Uskoro besplatne akcije

Vintage

Iskusan
Banovan
Poruka
5.196
http://www.smedia.rs/vesti/detalji.php?id=22503


Besplatne akcije NIS-a su u vrednosti 50 evra koje će dobiti građani Srbije. Koji je vaš savet, da li da akcije što pre prodaju na berzi ili da čekaju neka bolja vremena?
- Podela besplatnih akcija NIS-a počinje 6. februara, kao i gotovine, koja je prikupljena iz prodaje akcija firmi iz takozvanog privatizacionog registra. Po jednom građaninu biće 1.700 dinara plus akcije NIS-a. Vrednost akcije NIS-a je sada nominalna onoliko koliko su Rusi platili državi. Rusi su platili malo, i znate da sam ja bio protiv tog ugovora. Bio sam jedini u Vladi koji je glasao protiv tog ugovora, jer je je plaćeno od tri do pet puta manje nego koliko stvarno vredi Naftna industrija Srbije. Onoga časa kada NIS donese odluku da izađe na berzu, a to isključivo zavisi od sadašnjeg većinskog vlasnika Ruske kompanije „Gaspromnjeft“, oni su najavili da će to uraditi do juna meseca. Građani će onda moći da odu u Poštu i daju nalog za svoje trgovanje sa akcijama NIS-a na berzi. Ja verujem da će na berzi cena akcija NIS-a biti veća nego što je nominalna. Takođe Rusi imaju obavezu da od 1. februara sledeće godine plate kompletno svim građanima onu vrednost koju su platili državi, odnosno onoliko koliko piše na akcijama. Savetujem građanima da ne žure sa prodajom akcija NIS-a jer mislim da će njihova vrednost rasti. Prvo zato što će NIS imati profit za razliku od prethodnih godina kada je imao gubitke, jer cena nafte ponovo raste, a drugo nikako ne mogu da dobiju manje koliko im piše u akciji, jer će Rusi morati to da im plate ukoliko na berzi ne dobiju taj novac. U svakom slučaju, verujem da će na berzi cena NIS-a biti veća i to nije sve ovo je samo početak podele besplatnih akcija. Do 1. januara na Vladi će biti usvojene izmene Zakona o besplatnim akcijama kojom ćemo omogućiti da se sve akcije najvrednijih i velikih preduzeća podele građanima i pre procesa privatizacije. To će biti akcije EPS-a, Telekoma, Aerodroma dok će sve druge akcije biti objedinjene u objedinjen paket akcija. Građani će nakon usvajanja ovog zakona u Skupštini moći da dobiju preostale akcije najvrednijih preduzeća, pri čemu se najveća vrednost očekuje od akcija EPS-a i Telekoma.
-----------------------------------------------------------
Znaci sve zavisi uglavnom od brace Rusa i njihove darezljivosti...
 
pa yebiga 1700 dindzi, puta muz , zena, baba , deda, i mozda poneko punoletno deriste

pa jos 5X50 evra po glavi

izadje na 300 evrica..malo li je na ovu glad??

neka se seti neko kada mu je ova drzava dala ista sem opomena za neplacene racune??

kome je malo, i ko je gadljiv..ispod casti mu je da uzme tih par stotina evrica , poslacu mu na PP ziro racun da prebaci kintu.

ali, staro srpsko.....avioni , kamioni, milion, brate, imas pljugu???z:D
 
pa yebiga 1700 dindzi, puta muz , zena, baba , deda, i mozda poneko punoletno deriste

pa jos 5X50 evra po glavi

izadje na 300 evrica..malo li je na ovu glad??

neka se seti neko kada mu je ova drzava dala ista sem opomena za neplacene racune??

kome je malo, i ko je gadljiv..ispod casti mu je da uzme tih par stotina evrica , poslacu mu na PP ziro racun da prebaci kintu.

ali, staro srpsko.....avioni , kamioni, milion, brate, imas pljugu???z:D

Ма таман да колективно искористимо бели шенген и отпутујемо у Еу за Новака! :zskace:
 
6 dana u Pragu 179 evra z:shock:

U Veneciji 5 dana docek 185

U Atini 189 u 4 zvezdice z:shock:

Sad ce neko kaze da nemaju srbi ni za to,ko da je ono "nase" more jeftinije z:hm:

eto, za mladjine akcije moze lepo da se provede covek...od koga je, i previse je ,

hvala lepo, uzecu,..z:lol:

i dalje mi ovi gadljivi na pare ne salju PP da im dam ziro racun , da se kurtalisu prljavih dinkicevih para..z:lol:z:lol:z:lol:
 

Back
Top