Princ-naslednik Petar III Karadjordjevic

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Amalia

Zainteresovan član
Poruka
365
Sta mislite dali Princ-naslednik Petar III Karadjordjevic uopste ima zelju da postane jednoga dana (eventualno) kralj Srbije?
Ne pokazuje bas puno interesa....
Dali ceka da mu tata "utre put", pa on onda da bez muke krunu nasledi?
Ili ga bas briga za "Krunu"?
Nesto od to dvoje jeste.

***
Da nije tako, bio bi daleko cesce u Srbiji. Naucio bi jezik. Mlad je. Ima sto puta vece sanse da dobro nauci nas jezik nego otac mu, jer kao sto je poznato, mladji lakse uce jezike.
Zasto nije politicki aktivan?
Dovoljno je star (skoro 30) da bi mogao i politicki da se angazuje.
Nikad nisam cula da je negde odrzao neki govor, niti da je uopste prezentan...

***
Njegov mladji brat pokazuje vise interesa (ovde je, tj. dolazi, da po koji intervju) i rekla bih pre da je on "bacio oko" na presto.
Ali, on mi se nesvidja. Drzanje mu je nekako naduvano...kao paun mi dodje. (necu da kazem da je uobrazen, ali nekako se drzi isuvise "aristokratski". To nece proci u nasem narodu.
Kralj mora da bude i drug...´barem ponekad da se spusti na nivo naroda...barem ponekad da s nekim potegne rakijicu.... Mora da razume narod, a taj Filip kao da je s druge planete - jos mu samo fali svilena marama oko vrata!
***
Petar III ima lepo zracenje...prirodan je...izgleda da je i dobar covek.... Samo dzabe mu sve to kad slabo pokazuje interes za Srbiju i politiku uopste....

***
Zamislite da su sva tri sina uz oca...Koliko drugacije bi delovali na javnost! Bili bi mnogo, mnogo snazniji....
Da su sva cetiri Karadjordjevica jedan uz drugoga, svi politicki aktivni (svaki drzi govore, okuplja narod itd). Gde bi im bio kraj!
Sam otac ima slabe sanse da se progura i izbori za svoje mesto.... A sinovi po belom svetu umesto uz oca...To nije dobro... Nije uopste dobro za eventualno uspostavljanje Monarhije...Nema sanse ovako....
 
Skroz se slazem s tobom i upravo sam o tome govorio na forumu Karadjordjevici ili Obrenovici. Da oni sami slabo rade takve stvari koje ti iznosis, da su cesce tu, da se zajedno pojavljuju i sl. Ovako 20. godina tapkaju u mestu i samo je Aleksandrova greska sto mu sinovi niti znaju srpski niti imaju zelju da ga nauce. Za to im nisu krivi ni Tito ni komunisti. Tamo sam napisao da je Aleksandru presto daleko. Petru III je, sa ovakvom nezainteresovanoscu, nedostizan. Nazalost.
 
Sta mislite dali Princ-naslednik Petar III Karadjordjevic uopste ima zelju da postane jednoga dana (eventualno) kralj Srbije?
Ne pokazuje bas puno interesa....
Dali ceka da mu tata "utre put", pa on onda da bez muke krunu nasledi?
Ili ga bas briga za "Krunu"?
Nesto od to dvoje jeste.

***
Da nije tako, bio bi daleko cesce u Srbiji. Naucio bi jezik. Mlad je. Ima sto puta vece sanse da dobro nauci nas jezik nego otac mu, jer kao sto je poznato, mladji lakse uce jezike.
Zasto nije politicki aktivan?
Dovoljno je star (skoro 30) da bi mogao i politicki da se angazuje.
Nikad nisam cula da je negde odrzao neki govor, niti da je uopste prezentan...

***
Njegov mladji brat pokazuje vise interesa (ovde je, tj. dolazi, da po koji intervju) i rekla bih pre da je on "bacio oko" na presto.
Ali, on mi se nesvidja. Drzanje mu je nekako naduvano...kao paun mi dodje. (necu da kazem da je uobrazen, ali nekako se drzi isuvise "aristokratski". To nece proci u nasem narodu.
Kralj mora da bude i drug...´barem ponekad da se spusti na nivo naroda...barem ponekad da s nekim potegne rakijicu.... Mora da razume narod, a taj Filip kao da je s druge planete - jos mu samo fali svilena marama oko vrata!
***
Petar III ima lepo zracenje...prirodan je...izgleda da je i dobar covek.... Samo dzabe mu sve to kad slabo pokazuje interes za Srbiju i politiku uopste....

