da li je bilo moguce izbeci bombardovanje i krajinu

Nije smelo da dođe do situacije u kojoj bismo morali da odlučujemo o prihvatanju takvih planova, tj nije smelo doći do rata

E pa sad će ti neko od dežurnih "patriota" reći kako je nemoguće bilo izbeći rat, jer je to vatikansko-ustaško-američki plan bio da se razbije Jugoslavija i da se naprave banana-države :roll: jer mi se ništa jadni ne pitamo nikad, mi smo nesposobni, drugi brinu o nama i odlučuju o nama, mi samo stojimo i povijamo se kako vetar duva i ostala patetična s.anja
 
nije bilo moguce izbeci, rusija je bila preslaba
Русија је обезбожена и поробљена комунистичким идеологијама трулог запада исто ко и Србија.

Лепо каже наш народ: ко са ђаволом тикве сади, о главу му се разбијају.

А ми нерећни Срби, не само да се нисмо држали аманета оснивача наше државе, који нас је одредио да идемо за Богом и традицијом или да нестанемо у сивилу модернизма и ''напретка у братству и јединству'', него смо тим безбожним револуционарима, зликовцима и упропаститељима нашег народа, певали заклетве и песме, дизали њихове кипове и слично... Морао је ђаво да дође по своје, јер када нема борбе против зла, зло побеђује.

Што је најгоре, нико не види колико још можемо да пропаднемо и страдамо ако се не вратимо традици и вери, ту је највећа опасност, зло нас је заслепело и умртвило.

Једни излаз је у Господу. Док то не схватимо, биће нам све горе и горе.
 
Da se prihvate Vens-ovenov ili Z4 plan da se izbegne rat.

Да су прихватили истрагу Аустроугарске,да су избегли стварање краљевине да су забранили 27 март,да су укинули језик да су забранили православље,да су се одрекли порекла и индетитета,данас би у свету владао мир,без мрских,крезубих затуцаних срба.
 
E pa sad će ti neko od dežurnih "patriota" reći kako je nemoguće bilo izbeći rat, jer je to vatikansko-ustaško-američki plan bio da se razbije Jugoslavija i da se naprave banana-države :roll: jer mi se ništa jadni ne pitamo nikad, mi smo nesposobni, drugi brinu o nama i odlučuju o nama, mi samo stojimo i povijamo se kako vetar duva i ostala patetična s.anja

Ima istine donekle, u tim nklapanjima, ali od našeg ponašanja i vođenja politike zavisi koliko će se te težnje ostvariti z:)
 
Да су прихватили истрагу Аустроугарске,да су избегли стварање краљевине да су забранили 27 март,да су укинули језик да су забранили православље,да су се одрекли порекла и индетитета,данас би у свету владао мир,без мрских,крезубих затуцаних срба.

Besmisleno poređenje
 
Bilo je moguće, ali da je 60 godina unazad vođena drugačija politika
Ипак је било довољно да Милошевић води другачију политику.
Он нити је умео, нити хтео (било га је баш брига за било шта сем сопствене власти), да се снађе у новим светским приликама крајем деведесетих.

Започео је, истина, добро, са враћањем Србије у целину, али, потом скоро све урадио погрешно.

Зашто, ја могу и о томе да размишљам, и измишљам неке богзнакакве "тајне разлоге", али, то неће променити више него поразне по нас - факте. Шта је остало од Србије после његовог одласка.

За ове, после Милошевића, такође, већ сам рекла: они су објективно наследили врло тешку ситуацију, али могли су и могли би, опет уз сву резерву, да раде много боље.
 
E pa sad će ti neko od dežurnih "patriota" reći kako je nemoguće bilo izbeći rat, jer je to vatikansko-ustaško-američki plan bio da se razbije Jugoslavija i da se naprave banana-države :roll: jer mi se ništa jadni ne pitamo nikad, mi smo nesposobni, drugi brinu o nama i odlučuju o nama, mi samo stojimo i povijamo se kako vetar duva i ostala patetična s.anja
Сами смо криви што смо допустили да нам идеје и науке долазе од тих отпадника усташа, папазјанаца и амера.

Лепо каже наш народ: ко заволи туђе, омрзне своје. А многи Срби мрзе своје корене, стиде их се и усвајају лажни наших непријатеља о нама самима.
 
Да су прихватили истрагу Аустроугарске,да су избегли стварање краљевине да су забранили 27 март,да су укинули језик да су забранили православље,да су се одрекли порекла и индетитета,данас би у свету владао мир,без мрских,крезубих затуцаних срба.

