Ruski Avtovaz prešao u ruke Francuskom Renaultu

u auto industriji su moderne auto integracije tj udruzivanje vise kompanija u 1 jer nijedna pojedinacno nema tehnologiju i mogucnosti da ponudi kompletnu gamu vozila sem 3 najvece GM Toyote i VW-a

time i ovaj trade izmedju francuza i rusa.

:hahaha: ne lupaj tihi....................
koju ce to tehnologiju reno da dobije od vaz-a.......
pa oni kasne za zapadnim kolima po svemu jedno 20ak godina ..kao i kinezi
 
:hahaha: ne lupaj tihi....................
koju ce to tehnologiju reno da dobije od vaz-a.......
pa oni kasne za zapadnim kolima po svemu jedno 20ak godina ..kao i kinezi

rusi prave nesto sto 90% zapadnih automobila ne moze - jako jeftine automobile

primera radi Lada Niva kosta oko 5000 evra u rusiji?


Isto ti je tako bilo u drugom svetskom ratu. nemacki tenkovi Panceri i Tigrovi su bili bolji od ruskih T-34 , ali je ruski T-34 kostao daleko manje novca da se napravi, daleko se brze pravio, bio je jednostavniji i manje se kvario. I tom produktivnoscu su porazxili naciste

Lada Niva je jako dobro terensko vozilo - prolazi gde hoces.

Jedino sto je po meni mana jeste sto je tvrda i neudobna tj na tom delu bi trebali da porade sto sam siguran da ce i uraditi zajedno sa Renoom.

A Reno od Lade dobija ono sto nema - mogucnost i nacin da proizvodi jako jeftina vozila , i procenat od profita kompanije.

jel znas neko drugo terensko vozilo a da ne kosta najmanje 4 puta vise novca?

znaci toj ladi nivi je potrebno samo jos malo dobre tehnologije, zavrsne obrade da bude kvalitetom priblizno recimo jednom Jeep Wrangleru a da kosta 2-3 puta manje novca i rusi ima da se ubiju od para.
 
Poslednja izmena:
Neko je postirao info da su rusi prosle godine prodali preko 50 kom. lada u Nemackoj?!

А гм цвета :rotf: . И ако запад изађе из рецесије, Русији као што је наведено пре у теми ће скочити продајна цена енергената које имају продавати за стотине година.

Како лепо и просперитетно изгледа детројт :rotf: :
 
Rusi su cetvrti proizvodjaci automobila u Evropi. Sam Avtovaz godisnje proizvodi oko 800.000 vozila. Inace dosta podruznica poznatih automobilskih kompanija je prisutno u Rusiji. Razlog, pre svega veliko i perspektivno trziste, jeftina i kvalifikovana radna snaga.
Oni koji sipaju hejt trebali bi da pogledaju u svoje dvoriste. Mislim Fijat "dolazi" i dok ne dodje Zastava ce da proizvodi 15-ak hiljada z:D
 
Било jе лоше кад ниjе Русиjи успело да купује Opel - амери нису дали и сад они не желе да Руси купују Saab - http://www.autoevolution.com/news/spyker-planning-to-buy-saab-13966.html
Шта се тиче Автоваза, у ствари, њени производи су неконкурентни, само цена. Али у домаћи ауто мораш да улажеш пуно новца после куповине, зато његова јефтина веома је контроверзна.

Па колонизациjа... молим те, немоj ширити оваj киндергартен из slobodnadalmacija.hr или nacional.hr хехе
 

Back
Top