***
Zamislite da su sva tri sina uz oca...Koliko drugacije bi delovali na javnost! Bili bi mnogo, mnogo snazniji....
Da su sva cetiri Karadjordjevica jedan uz drugoga, svi politicki aktivni (svaki drzi govore, okuplja narod itd). Gde bi im bio kraj!
Sam otac ima slabe sanse da se progura i izbori za svoje mesto.... A sinovi po belom svetu umesto uz oca...To nije dobro... Nije uopste dobro za eventualno uspostavljanje Monarhije..Nema sanse ovako....


Ако ти је за утеху,..нема ни онако
4.gif



.
 
Pitanje monarhije još nije rešeno kod nas do kraja. Sad što maternji jezik slabo govore to je druga stvar. Ima tu i tragova iz prošlosti, a ko bi mogao da bude naslednik, to nek tata i mama odluče. Ako dođe i to pitanje na referendum, ne gine nam opet još jedna podela. Isto kao da smo se pitli da smo za monarhiju ili ne! Ko da odlučuje u ovoj našoj napaćenoj Srbiji, kad smo i iz himne Bože pravde (oskrnavili je, a u grbu zadržali krunu), izbacili kralja!
Kod nas mora sve da ide naopako!
 
Sta mislite dali Princ-naslednik Petar III Karadjordjevic uopste ima zelju da postane jednoga dana (eventualno) kralj Srbije?
Ne pokazuje bas puno interesa....
Dali ceka da mu tata "utre put", pa on onda da bez muke krunu nasledi?
Ili ga bas briga za "Krunu"?
Nesto od to dvoje jeste.

***
Da nije tako, bio bi daleko cesce u Srbiji. Naucio bi jezik. Mlad je. Ima sto puta vece sanse da dobro nauci nas jezik nego otac mu, jer kao sto je poznato, mladji lakse uce jezike.
Zasto nije politicki aktivan?
Dovoljno je star (skoro 30) da bi mogao i politicki da se angazuje.
Nikad nisam cula da je negde odrzao neki govor, niti da je uopste prezentan...

***
Njegov mladji brat pokazuje vise interesa (ovde je, tj. dolazi, da po koji intervju) i rekla bih pre da je on "bacio oko" na presto.
Ali, on mi se nesvidja. Drzanje mu je nekako naduvano...kao paun mi dodje. (necu da kazem da je uobrazen, ali nekako se drzi isuvise "aristokratski". To nece proci u nasem narodu.
Kralj mora da bude i drug...´barem ponekad da se spusti na nivo naroda...barem ponekad da s nekim potegne rakijicu.... Mora da razume narod, a taj Filip kao da je s druge planete - jos mu samo fali svilena marama oko vrata!
***
Petar III ima lepo zracenje...prirodan je...izgleda da je i dobar covek.... Samo dzabe mu sve to kad slabo pokazuje interes za Srbiju i politiku uopste....

***
Zamislite da su sva tri sina uz oca...Koliko drugacije bi delovali na javnost! Bili bi mnogo, mnogo snazniji....
Da su sva cetiri Karadjordjevica jedan uz drugoga, svi politicki aktivni (svaki drzi govore, okuplja narod itd). Gde bi im bio kraj!
Sam otac ima slabe sanse da se progura i izbori za svoje mesto.... A sinovi po belom svetu umesto uz oca...To nije dobro... Nije uopste dobro za eventualno uspostavljanje Monarhije...Nema sanse ovako....



A kome je potreban Kralj i Monarhija?
 
Sta mislite dali Princ-naslednik Petar III Karadjordjevic uopste ima zelju da postane jednoga dana (eventualno) kralj Srbije?
Ne pokazuje bas puno interesa....
Dali ceka da mu tata "utre put", pa on onda da bez muke krunu nasledi?
Ili ga bas briga za "Krunu"?
Nesto od to dvoje jeste.

