Kipar ???

  • Začetnik teme Kacuncica
  • Datum pokretanja
Upravo mi se ovih dana vratio jedan ortak ,fudbaler,sa Kipra.Igrao je svojevremeno u Radnici Nis,pa cak i za reprezentaciju one SFRJ.On je imao platu u nekom klubu,sve ukupno oko 3500 $.Znam coveka,nije neki trosadzija,kaze da mu je ostajalo oko 2000$ mesecno.za nase prilike...o-ho-ho...E sad,za druge poslove ne znam.
 
Hvala. Mislila sam da odem sa muzem i cerkom, radimo web dizajn, programiranje i slicno, a sto da ne-radili bi mozda i nesto drugo. U svakom, slucaju imali bi smo neku kinticu za start.
 
Kipar...proveo sam par meseci na kipru i nekazem da je lose naprotiv kipar je prelep ali ostati tamo na duze zaista vam nebih preporucio,dosta je skup i oni su toliko opsednuti turizmom da jednostavno taj neki normalan zivot kod njih jako je tesko pronaci...po meni jos uvek su daleko,daleko od jedne nemacke ,francuske na pr.To je neko moje vidjenje a na vama je svakako da odlucite...[/u][/i][/b]
 
Kacuncica:
Da li neko ima neku informaciju o Kipru, kako otici, ima li posla, kakve su plate, koliko je ili nije skup zivot tamo... i uopste...

ja sam trenutno na Kipru ,radim kao konobar u jednom restoranu ..sve u svemu nije lose ali nije nesto posebno ..sve je bazirano oko turizma ,dosta je skupo ,posebno stanovi itd.
neke prosjecne dnevnice za rad u turizmu su od 20-30funti sa baksisom =oko 35-50eura
 
Hvala Tina
Usput sam provalila da moja astrologica poznaje gomilu ljudi na Kipru i to lika koji ima nekoliko hotela i lika koji nesto petlja sa racunarima - idealno. Usvakom slucaju, moram prvo ovde da resim nesto vezano za kucu, pa bih verovatno sledece leto-jesen nesto preduzela. Na sve to cerka bi trebala sledece ili one tamo godine da mi krene u skolu tako da to moze da bude super kombinacija.
Pozdrav...
 
prva i jedina sigurna varijanta je otici sa radnom dozvolom koju ce ti obezbediti neka od agencija koje se bave posredovanjem. naravno, uzece ti debelu proviziju ali ces biti sigurna.
druga varijanta je da uradis turistickusengen vizu i nadjes posao na crno, sto je riskantno. plata u ugostiteljstvu je oko 300-450 funti, sto i nije lose ako nadjes stan sa jos nekima, tj ne placas ga sama.
skupo je za nase uslove, ali kad si tamo, uzivas..ja sam radila 3 sata dnevno na crno i provodila se svetski
toliko...
 
Ako se bavis programiranjem i web dizajnom,pakujte se i palite tamo. Kiprani su u velikoj expanziji sa kompanijama svih mogucih tipova a kadar vezan za kompjutere im je jako siromasan tako da ima dosta nasih koji sljakaju to tamo. Imao sam priliku da upoznam par nasih koji rade samo kao hardverasi i imaju plate od 500 do 700 funti i to nisu prijavljeni sa radnom dozvolom vec imaju samo sredjen Pink sleep(to je njihova jednogodisnja dozvola za boravak na Kipru ali ne i za rad), zatim par Indijaca koji su programeri i imaju plate od 1500 funti pa na gore. Preporuka koju mogu da ti dam je da se sto vise angazujete da odavde iskopate nekoga tamo ko bi u startu mogao da vam obezbedi neki, bilo koji poslic a za kasnije cete se sigurno snaci ako vladate kompjuterom dobro! Srecno! i srecan put :)
 

Back
Top