televizor

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.635
Zaista ne znam gde bi bilo najprimerenije postaviti ovo pitanje, pa imajući u vidu mušku strast za tehnikom, da probam na ovom pdf.
Dakle, imajući u vidu stanje naših kablovskih televizija (SBB u mom slučaju) znači nemanje digitalnog signala (uz naznaku da će uskoro biti digitalizovan signal) kakav TV je najbolji izbor - plazma, LCD, led šta od toga
na šta sve treba obratiti pažnju pri kupovini.
 
sve zavisi od toga gde će ti stajati i koliko će biti stabilan...
moja kuma je jedva izvukla živu glavu a imala je samsung lcd...

Tvoja kuma nije onda imala srece :)
Generalno koji god TV imao moze da ti se desi nesto tako da nije da je izgubila glavu zbog toga sto je samsung nego verovatno zbog nepravilnog rukovanja ili neispravne tehnicke robe.
 
Tvoja kuma nije onda imala srece :)
Generalno koji god TV imao moze da ti se desi nesto tako da nije da je izgubila glavu zbog toga sto je samsung nego verovatno zbog nepravilnog rukovanja ili neispravne tehnicke robe.[/QUOTE

Mož bit,mom kumu je za vreme snošaja ispo televizor iz regala,al na svu sreću odgurnuo je kumu u plakar i spasao je...
I kuma se promenila posle toga...
Izbegava drvene proizvode...
 
kao sto rekose lcd, sa led osvetljenjem, efekat je neverovatan , jos ako se ima blu rej plejer i pusta film tog kvaliteta, osecaj je nezamenljiv..al to za sada dosta kosta..
za manje para lcd sa neonskim osvetljenjem, i brend tipa samsung, lg..
inace to sa digitalizacijom slike jeste malo zayebano, jer je prelazni period, al nadam se da ce uskoro sve biti digital..
i na kraju, crt dolazi u obzir samo ako se nema kinte, crt jeste kewa svima sto se tice kvaliteta slike ali glomaznost i izgled...*** :)
 
Poslednja izmena:
Mogu li da zamolim moderatore da prebace ovu temu na Kompjuteri i Internet recimo na podforum Hardver mislim da bi tamo bio mnogo veci odziv za diskusiju i mnogo vise ,,strucnih,, ljudi :)


Hvala
i ti pricaš o stručnosti....a ima te od seksa do pecanja ( jesi svestran rodila te majka )
 
Poslednja izmena od moderatora:
prvo treba da se odlucis da li zelis da platis mnogo vise za losiji kvalitet slike?
crt-ovi jesu glomazni ali je slika bolja sa kabalovske ili preko antene od bilo kog lcd-a/plazme.

ako vec hoces lep i tanak ekran onda prvo odluci kolika ti dijagonala treba i da li ces da kacis komp na TV ili ne.
lcd-ovi su bolji za kacenja pc-eva...
kazu da statisticki trose manje struje od plazme ali
imaju losiji kontrast i losije boje od plazme,
brze scene su bolje na plazmi
na vecim dijagonalama plazme daju kvalitetniju sliku kada je nasa kablovska u pitanju
plazme imaju problem 'pamcenja' slike ako ista slika (ili njen deo) duze vreme bude na ekranu -u poslednje vreme to nije toliki problem kao ranije ali desava se...

u svakom slucaju je glavno pitanje vredi li lep televizor sa losim kvalitetom slike toliki kes a izbor plazma/lcd je manji problem...
 
Zaista ne znam gde bi bilo najprimerenije postaviti ovo pitanje, pa imajući u vidu mušku strast za tehnikom, da probam na ovom pdf.
Dakle, imajući u vidu stanje naših kablovskih televizija (SBB u mom slučaju) znači nemanje digitalnog signala (uz naznaku da će uskoro biti digitalizovan signal) kakav TV je najbolji izbor - plazma, LCD, led šta od toga
na šta sve treba obratiti pažnju pri kupovini.

Пре две године куповала ја телевизор. Ушла у продавницу и разгледам, а неки тип пропитује трговца те има ли тај ТВ ово, те има ли прикључак за оно, пола сата је тамо давио, све неки стручни технички изрази...не знам ни да их поновим...z:cry:.... Слушам ја и кад је он отишао приђем и кажем да бих хтела да купим ТВ, али да не знам на шта треба да обатим пажњу при куповини...
А он ме гледа бело па каже:''Паааа...треба да изаберете да ли хоћете сиви или црни ТВ!''

z:mrgreen:
 
Zaista ne znam gde bi bilo najprimerenije postaviti ovo pitanje, pa imajući u vidu mušku strast za tehnikom, da probam na ovom pdf.
Dakle, imajući u vidu stanje naših kablovskih televizija (SBB u mom slučaju) znači nemanje digitalnog signala (uz naznaku da će uskoro biti digitalizovan signal) kakav TV je najbolji izbor - plazma, LCD, led šta od toga
na šta sve treba obratiti pažnju pri kupovini.

