Cast

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Plutarh

Gost
Poruka
2.359
Cast je nesto sto odlikuje pojedince u jednom drustvu od drugih. Medjutim demokratski covjek ne podnosi razlike medju ljudima, pa je ukinuo cast.

U starija vremena, cast je za zenu bila da sacuva svoju nevinost.
A za muskarca je vazilo drugo pravilo: da ucini kakav podvig koji bi mu donio cast, jer cast je u prevodu "visoko postovanje".

E sad, ako nema zena koje imaju cast, onda to demotivise i muskarce da cine podvige, i na kraju se muskarci pretvaraju u mekusce, a zene u qurve.

Prema tome, neka se jave oni koji smatraju da imaju cast ili da je ona vrijedna da se za nju zivi. Ostali neka ostanu pred vratima.
 
Ko god smatra da cast nije drustvena vrlina, nego "subjektivna" je obicna kurvica, a sto se tebe licno tice, sumnjam da bi smio licno bilo sta da preduzmes, jer ne samo da sam u pravu, nego sam takodje i u izuzetnoj kondiciji.
 
Ja zasigurno smatram da se cast deli na vise grupa.

Sam si opisao da je cast jedno za zene, a drugo za muskarce.

Cast moze da bude da se neko drzi odredjenih pravila i da ne posustaje. Ja u principu cenim cast, dok je nekad jednostavno glupa, ali svejedno...
 
Ja zasigurno smatram da se cast deli na vise grupa.

Sam si opisao da je cast jedno za zene, a drugo za muskarce.

Cast moze da bude da se neko drzi odredjenih pravila i da ne posustaje. Ja u principu cenim cast, dok je nekad jednostavno glupa, ali svejedno...


Mislim da covjek nema mnogo izbora. Ili da bude radnik, pa makar i obrazovan - u tom slucaju on ne moze doci do casti (sem ako mu pripises natprirodne sposobnosti), ili da bude ratnik, pa da se ogleda u tome. Ja mogu jos uvijek reci da nikad nisam bio radnik.
 
jeste, Goxice...napad je najbolja odbrana...ali malo sutra
svi znaju cim se bavis po forumu...
samo, nagradno pitanje ne glasi; zasto to radis (to nikog i ne zanima, stvarno...)
vec zasto ti to dozvoljavaju... : )))
 
to se neprestano...dogadja tj. ponavlja...
zbrises kevcuci s repitjem medj zadnjim nogama...
ili puknes pa...pocrnis....
sve u svemu; ti cast ne bi prepozno ni da te opandrci nogom u pedu... z:lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top