Radovan Karadzić propagira neopaganizam i Hromog Dabu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Istrebljivac arhaizma

Aktivan član
Poruka
1.562
Otvaram "Novosti" i ne mogu da poverujem, u stvari to sam negde predosećao da se Raša loži na paganizam, ali nisam mislio da će ovako otvoreno da prizna. Valjda kad ga pritisnu muke čovek se otvori pa iskaže sve ono što ne bi u regularnim okolnostima.

http://www.novosti.rs/code/navigate...a Alija nije mutio&kword_add=radovan karadzic

* Da li je ideja da budete doktor Dragan Dabić vaša?

- Moje ime je u slovenskoj mitologiji epikleza, prizivanje boga Daboga, hromog Dabe, pa sam tako, šale radi, izabrao prezime. Radnu verziju komedije „Sitovacija“ potpisivao sam kao Daba Šon, a to ime krije i mogućnost čitanja Da, baš on, kao što i „Sitovacija“ krije više čitanja: Sit ovacija, Sit ova CI(J)A - itd. Besposlen pop jariće krsti.

Ja sam i ranije osećao da Radovan NIJE Hrišćanin jer pravi Hrišćanin ne bi krvnički bombardovao Sarajevo i ne bi pobio onolike ljude u Srebrenici i ne bi se krio već bi tražio Oproštaj Greha.

Drago mi je da je i Raša potvrdio da je pagan, a već smo imali na forumu jedan manji rat sa neopaganima, vukodlacima, badnjacima, vilama, jednorozima... I tada sam naglasio da paganska vera vodi u nacionalni egoizam i graniči se sa fašizmom.

610x.jpg
 
Poslednja izmena:
To nije "politika", nego zanimljivost...
Za R.K. se ne može reći da je bombardovao SA i izvršio zločin, sve dok se pravosnažno ne osudi.
Hrišćanin Papa J.P.2. je zahtevao bombardovanje SRJ '99. god., i ranije Republike Srpske, a isto su izvršili uglavnom "hrišćani" u NATO uniformama.

I vera je ideologija! Ko je pravi vernik i ko stvarno veruje, kao BILJANA PLAVŠIĆ koja je pravi vernik, taj se pre ili kasnije POKAJE za svoje grehe. Biljana Plavšić se pokajala i izdržala kaznu i to je pravi Hrišćanski gest.
 
govor mrznje protiv institucije bivseg predsednika republike srpske:plez:

Kakav govor mržnje? Jel ti znaš ko je bio Dabog, Hromi Daba? To je bio u staroslovenskoj mitologiji CRNOBOG, BOG PODZEMLJA koji je imao sličnosti sa ĐAVOLOM, zove se HROMI jer šepa na jednu nogu i ide u pratnji VUKOVA; VUKODLAKA i VAMPIRA. Prema tome, pre bi se tvoj Raša mogao okriviti za govor mržnje PREMA HRISTU i za propagiranje neopaganizma.
 
Otvaram "Novosti" i ne mogu da poverujem, u stvari to sam negde predosećao da se Raša loži na paganizam, ali nisam mislio da će ovako otvoreno da prizna. Valjda kad ga pritisnu muke čovek se otvori pa iskaže sve ono što ne bi u regularnim okolnostima.

http://www.novosti.rs/code/navigate...a Alija nije mutio&kword_add=radovan karadzic



Ja sam i ranije osećao da Radovan NIJE Hrišćanin jer pravi Hrišćanin ne bi krvnički bombardovao Sarajevo i ne bi pobio onolike ljude u Srebrenici i ne bi se krio već bi tražio Oproštaj Greha.

Drago mi je da je i Raša potvrdio da je pagan, a već smo imali na forumu jedan manji rat sa neopaganima, vukodlacima, badnjacima, vilama, jednorozima... I tada sam naglasio da paganska vera vodi u nacionalni egoizam i graniči se sa fašizmom.

Како си само успео ДА ПРОЧИТАШ ОНО ШТО НЕ ПИШЕ и да се правиш да ниси прочитао ОНО ШТО ПИШЕ - а главно је:


- Moje ime je u slovenskoj mitologiji epikleza, prizivanje boga Daboga, hromog Dabe, pa sam tako, šale radi, izabrao prezime.

