Šta Kragujevac (Šumadija) dobija od prodaje Zastave ...

Zastavu je trebalo dati Kinezima za DZ, danas bi radili, proizvodili i izvozili, ali Srpske seljacine u vlasti su skontale da to treba pokloniti Italijanima, jos im i platiti da je preuzmu, a Zastava bi sada bila srecna i bicikla da pravi, a kamoli autodelove ili automobile.
Neka neka :mrgreen: ... i da se ne zaboravi ... glasajte, DS - Boris Tadic ... ZA NOVA RADNA MESTA ... a i EUropa ne moze da ceka :hahaha: :rotf:
 
Vojvodina je od prodaje NIS-a dobila (valjda) 50%, Kragujevac (Šumadija) od prodaje Zastave FIAT-u.... ???? a Vranje od prodaje DIV-a.... ??? a Niš od prodaje DIN-a... opet ???? i posle se pitaju zašto je sve južno od bgd-a jadno... ????
zato što tamo žive ovce... bez ovna...

Sheep-1.gif


Не шиша се овца зато што јој је врућина .....
 
Vojvodina je od prodaje NIS-a dobila (valjda) 50%, Kragujevac (Šumadija) od prodaje Zastave FIAT-u.... ???? a Vranje od prodaje DIV-a.... ??? a Niš od prodaje DIN-a... opet ???? i posle se pitaju zašto je sve južno od bgd-a jadno... ???? zato što tamo žive ovce... bez ovna...
Треба.
Видети колики је уложени капитал Шумадијског округа у ову фабрику и сразмерно вратити округу. И свима који су изградили фабрику, улагали деценијама у губиташа да иде део сразмеран улагању.
Плашим се да се не би опарили....
 
Vojvodina je od prodaje NIS-a dobila (valjda) 50%, Kragujevac (Šumadija) od prodaje Zastave FIAT-u.... ???? a Vranje od prodaje DIV-a.... ??? a Niš od prodaje DIN-a... opet ???? i posle se pitaju zašto je sve južno od bgd-a jadno... ???? zato što tamo žive ovce... bez ovna...

Ko vam je kriv kad nemate autonomiju. Nemojte onda ni da se čudite što BG i ITALY mudovone apciguju sav novac.

Ja sam ranije izneo činjenice koje ukazuju da bi Moravijska pokrajina (Šumadija+Braničevo+Jagodinsko Pomoravlje) imala brži ekonomski rast od Vojvodine. Vi i imate više potencijala za napredak od Vojvodine, ja kao Vojvođanin to priznajem. Ali šta to vredi kad vam BG shupci određuju kako će i šta biti u vašem gradu/vašoj regiji.
Čujem da se Verko i Palma (jedan i drugi su gradonačelnici, dakle podržava im narod u KG i Jagodini) bune protiv centalista i traže autonomiju, samo propašće i ta ideja kao i sve normalne u Srbiji.
 
Zastava je pre 30 godina bila propalitet nad propalitetima i sve vlasti su otimale od uspešnih preduzeća da bi dale Zastavi.To je trebalo ugasiti čim se videlo da pravi gubitke i otpustiti sve radnike.

Tako je gospodine.
Štaviše ja sam još pre dve decenije savetovao ovu našu maloUmnu državu, da se kompleks Zastave preore, izore, i na to mesto posati Maline, Kupine, Kupus, Šargarepe, Rotkvice i ostale poljoprivrednje kulture.
Čak sam predlagao da se u ustavu srbije u preambuli stavi: da je Zastavi iz Kragujevca zabranjena svaka proizvodnja auta, i trotineta.
Nisu me poslušali, a da jesu, danas bi srbija/šumadija bila najveći izvoznik poljoprivrednih proizvoda, a ne krševa i modela auta iz prošlog milenijuma.
Šta mislite, zašto najbogatije zemlje sveta ne proizvode Auta? Kao što su Norveška, Austrija, Švajcarska, Luxemburg itd.
Pa zato, što imaju mozak, i rezonuju, što mi da proizvodimo auta, pored jednog Japana, Nemačke, Francuske pa i Italije ? Samo budale, kreteni, bolesne države mogu da se toga late. i Latili smo se .
 
