Зашто се не суди чанку, aфансу и осталима што славе стрељање Драже?

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Дивљање такозваних "демократа" како је страшно што су момци упали на трибини и ометали их. Одмах је позвана Специјална антитерористичка јединица (САЈ), иако су припадници Строја били ненаоружани, и нису се опирали хапшењу.

Лепили по Новом Саду стрељање је у ок са пушкама упереним у Дражу:
2005-nalepnica-draza.gif

Та трибина која је славила стрељање Драже је подржана и од "националисте" коштунице и "националисткиње" градоначелнице Новог Сада маје гојковић.

Уместо забрањивање трибине и у затвор за славље стрељање Драже који се борио против комунистица и осталих антисрпских фашиста, они су добили похвале од такозваних "демократа"! чанак гостује на б92 и вођа афанса који подржавају фашистичкко-комунистичку трибину.

АФАНС (Антифашистичка асоцијација Нови Сад)
Испод овог имена крије се још једна екстремно лева организација. Наводно су борци против фашизма, а у пракси отворено нападају СПЦ, организују анархистичке трибине на универзитетима на којима се разговара о спровођењу различитих облика безвлашћа у пракси.

Како је лицемерно од "демократа" да говоре како никад не застаревају злочини, а један од убица Драже јавно је рекао да је убио Дражу, ипак није ухапшен ! чанак и његов афанс пљује по Дражи, и тај чанак седи са осталим такозваним "демократама" у скупштини и имају власт!

Јавно говори фашистичко-комунистички тешки злочинац да је учествовао у хапшењу Драже и у масовним стрељањима Срба!
kapicic-v.jpg

17.09.2009. Јово Капичић, генерал Удбе Нисмо имали милости, били смо окрутни јер смо чистили смеће. Убијени су тада немачки заробљеници, па они који су радили за окупатора, а онда и четници, казује за „Блиц” Јово Капичић (90), који је као потпуковник Озне учествовао у акцији заробљавања ђенерала Драгољуба - Драже Михаиловића

Капичић, између осталог, потврђује да је веродостојан и тачан списак имена 12 припадника Озне, који су заробили ђенерала Михаиловића и који је „Блиц” објавио јуче.
Он објашњава да је 1946. био начелник Удбе за Београд (пошто је те године Удба основана из Озне прим. аут.).
- То је тада било као да сам бог. Није било прописа, а могли сте да судите и да одлучујете. Зато Дража није добио гроб да се не иде на поклоњење, па нећу ја сада да му правим споменик низашта на свету - каже Капичић и додаје:
- Не би рек’о где је Дражин гроб ни да ми главу узму, па да пљунем на своју борбу, идеологију и мртве другове!?
Он објашњава да Михаиловић није сахрањен како доликује да се не би стварао култ личности.
- Није бачен у јаму, него је негде покопан поред Саве, до Сремске Митровице, у Лисичијем потоку, на Ади, не знам где и не интересује ме. Знате колико костију има тамо, бојим се само да не измисле да су неке његове. Србија је већином била за четнике, не за партизане, то вам ја кажем. Србија је била везана за краља, династију, цркву, која је у души народа, и интелектуалце какав је био Слободан Јовановић - испричао нам је Капичић.

Уместо у затвор он је на слободи, "демократе" фолирају се како злочини не застаревају, а јасно показују да подржавају масовна стрељања Срба и њихових бораца!
Ратни злочини не застаревају
Према до сада прикупљеним подацима, комунистичке власти у Србији убиле су око 80.000 људи, од који 60.000 Срба и 20.000 припадника националних мањина и ове злочине ће испитати друга комисија Владе Србије, каже Слободан Хомен, државни секретар у Министарству правде. „Ратни злочини не застаревају. Тек предстоји тежак рад комисије која треба да утврди злочине тадашњих власти”, наводи Хомен.
http://www.blic.rs/temadana.php?id=111143
 
Postoje sudovi pa neka to rešavaju, zašto bi se ja uplitala u njihov posao?
To su sve slučajevi stari po 50 godina i više a ja više nemam snage da se preganjam
sa partizanima i četnicima

Па онда што дивљају твоји "демократи" кад нацисти хоће да славе хитлера? У реду је "демократама" да комунистички фашисти јавно славе стрељање Драже и позивати на линч четника ! Лицемерно!
 
Poslednja izmena:
Дивљање такозваних "демократа" како је страшно што су момци упали на трибини и ометали их. Одмах је позвана Специјална антитерористичка јединица (САЈ), иако су припадници Строја били ненаоружани, и нису се опирали хапшењу.

