od čega živiš... ?

Rei Ki

Zainteresovan član
Poruka
366
....Šta nam Bog danas želi reći?
Čujemo li to? Neki će komentarisati : "Kakav Bog? Koje li gluposti!,
drugi će reći: "Svašta, samo budala može da misli da razgovara sa Bogom!" i td., itd.,
..sve zavisi kako se ono prvo pitanje shvati -
"Šta nam Bog danas želi reći? Jeste li pokušali da razumete šta vam danas želi reći? Kakve su danas vaše misli, kakav je danas vaš osećaj, kakva su danas vaša dela i koliko ste puta danas blagoslovili sve što je dobro?
Bog vam kroz sve to govori.... Ponekad nešto čujemo od toga a ponekad ništa...
Zaokupljeni smo mnogim drugim životnim stvarima i zaboravimo na ono od čega živimo.... Svakog dana i svake sekunde udišemo energiju života. Neko je zove onako, neko ovako ali je ona jedna, isto kao što je jedan Bog i svakom je na raspolaganju u izobilju....

Zato vas i pitam, jeste li svesni da živite od toga?
Jeste li svesni sada dok ovo čitate da živite od Nje i da ste prethodnu noć proveli u snu živeći od Nje, i da ste sve dane života svoga proveli, živeći od Nje?
Jeste li zaista svesni svega toga?
i razmisli i reci od čega živiš?
I šta ste sa svoje strane učinili da bi potpomogli tu Energiju Života. Možete li danas učiniti bilo šta u tom pravcu? Ja mislim da možete i vi i ja i svaki drugi čovek.
Možemo učiniti puno, ako mislimo da možemo.
A da se opredelimo za svetlost, za mene znači potpomoći tu životnu Energiju.
Šta Vi možete učiniti danas, da bi ste se opredelili za Svetlost.
Vi to ne morate učiniti, ali možete. I ako nećete učiniti, svejedno ćete disati tu Energiju i neće vam biti zbog toga uskraćena.
A Bog Vas svakodnevno čeka i čeka i čeka, očekujući vaš korak. Učinite ga danas! To što nam je Bog dao potpunu slobodu ne zanči da večno možemo živeti neodgovorno prema sebi i prema čitavom čovečanstvu.
Zato, drago dete učini nešto što će te svrstati pod Svetlost ove kape nebeske!
razmisli i reci od čega živiš?
 
Da Bozja promisao ljubavi moze mnogo...LJ ubav poslata iz uneverzuma moze se iskoristiti da nase frenkvencije, i percepcije za ljubav iskoristimo.... MI FUKCIONOSEMO NA ODREDJENOJ FREKVENCIJI MOZDANIH TALASA I UKOLIKO IH UPOTREBIMO ZA LJUBAV MOZEMO UTICATI NA CEO ORGANIZAM...Sta se zapravo dogadja ...Mozdani talasi prelaze u teta stanj priblizno meditaciji i ljubav pocinje da bude pokretac zivota...Tada mozemo mnogo da ucinimo za sebe i druge.....Mozdana frekvencija utice na covekovu hemiju u organizmu i on tada moze vise od svoji da kazem 'obicnih' sposopbnosti....TADA MU SE CINI DA NEMA PREPREKA ZA NJEGA JER LJUBAV JE MISAO A MISAO JE MOC....
 
Slazem se da nam najvise bice dalo zivot i ono mora postojati, mada ja ne vjerujem u Boga religijskog i kako se on opisuje, ali svakako da je postojao stvoritelj koji je sve napravio i dao nam zivot i sve sto imamo. Odlicna tema Reiki, mnogi se ne zapitaju zasto su tu vec ih svakodnevne obaveze i problemi vrate sa tog razmisljanja, ali moramo necemu zahvaliti za nase postojanje.
 
Slazem se da nam najvise bice dalo zivot i ono mora postojati, mada ja ne vjerujem u Boga religijskog i kako se on opisuje, ali svakako da je postojao stvoritelj koji je sve napravio i dao nam zivot i sve sto imamo. Odlicna tema Reiki, mnogi se ne zapitaju zasto su tu vec ih svakodnevne obaveze i problemi vrate sa tog razmisljanja, ali moramo necemu zahvaliti za nase postojanje.

Hvala Fint na tvom ukljucenju u temu, ni ja nisam ovim mislila kako ti kazes, religijskog Boga, vec Stvaraoca , vrlo je individualno ko kakvim imenom naziva Stvaraoca, i sta podrazumeva pod tim, bit je poimanje ili ne poimanje te energije svetlosti i ciste ljubavi z:bv:
 
Da Bozja promisao ljubavi moze mnogo...LJ ubav poslata iz uneverzuma moze se iskoristiti da nase frenkvencije, i percepcije za ljubav iskoristimo.... MI FUKCIONOSEMO NA ODREDJENOJ FREKVENCIJI MOZDANIH TALASA I UKOLIKO IH UPOTREBIMO ZA LJUBAV MOZEMO UTICATI NA CEO ORGANIZAM...Sta se zapravo dogadja ...Mozdani talasi prelaze u teta stanj priblizno meditaciji i ljubav pocinje da bude pokretac zivota...Tada mozemo mnogo da ucinimo za sebe i druge.....Mozdana frekvencija utice na covekovu hemiju u organizmu i on tada moze vise od svoji da kazem 'obicnih' sposopbnosti....TADA MU SE CINI DA NEMA PREPREKA ZA NJEGA JER LJUBAV JE MISAO A MISAO JE MOC....


