Rak grlica materice - hitan odgovor

kasper_atko

Početnik
Poruka
1
pozz svima i zamolio bih vas sve ako neko moze da mi pomogne moja cura ima 19 godina i posle odradjenog papa testa je bilo 3 nivo ili kako se to vec zove i nakon toga je uradila taj isti test ko drugog doktora i taj doktor je rekoa da ima rak grlica materice pa me interesuje dali je to moguce u tim godima i kakve to posledice ima na dalji zivod dali moze dda dobije dijecu molim vas da mi neko javi sto pre jer nezelim da je izgubim unapred hvala
 
Šta o tome laže Dr.Seratlić:"Sporadično se karcinom grlića materica javlja i kod mladih žena,na primer imali smo pacijentkinju staru 19 godina koja nije rađala.Nedavno smo otkrili kod te devojke karcinom incidi,a to je najranija forma.Njoj je hirurški uklonjen samo deo grlića materice i ona je sada potpuno zdrava.Sigurno je da će moći da rađa decu".Nisam ja neki stručnjak da bi ti rekao šta više,ali ovo bi trebalo da te koliko-toliko uteši.
 
pozz svima i zamolio bih vas sve ako neko moze da mi pomogne moja cura ima 19 godina i posle odradjenog papa testa je bilo 3 nivo ili kako se to vec zove i nakon toga je uradila taj isti test ko drugog doktora i taj doktor je rekoa da ima rak grlica materice pa me interesuje dali je to moguce u tim godima i kakve to posledice ima na dalji zivod dali moze dda dobije dijecu molim vas da mi neko javi sto pre jer nezelim da je izgubim unapred hvala

Групе IV i V указују на присуство ћелија рака у брису.
Гинеколог који каже, на основу ПАП теста III, да девојка има цервикални канцер је, најблаже речено, незналица. Код таквог налаза, може да се сумња на инфекцију и постојање премалигних ћелија. Тада гинеколог одлучује о даљем поступку, као што су колпоскопија, биопсија или ендоцервикална киретажа. Тек после патохистолошке анализе, може да се утврди шта је тачно у питању.
 
Slažem se u potpunosti.
Rak grlića materice na osnovu PAPA testa? Mis'im :roll::eek:
На основу папа теста, да, али не ако је 3 група у питању, већ 4. и 5.

Одмах се уради колпоскопија и ако колпоскопија потврди групице ћелија не обојених, онда се још уради хисто-патологија и дијагноза је коначна.
 
На основу папа теста, да, али не ако је 3 група у питању, већ 4. и 5.

Одмах се уради колпоскопија и ако колпоскопија потврди групице ћелија не обојених, онда се још уради хисто-патологија и дијагноза је коначна.


Naravno,na to sam i mislila.Uostalom svakog dana radim to.(Mislim na poslu).
 

Back
Top