To nisam rekla.

Сами смо криви што смо допустили да нам идеје и науке долазе од тих отпадника усташа, папазјанаца и амера.

Лепо каже наш народ: ко заволи туђе, омрзне своје. А многи Срби мрзе своје корене, стиде их се и усвајају лажни наших непријатеља о нама самима.

Kao sto svaki Srbin voli tudju zenu...:zper:
 
Да су прихватили истрагу Аустроугарске,да су избегли стварање краљевине да су забранили 27 март,да су укинули језик да су забранили православље,да су се одрекли порекла и индетитета,данас би у свету владао мир,без мрских,крезубих затуцаних срба.

Eh da car Dušan požive makar još dvaes godina i dobi sposobnijeg sina kako bi sada izgledala Evropa. z:)
 
Ima istine donekle, u tim nklapanjima, ali od našeg ponašanja i vođenja politike zavisi koliko će se te težnje ostvariti z:)

Pa upravo tako...što implicira da opet sve polazi od nas.
Imali smo nekad, kakve-takve, dobre odnose sa Zapadom. Zašto smo dozvolili da se oni uruše? Nema čoveka koji me može ubediti (mada sam svestan da su interesi drugih uvek prisutni) da je nekom na Zapadu milija muslimanska država, bilo BiH, bilo Kosovo, od Srbije. Kako je došlo do toga da postane...?
 
Сами смо криви што смо допустили да нам идеје и науке долазе од тих отпадника усташа, папазјанаца и амера.

Лепо каже наш народ: ко заволи туђе, омрзне своје. А многи Срби мрзе своје корене, стиде их се и усвајају лажни наших непријатеља о нама самима.

Vladane pričamo o politici, ne počinji opet! Mada, i sa te strane se može diskutovati, ali sa ISPRAVNIH pozicija :)
 
E pa sad će ti neko od dežurnih "patriota" reći kako je nemoguće bilo izbeći rat, jer je to vatikansko-ustaško-američki plan bio da se razbije Jugoslavija i da se naprave banana-države :roll: jer mi se ništa jadni ne pitamo nikad, mi smo nesposobni, drugi brinu o nama i odlučuju o nama, mi samo stojimo i povijamo se kako vetar duva i ostala patetična s.anja
Да.
Али, такав одговор у ствари је знак озбиљне политичке незрелости, од које овај народ пати заправо већ врло, врло дуго.

А, наравно, и неке необичне мало представе о историји и процесима.
 
Poslednja izmena:
Srbi su odbili plan Z4. Nakon odbijanja je došlo do napada.

Ne, to je jos jedna od propagandnih ideja koja je utisnuta u dobar deo nacije, a sve sa ciljem da se krivica - po obicaju svali na Srbe.
Savo Strbac je svedok sastanka u Zenevi na kome je Milan Babic potpisao plan Z4. Samo par dana nakon toga - Krajina je napadnuta. Ocigledno je da je taj kao i mnogi drugi planovi - predlagan samo sa jednim ciljem - zamlacivanja Srba i trosenja vremena dok se spremaju planovi za njihovo unistenje.


http://www.b92.net/specijal/oluja/index.php?nav_id=174095

Štrbac: "Možemo razgovarati, ali ovde nije u pitanju vrijeme. Pitanje koje se spominje ovde je da smo mi Srbi odbili plan."

B92: Meni se čini da je upravo vreme u pitanju.

Štrbac: "Ja vam kažem da Srbi iz Krajine nisu odbili plan, već da ga nisu u određenom momentu prihvatili u ruke, a kasnije su prihvatili. To je isto uradio i tadašnji predsednik Vlade RSK Babić na sastanku u ambasadi, mislim da je bilo 3. ili 2. uveče. Isti taj plan, nacrt koji je bio ponuđen delegacijama Hrvatske i Krajine u Ženevi, ponuđen je i ovde Babiću, i on ga je parafirao kao što su i oni parafirali. Međutim, problem je bio kad su Srbi parafirali taj plan, onda su Hrvati tražili bezuslovnu reintegraciju ili kapitulaciju, kako bi je ko nazvao. A sad kad znamo, tad nisam ni ja znao a sad znam jer su obelodanjeni brionski transkripti, onda se zna da je Tuđman rekao: "Ide naša ekipa, ide naša delegacija na taj sastanak. Ništa tamo nećemo što nam se ponudi potpisati, jer je već bila odluka donesena da se krene ovom ofanzivom na Krajinu.""
 

Back
Top