DA LJUBAV SE PRVO RADJA KAO MISAO A MISAO JE MOC , kako si to divno, i veoma tacno rekao ...
hvala Strsljene na ukljucivanje u temu :hvala:
 
"..UKOLIKO ZRNO PŠENICE PADNE NA ZEMLJU I NE UMRE ; ONO OSTAJE SAMO ...
UKOLIKO UMRE , SVOJOM SMRĆU DONOSI MNOGO PLODA..."

Možda sama misao zvuči paradoksalno /smrt radi života/, ali u sebi nosi duboku misao...

Čovekova potreba za "samoćom", kvalitetnim vremenom provedenim u preispitivanju, i samospoznaji, zamenjena je danas "usamljenoscu", do koje je dovela moderna tehnologija, stvorena upravo u cilju zbližavanja ljudi...

SIROMAŠTVO IMA MNOGO LICA ....
ali jedno od najdubljih siromaštva, koje čovek u opšte može iskusiti, je - SAMOĆA
 
Hvala ti draga Rei na toplom pozivu koji rado prihvatam :).

Multi indigni sunt luce,et tamen dies oritur.Mnogi nisu dostojni svetla,ali dan ipak sviće.
I u svakom od njih je poruka koju nam Tvorac šalje...neko je prečuje ili previdi,nekome je obaveza,nekom samo još jedan mučan dan,a nekom uvek iznova radost ponovnog budjenja,i zahvalnosti na još jednoj šansi da se nadoknadi propušteno,popravi ono što je loše uradjeno,a moglo je bolje.
Živimo od svetlosti koja se radja svakim novim danom,i to je ono što nam održava *kuću*.Ali...naš suštinski život je svetlost koju moramo imati u sebi.
Svakog novog jutra znam da mi je poruka za taj dan ,uvek i iznova - ljubav.
Ona je svetlost Njegova,nesebično je šalje ,samo je treba primiti i nesebično deliti svima i svemu....svetlost je izvor iz kojeg se život napaja.
Moja svetlost je ljubav.
 
....Šta nam Bog danas želi reći?
Čujemo li to? Neki će komentarisati : "Kakav Bog? Koje li gluposti!,
drugi će reći: "Svašta, samo budala može da misli da razgovara sa Bogom!" i td., itd.,
..sve zavisi kako se ono prvo pitanje shvati -
"Šta nam Bog danas želi reći? Jeste li pokušali da razumete šta vam danas želi reći? Kakve su danas vaše misli, kakav je danas vaš osećaj, kakva su danas vaša dela i koliko ste puta danas blagoslovili sve što je dobro?
Bog vam kroz sve to govori.... Ponekad nešto čujemo od toga a ponekad ništa...
Zaokupljeni smo mnogim drugim životnim stvarima i zaboravimo na ono od čega živimo.... Svakog dana i svake sekunde udišemo energiju života. Neko je zove onako, neko ovako ali je ona jedna, isto kao što je jedan Bog i svakom je na raspolaganju u izobilju....

Zato vas i pitam, jeste li svesni da živite od toga?
Jeste li svesni sada dok ovo čitate da živite od Nje i da ste prethodnu noć proveli u snu živeći od Nje, i da ste sve dane života svoga proveli, živeći od Nje?
Jeste li zaista svesni svega toga?
i razmisli i reci od čega živiš?
I šta ste sa svoje strane učinili da bi potpomogli tu Energiju Života. Možete li danas učiniti bilo šta u tom pravcu? Ja mislim da možete i vi i ja i svaki drugi čovek.
Možemo učiniti puno, ako mislimo da možemo.
A da se opredelimo za svetlost, za mene znači potpomoći tu životnu Energiju.
Šta Vi možete učiniti danas, da bi ste se opredelili za Svetlost.
Vi to ne morate učiniti, ali možete. I ako nećete učiniti, svejedno ćete disati tu Energiju i neće vam biti zbog toga uskraćena.
A Bog Vas svakodnevno čeka i čeka i čeka, očekujući vaš korak. Učinite ga danas! To što nam je Bog dao potpunu slobodu ne zanči da večno možemo živeti neodgovorno prema sebi i prema čitavom čovečanstvu.
Zato, drago dete učini nešto što će te svrstati pod Svetlost ove kape nebeske!
razmisli i reci od čega živiš?

Kakvim delima se moze potpomognuti ta energija?
 
