Shta je slava?

Poslednji_Boem

Zainteresovan član
Poruka
494
Shta znaci biti slavan danas?
Imati svoju "paščad" koja bi vam govna jela,a opet ta ista vam moze kolko sledeci dan okrenuti ledja.
Danas je biti slavan relativan pojam,pogotovu ako je za to zasluzno nekoliko hitova i privatnih video snimaka,koji ne mogu biti zauvjek u centru paznje!?
E , moje pitanje je , kako postati neko u narodu na originalan nacin iako je originalnosti sve manje i manje?
 
originalnost se radja kada pogledamo u sebe i zaboravimo na ono sto nam okolnosti i okruzenje namecu...
tj kada nam podje za rukom da ispoljimo nasu idividualnost...
no zbog takvog karaktera originalnog, ono cesto i nije prihvaceno od okoline...
te ne pruza uspon do slave....
 
Sve ima svoju cijenu....tako i slava ma kakva ona bila..groblje je puno onih koji su žudili za slavom...takva je danas slava...a ona orginalna, takav se jednostavno rodiš...ne možeš postati orginalan, to je onda glumljenje orginalnosti....orginalnost ne teži da postane neko i nešto u narodu; naprotiv, ali ne može pobjeći od svoje sudbine...
 
Ne razumem bas najbolje na koju vrstu slave mislis...ljudi mogu postati slavni u razlicitim oblastima...na primer, slavna je Ceca ali je slavna i Jadranka Jovanovic...poznat je Miskovic ali je poznat i Vojin Djordjevic a izmedju njih su bar tri neba, slavne su zvazde Granda ali su slavne i sestre Kovac, Vasil Hadzimanov, Sergej Trifunovic, Jelena Tomasevic, onaj Bosiljcic, Ivan Miljkovic i mnogi mnogi drugi...postoje razliciti kriterijumi zasto je neko slavan...slava kao slava se ne odnosi uzrocno u odnosu na originalnost, postaju slavni i ljudi koji na utabanim stazama ono sto rade jednostavno rade najbolje kada ih poredimo sa okruzenjem...
 
Zelim da se napravi presjek izmedju prolazne i neprolazne slave.....presjek izmedju ljudi koji su enormno prisutni u medijima , i onih ne manje vaznih koje mozda pomenemo par puta za razliku od ovih sarlatana sto se non stop prica o njima....npr. Ona J.K.Rowling sto je napisala Harry Pottera .Zamislimo da se u javnosti provali da se drogira il da je uradila nzm niti ja sto..prodaja njenih knjiga zbog toga nece opasti...a evo onaj Kris Braun cim se proculo da je prebio Rijanu tiraz poceo da opada , popularnost i sve....Da li je to posledica toga sto su ljudi opsjednuti njim a nje njegovim djelima dok se za gore pomenutu to ne moze reci?
 
Ja otvorih temu ovacije i na inicijativu loraloralai je odmah zatvorise....

Kazu nije za filozofiju....
Ocigledno da je bolje da krenemo vise od patoloske i trajnije promene kakva je slava...pa ce tu biti mesta i za ovacije....kao trenutak sladostrasca....
 
TP misli da nikad prije niko nije (kao on) otvorio temu koja je izgleda mozda stvarno i najbolja ali je izlozena (u nacinu izlaganja i jasnosti potencijalnim citaocima) najgore i najgluplje izgleda. I da moderator takve teme tim drugim ljudima (KOJI NE POSTOJE) koji nisu TP (a otvarali su ih, (zaista)) nije brisao... pa je loraloralai-evu pohvalu na racun rada moderatora zato sto ona tema uprkos nacinu na koji je izlozena nije obrisana shvatio OBAVEZNO kao intervenciju da se njegova tema zatvori, ali je i vise nego vrlo rado (izgleda) iskljucio mogucnost da je to intervencija da se moderator malo smijeni s mjesta, da bi i ljudi koji nisu TP mogli da otvaraju takve teme a tako koncipirane, a da one ne budu brisane zato sto otvarac nije slavan i ne postoje naklonosti moderatora i interesi ili kontrainteresi. Itd, its ...

Pa BZPZ je mozda neko ciji sistem (sistem) rezonovanja na krstarici je svakakvo samo ne onakav kakav treba da ima jedan moderator i jedan normalan i posten i koji nece sebe da dize iznad drugih (i svoje drugove) u mogucnostima clan foruma. A mozda i nije. - ali TPu to ne pada na pamet, on iskljuci sve lampice koje njega ne osvetljavaju kako on misli da treba, i onda uzme da misli kroz one sto su ostale, i onda da pise... rijeci idu spontano i same od sebe... i sve mu izgleda super, osvetljenje 5.00. Pa ne pravi samo korelacije medju lampicama koje ti odgovaraju sine.
 
