Šakali

13-08-1971

Primećen član
Poruka
682
Juče je na području Lovišta ''Homolje'' odstreljen šakal. Ovo je 5 primerak u poslednjih šest godina.Odstreljen je tokom lova na divlje svinje ispred lovačkih pasa-goniča.Odstrelje je hicem iz karabina.
 
Sta mi obicni smrtnici u cijim lovistima nema sakala a ni vuka ( a i malo cega ima) treba da zakljucimo iz ove price?

Kakav je problem u pitanju ako je odstreljen 5-ti u 6 godina?

Ili ovo sto kaze Starolecanin, pojavcljuju se a nikada ih nije bilo? Zasto?
 
Sta mi obicni smrtnici u cijim lovistima nema sakala a ni vuka ( a i malo cega ima) treba da zakljucimo iz ove price?

Kakav je problem u pitanju ako je odstreljen 5-ti u 6 godina?

Ili ovo sto kaze Starolecanin, pojavcljuju se a nikada ih nije bilo? Zasto?



Mozda da su sakali toliko vesti da iako prave stetu, retko izadju na nisan ? A ovo drugo, toliko su se razmnozili da osvajaju i nova lovista ? Zasto sve uvek mora da se tumaci na onaj najgori, pesimisticki, nacin ?
 
Priča se odnosi na očigledno širenje areala šakala. Jer osim ovog jednog u delu gde je odstreljen registrovano je prisustvo celog čopora. Šakali su u tom delu prisutni već oko dve godine.
Po informacijama kojima ja raspolažem lovišta u kojima šakal egzistira nisu baš procvetala. I iskreno se neradujem njegovom očiglednom prisustvu u lovištu ''Homolje''.
 
zver.jpg

Kod Vranja ubijena nepoznata zver

U Poljanici, planinskom kraju 25 kilometara severoistočno od Vranja meštani sela Trstena, Drenovca, Golemog sela i Vlasa odahnuli su kad su čuli da je ubijena nepoznata zver, teška oko 70 kilograma, koja im je tamanila stoku.
http://www.srbijalov.com/news.php?rowstart=22
 
Noćas sam čekao vepra, društvo su mi pravili šakali koji su se dernjali celu noć. U tom delu lovišta gde oni ordiniraju sem d. svinja i šakala nema ni brabonjak od zeca i srneće divljači.
 
Sta mi obicni smrtnici u cijim lovistima nema sakala a ni vuka ( a i malo cega ima) treba da zakljucimo iz ove price?

Kakav je problem u pitanju ako je odstreljen 5-ti u 6 godina?

Ili ovo sto kaze Starolecanin, pojavcljuju se a nikada ih nije bilo? Zasto?

Prilagodljiviji su od bilo koje divlje zivotinje kod nas.....ovo je prevrat...a mi smo svedoci....
 
ako hocete da vidite shakale , idite na pancevacki put i skrenite malo u pkb njive. ima ih za izvoz.
jednog sam zgazio skuterom i bilo mi zao da ga gledam sta je ostalo od njega a mislim da bi nadlezni mogli malo da se pozabave tim problemom jer na samo 8 kilometara od Beograda, pazite 8 kilometara
,idu copori shakala , lisica , lijaca , jazavaca i kuna.
niko nista tu nece uraditi izgleda dok se ljudi ne porazboljevaju od zivotinjskog besnila i ujeda. pozdrav
 
zver.jpg

Kod Vranja ubijena nepoznata zver

U Poljanici, planinskom kraju 25 kilometara severoistočno od Vranja meštani sela Trstena, Drenovca, Golemog sela i Vlasa odahnuli su kad su čuli da je ubijena nepoznata zver, teška oko 70 kilograma, koja im je tamanila stoku.
http://www.srbijalov.com/news.php?rowstart=22

I sta su strucnjaci rekli :koja je ovo vrsta, sta su ubili, koja je ovo "nepoznata zver"?


p.s. sem toga ne verujem da ovo ima 70-ak kila...:think:

dobar pogled kolega...:bye:
 

Back
Top