеса, нити ходао по води, нити лечио болесне и Васкрсавао мртве…

На дан Православног Божића телевизија Б92, у три ударна термина наменила нам је још један серијал испирања мозга “где је божић настао“ како би показала Србима праву истину.

Ево најаве емисије на сајту Б92 и неких питања на која ће нам дати одговоре друг Веран Матић и његов Легеон!

“Како нас је вера у Бога направила оваквима какви смо?
Какво сада место има Бог у нашим животима ? Како се Бог приказује данас?
Свака цивилизација у историји била је утемељена на веровању у неку вишу силу која нам говори и објашњава одакле смо дошли, шта радимо и ко смо, заправо.
За неке, религији није место у савременом модерном свету. Њена снага и утицај знатно су умањени и ослабљени са развојем и напретком науке.
Али моћ религије је још увек присутна у нашим размишљањима, ритуалима и култури. Прича о Богу води нас на путовање преко континента, култура и раздобља, бавећи се једним од најспецифичнијих и најнеобичнијих аспеката људског понашања.
Ово је нови поглед на најстарију причу на свету…”
http://www.b92.net/tv/najava.php?id=1140

Замислимо шта би се догодило када би неко муслиманске или јеврејске вернике покушао да на неки велики празник саблажњује као што то нама Православним Србима ради телевизија Б92 већ годинама, преко својих емисија.

Да, схватате шта би се догодило. Управо то о чему размишљамо је једино решење како би јасно показали да нам је доста малтретирања, увреда, и пљувања по нашој Цркви и отаџбини.
 
22557_1231824828989_1030187376_30624718_8148780_n.jpg
 
Ja tu ne vidim nista drugo do jednu (kvazi) naucnu emisiju koja moze, i ne mora da se gleda.

Б92 забрањује да се прикаже документарац о првом конц логору 90их Оџак, потурица и усраше га заједно држале док су високи западни политичари га посећивали, кезили се и додељивали Србима четкице за зубе!
"Pobij, pokrsti, proteraj"
U maloj sali Banskog dvora u Banjaluci u petak uveče premijerno je prikazan dokumentarni film pod nazivom "Pobij, pokrsti, proteraj", koji govori o stradanju srpskog naroda na području prijeratne opštine Odžak, ali i o početku rata u BiH i agresiji Vojske Republike Hrvatske na ovo područje.

Autor i koproducent filma je novinar i publicista Svetlana Petrušić, reditelj Ivica Vidanović, a producent Dušan Krstić.

Razloga za to što je baš izabrala malu opštinu Odžak i stradanje Srba tokom proteklog rata u njoj kao centralnu temu ovog filma, prema riječima autorke, ima na pretek. Glavni razlog, kako kaže, svakako je monstruoznost i podmuklost zločina koji se na tom području odigrao.

"Odžak je specifičan i sve ono što se dešavalo tokom rata u BiH – teror nad srpskim narodom koji je planski organizovan od strane države Hrvatske i mafijaškog političkog i vojnog muslimansko-hrvatskog vrha – u potpunosti se preslikalo na opštinu Odžak", kaže Svetlana Petrušić, napominjući da je riječ o području koje je bilo najjače ustaško uporište u Drugom svjetskom ratu. (Ustaše su izvjesno vrijeme držale Odžak i poslije kapitulacije Njemačke i njenih saveznika.) "U mestu koje je bilo ustaško-fašističko uporište i stratište srpskog naroda i u Drugom svetskom ratu, u proteklom ratu istorija se ponovila. Ovaj put pod patronatom velikih sila na čelu sa SAD", ističe ona, aludirajući na nečasnu ulogu "plavih šljemova" u stradanju odžačkih Srba u proljeće 1992. godine.

