Vaše mišljenje o građanima/ provincijalcima

Zato sto im zavide, i zele da zive kao Beograđani ;)

Ne znam da li je zbog toga ili nečeg drugog. Već sam pisala na jednoj drugoj temi o velikoj neprijatnosti koju sam doživela letos kad sam bila kod babe u poseti u jednom gradu na jugu Srbije.

Čovek, dovoljno star da mi bude deda je krenuo da me proziva, vređa... počeo je sa političkim provokacijama, pa kad je video da o politici nemam mišljenje, krenuo je da vređa moju profesiju i moj rad, sve vreme provlačeći :"vi Beograđani". Tek sam na kraju ukapirala da njemu smeta što sam ja iz Beograda, a ne nešto drugo.
 
Ja sam primetila da mnogo ljudi iz unutrašnjosti mrzi Beograd i Beograđane. Zašto je tako, mogu samo da nagađam.
Meni lično je svejedno da li je neko iz Bg ili iz nekog planinskog sela dok me ne ugrožavaz:lol:

I ja sam.
Ali ne mrze Beograd, nego stanovnike, zeljne provincijalce koji su navrli u prestonicu samo da se vode na Bg, a da ne privredjuju nista. Beograd se predao pred naletom ambicioznih provincijalaca.

Ne kazem da ne postoje i ovi drugi, ali su u neznacajnoj manjini.

Ako vec hoces da zivis u jednom gradu kakav je Beograd, a Beograd je jako lep, onda uradi nesto da odrzis tu lepotu velegradskog naselja.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Šta znam. Moji roditelji nisu Beograđani, rođeni su u unutrašnjosti, ali ovde žive skoro ceo život. Ne znam da li je i u njhovo vreme bilo ovako.z:( A baš od njihove rodbine koja je ostala tamo doživljavam najveće provokacije.
"Mi Beograđani" živimo ko bubrezi u loju, svi smo poslanici u skupštini, funkcioneri, pare beremo na drveću, imamo sve i svašta, dok se oni "muče i omogućavaju nam život"
 
I ja sam.
Ali ne mrze Beograd, nego stanovnike, zeljne provincijalce koji su navrli u prestonicu samo da se vode na Bg, a da ne privredjuju nista. Uz to sto su lenji su i aljkavi, nepristojni, nevaspitani, mizantropi. Sve najgore. Beograd se predao pred naletom ambicioznih provincijalaca.

Ne kazem da ne postoje i ovi drugi, ali su u neznacajnoj manjini.

Ako vec hoces da zivis u jednom gradu kakav je Beograd, a Beograd je jako lep, onda uradi nesto da odrzis tu lepotu velegradskog naselja.

nazalost jeste tako
bar se tako cini kada se pogleda okolo
 

Back
Top