Da li su bolja automobili sada ili pre 20 godina?

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Naravno da su danas bolji automobili uz svu opremu za povetjanje bezbednosti i komfora, ali zanima me shta mislite o kvalitetu izrade, da li je bolji danas ili je bio ranije bolji? Takodje da li vam se vishe svidja danashnji dizajn ili onaj kakav je bio 80.tih i 90.tih? Meni danashnja auta izgledaju previshe oblo, kao chokolada ili vosak kad se istope na suncu. Takodje kompaktna vozila su za moj pojam previshe kompaktna(ona ispod 4m duzhine).
 
Svidja mi se dizajn sve do 2003-4. godine.

Recimo, par primera, vise mi se svidja Audi A6 C5, nego posle njega. Stariji model S80. Stariji Fiat Stilo...

u to doba su donimirali 1.6D, 200D i 250D, tako da ce sigurno neko reci da su izdrzljiviji nekad motori bili. Jesu. Naravno. Ali, pruzali su samo izdrzljivost. Elasticnost, brzinu, ubrzanje nista. Negde mora da se plati :)
 
Svidja mi se dizajn sve do 2003-4. godine.

Recimo, par primera, vise mi se svidja Audi A6 C5, nego posle njega. Stariji model S80. Stariji Fiat Stilo...

u to doba su donimirali 1.6D, 200D i 250D, tako da ce sigurno neko reci da su izdrzljiviji nekad motori bili. Jesu. Naravno. Ali, pruzali su samo izdrzljivost. Elasticnost, brzinu, ubrzanje nista. Negde mora da se plati :)

Potpuno si u pravu. Negde mora da se plati. Sadašnja vozila iz 1400cm3 izvlače i do 160ks uz pomoć 2 turbine i mene zanima koliko će taj motor da pređe. A ranije je turbo pogon bio rezervisan za visokoturažne motore i dizelaše. Ova vozila su sad konfekcija 10-ak godina i možeš da ih baciš.
 
Voleo bih kad bi ponovo moglo da se kupi novo ovakvo vozilo. Ljudi moji što je to raga (u pozitivnom smislu).

http://3.***************/_lsyt_wQ2awY/SJ-Q4VBsgoI/AAAAAAAAEG8/nGesCZ9yX6o/s400/Audi-100_Avant_1991_800x600_wallpaper_01.jpg

Audi 100 avant 2,5 tdi sa 115ks ili crveno di sa 170ks. Ide ko da ga sam đavo juri. Imam takav auto (matorac ga vozi) i on je nama prevukao robe i robe kad smo kombi polupali. Prostora koliko voliš, udoban, brz, skup za održavanje jeste, ali se ne kvari često što bi rekli pouzdan je.
 
Al ovaj moze da se nadje i mladji, a lepsi je, ima hroma :mrgreen:

volvo_244.jpg
 
Voleo bih kad bi ponovo moglo da se kupi novo ovakvo vozilo. Ljudi moji što je to raga (u pozitivnom smislu).

http://3.***************/_lsyt_wQ2awY/SJ-Q4VBsgoI/AAAAAAAAEG8/nGesCZ9yX6o/s400/Audi-100_Avant_1991_800x600_wallpaper_01.jpg

Audi 100 avant 2,5 tdi sa 115ks ili crveno di sa 170ks. Ide ko da ga sam đavo juri. Imam takav auto (matorac ga vozi) i on je nama prevukao robe i robe kad smo kombi polupali. Prostora koliko voliš, udoban, brz, skup za održavanje jeste, ali se ne kvari često što bi rekli pouzdan je.

100 C4 2.5 TDI postoji samo sa 115 KS, kod C4 ne postoje crvena slova. I A6 C4 postoji samo u verziji 140 KS, nema crvenih slova. To je pocelo kod C5. A ovaj sa slike je S4 sa 230 KS. Bruka od automobila. Takav automatik mi izmace svojevremeno i ja predjoh na Volvo...

Sto sam stariji to vise volim starije automobile i sve vise mislim da su bili kvalitetniji. U svakom slucaju su bili jednostavniji za odrzavanje. Danas se sve pravi (ne samo automobili) da traje izvesno vreme (mnogo krace nego nekada) i da se onda po mogustvu reciklira. Industrija rezervnih delova bi pukla da su fabrike nastavile sa kvalitetom u skladu sa epohom...
 
100 C4 2.5 TDI postoji samo sa 115 KS, kod C4 ne postoje crvena slova. I A6 C4 postoji samo u verziji 140 KS, nema crvenih slova. To je pocelo kod C5. A ovaj sa slike je S4 sa 230 KS. Bruka od automobila. Takav automatik mi izmace svojevremeno i ja predjoh na Volvo...

Sto sam stariji to vise volim starije automobile i sve vise mislim da su bili kvalitetniji. U svakom slucaju su bili jednostavniji za odrzavanje. Danas se sve pravi (ne samo automobili) da traje izvesno vreme (mnogo krace nego nekada) i da se onda po mogustvu reciklira. Industrija rezervnih delova bi pukla da su fabrike nastavile sa kvalitetom u skladu sa epohom...

Mislim da sam video par modela sa crvenim di, ali je moguće da je to bilo ukrasa radi ili su bili mlađi sad baš nisam siguran.
Ovaj model audija je stvarno izuzetan.
 
Sami smo krivi sto za svoje pare hocemo sto vise da dobijemo.Otud i vise konja i ostale opreme.Imam da kupim Celicu 2.0 16V 90` sa 41000 km kao iz salona sa kozom i klimom, ali stara je 20 godina. Dali je ona jos uvek tako dobra posle toliko vremena?

Malo je ona km prešla i bolje bi bilo da je vožena. Pitanje je kad će na njoj jedno po jedno početi da otkazuje.
 
Malo je ona km prešla i bolje bi bilo da je vožena. Pitanje je kad će na njoj jedno po jedno početi da otkazuje.

Mogu da kupim i Carinu 1,6 91` sa neverovatnih 3700 km.Umro deda i sad se prodaje.Plesan se uhvatila na volanu od stajanja a kad sam ponudio cifru baba ce:Aaaa,neeee,Nama su u selu rekli da ona vredi 7-8000 eura.Zakljucak je da izgleda svi misle da stara kola vrede vise pa treba da su skuplja od novijih.:hahaha:
 

Back
Top