Od cega zivimo....nikad nisam razmisljao u tom pravcu, uvek me je zanimalo Zasto zivimo...
Postoji samo jedan entitet, jedna energija, jedan Izvor. Svi i Sve potice odande, iako na prvi pogled izgledamo razdvojeni, mi to nismo- sve je jedno, izmedju nas nema razlike jer - kako ces se razlikovati sam od sebe? Osecati ljubav prema samom sebi je osnov da volis i "sve ostalo". Naizgled razdvojeni skupljamo svoja iskusta, a nema dobrih ili losih, biramo pre rodjena kakav cemo zivot proziveti, i koja iskustava osetiti, sa kojim se izazovima susresti, i na kraju, kada svoj fokus povucemo sa trenutnog postojanja, i ponovo postajemo ono sto stvarno jesmo, sazimamo impresije o tom zivotu i zatim se obicno odlucujemo da osetimo i drugu stranu onoga upravo prozivljenog. I tako, sa ove strane gledano, dugo, dugo, vremena...sa "druge" strane gledano, vreme nema vaznosti i ni ne postoji. Kada konacno odlucimo da smo prosli kroz dovoljno iskustava, i skupili dovoljno znanja vracamo se Izvoru i sjedinjujemo svoja stecena znanja sa njim. Ali od cega zivimo? Verovatno zato sto Jesmo, a kako cemo ziveti zavisi koliko zahvalnosti nosimo u srcu za to sto smo, i koliko ljubavi prema svemu ostalom osecamo i delimo sa svetom u kome zivimo. Mrznja, strah i krivica ce nas uvek drzati daleko od naseg cilja sta god da je. I od toga definitivno ne zivimo...
 
Kakvim delima se moze potpomognuti ta energija?

Budi zadovoljan zivotom, jednostavno se taj fluid, energija osjeti u smislu pozitivne ispunjenosti u plucima, dobrim osjecajem u stomaku, sopstvena ljubav za zivotom.

Pored vjezbanja i sirenja duha ja sam za totalno ciscenje organizma od svih toksina-pusenja cigareta, alkohola... mada i to nema tolike veze ako si dovoljno psihicki i duhovno zadovoljan. Ja sam pusio cigarete 5 godina i sa prestankom mi se promjenila percepcija u smislu da sam se osjecao lakse, misli su bistrije. Jednostavno organizam uzdrzi od svih otrovnih misli i materija..
 
Kakvim delima se moze potpomognuti ta energija?

Biti duhovan može biti vrlo dobro. Kroz duhovnost možemo zavoleti sva bića na ovoj Zemlji. Možemo u ljudima prepoznavati dobrotu i možemo dosegnuti mudrost.
Biti duhovan nije isto što i voleti Boga. Mnogi misle da je to isto.
Kroz duhovnost, ma kako ona dobra bila, može ti se dogoditi da zaboraviš na ono najvažnije - na ljubav prema Bogu. Ne mora ti se to dogoditi- ali može!
Zato se svakog dana priseti Božje ljubavi i pokušaj probuditi taj osećaj u sebi.
Jednostavno zastani, zaustavi vreme, zatvori oči i probudi tu ljubav u sebi. To nije teško, to je tvoja priroda i ti to možeš učiniti kad god zaželiš. Ne treba te niko učiti. Taj osećaj već imaš u svom srcu. Samo ga trebaš probuditi i proći kroz njega.
Taj čin nije misao, to bi se pre moglo nazvati energetski osećaj. To je osećaj prožimanja, lebdenja, širenja i naprosto rečeno, osećaj ispunjenosti ljubavlju. To moraš osetiti kroz svoje biće. Sačekaj taj osećaj ako ti to već nije u praksi.
On će se pojaviti kao talas, pokrenuće svaku tvoju stanicu i u jednom trenutku se možeš osećati velik i širok kao što je i Svet.

U tom trenutku iz svojih grudi možeš dotaći čitav Univerzum i biti isto s Njim.
Pokušaj danas, pokušaj sada i to ćeš činiti svaki dan. Ljubav prema Bogu, ili onom obliku Postojanja koji je tebi prihvatljiv, mora ti biti iznad svega. Mora ti biti prvi i poslednji osećaj današnjeg dana. Inače sva tvoja "duhovnost", može otići u nekom potpuno pogresnom smeru.

Ako u tebi nema te ljubavi, možeš postati sebi samo-važan, možeš postati veliki ili mali mudrac, možeš postati valiki ili mali majstor, ili bilo šta drugo, sve-jedno je ......... na tome sve završava.
 
Biti duhovan može biti vrlo dobro. Kroz duhovnost možemo zavoleti sva bića na ovoj Zemlji. Možemo u ljudima prepoznavati dobrotu i možemo dosegnuti mudrost.
Biti duhovan nije isto što i voleti Boga. Mnogi misle da je to isto.
Kroz duhovnost, ma kako ona dobra bila, može ti se dogoditi da zaboraviš na ono najvažnije - na ljubav prema Bogu. Ne mora ti se to dogoditi- ali može!
Zato se svakog dana priseti Božje ljubavi i pokušaj probuditi taj osećaj u sebi.
Jednostavno zastani, zaustavi vreme, zatvori oči i probudi tu ljubav u sebi. To nije teško, to je tvoja priroda i ti to možeš učiniti kad god zaželiš. Ne treba te niko učiti. Taj osećaj već imaš u svom srcu. Samo ga trebaš probuditi i proći kroz njega.
Taj čin nije misao, to bi se pre moglo nazvati energetski osećaj. To je osećaj prožimanja, lebdenja, širenja i naprosto rečeno, osećaj ispunjenosti ljubavlju. To moraš osetiti kroz svoje biće. Sačekaj taj osećaj ako ti to već nije u praksi.
On će se pojaviti kao talas, pokrenuće svaku tvoju stanicu i u jednom trenutku se možeš osećati velik i širok kao što je i Svet.