"Rat još nije bio ni počeo, a stranci dolaze i kažu da Srbi treba da se povuku iz opštine Odžak, tobože da ne bi doživeli genocid. To je bila prevara. U dogovoreni dan Srbi kreću u koloni, stranci se ne pojavljuju, a paravojne muslimansko-hrvatske bande zaustavljaju kolonu, ljude odvode u logor i tada nastaje pakao za Srbe. Zločin koji je usledio, ljudski um ne može shvatiti", kaže Petrušić. Preko 1,5 hiljada Srba dotadašnjih stanovnika Odžaka i okolnih sela, paravojne formacije lojalne SDA i HDZ-u zatvorile su na početku rata u nekoliko logora na području ove opštine. Zatvaranju, mučenju i ubistvima više stotina ljudi prethodilo je granatiranje srpskih sela i naselja, što su, između ostalih, vršile i snage Republike Hrvatske. U jednom trenutku hrvatska vojska je prešla preko rijeke Save i tom prilikom zajedno sa lokalnim paravojnim formacijama počinila zločin nad Srbima.

O torturama koje su tokom zatočeništva preživjeli, u dokumentarnom filmu govore bivši zatvorenici. Na filmu se, takođe, mogu vidjeti i sva mjesta na koja su Srbi zatvarani, pa čak i naprave za mučenje, koje su i poslije rata ostale kao svjedoci zločina. Kada je u julu mjesecu 1992. godine Vojska Republike Srpske zauzela Odžak, hrvatske formacije koje su se povlačile preko Save sa sobom su odvele i jedan broj zatvorenika. Sudbina njih preko dvije stotine još nije poznata.
https://video.google.com/videoplay?docid=3483629315788255490&q
Б92 такођер забрањује да се прикажу документарци (Јадовно) о геноциду над Србима на Косову, БиХ и другим деловима који су некад били Српски.

Б92 не пљује муслиманску и јеврејску веру, а камоли то на њихове празничке дане.
 
Б92 забрањује да се прикаже документарац о првом конц логору 90их Оџак, потурица и усраше га заједно држале док су високи западни политичари га посећивали, кезили се и додељивали Србима четкице за зубе!


Б92 такођер забрањује да се прикажу документарци (Јадовно) о геноциду над Србима на Косову, БиХ и другим деловима који су некад били Српски.

Б92 не пљује муслиманску и јеврејску веру, а камоли то на њихове празничке дане.

A zasto ti gledas B92 onda?
 
...Већ дуги низ година из кухиње ТВ Б92, разним емисијама покушава да се докаже Србима како Богородица Дјева Марија није безгрешно зачета...
A? Tvoja sekta tvrdi da je Marija bezgrešno začeta? z:shock:

A zasto ti gledas B92 onda?
Vala baš. z:lol:
 
Већ дуги низ година из кухиње ТВ Б92, разним емисијама покушава да се докаже Србима како Богородица Дјева Марија није безгрешно зачета,

Ovaj...koliko je meni poznato,tvrdnja da je Marija bezgresno zaceta je katolicka dogma a ne pravoslavna. z:D

Безгрешно зачеће (лат. immaculata conceptio) је догма римокатоличке мариологије, коју је формулисао папа Пије IX 8. децембра 1854. (Була Ineffabilis), а преузео Други Ватикански Концил (1964. у конституцији Lumen Gentium, 56-59), по којој је Дјева Марија слободна од сваке мрље или последице од прародитељског греха, самим својим безгрешним зачећем и телесним рођењем од Јоакима и Ане.

Иако римокатоличка теологија наводи православну традицију (Јована Дамаскина, Германа Цариградског, Андрију Критског, Модеста и Софронија Јерусалимског), Православна Црква није прихватила ову доктрину, и то са следећих разлога


а) Не постоји јасна библијска основа која би подржала ту догму, стога је однос између ауторитета магистерија и тумачења Писма неуравнотежен,
б) Начин рођења по телу, као резултат воље двају тела, припада људском роду Дјева Марија не може бити изузета из тог контекста, јер само тако она нас представља и постаје мајка свих људи, друга Ева Она је примила своје тело рођењем од других тела.
в) Мајка Господња у божанској икономији није само прости "инструмент", него сарадник у Оваплоћењу Логоса.
г) Мајка Господња је ван пропадљивости не због рођења, већ услед усељења божанског Логоса у њену утробу.
 