Лепили по Новом Саду стрељање је у ок са пушкама упереним у Дражу:

2005-nalepnica-draza.gif

Да ли је могуће да је у Европи у 21-ом веку, дозвољено лепљење плаката са оваквим монструозним садржајем?!
 
Јавно говори фашистичко-комунистички тешки злочинац да је учествовао у хапшењу Драже и у масовним стрељањима Срба!
kapicic-v.jpg



Уместо у затвор он је на слободи, "демократе" фолирају се како злочини не застаревају, а јасно показују да подржавају масовна стрељања Срба и њихових бораца!

http://www.blic.rs/temadana.php?id=111143

Тај матори злочинац ужива у туђој вили на Дедињу и дан-данас... али није он крив, криви смо ми Срби.........
 
Ma ne, podrzacu fasistickog saveznika BRE... z:mrgreen:

Јавно антисрпски зликовац говори како је поносан што је учествовао у хапшењу Драже и у масовном стрељању срба који су били за краља и цркву. Такву гамад подржавају дукљанци.
 
Četnici su bili banditi, gibaničari, saradnici okupatora, jugoslovenski unitaristi i zločinci.
Tačka.

партизани су гамад која је побила пар немаца и после се крила кад су због њих стрељани Српски цивили. партизани су пријатељи са усташама, исте звери. Тачка!
 
Јавно антисрпски зликовац говори како је поносан што је учествовао у хапшењу Драже и у масовном стрељању срба који су били за краља и цркву. Такву гамад подржавају дукљанци.

Moga su paradjeda , zajedno sa italijanskijem vodom, ubili!!! Cetnici su bili jesu i bice fasisti i rak rana srpskog drustva...
 
Poslednja izmena od moderatora:
pa plakat je otuzan i ogavan ,al samo slavljenje Drazinog streljanja nije protivzakonito posto on nije rehabilitovan ,tako da je i dalje zvanicno i pravno osudjeni ratni zlocinac

Не бих рекла, јер су и законски изједначени четници и партизани.
 
Дивљање такозваних "демократа" како је страшно што су момци упали на трибини и ометали их. Одмах је позвана Специјална антитерористичка јединица (САЈ), иако су припадници Строја били ненаоружани, и нису се опирали хапшењу.

Лепили по Новом Саду стрељање је у ок са пушкама упереним у Дражу:
2005-nalepnica-draza.gif

Та трибина која је славила стрељање Драже је подржана и од "националисте" коштунице и "националисткиње" градоначелнице Новог Сада маје гојковић.

Уместо забрањивање трибине и у затвор за славље стрељање Драже који се борио против комунистица и осталих антисрпских фашиста, они су добили похвале од такозваних "демократа"! чанак гостује на б92 и вођа афанса који подржавају фашистичкко-комунистичку трибину.

АФАНС (Антифашистичка асоцијација Нови Сад)
Испод овог имена крије се још једна екстремно лева организација. Наводно су борци против фашизма, а у пракси отворено нападају СПЦ, организују анархистичке трибине на универзитетима на којима се разговара о спровођењу различитих облика безвлашћа у пракси.

Како је лицемерно од "демократа" да говоре како никад не застаревају злочини, а један од убица Драже јавно је рекао да је убио Дражу, ипак није ухапшен ! чанак и његов афанс пљује по Дражи, и тај чанак седи са осталим такозваним "демократама" у скупштини и имају власт!

Јавно говори фашистичко-комунистички тешки злочинац да је учествовао у хапшењу Драже и у масовним стрељањима Срба!
kapicic-v.jpg



Уместо у затвор он је на слободи, "демократе" фолирају се како злочини не застаревају, а јасно показују да подржавају масовна стрељања Срба и њихових бораца!

http://www.blic.rs/temadana.php?id=111143
Neki smatraju da je Draza bio fasista. Pa sta? Svi imamo svoje misljenje.
 
Moga su paradjeda, zajedno sa italijanskijem vodom, ubili!!! Cetnici su bili jesu i bice fasisti i rak rana srpskog drustva...