U tom trenutku iz svojih grudi možeš dotaći čitav Univerzum i biti isto s Njim.
Pokušaj danas, pokušaj sada i to ćeš činiti svaki dan. Ljubav prema Bogu, ili onom obliku Postojanja koji je tebi prihvatljiv, mora ti biti iznad svega. Mora ti biti prvi i poslednji osećaj današnjeg dana. Inače sva tvoja "duhovnost", može otići u nekom potpuno pogresnom smeru.

Ako u tebi nema te ljubavi, možeš postati sebi samo-važan, možeš postati veliki ili mali mudrac, možeš postati valiki ili mali majstor, ili bilo šta drugo, sve-jedno je ......... na tome sve završava.

Odlican odgovor. pogotovo recenica pokusaj danas, sada i to ces ciniti svaki dan. ovo je odgovor na sve sto sam i sam ovih dana radio na sebi i sopstvenoj energiji i zivotu. i za bolje funkcionisanje jutro je bitno tj. pocetak dana koji je najvazniji period dnevne aktivnosti i prilike da u sebi stvorimo potrebnu harmoniju za dnevno funkcionisanje. Moram se nadovezati na dio o misaonom procesu, jer smatram da pravilno usmjeravanje misli dovodi do bozanske energije. Volio bih da se prikljuci vise forumasa na raspravu pa ih s toga poziv da ostave svoj komentar.
 
POZIV", nadahnut Snevacem iz planine Oraja,
Casni starac americkih indijanaca, maj 1994.


Mene ne zanima kako zaradjujes za zivot.
Ja zelim da znam za cim zudis i da li se usudjujes da sanjas o tome da ispunis
ceznju svog srca.
Mene ne zanima koliko godina imas.
Ja zelim da znam da li ces rizikovati da ispadnes budala zbog ljubavi, snova,
zbog avanture koja se zove biti ziv.
Mene ne zanima koje planete zakriljuju tvoj mesec.
Ja zelim da znam da li si dodirnuo srediste sopstvene tuge, da li su te otvorile izdaje zivota,
ili si se skvrcio i zatvorio od daljeg bola!
Zelim da znam mozes li sedeti sa bolom,
sa bolom mojim ili svojim,
ne meskoljeci se da ga prikrijes ili umanjis ili zatres.
Zelim da znam mozes li drugovati sa radoscu,
sa radoscu mojom ili svojom;
mozes li se prepustiti divljem plesu i dopustiti da te zanos preplavi do samih vrhova prstiju,
i ne upozoravati nas da budemo pazljivi, da budemo realisticni,
niti da se setimo svojih ljudskih ogranicenja.
Mene ne zanima da li je prica koju mi kazujes iskrena.
Ja zelim da znam mozes li razocarati druge da bi bio iskren prema samom sebi;
mozes li podneti optuzbu izdaje i ne izdati sopstvenu dusu.
Ja zelim da znam mozes li biti veran te stoga dostojan poverenja.
Zelim da znam mozes li videti lepotu cak iako nije lepa svaki dan,
i mozes li crpsti svoj zivot iz Bozijeg prisustva.
Zelim da znam mozes li ziveti sa promasajem,
sa promasajem svojim ili mojim,
i jos uvek
stajati na rubu jezera i srebrnastoj mesecini uzvikivati "Da!"
Mene ne zanima gde zivis ili koliko para imas.
Ja zelim da znam mozes li se dici posle noci bola i ocaja,
iscrpljen, satrt do srzi, i uraditi ono sto se mora uraditi za decu.
Mene ne zanima ko si ti, ni kako si se obreo ovde.
Ja zelim da znam hoces li stati u srediste ognja zajedno sa mnom
i ne ustuknuti.
Mene ne zanima gde ili sta ili kod koga si ucio.
Ja zelim da znam sta je to sto te drzi iznutra, kad sve drugo otpadne.
Ja zelim da znam mozes li biti sam sa sobom; i da li zaista volis
Drustvo u kome se nadjes u praznim trenucima.
 
RAZGOVOR S BOGOM

Usnio sam da razgovaram s Bogom.

"Dakle, ti bi želeo razgovarati sa mnom", reče Bog.

"Ako imaš vremena", rekoh.

Bog se nasmeši.

"Moje je vreme večnost.Šta si me hteo pitati?"

"Šta te najviše iznenadjuje kod ljudi"?


Bog odgovori:
"Što im je detinjstvo dosadno.
Žure da odrastu,a potom bi opet želeli da postanu deca.

