Otrovane lutalice

mikole

Zainteresovan član
Poruka
290
Neko u mom komsiluku truje lutalice pse i macke otrovom za pacove. Mnogo kuca i maca svakodnevno umire u uzasnim mukama. Dusa me boli a ne znam sta da radim. Dva psa sam nosila kod vet. ali im nije bilo pomoci. Strah me je i za dve mace koje zive u mom podrumu da se i one ne otruju. Jedna je vec otrovana i umrla je u uzasnim mukama na mojim rukama.Da li neko zna kako da pomognem jadnim zivotinjama. Ocajna samz:(z:((z:cry:
 
A,da probas da prijavis nekom?Po prici,verovatno ih truje neka stoka iz komsiluka.Obrati paznju,mozda i vidis ko je u pitanju.Pretpostavljam da i za ubice zivotinja postoji neka kazna,makar novcana,ako nista drugo.
 
ja,kao lovac protiv sam bilo kakvog trovanja bilo koje zivotinje....
ono sta sam primetio u u okolini gde zivim je da ljudi otrovane pacove bacaju psima i mackama i da otrov nastavlja da deluje i na pse i na macke...strasno,nemam reci....
 
Neko u mom komsiluku truje lutalice pse i macke otrovom za pacove. Mnogo kuca i maca svakodnevno umire u uzasnim mukama. Dusa me boli a ne znam sta da radim. Dva psa sam nosila kod vet. ali im nije bilo pomoci. Strah me je i za dve mace koje zive u mom podrumu da se i one ne otruju. Jedna je vec otrovana i umrla je u uzasnim mukama na mojim rukama.Da li neko zna kako da pomognem jadnim zivotinjama. Ocajna samz:(z:((z:cry:

Ako na vreme primetis promene kod zivotinje mozes da je spases,u malom broju slucajeva,ako joj sipes saku soli u usta i zalijes sa vodom. To ce otrovanu zivotinju naterati da povraca pa ako je otrov jos u zelicu izbacice ga. Ovo je samo prva pomoc i ne pomaze bas uvek,ali vredi pokusati.
 
Prvo detaljno prekontroliši sve površine u tvom kraju (šira okolina) da vidiš imali još otrova ili nešto sumnjivo za jelo.
Kao drugo podneti prijavu policiji za rasturanje otrova po javnoj površini i izazivanja opšte opasnosti.Na prvi pogled je besmisleno ali ako nema dokumenta nema ni dogadjaja. To je potrebno za policijsko povezivanje slučajeva za ubuduće.

Zalepi plakate upozorenja da je bačen nepoznat opasan otrov u kraju i upozori roditelje da ne puštaju svoju decu napolje da se igraju (mrtvačka glava poželjna na plakatu jer će skrenuti pažnju). Pozovi lokalnu televiziju i prijavi ovo kao vest.

Ubica je verovatni iz komšiluka, nisi rekla da li su u pitanju zgrade ili kuće.

Do sada nikada nisu uhvatili nijednog trovača ali doći će i taj dan vrlo brzo.
 
A da tražiš Jojin kontakt Kalcanu? Ona će znati šta i kako, baciće bombu u opštini ili tako nešto... Šaponjićka je smenjena, ne znam ko je sad na njenom mestu, ne mogu da ti pomognem.

Kalcan je upoznat sa slucajem, dva psa smo nosili kod njega i on je rekao da je jak otrov u pitanju. Dao je psima injekciju ali nista nije pomoglo. Naselje je veliko pa ne mogu da znam ko bi mogao da truje jadne zivotinje. Tesko je uloviti kretena.z:mrgreen: Ne znam da li inspekcija moze da reaguje ako se pocinilac ne ulovi.
 
Inspekciju je trebalo pozvati odmah na uviđaj, ili im dati na uviđaj Kaletovu dokumentaciju o pokušaju lečenja, pa se podnosi prijava protiv nn počinioca. Ma celo naselje je totalno... Uvek je najveći procenat gradskih narkoman(čić)a bio tamo i u Ribnici, nekako ti bude sve i jasno...
 

Back
Top