Још чињеница каква су твоја усмрдела гамад партизани:
Jovo Kapičić, general Udbe Nismo imali milosti, bili smo okrutni jer smo čistili smeće. Ubijeni su tada nemački zarobljenici, pa oni koji su radili za okupatora, a onda i četnici, kazuje za „Blic” Jovo Kapičić (90), koji je kao potpukovnik Ozne učestvovao u akciji zarobljavanja đenerala Dragoljuba - Draže Mihailovića

Kapičić, između ostalog, potvrđuje da je verodostojan i tačan spisak imena 12 pripadnika Ozne, koji su zarobili đenerala Mihailovića.
On objašnjava da je 1946. bio načelnik Udbe za Beograd (pošto je te godine Udba osnovana iz Ozne prim. aut.).
- To je tada bilo kao da sam bog. Nije bilo propisa, a mogli ste da sudite i da odlučujete. Zato Draža nije dobio grob da se ne ide na poklonjenje, pa neću ja sada da mu pravim spomenik nizašta na svetu - kaže Kapičić i dodaje:
- Ne bi rek’o gde je Dražin grob ni da mi glavu uzmu, pa da pljunem na svoju borbu, ideologiju i mrtve drugove!?

On objašnjava da Mihailović nije sahranjen kako dolikuje da se ne bi stvarao kult ličnosti.
- Nije bačen u jamu, nego je negde pokopan pored Save, do Sremske Mitrovice, u Lisičijem potoku, na Adi, ne znam gde i ne interesuje me. Znate koliko kostiju ima tamo, bojim se samo da ne izmisle da su neke njegove. Srbija je većinom bila za četnike, ne za partizane, to vam ja kažem. Srbija je bila vezana za kralja, dinastiju, crkvu, koja je u duši naroda, i intelektualce kakav je bio Slobodan Jovanović - ispričao nam je Kapičić.

Izvestaj americke vojne misije ''Rendzer'', pod komandom pukovnika Roberta Mekdauela:

Misija je imala prilike da u oblastima Valjeva i Sapca posmatra kako partizani brizljivo izbegavaju da napadaju gradove koji su bili u Nemackim rukama.

Dalji neposredni dokaz da partizani nisu bili voljni da napadaju Nemce dolazi od misije iz Bosne, iz vremena kada se ona nalazila u oblasti Ozrena pored reke Bosne. Na zapadnoj obali reke gde su nacionalisti bili lose organizovani, partizanske snage su neprestano napadale i uznemiravale nacionaliste. Istovremeno glavna saobracajnica gde su se Nemci povlacili, pruga i put Sarajevo-Doboj, koji ide duz reke, nikada nije bila presecena uprkos stalnom transportu nemackih trupa i materijala. Sa ozrenske strane, potencijalno podjednako vaznu saobracajnicu za povlacenje, Visegrad-Tuzla-Doboj, vec mesecima nacionalisti uspesno blokiraju uprkos ponovljenim pokusajima Nemaca da je otvore.

Iz Arhiva CIA, M. Pesic - Draza u izvestajima americkih i britanskih obavestajaca, 1941-44, 126.

Komitet za pravedno sudjenje Drazi, u zakljucnom ivestaju svoje istrazne komisije, objAVLJENOM maja 1946. u Njujorku:

Desilo se vise puta da su Mihailoviceve trupe naocigled americkih oficira morale usred borbe sa Nemcima da napuste bitku protiv neprijatelja da bi mogle da se odbrane od partizanskog napada na njihove bokove i pozadinu.

Dejvid Martin, Rodoljub ili izdajnik, slucaj djenerala Mihailovica, 486.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Не бих рекла, јер су и законски изједначени четници и партизани.

To nema veze izjednaceni su kao pokreti , a sudske presude prema pojedincima ostaju , osim ako se ne donese sudska odluka o rehabilitaciji za tacno odredjenog pojedinca , sto je vec doneto u nekoliko desetina slucajeva , al ne(jos ) i za Drazu .
 
To nema veze izjednaceni su kao pokreti , a sudske presude prema pojedincima ostaju , osim ako se ne donese sudska odluka o rehabilitaciji za tacno odredjenog pojedinca , sto je vec doneto u nekoliko desetina slucajeva , al ne(jos ) i za Drazu .

Добро, можда је формално правно тако, али је бескрајно огавно и неумесно штампање и лепљење таквог плаката,
а режим је могао да је хтео, да у закону нађе неку "кваку" и да ту огавштину забрани.
 
Не бих рекла, јер су и законски изједначени четници и партизани.

Pa zato vam i nema spasa.... z:cry:
Ne mogu se izjednaciti koljaci i oslobodioci.....

Znas li kolko je cetnika moj djed smakao poslije rata u akcijama "ciscenja novih poturica"?
Neka mu je laka crna zemlja.
 

Back
Top