Ko vam je kriv kad nemate autonomiju. Nemojte onda ni da se čudite što BG i ITALY mudovone apciguju sav novac.

Ja sam ranije izneo činjenice koje ukazuju da bi Moravijska pokrajina (Šumadija+Braničevo+Jagodinsko Pomoravlje) imala brži ekonomski rast od Vojvodine. Vi i imate više potencijala za napredak od Vojvodine, ja kao Vojvođanin to priznajem. Ali šta to vredi kad vam BG shupci određuju kako će i šta biti u vašem gradu/vašoj regiji.
Čujem da se Verko i Palma (jedan i drugi su gradonačelnici, dakle podržava im narod u KG i Jagodini) bune protiv centalista i traže autonomiju, samo propašće i ta ideja kao i sve normalne u Srbiji.

А јел се сипа та аутономија у трактор или се њоме 'рани стока ????
 
Tako je gospodine.
Štaviše ja sam još pre dve decenije savetovao ovu našu maloUmnu državu, da se kompleks Zastave preore, izore, i na to mesto posati Maline, Kupine, Kupus, Šargarepe, Rotkvice i ostale poljoprivrednje kulture.
Čak sam predlagao da se u ustavu srbije u preambuli stavi: da je Zastavi iz Kragujevca zabranjena svaka proizvodnja auta, i trotineta.
Nisu me poslušali, a da jesu, danas bi srbija/šumadija bila najveći izvoznik poljoprivrednih proizvoda, a ne krševa i modela auta iz prošlog milenijuma.
Šta mislite, zašto najbogatije zemlje sveta ne proizvode Auta? Kao što su Norveška, Austrija, Švajcarska, Luxemburg itd.
Pa zato, što imaju mozak, i rezonuju, što mi da proizvodimo auta, pored jednog Japana, Nemačke, Francuske pa i Italije ? Samo budale, kreteni, bolesne države mogu da se toga late. i Latili smo se .

А јеси ли рек'о ти то Ђиласу, да предложи Тадићу ???

Мис'им ортаци сте, па да му помогнеш ....
 
Vojvodina je od prodaje NIS-a dobila (valjda) 50%, Kragujevac (Šumadija) od prodaje Zastave FIAT-u.... ???? a Vranje od prodaje DIV-a.... ??? a Niš od prodaje DIN-a... opet ???? i posle se pitaju zašto je sve južno od bgd-a jadno... ???? zato što tamo žive ovce... bez ovna...

pa sta da dobiju kad zastava nije prodata ,vec fiat i drzava srbija zajednicki ulazu u novu kompaniju u odnosu 2:1z;)
 
Vojvodina je od prodaje NIS-a dobila (valjda) 50%, Kragujevac (Šumadija) od prodaje Zastave FIAT-u.... ???? a Vranje od prodaje DIV-a.... ??? a Niš od prodaje DIN-a... opet ???? i posle se pitaju zašto je sve južno od bgd-a jadno... ???? zato što tamo žive ovce... bez ovna...

Osnovna zabluda koja proizilazi iz neznanja je , da je zastava dokapitalizovana , a ne prodata.......za razliku od NISa............

sva dalja diskusija sa ovakvim neznalicama o ovoj temi je izlisna.........:zimag:
 
Čmarkom,
Da naravno, autonomija se sipa u traktor i hrane se deca njome, za razliku od patriotizma (gde dobijemo sankcije, raspad zemlje i ratove).

Ajde sad idi ljubi Šešeljevu sliku.


Pusti luzera da koristi tuđe fore :lol:

Баш сам лепо ручкао,
па да проверим пловке,
и кад
ОП, упец'о се један ...

Није нешто, ситна риба - пљуцкавица,
али улов је улов ....

Сад још да оверимо ....
 
Evo sta dobija..sinoc sam otvorio temu bas o Fijatu i preuzimanju Zastave,naravno ,nije zasluzila nikakvu paznju pored mora katastroficnih tema i scenarija o kojima se pise ovde na Forumu maltene svaki dan.

