Da li znate nesto o kucnoj rasveti

  • Začetnik teme neupucena
  • Datum pokretanja
N

neupucena

Gost
Hocu da nabavim novu rasvetu za kucu. Jako mi se svidjaju shine sa 2-3 mala reflektora u koje idu neke tzv.reflekotor sijalice od 40w.
Ove sine mogu da se kupe svuda, od eurosalona do buvljaka i cene su im vrlo povoljne od 1000(buvljak)do 3,4 000 (eurosalon)
Medjutim, cula sam da te sijalice ili ceo taj sistem cesto otkazuje, a narocito nisu pogodni za kupatila i kuhinje (zbog vlage??) i to zbog nekog neslaganja u klasicnom izvodjenju struje u stanombenim zgradama sa elektrikom u tim sklopovima.
Kakva su vasa iskustva sa ovom vrstom rasvetema?
 
neupucena:
Hocu da nabavim novu rasvetu za kucu. Jako mi se svidjaju shine sa 2-3 mala reflektora u koje idu neke tzv.reflekotor sijalice od 40w.
Ove sine mogu da se kupe svuda, od eurosalona do buvljaka i cene su im vrlo povoljne od 1000(buvljak)do 3,4 000 (eurosalon)
Medjutim, cula sam da te sijalice ili ceo taj sistem cesto otkazuje, a narocito nisu pogodni za kupatila i kuhinje (zbog vlage??) i to zbog nekog neslaganja u klasicnom izvodjenju struje u stanombenim zgradama sa elektrikom u tim sklopovima.
Kakva su vasa iskustva sa ovom vrstom rasvetema?
Verovatno misliš na halogene sijalice malih dimenzija. Proizvode se u varijantama za klasični napon (220 V) i niskonaponske koje zahtevaju trafo. Ove druge su (navodno) nešto ekonomičnije ali su problematični trafoi sumnjivog kvaliteta, zbog čega često stradaju sijalice. Preporučujem prvu varijantu, a sijalice imaš u velikom izboru snaga prema sopstvenim potrebama. Uzmi u obzir visinu postavljanja i aktivnosti ispod. Ako služe samo za lako osvetljenje u nekom prostoru za sedenje sasvim su dovoljne i one od 20W, ako misliš da čitaš i radiš računaj na snažnije varijante i veći broj sijalica.
 

Back
Top