Opasna igra!

čedina_zebra

Legenda
Poruka
53.468
Prateći dešavanja na Politici primetila sam da već neko vreme
pojedinci pokušavaju da provuku tezu kako je povlačenje
priznjanja republike Srbije republici Hrvatskoj nešto što je
dobro i što treba da se uradi.

Nigde, ali nigde nisam videla argumente kojima bi se pravdalo
takvo nešto kao ni posledice koje bi povlačenje priznanja
nosilo za sobom.

Volela bi da se malo uozbiljimo i da se ne razbacujemo
sa opasnim tezama i zahtevima kojima bi doveli
u pitanje egzistenciju stotina hiljada ljudi, zaustavili sve
pozitivne procese između Srbije i Hrvatske tokom
prošlih 10 godina i učinili nam živote totalno nepodnošljivima svima
zajedno.
Srbija i Hrvatska su dva suseda, dva slavenska naroda,veže nas isti jezik...
pa čemu onda opet poziv na ratne igre?

Volela bi da popričamo o ovome na trezven način.
 
Poslednja izmena:
Ево,али најтрезвеније што може.Ако Хрвати раде у интересу наше штете,на треба им попуштати и треба снижавати односе на свим нивоима до границе пуцања.Ако неко тебе гледа преко нишана и чека тренутак за одстрел,нема никаквог смисла да ишта радиш с њим.
 
Вероватно свој став темеље на чињеници да Хрватска има границе које никад до Брозовог цртања истих није имала.
На огорчености због Хрватског односа према Србима из Хрватске.
И на лицемерју које Хрватска испољава, и даље, према Србији па чак и мржњи коју свакодневно доказују поступцима упереним против Србије..
Сведочење Хрватске за косовску независност удар је на територијални интегритет Србије.

И онда се све то врати као бумеранг.
 
Реално и прагматично гледано, Хрвати би требали прилично да се труде око наклоности Србије с обзиром да смо суседне државе и због чињенице да Србија има највеће тржиште, али они то не раде.
Но добро, њима ће се обити о главу, уверена сам.

Сматрам да би однос Србије према Хрватској требао бити одсечнији и оштрији, све док се не покају и не признају грехе почињене над Србима.

А оспоравати им државу која је међународно призната је лудост, у овом тренутку.

Такође, мислим да се наши односи никад неће поправити јер сами Хрвати не исказују жељу за то.
Срби су довољно урадили на том плану, ред је да видимо шта и колико Хрвати могу себе да погледају у огледалу.
 
Prateći dešavanja na Politici primetila sam da već neko vreme
pojedinci pokušavaju da provuku tezu kako je povlačenje
priznjanja republike Srbije republici Hrvatskoj nešto što je
dobro i što treba da se uradi.

Nigde, ali nigde nisam videla argumente kojima bi se pravdalo
takvo nešto kao ni posledice koje bi povlačenje priznanja
nosilo za sobom.

Volela bi da se malo uozbiljimo i da se ne razbacujemo
sa opasnim tezama i zahtevima kojima bi doveli
u pitanje egzistenciju stotina hiljada ljudi, zaustavili sve
pozitivne procese između Srbije i Hrvatske tokom
prošlih 10 godina i učinili nam živote totalno nepodnošljivima svima
zajedno.
Srbija i Hrvatska su dva suseda, dva slavenska naroda,veže nas isti jezik...
pa čemu onda opet poziv na ratne igre?

Volela bi da popričamo o ovome na trezven način.

istina...treba da sacekamo smanjenje americkog uticaja u svetu..rast kine i rusije i porast nase vojne moci...tek onda....
 
Hrvati i mi Srbi bi trebalo da prestanemo da se ponasamo kao deca u vrticu.
Ako tezimo ka EU i mi i oni, onda bi trebalo uskladiti nase odnose i vodjenje spoljne politike.
Ne znam koliko su promislili i koliko im je donelo koristi priznavanje kvazi drzave Kosovo, ali to je jedan od ozbiljnijih razloga, da Srbija promisli o daljim potezima prema Hrvatskoj, kao i tuzba koju je Hrvatska podnela protiv Srbije.Takodje i onaj najavljeni "samit" u Prizrenu, na pravoslavni Bozic, ne ide u korist resavanja ove zamrsene "veze" izmedju nas i Hrvata, kao i otvoreni napadi Mesica na Dodika.
Umesto da se cuti i ceka "nesto" (to i sam Bog ne zna sta), trebaju se preduzeti neke mere, ili za pocetak vise dijaloga.
 
