ipak je teško biti fin

baby jane

Buduća legenda
Poruka
44.496
Desila se sledeća situacija...milion ljudi na jednoj od stanica u BG-u, staje auto na mestu na koje treba da se zaustavi gradski bus i izlazi devojka do obližnje prodavnice...u međuvremenu stiže bus i šta se dešava?
Ne može da stane na stanicu od dotičnog u autu kome ne pada na pamet da se pomeri...jedan stariji gospodin reši da spasi situaciju i lepo kažem ovom momku: "Izvinite mladiću, ako nije problem da se preparkirate, zaustavljate gradski saobraćaj!"
A onaj iz auta kreće da psuje i da bude uvređen i vređa sve po spisku tom starijem čoveku, koji otac može da mu bude...i naravno čovek se iznervira i krene na ovog u autu da mu polomi sve koske,a onda momak iz auta ni manje ni više nego vadi bejzbolku da se obračuna:eek::eek::eek:...naravno, onda su i drugi ljudi stali u odbranu čoveka sa stanice pa je ovaj morao da se povuče inače bi se baš loše proveo...mada ja lično mislim da je to i zaslužioz:((...na sve to se pojavljuje i devojka koja počinje da histeriše i plače i na kraju odlazi peške a ovaj kreće za njom bez auta kipteći od besa...samo se čulo "sad ćeš i ti da mi platiš"...z:cry:
vratio se posle par minuta i odvezao sam...a čoveku sa stanice rekao da nije završeno na ovome jer je zapamtio njegovu facu...i polomiće ga kad tadz:hm:

ono što mene zanima jeste da li se uopšte isplati danas ikome išta reći makar to bilo iz najbolje namere i na krajnje kulturan način...i pošto smo već uveliko pominjali kulturu na jednoj od tema, ajde ovde da pričamo baš o tome...

šta je kultura i gde se ona izgubila?
i da li je možda neki drugi "društveni poremećaj" ovde u pitanju?
 
ma to su dodjosi neki...
zubo.gif
 
U uvodnom postu se ne radi o kulturi ili nekulturi već o nenormalnom ponašanju momka u kolima, nekontrolisanog agresivnosti i ponašanju opasnom po okolinu nezavisno od toga odakle je momak.

Mislim da će biti "krvi do kolena" na ovoj temi jer očigledno većina nije u stanju da se zadrži na temi već raspline diskusiju, namerno ili slučajno, na neka druga pitanja i ne baš tako usko povezana sa uvodnim postom.
 
U uvodnom postu se ne radi o kulturi ili nekulturi već o nenormalnom ponašanju momka u kolima, nekontrolisanog agresivnosti i ponašanju opasnom po okolinu nezavisno od toga odakle je momak.

Mislim da će biti "krvi do kolena" na ovoj temi jer očigledno većina nije u stanju da se zadrži na temi već raspline diskusiju, namerno ili slučajno, na neka druga pitanja i ne baš tako usko povezana sa uvodnim postom.

to da je nenormalan to stoji:ok:...ali nije jedini koji tako "bahato" reaguje samo ako mu neko skrene pažnju da to što radi(il ne) nije u redu...z:(

zato i pitam, gde je nestala kultura opštenja sa drugim ljudima, sa slučajnim prolaznicima?
uostalom, on je taj koji je nepropisno stao...pogrešio je al kako se samo neko usuđuje da mu to i kaže?
meni je to najstrašnije od svega...z:cry:
 
U uvodnom postu se ne radi o kulturi ili nekulturi već o nenormalnom ponašanju momka u kolima, nekontrolisanog agresivnosti i ponašanju opasnom po okolinu nezavisno od toga odakle je momak

I ja to mislim. Mnogo bih volela kad bi kod nas postojali ti anger management programi, pa kad dobijes tako napad ludila lepo te cika sudija osudi i moras svaki dan po 3-4 sata da provedes sa cika psihijatrom. Lecenje pod prinudom.
 
odakle samo toliko besa i ogorčenja kod mladih ljudiz:cry:?
Kao što rekoh - nakupilo se iz okoline.
Mm kaže da on ne bi smeo da drži pištolj jer bi ladno mogao da ubije čoveka debila na ulici jer svakodnevno gleda kretene i često se jedva kontroliše da nekome glavu ne otkine.

Jednostavno izgubiš toleranciju kad shvatiš da je besmislena u tolikom đubretu ljudi koji hodaju planetom...:cry:
 
Kao što rekoh - nakupilo se iz okoline.
Mm kaže da on ne bi smeo da drži pištolj jer bi ladno mogao da ubije čoveka debila na ulici jer svakodnevno gleda kretene i često se jedva kontroliše da nekome glavu ne otkine.

Jednostavno izgubiš toleranciju kad shvatiš da je besmislena u tolikom đubretu ljudi koji hodaju planetom...:cry:

ma jes...lakse zapaliti zito nego okopati ga...student je kriv z:hm:
 
odakle samo toliko besa i ogorčenja kod mladih ljudiz:cry:?

svi mi znamo kako izgleda biti iznerviran, besan...al da se to ispoljava na ovakav način, to je više nego strašno...

