Зашто хрватска елита мрзи Србе?

Хрватска елита:


  • Ukupno glasova
    64
  • Anketa je zatvorena .
Питање је јасно.
Без елите нема ни званичне политике једног народа.

Од кад датира та мржња?
Узрок?

..koga podrazumjevaš pod ELITOM..navedi primjere...onda moze odgovor...iako ti tema može biti i zasto Srbijanska elita mrzi Hrvate...samo tko bi bio ta Srbijanska elita..
P.S.
elite se ne mrze one zajdeno "rade"..lovu..stoka sitnog zuba se mrzi..
 
E puca mi prsluk sto hrvatska elita mrzi srbe...pa imamo mi jos stvari o kojima mozemo da diskutujemo osim o hrvatskoj...ebe mi se za nju....i za njihovu mrznju....nek mrze ko im jeb.e mater......

Odgovor...imaju vise politicara iz vremena rata....na vlasti...mi daleko manje...:roll:
Аха, значи по твом мишљењу мржња датира од јуче.
А време Марије Терезије?
А Први св. рат и клање Срба од стране Хрвата?
А Други св. рат и клање Срба од стране Хрвата- Јасеновац, Градишка, Јадовно,логор у Сиску...
Мас покрет и хрватско прољеће?
Последњи рат и геноцид над Србима?

Да ниси прескочио коју стотину година?
 
Аха, значи по твом мишљењу мржња датира од јуче.
А време Марије Терезије?
А Први св. рат и клање Срба од стране Хрвата?
А Други св. рат и клање Срба од стране Хрвата- Јасеновац, Градишка, Јадовно,логор у Сиску...
Мас покрет и хрватско прољеће?
Последњи рат и геноцид над Србима?

Да ниси прескочио коју стотину година?

Blah..lose si me svatila...kazem da se preterano tangiramo sta hrvati misle...na politici..svaka druga teme je ili o njima ili o rusima..msm...
to su ti kompleksi....vide da smo bolji u svemu pa nas mrze....i nisu sposobni da opravdaju kompleks vise vrednosti pa ih to opasno nervira...
 
Треба ти дефиниција за ''елиту'' ?
О Боже...

Па можда стварно и треба - јер нисам приметио да 'рвацка има БИЛО КАКВУ ЕЛИТУ... а ако има хајде да набројимо бар десетак имена... тј. нека наброје 'рвати КО ЈЕ ЊИХОВА ЕЛИТА...:zskace:
 
Па можда стварно и треба - јер нисам приметио да 'рвацка има БИЛО КАКВУ ЕЛИТУ... а ако има хајде да набројимо бар десетак имена... тј. нека наброје 'рвати КО ЈЕ ЊИХОВА ЕЛИТА...:zskace:

To su oni sto teljigashe po Srbiji
 
Blah..lose si me svatila...kazem da se preterano tangiramo sta hrvati misle...na politici..svaka druga teme je ili o njima ili o rusima..msm...
to su ti kompleksi....vide da smo bolji u svemu pa nas mrze....i nisu sposobni da opravdaju kompleks vise vrednosti pa ih to opasno nervira...
Треба да се понавља колико нас мрзе све док и бебе у колевци не сконтају ту велику истину.

Па можда стварно и треба - јер нисам приметио да 'рвацка има БИЛО КАКВУ ЕЛИТУ... а ако има хајде да набројимо бар десетак имена... тј. нека наброје 'рвати КО ЈЕ ЊИХОВА ЕЛИТА...:zskace:
Па', можда Иво и није поставио глупо питање.z:lol:

Али, за почетак, рецимо да је елита онај слој људи који води државу-елита на највишем нивоу, која се највише пита о судбини државе и нације. :lol:
Може то бити и квазиелита, али нећемо да цепидлачимо.
 
..ybte..ne znas citati...nisam trazio definiciju..trazio sam..pod koga se podrazumijeva pod elitom..moze biti..narko elita..poslovna elita..politička elita..sexi elita...estradna elita...
Sofka..s čime razmišljaš..ajde nam reci...
Црни Иво, па ко кроји међународне односе?
Ето, та елита - политичка, пре свега.
 
Мржња датира још из времена када су србски краљеви и банови дозволели побеђеним аварским хордама и њиховим породицама да делимично насели крајеве данашњег Хрватског Загорја.

Од тада, када је тај народ био захвалан за спасавање до данас, тадашњи осећај сигурности и среће променио се вековима у осећај мржње и зависти и то је најбољи доказ оне старе народне пословице а не бих се зачудио да отатле и потиче :
"храни пашче да те уједе".
 
Poslednja izmena:
Црни Иво, па ко кроји међународне односе?
Ето, та елита - политичка, пре свега.

..eeee..to je vec nesto preciznije..sada mozemo ...ajde recimo uzmimo za primjer..Miloševića i Tuđmana..oni su svima nama krojili sudbine..recimo za nas su.. bili politička elita..da li su se mrzili..mozes li mi odgovriti...
 
..eeee..to je vec nesto preciznije..sada mozemo ...ajde recimo uzmimo za primjer..Miloševića i Tuđmana..oni su svima nama krojili sudbine..recimo za nas su.. bili politička elita..da li su se mrzili..mozes li mi odgovriti...
Немој ти мени од јуче да причаш....мржња вас према нама је вековна, а не од Туђмана и Милошевића.
 
Немој ти мени од јуче да причаш....мржња вас према нама је вековна, а не од Туђмана и Милошевића.
znaci na prvo pitanje ne znas odgovor..evo drugo..
.reci od kada to...recimo..od boja na Kosovu polju..da li je to dovoljno daleko u prošlost...da možemo početi..glabati temu..
 

Back
Top