Hrvati i mi Srbi bi trebalo da prestanemo da se ponasamo kao deca u vrticu.
Хрвати то не могу да ураде,јер нису свесни да су само један мали народ у нестајању него уче децу да су потомци Персијанаца и ко зна којих великих империја.Све што су радили у прошлости поновиће ако им се пружи прилика.
 
Хрвати то не могу да ураде,јер нису свесни да су само један мали народ у нестајању него уче децу да су потомци Персијанаца и ко зна којих великих империја.Све што су радили у прошлости поновиће ако им се пружи прилика.

Jel se meni čini ili ovo liči na sugestiju da se počne razmišljati o jednoj vojnoj bazi
kraj Šida?
 
Хрвати то не могу да ураде,јер нису свесни да су само један мали народ у нестајању него уче децу да су потомци Персијанаца и ко зна којих великих империја.Све што су радили у прошлости поновиће ако им се пружи прилика.



Ko? Oni, Babilon, Persija, Bliski Istok...?
Joj majko...
Pa dzabe im prilika, kada su u fazi nestajanja...
 
Pre svega , takav stav je mali , uljudni odgovor na hrvatskoponasanje prema Srbiji .
Sto ste tice nasih odnosa , oni za sad idu na stetu Srbiju i ako ima ista pozitivno izmedju nasih drzava , to je na intenzivno insistiranje Srbije .
Obozavanje hrvata i hrbvatske od strane srpske kvazi-elite ide do imbecilnosti . to tesko frustrira veliki deo srpskog naroda , koji je svestan da hrvatska nije ni Amerika ni nemacka . Iz Hrvatske neprekidno dolaze cinicne uvrede i ponizavanje Srba . U Hrvatskoj je , inace veliki pritisak na Srbe . Pricalo se da je 60 hiljada dece zbog tihog pritiska i lakseg zivota preslo u katolicanstvo , sa Pravoslavlja.
 
Jel se meni čini ili ovo liči na sugestiju da se počne razmišljati o jednoj vojnoj bazi
kraj Šida?
Не,немају они капацитета низашта.Не позивам на затезање у смислу војног ангажмана.
Pa dzabe im prilika, kada su u fazi nestajanja...
Нема ту џабе.Они су навикли да увек буду амнестирани од злочина.
 
Hrvati i mi Srbi bi trebalo da prestanemo da se ponasamo kao deca u vrticu.
Ako tezimo ka EU i mi i oni, onda bi trebalo uskladiti nase odnose i vodjenje spoljne politike.
Ne znam koliko su promislili i koliko im je donelo koristi priznavanje kvazi drzave Kosovo, ali to je jedan od ozbiljnijih razloga, da Srbija promisli o daljim potezima prema Hrvatskoj, kao i tuzba koju je Hrvatska podnela protiv Srbije.Takodje i onaj najavljeni "samit" u Prizrenu, na pravoslavni Bozic, ne ide u korist resavanja ove zamrsene "veze" izmedju nas i Hrvata, kao i otvoreni napadi Mesica na Dodika.
Umesto da se cuti i ceka "nesto" (to i sam Bog ne zna sta), trebaju se preduzeti neke mere, ili za pocetak vise dijaloga.
Према медијима из Хрватске и информацијама добијеним из ''Министарства Вањских Послова'' Хрватске, ради се о враћању дуга Америци.

Каже извор овако :'' Вашингтон и Брисел заузврат су помогли у деблокади хрватских приступних преговора, што нам омогућава готово сигуран улазак у ЕУ 2012. године''

Обећање лудом радовање. ЕУ се распада, а они се веселе уласку у њу.