Najprimerenije je da pitas mene, ali posto nisam muskarac, ne znam da li te zanima moj odgovor. z:mrgreen:
Toliko o predrasudama, a sad ozbiljno:

Prvo ti reci sta ce biti primarna namena televizoru? Koliko god glupo zvucalo, ako planiras da ga koristis kao monitor-LCD je tvoj izbor. Da li planiras da u narednih 5-10god menjas svoj buduci, novi, tanak ekran? Koliko novca planiras da potrosis?

Ako je primarno gledanje TV programa putem kablovskih operatera, i po neki DVD, onda je plazma svakako na prvom mestu. Na LCD televizorima je ostrija slika (ne u smislu ciste slike, vec u smislu pikselacije), a to ti ne treba za ove potrebe.

Ako imas nekoga u kuci ko ce TV koristiti kao monitor, ili za next-gen konzole, onda plazmu izbrisi iz planiranja, posto sa takvim koriscenjem postoji realna sansa za progorevanje ekrana (ostane senka usled dugog emitovanja staticne slike, poput desktopa na par sati...).

Zasto je plazma bolja za TV (kablovsku) i DVD? Prvo, crna je crna. LCD televizori jos uvek nemaju crnu boju. Drugo, vreme odziva na plazmi ne predstavlja nikakav problem, pa prilikom brzih kadrova (sport, akcioni filmovi) neces imati problem senke, sto jos uvek neki (jeftiniji) LCD televizori imaju.

Full HD ili HD ready? To je pitanje koje je sledece logicno. Ukoliko nemas nameru da menjas TV u narednih 5-6god, Full HD ce biti bolji izbor, jer ce u buducnosti biti sve vise HD kanala. Medjutim, trenutno stanje je da se TV program emituje u PAL rezoluciji, odnosno, SD signal. Upscaling SD rezolucije na Full HD rezultovace losijom slikom. U prevodu, to znaci, da SBB/Ikom/... bolje izgledaju na HD ready panelima.

Kada krenes u kupovinu, ponesi DVD sa video materijalom za koji znas kako izgleda, i trazi da ti ga puste na televizoru koji ti zapadne za oko. Tako ces najbolje videti sta najvise prija tvom oku, i kupi to. Ono sto pustaju u prodavnicama je demonstriranje mogucnosti TV-a, a to u praksi nema ni jedan DVD/TV kanal. Teorija je jedno, a uzivanje u sobi uz TV je drugo.

Sta god da uzmes, neces pogresiti-a sto vece to bolje...z:p

Hoces detaljnije? :)
 
uf...
takav odgovor sam i očekivala -iscrpan i stručan

šta ja hoću

pa ja hoću da mi stai TV i dalje radiz:mrgreen:
uspešno je popravljen i iako je relativno star ima bolju sliku od vih novih a o zvuku da ne govorim (mislim da ima nekih 6 zvučnika, + dva eksterna)
No počeo polako da riknjava (ali je na svu sreću popravljenna mije insistiranje kod mm uz obrazloženje da za nov ima vremena kad se dooobro informišemo kod cenjenih urmaša/ica.
DakleM, uz ovakvu kablovsku, nedigitalizovan signal i sl meni se zaista ne kupuje Tv jer dok stari traje i slika nije digitalna cena ovim novim Tv drastičo pada.

Problem je što se mm naravno zapljeskao u neki samsung (ne znam ni šta je, pao mi mrak na oči kad sam videla da je 135 000) a svi osatli u prodavnici zadovoljno pazare LG od 40000
Ali taj begenisani samsung ima neke silne priključke (za koj moj će mi ne znam ni sama, ovaj stari TV ima sliku u slici - koristila par puta, mogućnost da zamrzne 16 programa na ekranu - koristila nikad, ne znam ni kako se to radi, + trista čudesa koje ne koristim, tako da ti priključci i mogućnosti su meni čist višakz:mrgreen:)
taj TV mora da bude velik (ipak je prostorija od 40 kvadrata) i prevashodno bi bio kao TV

i što bi Helen rekla najbolje bi bio kad bi bio čokoladno braon da se uklopi sa enterijeromz:mrgreen:
 

Back
Top