***
Da nije tako, bio bi daleko cesce u Srbiji. Naucio bi jezik. Mlad je. Ima sto puta vece sanse da dobro nauci nas jezik nego otac mu, jer kao sto je poznato, mladji lakse uce jezike.
Zasto nije politicki aktivan?
Dovoljno je star (skoro 30) da bi mogao i politicki da se angazuje.
Nikad nisam cula da je negde odrzao neki govor, niti da je uopste prezentan...

***
Njegov mladji brat pokazuje vise interesa (ovde je, tj. dolazi, da po koji intervju) i rekla bih pre da je on "bacio oko" na presto.
Ali, on mi se nesvidja. Drzanje mu je nekako naduvano...kao paun mi dodje. (necu da kazem da je uobrazen, ali nekako se drzi isuvise "aristokratski". To nece proci u nasem narodu.
Kralj mora da bude i drug...´barem ponekad da se spusti na nivo naroda...barem ponekad da s nekim potegne rakijicu.... Mora da razume narod, a taj Filip kao da je s druge planete - jos mu samo fali svilena marama oko vrata!
***
Petar III ima lepo zracenje...prirodan je...izgleda da je i dobar covek.... Samo dzabe mu sve to kad slabo pokazuje interes za Srbiju i politiku uopste....

***
Zamislite da su sva tri sina uz oca...Koliko drugacije bi delovali na javnost! Bili bi mnogo, mnogo snazniji....
Da su sva cetiri Karadjordjevica jedan uz drugoga, svi politicki aktivni (svaki drzi govore, okuplja narod itd). Gde bi im bio kraj!
Sam otac ima slabe sanse da se progura i izbori za svoje mesto.... A sinovi po belom svetu umesto uz oca...To nije dobro... Nije uopste dobro za eventualno uspostavljanje Monarhije...Nema sanse ovako....

Cega je naslednik taj Petar?
 
Sta mislite dali Princ-naslednik Petar III Karadjordjevic uopste ima zelju da postane jednoga dana (eventualno) kralj Srbije?
Ne pokazuje bas puno interesa....
Dali ceka da mu tata "utre put", pa on onda da bez muke krunu nasledi?
Ili ga bas briga za "Krunu"?
Nesto od to dvoje jeste.

***
Da nije tako, bio bi daleko cesce u Srbiji. Naucio bi jezik. Mlad je. Ima sto puta vece sanse da dobro nauci nas jezik nego otac mu, jer kao sto je poznato, mladji lakse uce jezike.
Zasto nije politicki aktivan?
Dovoljno je star (skoro 30) da bi mogao i politicki da se angazuje.
Nikad nisam cula da je negde odrzao neki govor, niti da je uopste prezentan...

***
Njegov mladji brat pokazuje vise interesa (ovde je, tj. dolazi, da po koji intervju) i rekla bih pre da je on "bacio oko" na presto.
Ali, on mi se nesvidja. Drzanje mu je nekako naduvano...kao paun mi dodje. (necu da kazem da je uobrazen, ali nekako se drzi isuvise "aristokratski". To nece proci u nasem narodu.
Kralj mora da bude i drug...´barem ponekad da se spusti na nivo naroda...barem ponekad da s nekim potegne rakijicu.... Mora da razume narod, a taj Filip kao da je s druge planete - jos mu samo fali svilena marama oko vrata!
***
Petar III ima lepo zracenje...prirodan je...izgleda da je i dobar covek.... Samo dzabe mu sve to kad slabo pokazuje interes za Srbiju i politiku uopste....

***
Zamislite da su sva tri sina uz oca...Koliko drugacije bi delovali na javnost! Bili bi mnogo, mnogo snazniji....
Da su sva cetiri Karadjordjevica jedan uz drugoga, svi politicki aktivni (svaki drzi govore, okuplja narod itd). Gde bi im bio kraj!
Sam otac ima slabe sanse da se progura i izbori za svoje mesto.... A sinovi po belom svetu umesto uz oca...To nije dobro... Nije uopste dobro za eventualno uspostavljanje Monarhije...Nema sanse ovako....