Суштина је да Амери само траже оне који ће покривати њихове злочине, а Хрвати су као осведочени србомрсци идеални за тај подухват. Написах већ, њима хладна глава кад су Срби у питању, није јача страна.

На крају, Хрватска неће ући у ЕУ те 2012. године, али су зато још једном закопали покушај нормализације односа са Србијом.

А Америка срећна јер им и даље иде за руком одржавање контролисане мржње.

Тако то иде кад на власти у обе државе седе политичари који су ''дупе-глава''.
 
Prateći dešavanja na Politici primetila sam da već neko vreme
pojedinci pokušavaju da provuku tezu kako je povlačenje
priznjanja republike Srbije republici Hrvatskoj nešto što je
dobro i što treba da se uradi.

Nigde, ali nigde nisam videla argumente kojima bi se pravdalo
takvo nešto kao ni posledice koje bi povlačenje priznanja
nosilo za sobom.

Volela bi da se malo uozbiljimo i da se ne razbacujemo
sa opasnim tezama i zahtevima kojima bi doveli
u pitanje egzistenciju stotina hiljada ljudi, zaustavili sve
pozitivne procese između Srbije i Hrvatske tokom
prošlih 10 godina i učinili nam živote totalno nepodnošljivima svima
zajedno.
Srbija i Hrvatska su dva suseda, dva slavenska naroda,veže nas isti jezik...
pa čemu onda opet poziv na ratne igre?

Volela bi da popričamo o ovome na trezven način.

Realno - treba raditi na poboljsanju odnosa.

Drugog puta i nema, ma koliko se koprcali i jedni i drugi.

Na kraju ce ekonomija odneti pobedu nad politikom i racionalno nad iracionalnim.

Ali, u tome treba imati strpljenja i mere.

I voditi koherentnu politiku.

Nije politicki fer da Srbija prizna Hrvatsku, a Hrvatska da prizna Kosovo i busi po svetu protiv Srbije po ovom pitanju.

Da sam ja faktor koji odlucuje u Srbiji, jednostavno bih uslovio priznanje Kosova i istupanje Hrvatskih delegacija po svetu - povlacenjem priznanja Hrvatske i prekidom SVIH ekonomskih odnosa.

Pa neka se onda oni misle sta im valja ciniti.

To bi bilo sasvim validno sa srpske strane. Validno i reciprocno.
 
Не,немају они капацитета низашта.Не позивам на затезање у смислу војног ангажмана.

Нема ту џабе.Они су навикли да увек буду амнестирани од злочина.

A. mislis da ce da pozovu ove njihove tamo Persijance u pomoc?
 
Према медијима из Хрватске и информацијама добијеним из ''Министарства Вањских Послова'' Хрватске, ради се о враћању дуга Америци.

Каже извор овако :'' Вашингтон и Брисел заузврат су помогли у деблокади хрватских приступних преговора, што нам омогућава готово сигуран улазак у ЕУ 2012. године''

Обећање лудом радовање. ЕУ се распада, а они се веселе уласку у њу.

Суштина је да Амери само траже оне који ће покривати њихове злочине, а Хрвати су као осведочени србомрсци идеални за тај подухват. Написах већ, њима хладна глава кад су Срби у питању, није јача страна.

На крају, Хрватска неће ући у ЕУ те 2012. године, али су зато још једном закопали покушај нормализације односа са Србијом.

А Америка срећна јер им и даље иде за руком одржавање контролисане мржње.

Тако то иде кад на власти у обе државе седе политичари који су ''дупе-глава''.[/QUOTE]


Apsolutno tacno!
 
Досада су увек неког звали у помоћ.

Realno - treba raditi na poboljsanju odnosa.
Drugog puta i nema, ma koliko se koprcali i jedni i drugi.

Na kraju ce ekonomija odneti pobedu nad politikom i racionalno nad iracionalnim.

Ali, u tome treba imati strpljenja i mere.

I voditi koherentnu politiku.

Nije politicki fer da Srbija prizna Hrvatsku, a Hrvatska da prizna Kosovo i busi po svetu protiv Srbije po ovom pitanju.

