Колико често можете да долазите из Европе кући ако сте запослени тамо ?

Ilinoida

Domaćin
Poruka
4.843
Имам неке комшије који тврде да раде у некој фирми у Аустрији а долазе сваки викенд кући аутомобилом. Да ли је то уопште могуће ? Пошто знам да је на западу јако ригорозно што се одсуства тиче. Сматрам да не може да ме неко прави будалом и продаје неку причу, ипак мислим да они нешто шверцују, а да није у питању никакав стални посао. Па ме интересује како стоје ствари ако сте запослени у Европи, какве су могућности оваквог доласка за викенде, славе, нове године, сваке Српске празнике итд.....

Осим тога, финансијски је неиздрживо да са сталним запослењем можете да приуштите себи тако честе доласке....

Хвала на одговорима
 
Poslednja izmena:
Имам неке комшије који тврде да раде у некој фирми у Аустрији а долазе сваки викенд кући аутомобилом. Да ли је то уопште могуће ? Пошто знам да је на западу јако ригорозно што се одсуства тиче. Сматрам да не може да ме неко прави будалом и продаје неку причу, ипак мислим да они нешто шверцују, а да није у питању никакав стални посао. Па ме интересује како стоје ствари ако сте запослени у Европи, какве су могућности оваквог доласка за викенде, славе, нове године, сваке Српске празнике итд.....

Осим тога, финансијски је неиздрживо да са сталним запослењем можете да приуштите себи тако честе доласке....

Хвала на одговорима

Ako rade u Becu i sl. do BG im treba oko 7 sati. Dakle izvodljivo je. Mozda ne bas vake sedmice ali... Ja sam znao da petkom uvece sednem u voz i u subotu ujutro budem kod mame na dorucku :D a u nedelju uvece krenem vozom i stignem u ponedeljak u 6 u Bec. Sada je nesto promenjen red voznje pa je nezgodno za povratak ali uopsteno govoreci moguce je.
 
Имам неке комшије који тврде да раде у некој фирми у Аустрији а долазе сваки викенд кући аутомобилом. Да ли је то уопште могуће ? Пошто знам да је на западу јако ригорозно што се одсуства тиче. Сматрам да не може да ме неко прави будалом и продаје неку причу, ипак мислим да они нешто шверцују, а да није у питању никакав стални посао. Па ме интересује како стоје ствари ако сте запослени у Европи, какве су могућности оваквог доласка за викенде, славе, нове године, сваке Српске празнике итд.....

Осим тога, финансијски је неиздрживо да са сталним запослењем можете да приуштите себи тако честе доласке....

Хвала на одговорима

Ti si neki balkanski spijun? Sta te briga ako neko dolazi kad mu se dolazi,ne radi kod tebe,ne trosi tvoje pare,i zasto tebe da pravi budalom,koji si ti faktor u njihovom zivotu?!
 
Осим тога, финансијски је неиздрживо да са сталним запослењем можете да приуштите себи тако честе доласке....

Gledao sam "bend" iz finske - trojica ortaka srednjoskolaca koji su proputovali Evropu od love koju su zaradili svirajuci po trgovima velikih gradova. Jedan svira neku veselu gitaricu, drugi udara u bubanj (ne bubnjeve nego jedan) a ovaj treci ima neki duvacki instrument.

Sto neko sa stalnim poslom ne bi mogao da priusti 4x da dolazi u BG za vikend?
 
Имам неке комшије који тврде да раде у некој фирми у Аустрији а долазе сваки викенд кући аутомобилом. Да ли је то уопште могуће ? Пошто знам да је на западу јако ригорозно што се одсуства тиче. Сматрам да не може да ме неко прави будалом и продаје неку причу, ипак мислим да они нешто шверцују, а да није у питању никакав стални посао. Па ме интересује како стоје ствари ако сте запослени у Европи, какве су могућности оваквог доласка за викенде, славе, нове године, сваке Српске празнике итд.....

Осим тога, финансијски је неиздрживо да са сталним запослењем можете да приуштите себи тако честе доласке....

Хвала на одговорима

Moguce! a ako je svaki put razliciti auto evo ti jednog od mogucih odgovora .I nisu jedini jer kao sto kaze jedan moj prijatelj koji isto jako cesto dolazi"Nije inostranstvo za svakoga".|zato pitaj ti njih da ti nadju neku semu pa da te oprave.
 
... Па ме интересује како стоје ствари ако сте запослени у Европи, какве су могућности оваквог доласка за викенде, славе, нове године, сваке Српске празнике итд.....

Хвала на одговорима

U Beču, subotom i nedeljom javljaš se poslodavcu u 8.00, a ako firma ne radi vikendom, onda najbližoj stanici milicije.
Ovo ne moraš da uradiš jedino u slučaju smrti, pod uslovom da obavestiš poslodavca 48 sati ranije. z:)
 
iako se slazem sa "redbul"...odgovoricu da zadovoljim radoznalost.po meni,postoje 3 osnove po kojima je to moguce.
prvo: gotovo sam siguran da to ne rade osobe koji su otisli u evropu 60-tih ili 70-tih godina,jer ih poznajem ogroman broj,(ziveo sam u zap.evropi ) oni i dan-danas u svojim poznim godinama.... crnche,za sto vise evra,franaka,shilinga i dolaze jednom godisnje kada firma ide na kolektivni odmor (uglavnom).dakle,ovde je rec o mladjim ljudima koji znaju sta je i zivot a ne samo arbajt.
drugo: sama blizina austrije im to dozvoljava.ziveo sam u svedskoj,pa nek se neko"spusti" sa vrha evrope za vikend.neizvodljivo...
trece: ekonomska strana.. mnogi u srbiji i dan-danas povezuju srbina u eu-sa gradjevinom,poljoprivredom,teskim fizickim poslovima.ima nas, hvala Bogu koji radimo vise glavom nego ledjima pa se taj rad drugacuje naplacuje,tako da oni mozda imaju svoj biznis-pa im se moze.u grckoj,stotine albanaca,srba,bugara i drugih stranaca imaju svoje radnje-poslove.
informativno...da ne zivim na grckom ostrvu,gde mi je problem brod,dolazio bih i ja vikendom na prsutu,cvarke,slave....i da dodam,da je sve vise nasih ljudi koji rade u zap.evropi a dolaze na grcka ostrva na letovanje.imam ih u apartmanima i ostave u proseku 1500 evra samo za smestaj.zaboravite srpske gastabajtere iz 60-70-tih sa zutom bizuterijom oko vrata....
 
Poslednja izmena:

Back
Top