Mislim da su njegova deca jos na studijama, tako da sto si napisala je jos ireleventno. Monarhija je jedna svetla srpska institucija stara vide od 1000 godina i monarhiju ne cini samo jedan covek. Srbija pre svega mora da se suoci sa cinjenicom gde je bila kad je bila u svetskim razmerama sa monarhijom bilo sa Kraljevinom Srbijom ili Jugoslavijom, jedna od najacih drzava na Balkanu vojno i ekonomski i gde je sad posle vise od seset decenija komunistickog REPUBLIKANSTVA.Srpska politicka scena nije jos izgardjena i politicke partije se menjaju i dolaze i odlaze scenai sto se ne dodgadja u zemljama koje imaju razvijeni parlamentrizam, gde su partije iste zadnjih 120 godina. Vec sam napisao na istoriji da u Srbiji najaca opoziciona politicka partija devedesetih je bila SPO ( monarhisticka partija ) i gotovo jedina alternativa Milosevicevim i Mirinim komunistima, dok se nije pojavio Djindjic. Do pre samo 10 meseci SRS je imala najvise glasova od svih ostalih partrija, danas ne bi niti presli politicki cenzus od 5%, sto verovatno isto vazi i za DSS, partija ciji je vodja imao vlast u svojim rukama zadnjih osam godina ( 2000-2008), cenzus ne bi presli. Pre nesto vise od tri godine treca politicka partija po broju glasaca je bila partija Bande Karic( danas svi sa Mirom pobegli za Moskvu ), i danas, samo tri godine kasnije, niko se njih vise ne moze setiti i da su postojali. To znaci da u Srbiji politicki visepartijski parlamentarni sistem i parlamentarna svest posle perioda komunistickog totalitarizma 1945-2000, nije jos izgradjena i jos je u svom bazicnom razvoju.

Neka ozbiljna debata o monarhiji vs republiku nikad do sad nije niti bila. Ako nekoga pistas da li bi voleo da Srbija sebe modeluje na politicke stabilne drzave u Evropi kao Kraljevinu Norvesku, Kraljevinu Svedsku, Kraljevinu Dansku, Kraljevinu Holandiju, Kraljevinu Belgiju, monarhisticki uredjen Luksemburg, Kraljevina Monako…ili politicki nestabilne REPUBLIKE kao Republiku Italiju( gde u toj Republici vlada padaje stalno ) , Republiku Francusku ili Republiku Portigal, Republiku Albaniju, Republiku Poljsku….svaki normalan ce ti reci da su evropske monarhije stabilnije i ekonomski naprednije u proseku od evropskih REPUBLIKA. Srbija ima sasnu da udje u klub stabilinih evropskih monarhija jer ta REPUBLIKA od ’45 pocev od Broza/Slobe/ Kostunice jednostavno ne radi i svi to vide. Monarhiju su srušili komunisti nasilno’ 45 i uveli republiku uz pomoć tenkova crvenoarmejaca i doveli na vlast u Beogard pre svega ne- Srbe Tita, Kardelja. Bakarica, Dolanca, Kidrica, Milku Planinc ..i ostale bandite iz KPJ-a u Beograd i nezakonito i bez referenduma ukunuli Srbima njihovu vekovnu tradicju. Sad treba samo osim istorijskih cinjenica videti i prakticne razloge zasto je monarhija bolja od republike.
 
Zasto Kraljevina?

