Izbor aparata

Gotmog

Zainteresovan član
Poruka
125
Trenutno imam Fuji s6500fd i (poklonjen) Nikon s220 (za one koji ne znaju, komentari ovde http://www.itsvet.com/proizvod/nikon-coolp...n_camera/30/646 odlicno oslikavaju o beskorisnosti ovog aparata...).

Medjutim, ja i dalje 2x vise slika dobijam od ovog Nikona nego Fujija iz prostog razloga - nosivosti. Fuji mogu da nosim sa sobom samo i samo kad idem bas sa namerom da slikam. Dok kad idem na fax, trening, izlazke, vinarije/pivare...uvek sa sobom nosim Nikon...

Dakle, kupovina DSLR nije nesto sto mi trenutno treba...jer bi ga verovatno josh redje nosio nego fuji.

Od toga, sta volim da slikam...
Sa Nikonom slikam zurke, pijanke itd...
Sa fujijem sam slikao svasta, pse jako puno slikam (sa nikonom je ovo ne moguce), pejzaze, kapljice itd...
Ne koristim stativ.

E sada, izbor je izmedju G11 i S90 (Osim ako ima jos predloga). Moram da napomenem da nisam ni jedan jos video uzivo. Tako da nisam siguran koliko je G11 prenosiv. Meni je bitno da mogu uvek da ga imam kod sebe, ne mora da mi bash staje u dzep od koshulje, ali da je dovoljno prenosiv da ga imam kod sebe non-stop. Ali ako sam dobro shvatio G11 je brzi dosta sto mi je bitno...

Bilo kakva pomoc oko izbora je dobro dosta

Hvala

P.S I Panasonic TZ 7 sam gledao, ali nisam se bas udubio u njega previse.
 
ako mene pitas,ja bih Ti cak najpre predlozio Panasonic-G11 je ipak malo glomazniji,kabastiji,a panasonic em ima lep raspon zuma(sirok ugao 25 mm!),em dobru optiku a i senzor,em ima extra automatske modove,koje ja iako ne volim,kad su dobro smisljeni,preporucujem,nekom ko nece da nemasta aparat za svaku sliku(expoziciju,mislim),vec hoce "pametan" aparat...Em je doticni Pnasonic od Aluminijuma dobrim delom,pa je manja sansa zaneko ostecenj i sl.
 
Uzmi Canon G10 ili još bolje Canon G11 i bićeš prezadovoljan. Nema boljeg kompakta sa manuelnim podešavanjma. Znam dosta ljudi koji su oduševljeni i da nemam DSLR to bi bio moj jedini izbor
 
Evo cisto da se javim :)

Izbor je pao na s90.
U isto vreme sam ispred sebe imao G11, lx3 i S90.

Senzor na s90 i g11 je isti. panasonic je (od s90) brzi i ima siri ugao, ali losije slika na slabom svetlu.

Medjutim sve to je na kraju bilo ne bitno ;)
Presudila je velicina. Zaista mnogo ucim o fotografiji preko DZ, 1x...itd.
(mada se mora priznati da , prakticno, ne vidim nikakav pomak :/ )
Tako da sam zakljucio da cu kad tad sebi naci i neki DSLR...
A posto dslr ne mogu da nosim svuda sa sobom...trebace mi i tad nesto kompaktno.

G11 nikako ne moze da se nosi bez torbice ili futrole. Lx3 takodje smeta u dzepu jer mu objektiv dosta strci (super je sto moze na njega da se kaci trazilo ili blic, ali tek tad kompaktnost postaje 0).
S90 je super. Tako da sada, Canon - desni dzep, mobilni - levi dzep i svuda ga nosim sa sobom :)

Za sada mogu da navedem kao manu jako spor rafal.
 
Imam isti problem. Fuji S5500 koji imam je takodje glomazan a nije vise ni toliko jak sa pikselima kao pre 5 godina kada sam ga uzeo. Mislim cemu vuc pola kile aparata zbog 4 piksela koje ljudi danas imaju u mobilnim telefonima. Da ne pominjem ljude koji u supermarketima za manje od 100 e nabavljaju aparate sa 7-10mp I naravno da ne pominjem koliko sam fotografija propustio da napravim jer me mrzilo uvek sa sobom vuc pola kile aparata sa sobom.

Video sam ove variante koje pominjete za 300-500e. Ako za ovih 5 godina nisam nesto specialno napravio u fotografiji onda verovatno i necu ni u buduce. Tako da mi ne treba davanje volki para...

Treba mi stvar za oko 200 e. kompaktan aparat sa manuelnim podesavanjima i obavezno optickim trazilom. Navikao sam da gledam na onu rupicu. Mislim da nisam nikada nista ni uslikao kroz ekran. 10mp. I cisto nek bude malo izdrzljiviji.
 
Da ne otvaram novu temu, postavicu ovo ovde :D

E pa ovako, koji bi bio dobar dslr za pocetnike? Sto jeftinije to bolje, ne verujem da bi moji bili radi da daju ne znam ni ja sad koliko para -.- Znaci sta bi mi preporucili? Mozda D3000? Ili tako nesto vec? Hvala :mrgreen:
 

Back
Top