Što troše zdravlje da bi stekli novac,pa potom troše novac da bi vratili zdravlje".

Što razmisljaju teskobno o budućnosti,
zaboravljajuci sadašnjost.Na taj nacin ne žive ni u sadašnjosti ni u budućnosti.


Što žive kao da nikada nece umreti,a onda umiru kao da nikada nisu živeli."

Bog me primi za rukuOstadosmo na trenutak u tisini.

Tada upitah:

"Kao roditelj, koje bi životne pouke želeo da tvoja deca nauče?"

Osmehujući se, Bog odgovori:

"Da nauče da nikoga ne mogu prisiliti da ih voli.
Mogu samo voleti.

Da nauče da nije najvrednije ono što poseduju,nego KO SU u svom životu.

Da nauče kako se nije dobro uporedjivati s drugima.

Da nauče kako nije bogat onaj čovek koji najvise ima,nego onaj kojem najmanje treba.

Da nauče kako je dovoljno samo nekoliko sekundi
da se duboko povredi voljeno biće,a potom su potrebne godine da se izleči.

Da nauče opraštati tako da sami opraštaju.

Da spoznaju kako postoje osobe koje ih nežno vole,
ali to neznaju reći niti pokazati.

Da nauče da se novcem moze kupiti sve. Osim sreće.

Da nauče da dve osobe mogu posmatrati istu stvar,
a videti je različito.

Da nauče da je pravi prijatelj onaj koji zna sve o njima...
a ipak ih voli.

Da nauče kako nije uvek dovoljno da im drugi oproste.Moraju i sami sebi opraštati."

Ljudi će zaboraviti šta si rekao.
Ljudi će zaboraviti šta si učinio.
Ali nikada nece zaboraviti kakve si osećaje u njima pobudio.
 
Pošto znam koliko ljudi mogu biti osetljivi na svoja verovanja, i pošto ne želim da ka meni budu usmerena neka negativna osećanja, jer moja namera nije negativna, upozoravam da ovo što govori Osho nije u skladu sa vašim verovanjima, tako da ko ne želi da čuje tako nešto, neka preskoči.

(treba pojačati ton)
 
Pošto znam koliko ljudi mogu biti osetljivi na svoja verovanja, i pošto ne želim da ka meni budu usmerena neka negativna osećanja, jer moja namera nije negativna, upozoravam da ovo što govori Osho nije u skladu sa vašim verovanjima, tako da ko ne želi da čuje tako nešto, neka preskoči.

(treba pojačati ton)

Freedom..., molim te ipak najlepse da napises ...od cega TI zivis ?
OSHO je odlican filosof i pisac ali to je ipak njegov put , zar ne?
Istina nije uvek prijatna,i mislim da je krajnje degutantno ljutiti se na necije vidjenje i jos vise zbog toga usmeriti negativna osecanja nekome ...nadam se da takvih nemana mojoj temi, jer u tom slucaju ne razumeju postavku teme ..

Ako zavaraš čitav svet i sve svoje prijatelje i sve svoje najbliže, i ako uspeš sebe prikazati boljim nego što jesi, i ako uspeš biti dobar glumac na pozornici života, možda ćeš pomisliti da si uspeo, ali – sve ti je uzalud, ako sebi ne možeš pogledati u oči, i ako u sebi, nakon svega, nemaš spokoj mira.... Ti možeš misliti da si neko, ti možeš sebe podići u nebesa, ti možeš misliti da si slavan i da si važan, ali kada ostaneš sam sa sobom, sve zavese će pasti i ostaćeš go pred samim sobom.
Kako ćeš zavarati sebe? Kako?
Ako si pomiren sa sobom i ako znaš ko si, ništa ti više nije potrebno.......
zato me interesuje dragi Freedom...od cega zivis ?
 
"Postoji mesto gde ljubav počinje i mesto gde ljubav prestaje...Postoji dodir dve ruke koji se opire svim rečnicima...Ruke, oči, tepanja - pomoću njih se ljubav bori i gradi... Postoje cipele koje ljubav nosi i njen je dolazak tajni...Postoje tumačenja ljubavi na svim jezicima i nije nađeno nijedno mudrije od ovog: Postoji mesto gde ljubav počinje i mesto gde ljubav prestaje - a ljubav ne traži ništa!" (Karl Sandberg)
 
Ljubav je lice i telo Univerzuma.Ona je vezni materijal svemira,ona je
tvar od koje smo mi stvoreni.Ljubav je iskustvo bica koje je kompletno i
povezano sa sveopstim duhom.Istinska ljubav potice od Boga. Punocu te
ljubavi mogu da osete samo srca koja su prociscena sospstvenim otvaranjem.
Kada se srce otvori, osecanja postaju kanali kroz koje Bozja ljubav tece
ka celom svetu.Ljubav dolazi od Boga kroz dusu. Ljubav je slobodna od svih
zakona, ljudskih i prirodnih, uzvisenija od svih duznosti.