Razloga je mnogo ali evo jedan jednostavan:
Predsednik Republike je stranacka licnost jedne politicke partije i koliko god glasaca glasao za njega uvek ce biti onih iz drugih partija koji se protive toj njegovoj partiji na toj pozciji. To je glavni razlog sto su evropske monarhisticke drzave stabilbije od evropskih republika. Kralj je lincost iz naroda i ne zastupa niti jednu politicku opciju, i na kormilu drzave je politicki NEUTRALNA licnost a politicki neutralna licnost treba da bude na kormilu svake drzave a ne iz neke partije. U vecini evropskih republika predsednik ionako nema nikakav veci uticaj osim simbolicnih drzavnih ceremonija, koje u evropskim monarhijama obavlja monarh za manje pare porezniku i nema svake cetri godine predsednickih izbora za i onaku samo ceremonijalnu funkciju. Premijer i Vlada imaju vaznu ulogu i u evropskim republikama a ne predsednik. Predsenicki izbori kostaju puno da se odrze svake cetri godine da bi dobio nekoga samo radi ceremonijalnih funkcija i to je skup eksperiment za poreskog obaveznika. Takodje sa prakticne strane lakse je izdrzavati jednog kralja nego predsednike svake cetri godine. Razlog je tome da ti predsednici kad se skinu sa vlasti kostaju drzavu jos vise nego kad su bili na vlasti u odrzavanju njihovih vila, obezbedjenje, visoke penzije, i drugo koji god predsednik dodje na vlast on zeli da podmiri svu svoju familiju i sve svoje klanove pre nego sto se skine sa vlasti, jer zna da ima samo cetri godine vlasti i onda pocnu maksimalno da kradu drzavu. Toga nemas u evropskim monarhijama i posle 4 godine opet isto sa novim predsednikom. to je glavni razlog zasto vecia gradjana u evropskim monarhijama iz Norveske, Svedske, Britanije …..ne zele Republiku i sistem kao u Francuskoj ili Italiji vec zele da zadrze svoju monarhiju i u proseku preko 70%- 75% podrzava monarhisticki sistem dok predsednik jedva da ima oko 30% podrske naroda na nekim izborima. Sto se tice jezika Prestonaslednik govori srpski ali sa akcentom, sto je sasvim razumljivio kad neko nije rodjen u Srbiji. Tito je jako slabo govorio njegov matrenji hrvatski pa vecini komi-Srba nikad im nije smetalo da ih takav bravar viodi 35 godina sto je na kraju ispala politika samounistavanja.
http://www.theinternetforum.co.uk/node/921
 
Sta mislite dali Princ-naslednik Petar III Karadjordjevic uopste ima zelju da postane jednoga dana (eventualno) kralj Srbije?
Ne pokazuje bas puno interesa....
Dali ceka da mu tata "utre put", pa on onda da bez muke krunu nasledi?
Ili ga bas briga za "Krunu"?
Nesto od to dvoje jeste.

***
Da nije tako, bio bi daleko cesce u Srbiji. Naucio bi jezik. Mlad je. Ima sto puta vece sanse da dobro nauci nas jezik nego otac mu, jer kao sto je poznato, mladji lakse uce jezike.
Zasto nije politicki aktivan?
Dovoljno je star (skoro 30) da bi mogao i politicki da se angazuje.
Nikad nisam cula da je negde odrzao neki govor, niti da je uopste prezentan...

***
Njegov mladji brat pokazuje vise interesa (ovde je, tj. dolazi, da po koji intervju) i rekla bih pre da je on "bacio oko" na presto.
Ali, on mi se nesvidja. Drzanje mu je nekako naduvano...kao paun mi dodje. (necu da kazem da je uobrazen, ali nekako se drzi isuvise "aristokratski". To nece proci u nasem narodu.
Kralj mora da bude i drug...´barem ponekad da se spusti na nivo naroda...barem ponekad da s nekim potegne rakijicu.... Mora da razume narod, a taj Filip kao da je s druge planete - jos mu samo fali svilena marama oko vrata!
***
Petar III ima lepo zracenje...prirodan je...izgleda da je i dobar covek.... Samo dzabe mu sve to kad slabo pokazuje interes za Srbiju i politiku uopste....

***
Zamislite da su sva tri sina uz oca...Koliko drugacije bi delovali na javnost! Bili bi mnogo, mnogo snazniji....
Da su sva cetiri Karadjordjevica jedan uz drugoga, svi politicki aktivni (svaki drzi govore, okuplja narod itd). Gde bi im bio kraj!
Sam otac ima slabe sanse da se progura i izbori za svoje mesto.... A sinovi po belom svetu umesto uz oca...To nije dobro... Nije uopste dobro za eventualno uspostavljanje Monarhije...Nema sanse ovako....

Формално правно гледано не постоји могућност да дође на престол јер тај пресстол - не постоји.
Наиме његов деда Александар Карађорђевић био је краљ Југославије а не Србије, а како Југославија више не постоји онда не постоји ни престол. Наиме Војислав Коштуница се одрекао континуитета са СФР Југославијом како би примили СР Југославију у Уједињене Нације- стога одрекавши се континуитета, одрекао се и престола Карађорђевића.
Нестанком СР Југославије и формирањем СЦГ- престао је и континуитет са СР Југославијом, пто је крунисано распадом СЦГ, а новоформирана Република Србија је НОВА држава- веровали или не ова држава у којој живимо млађа је од Словеније и Хрватске које су постале независне 1991-е године.
тако дакле ова држава, заслугом наших вољених "спаситеља Србије" је- нова новцата држава- а то што се зове "Србија" правно, нема везе ни са Душанопвом ни Карађорђевом ни Петровом Србијом.
Она је Србиај само по називу и нипочему другом.
Дакле од свог оснивања- 2006 године- Србија је република, дакле никада није била ни кнежевина ни краљевина па сходно томе нема ни престол.
 