Da sam ja faktor koji odlucuje u Srbiji, jednostavno bih uslovio priznanje Kosova i istupanje Hrvatskih delegacija po svetu - povlacenjem priznanja Hrvatske i prekidom SVIH ekonomskih odnosa.
Pa neka se onda oni misle sta im valja ciniti.

To bi bilo sasvim validno sa srpske strane. Validno i reciprocno.


Znam, znam, zato i pitam.

Tacno! Okrutno, ali zasluzuju.
 
Prvo,a šta će nam tenzije sa još jednim susednim narodom,drugo,i to drvljenje Srba i Hrvata je iz skorijeg doba,zašto je došlo do njih,nisu to viševekovni sukobi kao sa Bugarima.
Skoro svaka zemlja gde god ima svoje sunarodnike ima pretenzije na susednu ili postojeća manjina traži otcepljenje i prisajedinjenje postojbini.
 
Prateći dešavanja na Politici primetila sam da već neko vreme
pojedinci pokušavaju da provuku tezu kako je povlačenje
priznjanja republike Srbije republici Hrvatskoj nešto što je
dobro i što treba da se uradi.

Nigde, ali nigde nisam videla argumente kojima bi se pravdalo
takvo nešto kao ni posledice koje bi povlačenje priznanja
nosilo za sobom.

Volela bi da se malo uozbiljimo i da se ne razbacujemo
sa opasnim tezama i zahtevima kojima bi doveli
u pitanje egzistenciju stotina hiljada ljudi, zaustavili sve
pozitivne procese između Srbije i Hrvatske tokom
prošlih 10 godina i učinili nam živote totalno nepodnošljivima svima
zajedno.
Srbija i Hrvatska su dva suseda, dva slavenska naroda,veže nas isti jezik...
pa čemu onda opet poziv na ratne igre?

Volela bi da popričamo o ovome na trezven način.





Konačno nešto normalno i u duhu sadašnjosti
Znam da če uskoro postati klasična pol,teme ali probajmo ozbiljno i reano
sagledati posljedice za obe države i narode u njima
 
Prateći dešavanja na Politici primetila sam da već neko vreme
pojedinci pokušavaju da provuku tezu kako je povlačenje
priznjanja republike Srbije republici Hrvatskoj nešto što je
dobro i što treba da se uradi.

Nigde, ali nigde nisam videla argumente kojima bi se pravdalo
takvo nešto kao ni posledice koje bi povlačenje priznanja
nosilo za sobom.

Volela bi da se malo uozbiljimo i da se ne razbacujemo
sa opasnim tezama i zahtevima kojima bi doveli
u pitanje egzistenciju stotina hiljada ljudi, zaustavili sve
pozitivne procese između Srbije i Hrvatske tokom
prošlih 10 godina i učinili nam živote totalno nepodnošljivima svima
zajedno.
Srbija i Hrvatska su dva suseda, dva slavenska naroda,veže nas isti jezik...
pa čemu onda opet poziv na ratne igre?

Volela bi da popričamo o ovome na trezven način.

Постоји једна далеко опаснија теза
од ове коју покушаваш да конструишеш а коју је својевремено провукао аустроугарски каплар и злочинац Броз - А ТО ЈЕ ДА СЕ БАЦЕ У ЗАБОРАВ СТОТИНЕ ХИЉАДА НЕВИНИХ ЖРТАВА ИЗ 2.СВ.РАТА КАО И ДА СЕ ТЕШКИ ЗЛОЧИНИ ПРЕМА СРБИМА ИЗ РСК КАО И НА ЦЕЛОЈ ТЕРИТОРИЈИ БИВШЕ СФРЈ СКРАЈНУ И У ИМЕ ТОБОЖЊИХ БУДУЋИХ "ДОБРОСУСЕДСКИХ ОДНОСА" (а раније је било у име "братства-јединства) ЈЕДНОСТАВНО ОПРОСТЕ!!!!!!!