Odakle?
Od roditelja, iz kuće.........niko se ne radja agresivan, to se uči kao i hodanje, govor, lepo ponašanje, kazati "dobar dan", ne bacati djubre svuda.........odatle dolazi agresija današnje omladine. Naravno da ima i uticaja genetike i okoline, ali roditeljska obaveza je da uči dete kulturi i da reaguje u smislu ispravljanja grešaka koje primeti kod deteta. Zato i kažem da sve potiče iz kuće.......jer samo onaj ko posmatra dete može videti nepravilnosti i odmah reagovati.......stvar je u tome što odavno veliki broj roditelja tako ne radi.
Svakako da postoje izuzetci, ali na ovaj način bi bar broj nenormalnog ponašanja u javnosti bio znatno smanjen.
 
Pa jeste jer ispadneš debil kad vidiš da jedini ti okopavaš, a svi drugi ga pale...

milsim da tu i jeste glavni probem...što svi, to i ja...niko da krene od sebe prvo...onda bi bilo mnogo lakše...

recimo, kad ti dete od 13, 14 godina traži nešto što ti smatraš da ne treba da ima il je još malo za to...a ono ti kaže, pa mama svi to imaju...a ti onda kažeš, pa dobro ako je tako-onda i ti možeš da imaš...to je danas više nego zastupljena pojava...z;)
 
milsim da tu i jeste glavni probem...što svi, to i ja...niko da krene od sebe prvo...onda bi bilo mnogo lakše...

recimo, kad ti dete od 13, 14 godina traži nešto što ti smatraš da ne treba da ima il je još malo za to...a ono ti kaže, pa mama svi to imaju...a ti onda kažeš, pa dobro ako je tako-onda i ti možeš da imaš...to je danas više nego zastupljena pojava...z;)
Ni to nije toliki problem koliko je problem što dete vidi npr. da se u ovoj zemlji sve dobija na silu, mito i korupcija vladaju, a fini i kulturni uglavnom loše prolaze...
Možeš ti da naučiš svoje dete da bude fino i kulturno, ali se i sam pitaš koliko to ima smisla u ovoj zemlji...
 
Odakle?
Od roditelja, iz kuće.........niko se ne radja agresivan, to se uči kao i hodanje, govor, lepo ponašanje, kazati "dobar dan", ne bacati djubre svuda.........odatle dolazi agresija današnje omladine. Naravno da ima i uticaja genetike i okoline, ali roditeljska obaveza je da uči dete kulturi i da reaguje u smislu ispravljanja grešaka koje primeti kod deteta. Zato i kažem da sve potiče iz kuće.......jer samo onaj ko posmatra dete može videti nepravilnosti i odmah reagovati.......stvar je u tome što odavno veliki broj roditelja tako ne radi.
Svakako da postoje izuzetci, ali na ovaj način bi bar broj nenormalnog ponašanja u javnosti bio znatno smanjen.

:ok:

nije dete za svakog...uvek sam govorila i dalje ću...z;)
 
ma to su dodjosi neki...
zubo.gif

Cemu etiketiranje-dodjosi. Pa takvih primera ima na hiljade u svakom gradu, pa, i malom mestu.
Izgubila se lepa rece, tolerancija a nadjacala nadobudnost i bespotrebno "kurcenje" mladih (oprostite na izrazu.
A sve potice iz porodice. Deca, pre svega, uce od roditelja a potom okoline. Agresivnost je njihova, kod mnogih, najveca i "najjaca" osobina.
Savet! Zaobilazite ih, mozda ce sutra umesto bejzbol palice izvaditi, noz, pistolj, kasikaru...
 
Ni to nije toliki problem koliko je problem što dete vidi npr. da se u ovoj zemlji sve dobija na silu, mito i korupcija vladaju, a fini i kulturni uglavnom loše prolaze...
Možeš ti da naučiš svoje dete da bude fino i kulturno, ali se i sam pitaš koliko to ima smisla u ovoj zemlji...

ne znam, griža savest je čudo...nema šanse da lepo vaspitano i dobro dete "prihvati" da bude drugačije samo zato što bi tako verovatno bolje prošlo u životu...
takvo dete ne može, ne ume ni da slaže, a kamoli da postane "loše"...
 
Cemu etiketiranje-dodjosi. Pa takvih primera ima na hiljade u svakom gradu, pa, i malom mestu.
Izgubila se lepa rece, tolerancija a nadjacala nadobudnost i bespotrebno "kurcenje" mladih (oprostite na izrazu.
A sve potice iz porodice. Deca, pre svega, uce od roditelja a potom okoline. Agresivnost je njihova, kod mnogih, najveca i "najjaca" osobina.
Savet! Zaobilazite ih, mozda ce sutra umesto bejzbol palice izvaditi, noz, pistolj, kasikaru...
ma znam, aludiram na susjednu temu gdje su svi losi ljudi iz bg-a proglaseni dodjosima kojima je normalno da bacaju smece kroz prozor i pljuju po ulicama pa zele da prosire taj svoj lokalni obicaj palanke i na kulturan grad z:lol:
 
to da je nenormalan to stoji:ok:...ali nije jedini koji tako "bahato" reaguje samo ako mu neko skrene pažnju da to što radi(il ne) nije u redu...z:(

zato i pitam, gde je nestala kultura opštenja sa drugim ljudima, sa slučajnim prolaznicima?
uostalom, on je taj koji je nepropisno stao...pogrešio je al kako se samo neko usuđuje da mu to i kaže?
meni je to najstrašnije od svega...z:cry:

A jok,taj je vrlo normalan,samo zna da mu niko nista ne moze.
 

Back
Top