"LJUBAV je moja religija"
Ljubav je esencijalni element svakog ljudskog bica. Ona je srz Univerzuma.
nase planete. Sveta energija,
veliko Srce sveta.
Svako ljudsko bice ima razlicita verovanja I filozofske stavove prema
zivotu.ali smo svi mi deca jednog Boga I jednog Univerzuma. Pripadamo jednoj
univerzalnoj vrsti. Time smo SVI MI POVEZANI I svi smo mi JEDNO.
TI SI JA. JA SAM TI !
Ljubav, Svetlost i Mir svima !
 
Ljubav je lice i telo Univerzuma.Ona je vezni materijal svemira,ona je
tvar od koje smo mi stvoreni.Ljubav je iskustvo bica koje je kompletno i
povezano sa sveopstim duhom.Istinska ljubav potice od Boga. Punocu te
ljubavi mogu da osete samo srca koja su prociscena sospstvenim otvaranjem.
Kada se srce otvori, osecanja postaju kanali kroz koje Bozja ljubav tece
ka celom svetu.Ljubav dolazi od Boga kroz dusu. Ljubav je slobodna od svih
zakona, ljudskih i prirodnih, uzvisenija od svih duznosti.

"LJUBAV je moja religija"
Ljubav je esencijalni element svakog ljudskog bica. Ona je srz Univerzuma.
nase planete. Sveta energija,
veliko Srce sveta.
Svako ljudsko bice ima razlicita verovanja I filozofske stavove prema
zivotu.ali smo svi mi deca jednog Boga I jednog Univerzuma. Pripadamo jednoj
univerzalnoj vrsti. Time smo SVI MI POVEZANI I svi smo mi JEDNO.
TI SI JA. JA SAM TI !
Ljubav, Svetlost i Mir svima !

Apsolutno tacno. Obzirom da licno nisam klasican "vernik" ja bih to malo drugacije objasnio ali postavka je tacna kako god okrenes! Potpisujem!
 
Freedom..., molim te ipak najlepse da napises ...od cega TI zivis ?
OSHO je odlican filosof i pisac ali to je ipak njegov put , zar ne?
Istina nije uvek prijatna,i mislim da je krajnje degutantno ljutiti se na necije vidjenje i jos vise zbog toga usmeriti negativna osecanja nekome ...nadam se da takvih nemana mojoj temi, jer u tom slucaju ne razumeju postavku teme ..

Ako zavaraš čitav svet i sve svoje prijatelje i sve svoje najbliže, i ako uspeš sebe prikazati boljim nego što jesi, i ako uspeš biti dobar glumac na pozornici života, možda ćeš pomisliti da si uspeo, ali – sve ti je uzalud, ako sebi ne možeš pogledati u oči, i ako u sebi, nakon svega, nemaš spokoj mira.... Ti možeš misliti da si neko, ti možeš sebe podići u nebesa, ti možeš misliti da si slavan i da si važan, ali kada ostaneš sam sa sobom, sve zavese će pasti i ostaćeš go pred samim sobom.
Kako ćeš zavarati sebe? Kako?
Ako si pomiren sa sobom i ako znaš ko si, ništa ti više nije potrebno.......
zato me interesuje dragi Freedom...od cega zivis ?

Da li si svesna da ljudi na forumu uglavnom pričaju sami sa sobom, i da zapravo skoro sva pitanja i odgovore postavljaju i daju sami sebi?
Ali pošto si me, draga, tako lepo pitala pokušaću da odgovorim...
Nisam u miru, već u ratu, ne znam ko sam, ali mi je vrlo malo toga potrebno... Ali pitanje nema smisla... nema svrhu... prosto je glupo...
Materijalistički:
Čovek ne dobija svakodnevno, već gubi. Živiš od momentuma eksplozije stvaranja i polako umireš svaki dan.
Eterično:
Tek taj odgovor neće imati smisla ni za moj, a pogotovo za tvoj um.

Nego, ti zapravo i ne pitaš... ti imaš svoj odgovor i tražiš druge koji će se složiti sa njim. E sad, da li je tvoj odgovor san ili java?

P.S. Osho nije ni filozof, ni pisac.
 
Poslednja izmena:
Da li si svesna da ljudi na forumu uglavnom pričaju sami sa sobom, i da zapravo skoro sva pitanja i odgovore postavljaju i daju sami sebi?
Ali pošto si me, draga, tako lepo pitala pokušaću da odgovorim...
Nisam u miru, već u ratu, ne znam ko sam, ali mi je vrlo malo toga potrebno... Ali pitanje nema smisla... nema svrhu... prosto je glupo...
Materijalistički:
Čovek ne dobija svakodnevno, već gubi. Živiš od momentuma eksplozije stvaranja i polako umireš svaki dan.
Eterično:
Tek taj odgovor neće imati smisla ni za moj, a pogotovo za tvoj um.

Nego, ti zapravo i ne pitaš... ti imaš svoj odgovor i tražiš druge koji će se složiti sa njim. E sad, da li je tvoj odgovor san ili java?