Poslednja izmena:
A VAZI MAJSORE, kad bi faca bila dio tijela onda bi to i moglo... ovako nema sanse! Nonsens. Ta za koju ti pricas r. u. f. a. j. u. t. ne bi mogla da prodje nikad ni na Zvezde granda.
 
Poslednja izmena:
neko spomenu individualnost itd
danas bre ni individualnost nije ono sto treba da bude-svi se posto poto trude da budu drugaciji,da iskacu iz mase
ja sam savrseno nevidljiva,ne isticem se,i nemam nikakv problem sa tim.
elem,sa pojavom medija,slava je totalno izopacenje kako zivota "slavnih",tako i zivota poklonika tih "slavnih".
 
A VAZI MAJSORE, kad bi faca bila dio tijela onda bi to i moglo... ovako nema sanse! Nonsens. Ta za koju ti pricas r. u. f. a. j. u. t. ne bi mogla da prodje nikad ni na Zvezde granda.

Jelena Karleusa...slavna je kod nas Srba, nazalost...ima 8 kila PVC sisa, platicnu facu, i sve...ruzna je do bola, ali zato joj svi gledaju sise...isti slucaj i Ceca i sta ja znam ko jos... ne slusam ta govna...
 
nisu krivi ljudi nego mediji? Interesantno ***., a kako je to moguce? Ja sam mislio da televizor nije ni kriv ni prav za nista. Isto mislim i za radio i ostalo.
ah
pa znas,u vreme kada je recimo,poznata licnost bio npr,Bajron,nije bilo ljudi koji su bili placeni da ga proganjaju 24/7,nisi mogao da znas svaki fragment njegovog zivota,niti je on sam bio pod pritiskom zbog gorenavdenog.
Da ne nabrajam dalje.......
 
I da,da dodam samo,samim tim sto je ljudima omoguceno da imaju uvid u ceo zivot odredjene licnosti,i to samo tako sto ce ukucati ime na google,ili upaliti tv,ili otvoriti trac novine,odrazilo se na ljude onako kako se odrazilo.
Ljude je uvek interesovalo sta se desava u tudjem dvoristu,i ta radoznalost je urodjena,a sada je od toga nacinjeno nesto groteskno-od onih koji su u potpunosti skinuli ogradu sa svog dvorista,do onih koji ne rade nista drugop nego zevaju u to dvoriste,i eventualno pokusavaju svoje da nacine takvim
 
Slava je kad svi veruju da si jako bogat pa ti ni filera ne daju.
I jos ocekuju da se otvoris i castis.

A tebe nema pas za sta da ugrize.

Slava se ne moze pretvoriti u novac, hranu, opipljive vrednosti.
Za slavnima trce i slavnima se dive iskompleksirane licnosti.
Ne treba to postenom coveku.
 
Slava je kad svi veruju da si jako bogat pa ti ni filera ne daju.
I jos ocekuju da se otvoris i castis.

A tebe nema pas za sta da ugrize.

Slava se ne moze pretvoriti u novac, hranu, opipljive vrednosti.
Za slavnima trce i slavnima se dive iskompleksirane licnosti.
Ne treba to postenom coveku.


...O, Hakim-bej !
-a, sta kad posten covjek postane slavan ? Slome ga svoje zablude, Begler-beze, misli da je svijet bajka i da je sve podijeljeno po-bozanski a ti sam beres samo tvoje , a to "tvoje" ., tvoje je samo dok slavu slavis . Slava tj. visoke pocasti su samo za one koji su slucajno nju zadobili ...
 
Slava je kad zasluzis nesto zbog cega ce te ljudi, koji dele isti stav, slaviti jer ce upravo u tebi videti olicenje neke osobine ili dela, koje postuju a to je sve relativno.
 
Shta znaci biti slavan danas?
Imati svoju "paščad" koja bi vam govna jela,a opet ta ista vam moze kolko sledeci dan okrenuti ledja.
Danas je biti slavan relativan pojam,pogotovu ako je za to zasluzno nekoliko hitova i privatnih video snimaka,koji ne mogu biti zauvjek u centru paznje!?
E , moje pitanje je , kako postati neko u narodu na originalan nacin iako je originalnosti sve manje i manje?

Postati ROBIN HUD, SUPERMEN, ILI NEŠTO TREĆE...DON KIHOT...boriti se za pravdu, gladne, uboge, itd...Eh, gdje su nam danas heroji?
 

Back
Top