Sta dobija Kragujevac-Sumadija ,dobijaju nadu u bolje sutra,dobijaju nadu da ce oko 10 000 ljudi naci posao u novom preduzecu i da ce napokon svojim rukama poceti zaradjivati nas hleb nasusni..malo li je ?

Dobija se nada, da ce doci jos stranih inevestora u glavni grad Sumadije i uloziti lovu u bolje sutra svih gradjana i Kragujevca i Sumadije,a samom investiciom i drzava Srbija ce prosperirati sa oko 400 milona EUR na godisnjem nivou,pod punim kapacitetom..odmah da se ogradim ,ovu infromaciju sam procitao u Blicu i ne znam dali je apsolutno tacna.

Samo da dodam,informacija o ovoj investiciji Fijata u Zastavu pise u mnogim casopisima zemalja EU,a to je i poziv drugima investitorima da ulazu u nasu zemlju,jer je napokon Srbija upolovila u mirnu luku stabilnosti.

Evo teksta od sinoc:


Evo kompletne vesti sa sajta RTS-a:

http://www.rts.rs/page/stories/sr/st...astavu".html

Uplatom 98 miliona evra, italijanski proizvođač automobila "Fijat" i zvanično je preuzeo kragujevačku "Zastavu". Reč je o osnivačkom ulogu u zajedničko preduzeće sa Vladom Srbije, u kojem "Fijat" ima 67, a Srbija 33 odsto kapitala.

Italijanski proizvođač automobila "Fijat" i zvanično je, uplatom 98 miliona evra, preuzeo kragujevačku "Zastavu". Reč je o osnivačkom ulogu u zajedničko preduzeće sa Vladom Srbije, u kojem Fijat ima 67, a Srbija 33 odsto kapitala.


Torinski proizvođač automobila već je uplatio dva miliona evra, a ovim počinje investicija od 700 miliona evra u proizvodnju dva nova modela.

Nakon godinu i dva meseca od potpisivanja ugovora, "Fijat" je uplatio osnivački ulog, a država Srbija je prenela imovinu, opremu i zgradu "Zastave" u zajedničko preduzeće "Fijat" automobili Srbija. Godišnje će se proizvoditi 200.000 automobila.

Uplata je izvršena po osnovu povećanja osnivačkog kapitala za privredno društvo "Fijat automobili Srbija" na račun 3008794320 otvoren kod Unikredit banke.

Ministarstvo je još 23. decembra ispostavilo nalog za uplatu uloga od 98 miliona evra na račun zajedničkog srpsko-italijanskog preduzeća.

U Beogradu je 23. decembra potpisan Aneks ugovora o zajedničkom ulaganju između Republike Srbije i "Fijata", kojim će kragujevačka "Zastava" suštinski postati deo "Fijat grupe".

Ugovor su potpisali potpredsednik Vlade Srbije i ministar ekonomije i regionlanog razvoja Mlađan Dinkić, potpredsednik "Fijat grupe" Alfredo Altavila i predsednik Upravnog odbora "Fijat automobili Srbija" Đovani de Filipis.

Kapacitet 200.000 vozila godišnje

Mlađan Dinkić je naveo da je jedna od novina u Aneksu proizvodnja dva potpuno nova modela automobila koji će biti namenjeni izvozu na evropsko i američko trižište.

Prema njegovim rečima, ugovoreni kapacitet proizvodnje je 200.000 automobila godišnje od čega se, kako je rekao, očekuje oko dve milijarde evra izvoza, a da će Srbiji pripasti jedna trećina tog prihoda.

Ministar Dinkić izjavio je da će 98 miliona evra od italijanskog "Fijata", biti odmah investirana u pripremu za proizvodnju novog tipa automobila.

"Ovo je veliki dan za Srbiju. Ta uplata znači da novac neće da stoji već će odmah biti upotrebljen za nabavku opreme, renoviranje i pripremu za proizvodnju novog modela", rekao je Dinkić.

Ministar je naveo da će dinamika uplata ostalih investicija biti u skladu sa finansiranjem prvog modela automobila čija je proizvodnja planirana u drugoj polovini 2011. godine.

