Igra reči

Arhimedes

Veoma poznat
Poruka
14.988
Ova tema je zamišljena kao svojevrsna logička igra reči koja u svojoj suštini ima i svoj filozofski smisao. Koji može tumačiti i prihvatati svako na svoj način. Za ovu temu ideju mi je dao Plutarh, čovek koji zbog načina ophodjenja na Forumu mi nažalost nikada ne može biti prijatelj. U jednom od njegovih postova me je nazvao "žonglerom rečima" i ja mu se zahvaljujem. Pa ko ima smisla za "žongliranje" neka se uključi a ko misli da nema neka se bar oproba jer samo tako može upoznati i svoje neslućene mogućnosti.
Evo ja ću prvi da krenem.
 
Ono što ima da ima, al što ima da nema, to nigde nema da ima.

U igri reci odlican sam dok sam naspram vas sam :lol:

Ono sto arhimed tvrdi se moze izreci i ovako:

1. Ono što ima da ima, = "ima te"
2. al što ima da nema, = "ima da te nema"
3. to nigde nema da ima. = "nema te"

Logicka greska je u tome da 2 predstavlja uobicajenu frazu kad nekome prijetimo u buducnosti, pa je samim tim 3 pogresno, jer se tvrdi da ga vec nema u sadasnjosti.
Prema tome, petrana je opet u pravu. S njom se i inace najvise slazem, od svih ovih sto pisu kratke porukice.
 
Da'l moja misao ide il' stoji? Da'l moze ona sate da broji?

(Proticanje vremena je striktno vezano za ili kretanje u odnosu na neki objekat ili mirovanje opet u odnosu na neki objekat. Misao se izrazava recenicom. Recenica kao ideja ima pocetak i kraj, bez obzira da li je smislena ili ne. Ona mora biti zavrsena pre nego je pocela, da bi bila recenica.Znaci i misao je sa krajem na pocetku. I gde je tu vreme?)
 
Posto ne znamo ko kako na ovom forumu izgleda, mislim da bi smo mogli da predlozimo na sta nam lice ucesnici ovog foruma, na osnovu onog sto pisu. Evo ja cu poceti prvi.
I mada je tvrdila da lici suprotno, meni petrana izgleda ovako:

Readhead-Girl-on-pedestrian-crossing-IMG_20070309_7294.jpg
 

Back
Top