Његова идеја је и одлична и духовита заиста.

Иначе, мислим да је испод нивоа шиљити ону ствар на човека који је у затвору...
и који је оптужен за све и свашта, и што није и што јесте...
 
- Moje ime je u slovenskoj mitologiji epikleza, prizivanje boga Daboga, hromog Dabe, pa sam tako, šale radi, izabrao prezime.

1. Gde si ti video PRAVOG vernika da se šegači sa verom?
2. Naravno da neće otvoreno da prizna da veruje u Daboga - Crnoboga, ali iz rečenice provejava poštovanje prema paganskom "bogu" tame i podzemlja. Kada bi rekao da stvarno veruje u Daboga bio bi izbačen iz Crkve.
3. Šala kod intelektualaca (Karadzić je diplomirani psihijatar) nije isto što i šala kod običnog sveta, jer takva šala poseduje i ozbiljnu poruku, kod intelektualca nije ništa samo šala i samo zbilja - već je sve izmešano, + Karadzicu je kao psihijatru dobro poznata Jungova teorija o kolektivnom nesvesnom, arhetipskom, i dobro zna zašto je uzeo pseudonim po paganskom Dabogu, nije Raša neki naivan šaljivdzija kao što ga ti zamišljaš, prepreden je to kurjak.
4. On je poslednjih nekoliko godina živeo od BAJANJA i VRAČANJA, mogao je da odabere neki drugi identitet, ali očigledno da mu OKULTIZAM jako prija.
 
1. Gde si ti video PRAVOG vernika da se šegači sa verom?
2. Naravno da neće otvoreno da prizna da veruje u Daboga - Crnoboga, ali iz rečenice provejava poštovanje prema paganskom "bogu" tame i podzemlja. Kada bi rekao da stvarno veruje u Daboga bio bi izbačen iz Crkve.
3. Šala kod intelektualaca (Karadzić je diplomirani psihijatar) nije isto što i šala kod običnog sveta, jer takva šala poseduje i ozbiljnu poruku, kod intelektualca nije ništa samo šala i samo zbilja - već je sve izmešano, + Karadzicu je kao psihijatru dobro poznata Jungova teorija o kolektivnom nesvesnom, arhetipskom, i dobro zna zašto je uzeo pseudonim po paganskom Dabogu, nije Raša neki naivan šaljivdzija kao što ga ti zamišljaš, prepreden je to kurjak.
4. On je poslednjih nekoliko godina živeo od BAJANJA i VRAČANJA, mogao je da odabere neki drugi identitet, ali očigledno da mu OKULTIZAM jako prija.

Ај' не измишљај и не конструиши оно чега нема... шта ти је од јутрос...о, Боже...z:(
 
Ај' не измишљај и не конструиши оно чега нема... шта ти је од јутрос...о, Боже...z:(

Ti nećeš da prihvatiš da je Raša skrenuo iz Pravoslavlja u staroslovenski paganizam.
Nije lako, ali POKUŠAJ!

Radovan Karadzic je isto što i Vojislav Šešelj, paganski političar, čak je i rekao da mu je Šešelj idol i da će odbranu u Hagu da koncipira isto kao i Šešelj. Umesto da je sledio Plavšićkin koncept pokajanja pred Hristom.

Ako koza laže rog ne laže, evo ti izvod iz Šešeljugine glavne knjige:

„ Најобухватнију синтезу дотад прикупљене научне грађе и парцијалних истраживања извршио је на пољу проучавања старе српске религије Веселин Чајкановић. Он је убедљиво доказао да је српска религија старија од античке, те да јој је српски народ привржен до данашњих дана, што се посебно сагледава у природи слављења Божића и крсне славе, обичајима кумства и гостопримства, као и у свадбеним и погребним обредима. У њиховом корену је праисконски култ предака, а примањем хришћанства промењена је само њена спољашња, манифестациона форма, тако што су хришћански свеци номинално преузели улогу ранијих божанстава. Чајкановић то показује на примеру Светог Саве коме народна традиција приписује склоност гневном расположењу и спремност да оштро кажњава, што је божанска карактеристика из старе вере. Свети Сава преузима улогу чудотворца, издашног дароваоца, оштрог судије, неретко сувише ригорозног. ”

(др Војислав Шешељ, Идеологија српског национализма )
 
Poslednja izmena:
Ti nećeš da prihvatiš da je Raša skrenuo iz Pravoslavlja u staroslovenski paganizam.
Nije lako, ali POKUŠAJ!