Epa,mi necemo monarhiju,i sta vi tu mozete?

A ko smo to ''mi'' i kad je bio referendium u Srbiju da ukidate legalan ustav jedne drzave Staljinistickim/Titoistickim brutalnim metodama torture i masovnim ubistvima monarhista sirom Srbije. Da bi zaveli ti vasu Brozovu ''republiku '' preko 120,000 Srba iz same Srbije je izgubilo zivot odma nakon rata da bi se zavela ta vasa Republika i istorijska greska se mora ispraviti, jer ti sto si ukinuli Srbima monarhiju nisu ni bili Srbi vec Slovenci i Hrvati, predvodjeni Kardlejom i Titom


 
A ko smo to ''mi'' i kad je bio referendium u Srbiju da ukidate legalan ustav jedne drzave Staljinistickim/Titoistickim brutalnim metodama torture i masovnim ubistvima monarhista sirom Srbije. Da bi zaveli ti vasu Brozovu ''republiku '' preko 120,000 Srba iz same Srbije je izgubilo zivot odma nakon rata da bi se zavela ta vasa Republika i istorijska greska se mora ispraviti, jer ti sto si ukinuli Srbima monarhiju nisu ni bili Srbi vec Slovenci i Hrvati, predvodjeni Kardlejom i Titom



Nema potrebe ni da bude,a i ako bi bio samo bi se obrukali na njemu....nema vas ni 20% koji ste za monarhiju...a uostalom dati zemlju i narod u ruke onima koji su je ostavljali na cedilu kada je bilo najteze...
 
  • Podržavam
Reactions: Reg
Nema potrebe ni da bude,a i ako bi bio samo bi se obrukali na njemu....nema vas ni 20% koji ste za monarhiju...a uostalom dati zemlju i narod u ruke onima koji su je ostavljali na cedilu kada je bilo najteze...

Pa SRS je pre deset meseci bila najaca stranka, danas ne bi presli cenzus, sve je jako brzo promenljivo u Srbiji, a kako to mislis ostavio narod na cedilu, je l' ti znas koliko je godina ima Kralj Petar 6 aptrila '41? U Londonu '41 su bili svih 12 evropskih vlada i njihovih monarha i svi se vratili kuci osim SRPSKE, jer austrougarski kaplar iz I svetskog rata koji je ratovao tada protiv srpske krune to jest kraljevskih Srba, zabranio HRVAT Srbima iz Srbije da se vrate u Srbiji???!!! Ovo do sad nikad nije zabelezeno u EVROPSKOJ istoriji, da STRANAC dozali u Beograd iz Moskve Staljinovim avoinom i zabranjuje SRBIMA IZ SRBIJE da se vrate u SRBIJU!??

A to je onaj sto je ubijao u austrougarskoj uniformi iz 13 Zagarbackog puka 42 vrazije hrvatske zloglasne domobranske jednice, Srbe iz Kraljevine Srbije na Ceru i 1914 i tada pevao sa svojim Hrvatima i domobranima: Drinu cemo pregazit', a Srbiju spalit:

Evo ga Ceru taj hrvatski bravar u DOMOBRANSKOJ uniformi puca na kraljevske Srbe ?

prvavojna.jpg

Pa zar taj stranac i Hrvat da Srbima ukida 1000 godina srpske monarhisticke tradicije? To sto mu nije uspelo tada kao austrougarski domobranski kaplar u I svetskom ratu, uspelo mu je da unisti Srbiju kao Kominternin placenik '44 kad ga je Staljin avionom oktobra '44 dovukao na vlast u Beograd.
 
