Realna opasnost od raspada BiH

Poruka
23.163
FT: Realna opasnost od raspada BiH
Vesti - Svet | Tanjug | 30 decembar 2009

U vreme kada su SAD i njihovi saveznici suočeni sa novim izazovima u svetu, poput Avganistana, Bosna deluje manje važna nego ranije, ali opasnost od njenog raspada je realana, objavio je danas Fajnenšel tajms.

Raspad Bosne i Hercegovine na nezavisne etničke državice bi predstavljao katastrofu, ocenili su ministar inostranih poslova britanske vlade u senci Vilijam Hejg i bivši visoki predstavnik u BiH Pedi Ešdaun u autorskom tekstu koji je objavio londonski dnevnik.

To bi, smatraju autori, bila ne samo nagrada onima koji su sprovodili etničko čišćenje, već bi vodilo stvaranju jedne propale, nefunkcionalne države u samom srcu Evrope, koja bi bila plodno tle za terorizam i kriminal.

Bosna ne može sama da reši svoje probleme, niti je evropska perspektiva sama po sebi dovoljna da je vrati sa ruba ponora, dodaju Hejg i Ešdaun.

Autori ocenjuju da bi rešenje bilo da SAD i EU imenuju po specijalnog izaslanika za region, kako bi uskladili politiku i insistirali na napretku. Bosanskim liderima moramo jasno staviti do znanja da se suverenitet ne sme dovoditi u pitanje i da je raspad zemlje nezamisliv, iznosi se u tekstu.

Zemljama kandidatima za članstvo, poput Srbije i Crne Gore treba reći da moraju da se drže zajedničke politike u pogledu Bosne, preneo je Bi-Bi-Si. "Robustan medjunarodni pristup Bosni mora se zasnivati na jednom jedinom cilju - uspostavljanju centralne vlade koja je dovoljno efikasna da ispuni zahteve clanstva u EU i NATO-u", smatraju Hejg i Ešdaun.
 
"Босна" није ни постојала, осим што је на силу, против Срба склепана "Бааааааааазнија".
Дакле, оно што не постоји не може ни да се распадне. Треба само констатовати да "Босна" НИЈЕ ни постојала, па према томе не постоји нити може постојати.

Федерација је етнички чиста. "Пријатељи" Хрвати и "баааазнијанци" живе потпуно одвојено.
Једино је Српска мултиетничка.

Неће Муслимани попис становништва да се не би видео учинак њиховог геноцида над Србима и етнички чисте Муслиманије.
 
Jedva čekam da ti bosanski Srbi, vječno nečim nezadovoljni, opet naprave neku glupost i sami sebi ukinu taj tor u koji su se strpali.

Tu RS i ne može ukinuti niko do Srba, stoga se očekuju vaši potezi u tom pravcu.
Мислим да ћеш се начекати.z:DНе знам никог ко хоће да има посла са онима који се цео дан клањају или с другима који лажу цео живот.z:)
 
Ustaso idi na svoje sajtove pa tamo seri m t j m.
da si pravi ustasaa nikad nebi bio na ovim srpskim sajtovima j... t m...

vidim da vecina na forumu misli da je ovaj zapadni susjed hrvat ustasa ali po njegovim postovima ja bih reko da je u pitanju poturcenjak koji se predstavlja kao hrvat


nikad mi nije bilo jasna zelja poturica da se lazno predstavljaju po forumima kao srbi ili hrvati
 
Jedva čekam da ti bosanski Srbi, vječno nečim nezadovoljni, opet naprave neku glupost i sami sebi ukinu taj tor u koji su se strpali.

Tu RS i ne može ukinuti niko do Srba, stoga se očekuju vaši potezi u tom pravcu.

Само ти лај. што више лајеш, то значи да те више боли.

