Koji program da koristim za gldedanje preko interneta sta mi se desava u stanu?

Dragan Jovanovic

Zainteresovan član
Poruka
247
Imam Logitech QuickCam (mada je nebitno, znači imam web kameru).

Želim da mogu da preko neta proverim šta se dešava u stanu, ili u
prostoru gde sam postavio kameru (s obzirom da sama kamera ima i
mikrofon bitan mi je i zvuk, ali naročito mi je bitna slika).

Koji program bi bio za tako nešto i kako uopšte to da izvedem?

Pozdrav,
Dragan NS
 
Moja krajnja ideja je da, pošto mi je ionako kompjuter uključen i kada nisam u stanu,
da mogu da uključim kameru i da mogu da pratim šta se dešava i da li se išta dešava
u stanu.

Na takav način bih pokušao da izabegnem da plaćam velike troškove vezano za neke
ozbiljnije sisteme vezano za kamere koje postavljaju firme koje su specijalizovane
za takve poslove. Koliko znam i oni koriste varijantu praćenja preko interneta, a takođe snimaju
na neke uređaje prethodnih nekoliko sati, pa sve do 24 sata trajanja snimanja.
To bi se verovatno isto moglo pohraniti u memoriju mog comp-a.
 
Probaj sa ovim uputstvom...

Nisam siguran da ću uspeti. To je dosta iznad mojih trenutnih
mogućnosti razumevanja rada na računaru. Šta da se radi.

Thanx anyway...

Možda će neko imati neki jednostavniji predlog, ili to prosto tako
mora, ili ću morati da angažujem nekoga da mi to uspostavi, ako
mi baš toliko bude trebalo.

Pozdrav,
Dragan NS
 
http://www.wikihow.com/Monitor-Your-Apartment-With-a-Webcam-While-on-Vacation

Ovo deluje malo jednostavnije, ali nisam siguran šta podrazumevaju pod "website with web cam capabilities".

Sad mi pade na pamet jednostavan (mada ne baš savršen) način: napraviš skype nalog, u podešavanjima staviš da automatski odgovara na incoming pozive i da automatski startuje video prilikom javljanja. Takođe namesti da samo kontakti mogu da zovu taj nalog čime bi se osigurao da samo ti možeš da gledaš u svoj stan :)
Kad želiš da pogledaš šta se dešava, jednostavno zvrcneš skype nalog kod kuće, on će da se javi i uspostaviće vide poziv.

To je ok za isprobavanje i slično, ali kakve su šanse da ti vidiš lopova baš u trenutku kad on radi radnju ;)
Zato ti treba sistem koji će da aktivira video kad kamera detektuje pokret (VLC plejer ima tu opciju) ali i da snimljeni materijal šalje na neki server na internetu (kućni računar bi bio ukraden, logovi na njemu ništa ne vrede).
Sve u svemu, za ozbiljniji nadzor bi morao da unajmiš nekog da ti to odradi..
 
http://www.wikihow.com/Monitor-Your-Apartment-With-a-Webcam-While-on-Vacation

Ovo deluje malo jednostavnije, ali nisam siguran šta podrazumevaju pod "website with web cam capabilities".

Sad mi pade na pamet jednostavan (mada ne baš savršen) način: napraviš skype nalog, u podešavanjima staviš da automatski odgovara na incoming pozive i da automatski startuje video prilikom javljanja. Takođe namesti da samo kontakti mogu da zovu taj nalog čime bi se osigurao da samo ti možeš da gledaš u svoj stan :)
Kad želiš da pogledaš šta se dešava, jednostavno zvrcneš skype nalog kod kuće, on će da se javi i uspostaviće vide poziv.

To je ok za isprobavanje i slično, ali kakve su šanse da ti vidiš lopova baš u trenutku kad on radi radnju ;)
Zato ti treba sistem koji će da aktivira video kad kamera detektuje pokret (VLC plejer ima tu opciju) ali i da snimljeni materijal šalje na neki server na internetu (kućni računar bi bio ukraden, logovi na njemu ništa ne vrede).
Sve u svemu, za ozbiljniji nadzor bi morao da unajmiš nekog da ti to odradi..

Hvala ti Happy Killer-u što si se potrudio da prokomentarišeš ovo moje pitanje.
Pa izgleda, ništa od jeftinoće, već ako hoćeš nešto baš dobro, moraš i da caluješ :)

Pozdrav,
Dragan NS
 

Back
Top