BTW nista u najavi ove BBC emisije nema od toga sto ti pricas.

Istina i legenda o Isusovom rođenju

Dokumentarni film BBC-ja pokušava da otkrije tajnu vezanu za učenje o Isusovom rođenju. Ko su zaista bili njegovi roditelji Marija i Josif? Šta zaravo predstavljaju tri kralja? Odakle potiče motiv božanskog začeća i da li i koliko iza priče o Hristovom rođenju stoje motivi preuzeti iz drugih religija i astrologije? .

Na kraju, videćemo i da li je Isus zaista rođen u Vitlejemu, gradu u koji svake godine dolaze na hiljade hodočasnika iz čitavog sveta da odaju počast rođenju stvaraoca najuticajnije religije u istoriji čovečanstva.

http://www.b92.net/tv/najava.php?id=1140
 
Управо то о чему размишљамо је једино решење како би јасно показали да нам је доста малтретирања, увреда, и пљувања по нашој Цркви и отаџбини.
Kad vi plujete protiv drugih verskih zajednica,onda je to borba protiv sekti,a kada krenu da se razoblicuju zablude u koje verujete i tvdite da su istinite onda je to maltretiranje.
I sto sad mesas otadzbinu sa ovime,otadzbina je moja koji ne verujem u zablude koje vi pokusavate da plaisrate ko istinu,stoga ova emisija nije pljuvanje po otadzabini,za koju sam ja krvario i zbog koje sam ja RVI-Ratni Vojni Invalid sa 40% telesnog ostecenja i penzionisani pripadnik 63.padobranske brigade,zato nemoj da se busas u odbranu otadzbine jer me od takvih skorojevica izbija alergija
 
Kad vi plujete protiv drugih verskih zajednica,onda je to borba protiv sekti,a kada krenu da se razoblicuju zablude u koje verujete i tvdite da su istinite onda je to maltretiranje.
I sto sad mesas otadzbinu sa ovime,otadzbina je moja koji ne verujem u zablude koje vi pokusavate da plaisrate ko istinu,stoga ova emisija nije pljuvanje po otadzabini,za koju sam ja krvario i zbog koje sam ja RVI-Ratni Vojni Invalid sa 40% telesnog ostecenja i penzionisani pripadnik 63.padobranske brigade,zato nemoj da se busas u odbranu otadzbine jer me od takvih skorojevica izbija alergija

da li si vojni invalid zbog SPC-a ili zbog pogrešne politike 90-ih...z:cry:
 
Jedni su podrzavali druge,to je vise nego jasno,da ne skrecem sa teme

pa, nije u pitanju bilo slijepo podržavanje...svakako ne kao u domovinskom ratu, između postrojbi regularne hrvatske vojske i hrvatske katoličke crkve, složićeš se..
u svakom slučaju, to što se desilo tebi i mnogim drugim, na bilo kojoj strani saosećam i sve počinioce takvih djela osuđujem..z:cry:
 
Док се сви радују предстојећем празнику Христовог рођења Божићу, приводе пост крају, пресабирају своје грехе како би се исповедили и причестили, по ко зна који пут ће Веран Матић и богоборци са Б92 напасти вернике, преко тв екрана, саблажњивим причама како би се изругали њиховој вери.

Ovaj... svi?!
Ako su svi, onda to čine i pomenuti, zar ne? :think:

Dalje, sam pišeš:
Замислимо шта би се догодило када би неко муслиманске или јеврејске вернике покушао да на неки велики празник саблажњује као што то нама Православним Србима ради телевизија Б92 већ годинама, преко својих емисија.

Dakle, svestan si da postoje i vernici drugih veroispovesti, ali tako ne pišeš na početku poruke.

Uzgred, koliko ja znam, bezgrešno začeće Marije je rimokatolička, a ne pravoslavna dogma. Zapravo, koliko ja znam, pravoslavne crkve tu dogmu nisu prihvatile.