Radovan Karadzic je isto što i Vojislav Šešelj, paganski političar, čak je i rekao da mu je Šešelj idol i da će odbranu u Hagu da koncipira isto kao i Šešelj. Umesto da je sledio Plavšićkin koncept pokajanja pred Hristom.

Ako koza laže rog ne laže, evo ti izvod iz Šešeljugine glavne knjige:

Ма јок..... преувеличаваш и тражиш нешто чега нема само зато да би опљунуо и Караџића и Шешеља. Ни један ни други нису пагани него хришћани. Ово што си цитирао Шешеља све је апсолутно тачно написао, ја те заиста не разумем... ми Срби смо некада били пагани па смо прихватили хришћанство, па шта, сви народи који су данас хришћани пре тога су били пагани, питање је само када је ко прихватио хришћанство.

Плавшићка је направила највећи зајеб и није се она "покајала" из хришћанских разлога него јер се ТАКО НАГОДИЛА са оним ђубретом Медлин Олбрајт и Карлом дел Понте ... а колико је штете својим понашањем нанела Републици српској не можеш ни да замислиш.
 
Vidi Istrebljivač, nekako me tvoj post podseća na onog potencijalno bezgrešnog koji će prvi da baci kamen.....:zper:
Šalu na stranu, Karadžićeve metafore ne treba toliko da te izbezumljuju. Čovek- pesnik na taj način opisuje svoja trenutna psihološka stanja....pritom još i psihijatar....Kako bi ti sebe video u situaciji da, dok te traži pola planete(pod pretpostavkom da druga polovina za tebe nije čula) ti zapravo hodaš sa đavolom, sve vreme tražeći spas, što u sebi, što u svetu oko sebe, pa tako i u nekim metaforičnim pseudonimima koji tu masku čine potpunijom?!
Da li je Dr. Daba istinski hrišćanin ili ne, nije na meni da sudim...Zapitaj se, koliko ti ispunjavaš svaku od pretpostavki dobrog i iskrenog vernika, ili drugim rečima, pozabavi se malo introspekcijom....
 
Eremita,

Ma daj čoveče, nemoj sve da gledaš kroz jednu dimenziju... Nisam ja ni rekao da su oni čisti i deklarisani pagani već da flertuju sa paganizmom i propagiraju ga, mogao je Raša da odabere nekog hrišćanskog sveca, ali on je baš hteo bliski susret sa Hromim Dabogom, kao što je Šešelj prizivao "boga" Vida kada su mu ljubljenog Slobicu deportovali na Vidovdan.
 
Vidi Istrebljivač, nekako me tvoj post podseća na onog potencijalno bezgrešnog koji će prvi da baci kamen.....:zper:
Šalu na stranu, Karadžićeve metafore ne treba toliko da te izbezumljuju. Čovek- pesnik na taj način opisuje svoja trenutna psihološka stanja....pritom još i psihijatar....Kako bi ti sebe video u situaciji da, dok te traži pola planete(pod pretpostavkom da druga polovina za tebe nije čula) ti zapravo hodaš sa đavolom, sve vreme tražeći spas, što u sebi, što u svetu oko sebe, pa tako i u nekim metaforičnim pseudonimima koji tu masku čine potpunijom?!
Da li je Dr. Daba istinski hrišćanin ili ne, nije na meni da sudim...Zapitaj se, koliko ti ispunjavaš svaku od pretpostavki dobrog i iskrenog vernika, ili drugim rečima, pozabavi se malo introspekcijom....

Čega imam da se plašim ako je Hristos samnom?
Progonila je mene i tukla Slobina policija pa sam uz Hristovu veru i ljubav uspeo da ih pobedim, u stvari svi smo ih pobedili iako smo bili i zatvarani i proganjani. Seti se, SPC je stajala uz narod, uz demokratsku opoziciju jer su vladike SPC u Miloševiću, Karadziću i Šešelju prepoznale antihristovu, pagansku ideju koja slavi etnos, pleme, naciju umesto Hristosa. Ja se trudim da budem dobar vernik, redovno se ispovedam duhovniku, i molim Boga da mi oprosti i to za milijardu milijardi puta manje grehe nego što je zločin u Srebrenici.
 
