Nemacki kratkodlaki pticar

Ima nas mnogo koji ih obozavamo ali se vecina raspisala na drugim forumima pa se ne javljaju ovde, licno imam 2, jednog starog 18 meseci a drugog 2.5 meseca. Po nekoj anketi koju sam nasao na netu u Srbiji ga ima otprilike koliko i svih drugih pticara zajedno a ima ga i po celom svetu, od Evrope do Amerike. Ako ga uzmes, neces pogresiti. Pozdrav...

img0014uw.jpg
 
Da li je tacno da je zenka NKD-a vernija po poslusnosti od muzjaka ove rase,koji maltene posle tri godine ne obracaju paznju na vlasnika ???


Generalno su zenke poslusnije od muzjaka, lakse se podredjuju autoritetu vlasnika a on uvek ima u glavi ideju da treba da bude ALFA ili glavni. Medjutim, ako se sa njim stalno radi a ne samo mesec dana pred lov i u toku lova, mislim da do toga nikad nece doci.
 
U mnogome to zavisi od genetike. Ako su roditelji tvrdoglavi ogromna je sansa da i stenci budu isti. E sad vrhunski rad sa psima moze da napravi cudo. Ja sam imao razlicita iskustva. Ono sto je sigurno ako podjes u lov sa lovcem koji je u lov poveo zenku u teranju oprosti se od muzjaka za taj dan ili ga vezi za pojas. Sta da ti kazem to je veruj mi prevashodno stvar licnog afiniteta. Ako se vaga mozda su muzjaci za nijansu tvrdoglaviji ali upamti to nije pravilo.
 
dragane 2229, da li su ovi snimci savi iz nase zemlje, i gde i kako nabaviti dobrog NKP?

Snnimak koji sam ja postavio je snimak mog psa, a ne znam sta smatras "dobrim" NKP - eksterijerno, u radu ili ? U principu, gleda se poreklo tj. roditelji, kakvi su eksterijerno i koje su rezultate postigli ali i to nikad nije garancija da ce tvoj pas biti takav. Izgled mozda ali rad je, po meni, 20% nasledje a 80% posto dresura i trening. Nista nije pouzdano, osim da kupis "uradjenog" psa starog godinu ili dve a tu su cene astronomske, najbolje je uzeti sto manjeg psa da bi se od malena navikavao na tebe. Ako hoces vrhunskog psa, poseti neku utakmicu pticara, tu ces naci najvise profesionalnih odgajivaca NKP. Ispod imas link za spisak izlozbi i utakmica za 2010. godinu pa izaberi termin i lokaciju koja ti najvise odgovara, za NKP je najbolje da gledas specijalke NKP, VII Fci grupe i medjunarodne utakmice pticara...

http://www.ksrs.org.yu/upload/Plan_2010.pdf
 
imam NKP star pet meseci i jednom sam je vodio u prirodu-u loviste. Drzim je u boksu i sad kad je pustim jedva je obuzdavam.Tesko obraca paznju na moje komande.Nejde daleko od mene ali strasno je dinamicna i jedva da je navedem da aportira i slicno. Kako da je smirim i da taj izlazak iz boksa bude manje temperamentan.
 
imam NKP star pet meseci i jednom sam je vodio u prirodu-u loviste. Drzim je u boksu i sad kad je pustim jedva je obuzdavam.Tesko obraca paznju na moje komande.Nejde daleko od mene ali strasno je dinamicna i jedva da je navedem da aportira i slicno. Kako da je smirim i da taj izlazak iz boksa bude manje temperamentan.

Moras vise vremena da provodis snjom, prvo po dvoristu a posle i po lovistu. A kad joj uputis apel i ona dodje moras da je pohvalis , pomazis , das cvarak da pregune sto bi rekla moja baba. Normalno , svako pustanje i svaki rad sa psom ide na njen prazan stomak. Pas uvek razmislja stomakom osim u vreme parenja.
 

Back
Top