несрећна ти нова година
 
Strašno je što je, u 21 veku u jednoj demokratskoj zemlji, uopšte moguće da ovakav tekst osvane u jednim tiražnim novima.Osim što vrvi od gluposti (etničke države hahaha kao da druge države nisu etničke) ova dva plaćena huškača pozivaju na nasilje i borbu protiv demokratije i ljudskih prava.
 
Само ти лај. што више лајеш, то значи да те више боли.

несрећна ти нова година

Uzalud se batrgaš, nejači, Big Brother is watching you.

82745777.jpg
 
vidim da vecina na forumu misli da je ovaj zapadni susjed hrvat ustasa ali po njegovim postovima ja bih reko da je u pitanju poturcenjak koji se predstavlja kao hrvat


nikad mi nije bilo jasna zelja poturica da se lazno predstavljaju po forumima kao srbi ili hrvati

Nije svako musliman kao ti, frendu :lol:

No nisi ni ti musliman, ti si patološki slučaj koji ima ničim izazvanu suludu potrebu među ostalim Srbima izigravati nekakvog Srbima lojalnog muslimana. Meni malo smrduckaš na onog RS Scota, ili kako se već zvao onaj radikalni forumaš.

Sve u svemu, providno i prezira vrijedno.
 
FT: Realna opasnost od raspada BiH
Vesti - Svet | Tanjug | 30 decembar 2009

U vreme kada su SAD i njihovi saveznici suočeni sa novim izazovima u svetu, poput Avganistana, Bosna deluje manje važna nego ranije, ali opasnost od njenog raspada je realana, objavio je danas Fajnenšel tajms.

Raspad Bosne i Hercegovine na nezavisne etničke državice bi predstavljao katastrofu, ocenili su ministar inostranih poslova britanske vlade u senci Vilijam Hejg i bivši visoki predstavnik u BiH Pedi Ešdaun u autorskom tekstu koji je objavio londonski dnevnik.

To bi, smatraju autori, bila ne samo nagrada onima koji su sprovodili etničko čišćenje, već bi vodilo stvaranju jedne propale, nefunkcionalne države u samom srcu Evrope, koja bi bila plodno tle za terorizam i kriminal.

Bosna ne može sama da reši svoje probleme, niti je evropska perspektiva sama po sebi dovoljna da je vrati sa ruba ponora, dodaju Hejg i Ešdaun.

Autori ocenjuju da bi rešenje bilo da SAD i EU imenuju po specijalnog izaslanika za region, kako bi uskladili politiku i insistirali na napretku. Bosanskim liderima moramo jasno staviti do znanja da se suverenitet ne sme dovoditi u pitanje i da je raspad zemlje nezamisliv, iznosi se u tekstu.

Zemljama kandidatima za članstvo, poput Srbije i Crne Gore treba reći da moraju da se drže zajedničke politike u pogledu Bosne, preneo je Bi-Bi-Si. "Robustan medjunarodni pristup Bosni mora se zasnivati na jednom jedinom cilju - uspostavljanju centralne vlade koja je dovoljno efikasna da ispuni zahteve clanstva u EU i NATO-u", smatraju Hejg i Ešdaun.

Naprotiv, raspad BIH bi mogao doprinijeti stabilizaciji i poboljšanju... Republika Srpska i njen narod zaslužuju da se na demokratskom referendumu izjasne da li žele da žive u BIH ili u nezavisnoj Republici Srpskoj. Ja mislim da je njihova volja i bez referenduma jasna...
 
Ja mislim da se prica o Frankenstajnu *a.k.a Bosna i Hercegovina svaki put aktuelizuje kad neki stranci koji vode zemlju ostanu bez para, pa onda krenu da upozoravaju na "opasnost za Bosnu" kako su brizni z:hm:
I onda naravno budaletine razne uzmu da raspravljaju kako to treba te ovo te ono... a ne kapirate da je to prica stranaca za PARE. Boli njih uvo u kakvom je stanju Bosna.
Alavertite se malo.
 

Back
Top