Upitan o preostalim investicijama "Fijata", Dinkić je rekao da preostaje još 600 miliona evra i taj iznos bi trebalo da stiže u tranšama u narednih godinu i po dana.

Vicepremijer je precizirao da bi proizvodnja novog tipa automobila klase B u kragujevačkim pogonima trebalo da počne u drugoj polovini 2011. godine i to vozilo je namenjeno evropskom tržištu.

Proizvodnja drugog modela klase C trebalo bi da počne nekoliko meseci kasnije i namenjen je američkom tržištu, rekao je Dinkić.

Dinkić je napomenuo da će prva investicija biti plasirana u lakirnicu.

Ministar je naveo da će oko 80 odsto komponenti za nove modele biti proizvedeno u srpskim fabrikama, čime će se ostvariti visok nivo, kako je rekao, lokalizacije proizvodnje.

Dinkić je podsetio da je lokalna samouprava na Korman polju obezbedila lokaciju za izgradnju industrijskog parka površine 67 hektara koju će i infrastrukturno opremiti.

Potpredsednik "Fijat grupe" Alfredo Altavila najavio je da će drugih 100 miliona, od ukupno 200 miliona evra biti uplaćeno tokom 2010. godine.
__________________
 
Dinkić je napomenuo da će prva investicija biti plasirana u lakirnicu.

Ministar je naveo da će oko 80 odsto komponenti za nove modele biti proizvedeno u srpskim fabrikama, čime će se ostvariti visok nivo, kako je rekao, lokalizacije proizvodnje.

Dinkić je podsetio da je lokalna samouprava na Korman polju obezbedila lokaciju za izgradnju industrijskog parka površine 67 hektara koju će i infrastrukturno opremiti.

Potpredsednik "Fijat grupe" Alfredo Altavila najavio je da će drugih 100 miliona, od ukupno 200 miliona evra biti uplaćeno tokom 2010. godine.

Поменутом Министру не верујем све и да каже да је сада мрак, а јесте ....

Застава је и у неком ранијем периоду производила и 300 000 возила годишње,
профит је остајао у земљи,
радили су и раније кооперанти по целој бившој Југославији ...

Али сада су друга времена ...
 
Поменутом Министру не верујем све и да каже да је сада мрак, а јесте ....

Застава је и у неком ранијем периоду производила и 300 000 возила годишње,
профит је остајао у земљи,
радили су и раније кооперанти по целој бившој Југославији ...

Али сада су друга времена ...

u kom peridu,najbolja godina je bila 1989-220 000 vozila,i tad su delovi za zastavine modele stizali iz svih republika tako da nije sve ostajalo u srbiji,mi se ponasamo kao da smo toyotu prodali italijanima a ne gomilu lima i starih masina,malo optimizma nece skoditiz:dm3:
 
Zastava je pre 30 godina bila propalitet nad propalitetima i sve vlasti su otimale od uspešnih preduzeća da bi dale Zastavi.To je trebalo ugasiti čim se videlo da pravi gubitke i otpustiti sve radnike.

Tako je.

čini mi se da neće dobiti ništa....z:cry:

Naprotiv. 30 godina Zastavu doniraju SVI građani Srbije, uključujući i Kragujevčane. Sad barem ne idu pare iz budžeta za propalu fabriku, već postoji firma koja radi, zapošljava ljude, plaća poreze i RADI SE!!!
 
Tako je.



Naprotiv. 30 godina Zastavu doniraju SVI građani Srbije, uključujući i Kragujevčane. Sad barem ne idu pare iz budžeta za propalu fabriku, već postoji firma koja radi, zapošljava ljude, plaća poreze i RADI SE!!!


Bas tako..ono sta je bilo ,nije licilo na nista,proizvodili su se kokosinjci za kokoske i pilice ,a ne automobili...sada je drugacije,ako Italijani hoce da se tamo nesto kvalitetno i radi,ucinice sve da ta propala firma napokon stane ponovo na noge i da se pocne nesto ljudski proizvoditi.
 

Back
Top