Da rezimiramo.
Ljut si na B92 jer naučnopopularnom emisijom sumnjivog kvaliteta baca senku sumnje na rimokatoličku dogmu.
Od svih mogućih razloga zbog kojih bi trebalo kritikovati B92 ti si našao ovaj?! :eek:
 
pa, nije u pitanju bilo slijepo podržavanje...svakako ne kao u domovinskom ratu, između postrojbi regularne hrvatske vojske i hrvatske katoličke crkve, složićeš se..
u svakom slučaju, to što se desilo tebi i mnogim drugim, na bilo kojoj strani saosećam i sve počinioce takvih djela osuđujem..z:cry:
ma gde nije molim te, blagosiljanje paravojnih formacija koje su ucinile najveca zlodela,pricescivanje istih pre odlaska u rat...hvala ti prijatelju ali ne treba meni sazaljenje nemoj pogresno da me razumes,samo kao sto sam rekao dobijem alergiju kada novokmponovani vernici koji su pusku videli samo na TV-u,POCNU DA SE BUSAJU U ODBRANU OTADZBINE kao da je to njihova licna imovina na koju samo oni(citaj pravolsvaci) polazu prava
 
Док се сви радују предстојећем празнику Христовог рођења Божићу, приводе пост крају, пресабирају своје грехе како би се исповедили и причестили, по ко зна који пут ће Веран Матић и богоборци са Б92 напасти вернике, преко тв екрана, саблажњивим причама како би се изругали њиховој вери.

Већ дуги низ година из кухиње ТВ Б92, разним емисијама покушава да се докаже Србима како Богородица Дјева Марија није безгрешно зачета, како Христос није Васкрсао из мртвих, нити се Вазнео на небеса, нити ходао по води, нити лечио болесне и Васкрсавао мртве…

На дан Православног Божића телевизија Б92, у три ударна термина наменила нам је још један серијал испирања мозга “где је божић настао“ како би показала Србима праву истину.

Ево најаве емисије на сајту Б92 и неких питања на која ће нам дати одговоре друг Веран Матић и његов Легеон!

“Како нас је вера у Бога направила оваквима какви смо?
Какво сада место има Бог у нашим животима ? Како се Бог приказује данас?
Свака цивилизација у историји била је утемељена на веровању у неку вишу силу која нам говори и објашњава одакле смо дошли, шта радимо и ко смо, заправо.
За неке, религији није место у савременом модерном свету. Њена снага и утицај знатно су умањени и ослабљени са развојем и напретком науке.
Али моћ религије је још увек присутна у нашим размишљањима, ритуалима и култури. Прича о Богу води нас на путовање преко континента, култура и раздобља, бавећи се једним од најспецифичнијих и најнеобичнијих аспеката људског понашања.
Ово је нови поглед на најстарију причу на свету…”
http://www.b92.net/tv/najava.php?id=1140

Замислимо шта би се догодило када би неко муслиманске или јеврејске вернике покушао да на неки велики празник саблажњује као што то нама Православним Србима ради телевизија Б92 већ годинама, преко својих емисија.

Да, схватате шта би се догодило. Управо то о чему размишљамо је једино решење како би јасно показали да нам је доста малтретирања, увреда, и пљувања по нашој Цркви и отаџбини.

Hmmm....dosta zanimljivo, narocito pitanja na koja ce biti dati odgovori iz tog ugla posmatranja....ali im je termin pogresan. U to vreme malo ko ce moci da pogleda tu emisiju....ali zato je tu savremena tehnika pa navijes spravu da snimi pa pogledas kasnije z:mrgreen:
 
Ali zasto OFF? Zasto biti zatvoren i ne cuti ko sta misli? Niko od nas nije gledao tu emisiju do sada....kako mozemo znati sta ce tacno reci pa unapred da kazemo da je to glupost i da treba ugasiti televizor? Sta ako emisija sadrzi dosta dobrih naucnih objasnjenja?

Ne razumem zasto ljudi govore o necemu o cemu nemaju nikakvih znanja vec samo predrasude i cvrsta ubedjenja da je ono sto oni znaju apsolutna istina?
 

Back
Top