P.S. Osho nije ni filozof, ni pisac.
IMAS JOS MNOGO TOGA DA UPOZNAS...RECIMO DA SVE SVATAS IZ NEKOG MRACNOG UGLA ONDA TI JE I ZIVOT TAKAV...MISAO JE MOC...KAKVE MISLI ODASILJES U ETAR TAKVE SE VRACAJU I STVARAJU TI STVARNI ZIVOT KOJI SUDECI PO PISANJU CINI MRAK, MISLI JER RADIS NA GAMA MOZDANIM FREKVENCIJAMA KOJE SU RAZARAJUCE ZA COVEKA...
 
IMAS JOS MNOGO TOGA DA UPOZNAS...RECIMO DA SVE SVATAS IZ NEKOG MRACNOG UGLA ONDA TI JE I ZIVOT TAKAV...MISAO JE MOC...KAKVE MISLI ODASILJES U ETAR TAKVE SE VRACAJU I STVARAJU TI STVARNI ZIVOT KOJI SUDECI PO PISANJU CINI MRAK, MISLI JER RADIS NA GAMA MOZDANIM FREKVENCIJAMA KOJE SU RAZARAJUCE ZA COVEKA...


Ništa tu nije mračno nego ti to tako vidiš. Sve što je nepoznato za čoveka je automatski mračno zbog straha. Svet je prelep, čudnovat i magičan ali nije dobroćudan i pun ljubavi.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li si svesna da ljudi na forumu uglavnom pričaju sami sa sobom, i da zapravo skoro sva pitanja i odgovore postavljaju i daju sami sebi?
Ali pošto si me, draga, tako lepo pitala pokušaću da odgovorim...
Nisam u miru, već u ratu, ne znam ko sam, ali mi je vrlo malo toga potrebno... Ali pitanje nema smisla... nema svrhu... prosto je glupo...
Materijalistički:
Čovek ne dobija svakodnevno, već gubi. Živiš od momentuma eksplozije stvaranja i polako umireš svaki dan.
Eterično:
Tek taj odgovor neće imati smisla ni za moj, a pogotovo za tvoj um.

Nego, ti zapravo i ne pitaš... ti imaš svoj odgovor i tražiš druge koji će se složiti sa njim. E sad, da li je tvoj odgovor san ili java?

P.S. Osho nije ni filozof, ni pisac.

kao prvo zaista dragi prijatelju, da te pozdravim i kazem da mi veoma znaci da si tu na temi
kao drugo slazem se sa konstatacijom da mnogi zele samo sebe cuti, ali to nije moj slucaj , svakako ni slucaj mnogih koje znam ! Ne pitam da bih cula potvrdu sebe, jer ja vrlo dobro znam sta jesam , i mislim da mi zaista ne treba potvrda toga, Tema je otvorena
sa pitanjem /ma koliko glupim ti kazes ../, po uzoru na pitanje koje je postavio Konfucije, u knjizi "Doktrina sredine" - ------od čega živiš... ?
vrlo mi je drago da smo se dotakli Osha , i ako je on za mene i dalje dobar filosof :flert:..

Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)रजनीश चन्द्र मोहन जैन)
Značenje postojanja ! /
recimo da promenimo na OSHO-v nacin postavku pitanja koje ti se ne svidja i da to kroz njegov aspekt prokomentarisemo??

Osho (Bhagwan Shree Rajneesh)रजनीश चन्द्र मोहन जैन)