. Monarhiju su srušili komunisti nasilno’ 45 i uveli republiku uz pomoć tenkova crvenoarmejaca i doveli na vlast u Beogard pre svega ne- Srbe Tita, Kardelja. Bakarica, Dolanca, Kidrica, Milku Planinc ..i ostale bandite iz KPJ-a u Beograd i nezakonito i bez referenduma ukunuli Srbima njihovu vekovnu tradicju. Sad treba samo osim istorijskih cinjenica videti i prakticne razloge zasto je monarhija bolja od republike.

Dobro je da imamo takve stručnjake poput tebe da nam otvore oči i kažu kako kralj i vlada nisu napustili zemlju '41.

Dobro je da nam kažeš da je kraljeva vojska, sa kraljem na čelu, oslobodila Srbiju od Nemaca, a onda su došli zli komunisti i proterali kralja i srušili monarhiju.

Dobro je da nam otvoriš oči i kažeš kako je spas za Srbiju povratak te iste monarhije, čiji predstavnici ne znaju jezik sopstvenog naroda, a koji imaju uticaj u svetu, taman koliko i Vuk Drašković. Vama, monarhistima, verovatno još nije jasno da danas svetom vladaju neke druge institucije, a ne propale monarhije. Nemoj samo da mi odgovoriš koristeći poredjenje sa nekim drugim monarhijama (čiji kraljevi, btw,nisu napustili svoj narod u odsudnim istorijskim momentima), budi malo originalniji i pokušaj da daš neki argument koji ćemo moći da prihvatimo, ako takav argument uopšte postoji.

O "prestolonasledniku" ne želim da trošim reči, a još manje o vezi njegovih sinova sa Srbijom. Samo smo čekali da ih ustoličimo i onda će sve biti u redu.

Prema tome.. neka budu tamo gde su i bili svih ovih decenija, preživećemo nekako i bez njih. Ionako ih ovde samo slikaju kao cirkusku atrakciju.
 
Nema potrebe ni da bude,a i ako bi bio samo bi se obrukali na njemu....nema vas ni 20% koji ste za monarhiju...a uostalom dati zemlju i narod u ruke onima koji su je ostavljali na cedilu kada je bilo najteze...

Ma kojih 20%, nema ih ni 5%, nego dižu halabuku kao da ih je ko zna koliko.

Baš bih volela da neko sprovede takvo istraživanje, da već jednom vide koliko su besmisleni i oni i taj njihov tupavi "prestolonaslednik". Neka bude srećan što mu je ova država uopšte dozvolila da se vrati.
 
Pa SRS je pre deset meseci bila najaca stranka, danas ne bi presli cenzus, sve je jako brzo promenljivo u Srbiji, a kako to mislis ostavio narod na cedilu, je l' ti znas koliko je godina ima Kralj Petar 6 aptrila '41? U Londonu '41 su bili svih 12 evropskih vlada i njihovih monarha i svi se vratili kuci osim SRPSKE, jer austrougarski kaplar iz I svetskog rata koji je ratovao tada protiv srpske krune to jest kraljevskih Srba, zabranio HRVAT Srbima iz Srbije da se vrate u Srbiji???!!! Ovo do sad nikad nije zabelezeno u EVROPSKOJ istoriji, da STRANAC dozali u Beograd iz Moskve Staljinovim avoinom i zabranjuje SRBIMA IZ SRBIJE da se vrate u SRBIJU!??

A to je onaj sto je ubijao u austrougarskoj uniformi iz 13 Zagarbackog puka 42 vrazije hrvatske zloglasne domobranske jednice, Srbe iz Kraljevine Srbije na Ceru i 1914 i tada pevao sa svojim Hrvatima i domobranima: Drinu cemo pregazit', a Srbiju spalit:

Evo ga Ceru taj hrvatski bravar u DOMOBRANSKOJ uniformi puca na kraljevske Srbe ?

prvavojna.jpg

Pa zar taj stranac i Hrvat da Srbima ukida 1000 godina srpske monarhisticke tradicije? To sto mu nije uspelo tada kao austrougarski domobranski kaplar u I svetskom ratu, uspelo mu je da unisti Srbiju kao Kominternin placenik '44 kad ga je Staljin avionom oktobra '44 dovukao na vlast u Beograd.

Nije za komentarisanje....sve sto jereceno pise u svakoj `ravnogorskoj` citanci...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top