Sveti Gral

а по некима је Марија Магдалена...

дакле на шта се конкретно мисли?

Pa sudeci po filmovima to je ,nazovimo, stvar koja te cini besmrtnim kada popijes vode iz nje nzm niti ja sta,a cuvana je od strane vitezova templara,e sad ne zalazim u postojanje templara ali svo to njihovo cuvanje grala meni je samo po sebi budalastina....evo nasao sam neke verzije price pa pogledaj...i da u pravu si smatralo se da marija magdalena ima neke veze s tim evo link pa ko voli nek izvoli :D http://jupiter.blog.rs/blog/jupiter
 
Pa sudeci po filmovima to je ,nazovimo, stvar koja te cini besmrtnim kada popijes vode iz nje nzm niti ja sta,a cuvana je od strane vitezova templara,e sad ne zalazim u postojanje templara ali svo to njihovo cuvanje grala meni je samo po sebi budalastina....evo nasao sam neke verzije price pa pogledaj...i da u pravu si smatralo se da marija magdalena ima neke veze s tim evo link pa ko voli nek izvoli :D http://jupiter.blog.rs/blog/jupiter

мислим да су погрешили за Магдалену, она нема никакве везе са догађајем (поменутим) о бацању камења на њу.
Јн глава 8
 
а по некима је Марија Магдалена...

дакле на шта се конкретно мисли?

Ja ostajem prema teoriji da je Sveti Gral bila Marija Magdalena...Jer to mi je nekako najlogicnija teorija...E sad, jos da se dokaze da su ona i Isus imali decu...Ako su imali decu onda je Marija Magdalena definitivno Sveti Gral, jer je nosila Isusovu kraljevsku krv...Sang Real...
 
Ja ostajem prema teoriji da je Sveti Gral bila Marija Magdalena...Jer to mi je nekako najlogicnija teorija...E sad, jos da se dokaze da su ona i Isus imali decu...Ako su imali decu onda je Marija Magdalena definitivno Sveti Gral, jer je nosila Isusovu kraljevsku krv...Sang Real...

A to bi moglo da znaci da su njegovi potomci jos uvijek medju nama , a to bi opet moglo da se nazove vjecnim zivotom..dal te svete kraljevske krvi il Hrista kroz njih ne znam...ne treba sve znati z:p
 
Ja ostajem prema teoriji da je Sveti Gral bila Marija Magdalena...Jer to mi je nekako najlogicnija teorija...E sad, jos da se dokaze da su ona i Isus imali decu...Ako su imali decu onda je Marija Magdalena definitivno Sveti Gral, jer je nosila Isusovu kraljevsku krv...Sang Real...

то је јеврејска подметачина да би се блатило хришћанство, ништа ново...

уосталом свако има право да верује у шта хоће.
 
па и јесте
17. Али с дрвета од знања добра и зла, с њега не једи; јер у који дан окусиш с њега, умрећеш.

Pretpostavio sam da ce neko to napomenuti,nisam htio da zalazim u korijene stvaranja svijeta....prema tome sva ova prica o gralu dobija na dvosmislenosti...1.zasto bi Bog povukao svoju kaznu nad ljudima i ponudio vjecan zivot?
2. mozda i jeste bilo namjenjeno nekoj osobi koja je bila zahvacena svim tim prokletstvom izazvanim adamom i evom,mozda je Bog to namijenio svom sinu Isusu iako je sve poslo naopako i on je razapet....nzm z:hm:
Na kraju krajeva cemu raj ? cemu pakao? ako na pocetku niko nije trebao da umire? Dal je prica o raju i paklu nastala kasnije ? MOgla bi i po tom pitanju jedna tema da se otvori,al otom potom :D
 
Poslednja izmena:
Olicenje cistote i pravednosti za koga je Sam gospod rekao "ovo je sin po mojoj meri "nebi tako nesto sebi dozvolio .Na sionskoj gori njemu je celi svet bacen pod noge .Sva uzivanja fizickog sveta a on je to bez dvoumljenja odbio .Zar mislite da bi takav covek mogo da padne pod uticaj jedne zene i njenim strastima . Zalosno je sto bi mi za mnogo manje prodali dusu.Nasi veliki duhovnici su rekli "kakav je covek tako on o i drugima sudi"
 
Pretpostavio sam da ce neko to napomenuti....prema tome sva ova prica o gralu dobija na dvosmislenosti...1.zasto bi Bog povukao svoju kaznu nad ljudima i ponudio vjecan zivot?
2. mozda i jeste bilo namjenjeno nekoj osobi koja je bila zahvacena svim tim prokletstvom izazvanim adamom i evom,mozda je Bog to namijenio svom sinu Isusu iako je sve poslo naopako i on je razapet....nzm z:hm:

много пута је Бог пружао руке човеку, али то није вредело и на крају да покаже своју љубав према својој деци послао је Себе да искупи све људске грехе да би вечно живели у заједници с Њим, али изгледа да ни то не вреди...
 
много пута је Бог пружао руке човеку, али то није вредело и на крају да покаже своју љубав према својој деци послао је Себе да искупи све људске грехе да би вечно живели у заједници с Њим, али изгледа да ни то не вреди...

To znaci samo opovrgava pricu o svetom gralu.....jer tu zaista dolazi do debele kontradikcije onda
 

Back
Top