Značenje je ljudska izmišljotina, kaže Osho... Ne postoji značenje u samom postojanju, ono je izvan značenja. Ono nije ni beznačajno, jer nešto može biti beznačajno samo ako može imati značenje....
značajnost i beznačajnost su dve strane istog novčića.
Što se tiče postojanja, značenje je potpuno irelevantno, prema tome ono je beznačajnost. Vekovima je čovek nametao značenje postojanju, zato jer treba hrabrosti da se živi veselo bez značenja. Potrebna je stvarna inteligencija da se živi u ekstazi, bez ikakvog značenja. Gomila nema tako mnogo inteligencije, oni trebaju neki izgovor. Koliko god lažan taj izgovor bio, nije važno - njima je čak i lažni izgovor dovoljno dobar da žive za njega. Oni su u apsolutnoj potrebi za značenjem. Čovekova potreba je ta koja nameće značenje postojanju. Što je čovek ne zreliji, to je veća njegova potreba za značenjem. Kad odraste, njegova potreba postaje manja. Kad čovjek stvarno odraste, više uopste nema potrebe za značenjem. On jednostavno živi, bez ikakvog drugog razloga; on živi zbog života. tada postojanje nije sredstvo za postizanje nečeg drugog, ono je prekrasno takvo kakvo je; ne ispunjava nikakvu svrhu. U stvari, zato što ne ispunjava nikakvu svrhu, ono je tako prekrasno, tako potpuno prekrasno. Nema nikakve korisnosti, nije ispunjeno materijom, ispunjeno je poezijom.
Koje značenje ima pesma, koju svrhu? Koje značenje ima ruža, koju svrhu? Koje značenje noći pune zvezda?
A koje je znaačenje ljubavi? Koje je značenje svega što nas okružuje?
U tome nema značenja. ..A ako treba značenje, tada ćete ga projektovati.
Tada postojanje postaje samo ekran i vi na njega projektujete svoje značenje. Čovečanstvo je to činilo vekovima i zbog toga mi danas strašno patimo. Sada je čovek postao odrasliji; nije više detinjast kao pre, i može videti da sve te projekcije nisu ništa drugo nego projekcije. Sva značenja se ruše, i sada je stvoren veliki haos od srušenih značenja u koja smo verovali hiljadama godina. U celom se svetu oseća velika beznačajnost.
Svi moderni mislioci, od Sorena Kierkegaarda do Martina Heideggera su zaokupljeni jednim jedinim pitanjem, a to pitanje je pitanje značenja.
Ali zašto onda žive ? Prirodno, ne izbežno, javlja se drugo pitanje: Ako nema značenja, zašto onda žive? Zašto onda ne pocine samoubistvo? Marcel je govorio da je samoubistvo jedino značajno filozofsko pitanje.
Zašto nastavljati živeti kada ne postoji značenje? Je li to iz čistog kukavičluka, živeti kada ne postoji smisao? A Marcel je značajan u kontekstu celokupne ljudske istorije misli, filozofije, religije... Sve vrednosti nestaju, i čovek želi bilo šta da se za to uhvati. Zato jer stari bogovi nisu uspijeli, čovjek izmnišlja nove bogove.....
nadam se prijatelju da si sada zadovoljniji odgovorom...
Mada je ovde reč o ne potrebnom trošenju energije kroz govor i o tome da se govori iz iskustva i mudrosti a ne samo zato da bi se nešto reklo, da bismo citirali druge , ili da bi se neko zadivio... U svakom slučaju i ako ovi, kako ti mislis tekstovi ne donose ništa novo, niti se kroz nekoliko recenica može reći mnogo, ..ali dovoljno da bi se u svima nama iniciralo pitanje kako i od cega živite...?, kako vi koristite energiju ..., koliko vi govorite nepotrebno ili potrebno i koliko vi govorite iz iskustva i mudrosti?
 
Biti duhovan može biti vrlo dobro. Kroz duhovnost možemo zavoleti sva bića na ovoj Zemlji. Možemo u ljudima prepoznavati dobrotu i možemo dosegnuti mudrost.
Biti duhovan nije isto što i voleti Boga. Mnogi misle da je to isto.
Kroz duhovnost, ma kako ona dobra bila, može ti se dogoditi da zaboraviš na ono najvažnije - na ljubav prema Bogu. Ne mora ti se to dogoditi- ali može!
Zato se svakog dana priseti Božje ljubavi i pokušaj probuditi taj osećaj u sebi.
Jednostavno zastani, zaustavi vreme, zatvori oči i probudi tu ljubav u sebi. To nije teško, to je tvoja priroda i ti to možeš učiniti kad god zaželiš. Ne treba te niko učiti. Taj osećaj već imaš u svom srcu. Samo ga trebaš probuditi i proći kroz njega.
Taj čin nije misao, to bi se pre moglo nazvati energetski osećaj. To je osećaj prožimanja, lebdenja, širenja i naprosto rečeno, osećaj ispunjenosti ljubavlju. To moraš osetiti kroz svoje biće. Sačekaj taj osećaj ako ti to već nije u praksi.
On će se pojaviti kao talas, pokrenuće svaku tvoju stanicu i u jednom trenutku se možeš osećati velik i širok kao što je i Svet.

U tom trenutku iz svojih grudi možeš dotaći čitav Univerzum i biti isto s Njim.
Pokušaj danas, pokušaj sada i to ćeš činiti svaki dan. Ljubav prema Bogu, ili onom obliku Postojanja koji je tebi prihvatljiv, mora ti biti iznad svega. Mora ti biti prvi i poslednji osećaj današnjeg dana. Inače sva tvoja "duhovnost", može otići u nekom potpuno pogresnom smeru.

Ako u tebi nema te ljubavi, možeš postati sebi samo-važan, možeš postati veliki ili mali mudrac, možeš postati valiki ili mali majstor, ili bilo šta drugo, sve-jedno je ......... na tome sve završava.

Budi zadovoljan zivotom, jednostavno se taj fluid, energija osjeti u smislu pozitivne ispunjenosti u plucima, dobrim osjecajem u stomaku, sopstvena ljubav za zivotom.

Pored vjezbanja i sirenja duha ja sam za totalno ciscenje organizma od svih toksina-pusenja cigareta, alkohola... mada i to nema tolike veze ako si dovoljno psihicki i duhovno zadovoljan. Ja sam pusio cigarete 5 godina i sa prestankom mi se promjenila percepcija u smislu da sam se osjecao lakse, misli su bistrije. Jednostavno organizam uzdrzi od svih otrovnih misli i materija..

Zanimljivo je sve ovo.Ja licno sam pokusavao da meditiram, imam tu neke prirucnike, i posle toga sam se isto lepo osecao.
Ima li neke veze meditacija sa ovim?
 

Back
Top