Izgleda da je Vladika Amfilohije još ranije osetio da Raša flertuje sa paganizmom.
z:)
http://www.voanews.com/Serbian/archive/2005-08/2005-08-26-voa1.cfm?moddate=2005-08-26

Mitropolit Amfilohije pozvao Radovana Karadžića da se preda Haškom tribunalu
Nebojša Redžić
Podgorica
26/08/2005
amfilohije.jpg


Mitropolit Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori Amfilohije, pozvao je nekadašnjeg političkog vođu bosanskih Srba Radovana Karadžića da se dobrovoljno preda Haškom tribunalu.

U svom prvom intervjuu sa stranim novinarima od kraja bosanskog rata 1995. godine, Amfilohije je austrijskoj agenciji APA, Britanskom radiju i londonskom “Tajmsu” rekao da “odluka mora da bude prepuštena Karadžiću, a potom je dodao:

"Ne mogu da kažem šta bi on trebalo da uradi, ali mogu da kažem šta bih ja učinio. Ja bih otišao u Hag".

Tajms opisuje Amfilohija kao duhovnog oca Radovana Karadžića i kao nekog ko duže vreme podržava nekadašnjeg lidera bosanskih Srba. Sam Amfilohije britanskom listu kaže kako “Karadžića nije vidio još od 1995. godine.”

U tom kontekstu kaže i da bi, kada bi bio u mogućnosti, pitao Radovana Karadžića "da li želi da nastavi da živi po rupama kao gonjena životinja, ili bi bilo bolje da ode u Hag?”
 
Čega imam da se plašim ako je Hristos samnom?
Progonila je mene i tukla Slobina policija pa sam uz Hristovu veru i ljubav uspeo da ih pobedim, u stvari svi smo ih pobedili iako smo bili i zatvarani i proganjani. Seti se, SPC je stajala uz narod, uz demokratsku opoziciju jer su vladike SPC u Miloševiću, Karadziću i Šešelju prepoznale antihristovu, pagansku ideju koja slavi etnos, pleme, naciju umesto Hristosa. Ja se trudim da budem dobar vernik, redovno se ispovedam duhovniku, i molim Boga da mi oprosti i to za milijardu milijardi puta manje grehe nego što je zločin u Srebrenici.

Sve i da si u pravu, gde je Srebrenica u svemu tome? :think:
Zar su pozivi na linč, presuda pre suda i anatemisanje....uopšte istinski hrišćanski postupci?
 
Караџић је обична комуњара који је са алијом и фрањом велике количине новца зарађивао, као и ови сада који су на власти..
Заједно раде велике послове, а вамо се шатро свађају.

Караџић такође није дао власт Ђенералу Младићу, увео ратно стање што би спречило пљачке и разне мутне послове.
+ продао је Сарајево, Грахово , Гламоч и Дрвар и није пружио помоћ ВРСК и РСК када је требало.
То значи да скратим..
Караџић СМРАД

Али зато за Ђенерала Младића би живот дао да тражи!
Слава Ђенералу!
 
Sve i da si u pravu, gde je Srebrenica u svemu tome? :think:
Zar su pozivi na linč, presuda pre suda i anatemisanje....uopšte istinski hrišćanski postupci?

Ali neko je pobio te ljude, zar ne?
Cak i da nije direktno odgovoran, Karadzic bi morao da ispolji neku dozu kajanja jer nije disciplinovao vojsku u Hristovom duhu, da se bori viteski i da ne cini zločine. Ako ja u ispovesti duhovniku uzimam svoju odgovornost čak i kada nisam direktno kriv, onda to isto očekujem od Karadzica, narocito kada su u pitanju takvi gresi kao oduzimanje ljudskih života.
 
kad bude "gotov", dahćite u ekstazi.
Ne branim ja nikog, ali ne shvatam zašto se sa toliko sladostrašća i senzacionalizma pretresa svaki hebeni segment života tog čoveka. Od urinokulture, preko molitvenika u džepu....da li je OTO ili nekakav drugi nekrst, preko skrivenog značenja svakog njegovog prdeža od devedeset pete do danas....:roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top