Da li je to do hard diska?

Poruka
86
Radi se o tome da mi kompjuter ne registruje hard-disk. Desilo se da sam prikacio napajanje na maticnu plocu, al' samo 1 dzek, umesto 2, pa kad sam ubacio one konektore u hard disk i cd-rom, nije mogao da se pokrene sistem i onde gde je ulaz za napajanje za hard-disk mi je nesto pucnulo i izlgledalo je kao neki spoj.. Da li sam tako unistio hard-disk?
 
Ne pucka nista sad... Ukljucim kompjuter, dize sistem, pa dodje do onog gde prepoznaje komponente. Prepozna cd-rom, al' hard-disk ne.. Pa sam pokusao da promenim mesta dzamperima.. Nece. Pa sam promenio ide kabal i prikacio samo hd, sto znaci da je tako automatski master (bar mislim), nije htelo.. U slucaju da je onaj ulaz na hd-u pregoreo, da li je moguce to zameniti?
 
Nisam siguran da može da se zameni........
Od koliko GB-a je taj hard disk? Ako je mali onda' ne vredi mučiti se oko njega nego uzmeš skupiš malo pare i kupiš novi hard ;)

Ili idi do prodavnice gde si kupio komp. da provere šta je sa njim ;)
Malo će da košta ali ako ti kažu da je crk'o hard onda' kupi novi ;)
 
Verovatno crkla elektronika,moze da se zameni ali to nije to i povracaj podataka procentualno je vrlo mali a ako je otisla glava(magnetni citac) pisi propalo.
Kako rece Ice cool najbolje kupi novi hard nego da bacas pare na popravke.
 
Verovatno crkla elektronika,moze da se zameni ali to nije to i povracaj podataka procentualno je vrlo mali a ako je otisla glava(magnetni citac) pisi propalo.
Kako rece Ice cool najbolje kupi novi hard nego da bacas pare na popravke.

PLUS može da se desi i da ne uspu da ga poprave ali isto će morati da plati.......
To se desilo mom drugu..... na kraju kupio nov hard......
 
Radi se o tome da mi kompjuter ne registruje hard-disk. Desilo se da sam prikacio napajanje na maticnu plocu, al' samo 1 dzek, umesto 2, pa kad sam ubacio one konektore u hard disk i cd-rom, nije mogao da se pokrene sistem i onde gde je ulaz za napajanje za hard-disk mi je nesto pucnulo i izlgledalo je kao neki spoj.. Da li sam tako unistio hard-disk?

Nikada ne prikljucuj nista dok je comp ukljucen.Probaj ovako.Poskidaj sve kablove sa kompa.Na hard disk prikluci samo napajanje.Skini data kabel koji povezuje plocu i disk.Ukluci komp.Prilikom dizanja sistema oslusni dali se vrti disk.To mozes osetiti i po prstima ako pritisnes hard malo.Ako se disk vrti 50% znacilo bi da je disk ispravan .Pa ces ici dalje
 

Back
Top