За мене је онај који заговара тако нешто ТАКОЂЕ САУЧЕСНИК ЗЛОЧИНА тј: ЗЛОЧИНАЦ! Питам се КО има право да било коме ОПРАШТА ЗЛОЧИН ??? Како се усуђује било ко на овом свету да тако нешто заговара, поготово када су у питању најтежи злочини, као што су злочин геноцида, етничког чишћење и злочин против мира који је починила НАТО алијанса.

Или ће СВИ да одговарају за злочине - или НИКО ---- свака друга прича је апсолутно неприхватљива и сматрам да подлеже одговорности по Кривичном закону и ове земље а и према свим кривичним законима света. Онај бедник који тако нешто заговара НЕКА ИДЕ ПА НЕКА ТО КАЖЕ ЈЕВРЕЈИМА КОЈИ ВЕЋ СКОРО 70 ГОДИНА И ДАН-ДАНАС ЈУРЕ ЗЛОЧИНЦЕ...ЗАШТО ЊИМА НИКО НЕ КАЖЕ: ХАЈДЕ ДА ОСТАВИМО ПРОШЛОСТ, ГЛЕДАЈТЕ У БУДУЋНОСТ ???

Из моје фамилије на тај начин од усташа и сада из неоНДХ нико није страдао али замишљам, далеко било да јесте, и да ми се сада појави нека будала у облику политичара и да ми каже ЕЈ, МА НЕМА ВЕЗЕ, ШТО ЈЕ БИЛО БИЛО ЈЕ, 'АЈМО ДАЉЕ... ПА МИСЛИМ ДА БИ ГА ОДРОБИЈАО... Како то, па некоме је на најмонструознији начин побијена цела фамилија, најближи, отета им је сва имовина која је стварана генерацијама... остадоше као керови луталице на улици осуђени на милостињу лопова на власти и још неко да каже Е, НЕМА ВЕЗЕ, 'АЈМО ДАЉЕ...

Н Е М А ДАЉЕ !!!!!!!! РАЧУНИ СЕ МОРАЈУ РАСЧИСТИТИ !!! ЈЕДИНО ТАКО СЕ МОГУ УСПОСТАВИТИ БИЛО КАКВИ ОДНОСИ - све друго је само лаж и превара и саучесништво у злочину И ТО У ОЧЕКИВАЊУ И ПРИЖЕЉКИВАЊУ НОВОГ...
 
Prvo,a šta će nam tenzije sa još jednim susednim narodom,drugo,i to drvljenje Srba i Hrvata je iz skorijeg doba,zašto je došlo do njih,nisu to viševekovni sukobi kao sa Bugarima.
Skoro svaka zemlja gde god ima svoje sunarodnike ima pretenzije na susednu ili postojeća manjina traži otcepljenje i prisajedinjenje postojbini.



VRLO DOBRO PITANJE; ALI GA TREBA POSTAVITI I TIM SUSEDIMA!
 
Prvo,a šta će nam tenzije sa još jednim susednim narodom,drugo,i to drvljenje Srba i Hrvata je iz skorijeg doba,zašto je došlo do njih,nisu to viševekovni sukobi kao sa Bugarima.
Skoro svaka zemlja gde god ima svoje sunarodnike ima pretenzije na susednu ili postojeća manjina traži otcepljenje i prisajedinjenje postojbini.
Тандара броћ.
 
Једино политика СТРИКТНОГ РЕЦИПРОЦИТЕТА ИМА СМИСЛА - све остало је најобичнија ИЗДАЈА... и припрема терена ЗА НОВЕ СУКОБЕ...
 
Ево,али најтрезвеније што може.Ако Хрвати раде у интересу наше штете,на треба им попуштати и треба снижавати односе на свим нивоима до границе пуцања.Ако неко тебе гледа преко нишана и чека тренутак за одстрел,нема никаквог смисла да ишта радиш с њим.

eh , a kada sam procitao onako pametno napisan i razlozan zebrin tekst.......rekoh sebi

sada cemo malo da prodivanimo ozbiljno.......jos je zena lepo napomenula da se uozbiljimo

a onda bas ti, misoni, uke*njas celu temu sa osam gluposti u dve recenice......z:hm:
 

Back
Top