zamrzavanje XP

BojanKosta

Zainteresovan član
Poruka
102
pozz ako moze neko da mi kaze u cemu je problem i kako da ga ispravim racunar mi se ne zamrzne u podpunosti sve sto sam do tada otvorio moze i dalje da radi samo ne mogu nista da zatvorim ili da otvorim nesto novo windows XP sp2
 
Poslednja izmena:
pozz ako moze neko da mi kaze u cemu je problem i kako da ga ispravim racunar mi se ne zamrzne u podpunosti sve sto sam do tada otvorio moze i dalje da radi samo ne mogu nista da zatvorim ili da otvorim nesto novo windows XP sp2

Zvuci kao da ti se 'explorer.exe' i eventualno jos ponesto zakoci.

To moze da bude od nekih programa koji ti se startuju prilikom dizanja sistema, ukljucujuci viruse i spyware.

Postoje razne mogucnosti resavanja, ali najlakse je predloziti format jer on skoro sigurno resava problem, osim ako je hardware-ske prirode.

Mozes da probas da "ocistis" racunar uz pomoc uninstalacije svih nepotrebnih programa, skeniranja racunara sa nekim antivirus/antispyware programom, itd.
 
Zvuci kao da ti se 'explorer.exe' i eventualno jos ponesto zakoci.

To moze da bude od nekih programa koji ti se startuju prilikom dizanja sistema, ukljucujuci viruse i spyware.

Postoje razne mogucnosti resavanja, ali najlakse je predloziti format jer on skoro sigurno resava problem, osim ako je hardware-ske prirode.

Mozes da probas da "ocistis" racunar uz pomoc uninstalacije svih nepotrebnih programa, skeniranja racunara sa nekim antivirus/antispyware programom, itd.

jeli mozes da predlozis neki anti virus ja sam sa avastom vec probao i pobrisao sam sve sto je nasao ne bih volio da formatiram hard to mi je zadnja opcija ako znas reci da probam
 
Prečisti ga sa Malwarebytes AntiMalware, a dobro bi bilo ako imaš Hiren's BootCD 10.1 da mu malo istestiraš Hard Disk, Ram memoriju.Evo ovdje imaš o kakvom se bootabilnom programu radi a ako neznaš odakle da ga skineš javi se preko pp.
 
Poslednja izmena:
Kao sto je pomenuo neko gore, problem moze biti softverske a i hardverske prirode. Ukoliko si procesljao sa antivirus, moramo sumnju baciti na hardver. Mada ne odmah jer postoje odredjeni malware-i koji se zovu rootkit. Oni ulaze u MBR hard diska i vrlo ih je tesko odstraniti. Sastoje se od jednog ali cesce i vise izvrsnih programa koji se pale zajedno sa PC-jem i pokusavaju da preuzmu kontrolu nad racunarom, samim tim zauzimaju puno procesora (skoro i do 100 %) pa se naravo sve drugo koci, i ti ne mozes da kliknes na nista. Sa druge strane, moze biti da je problem hardverski, najcesce memorija moze da bude problem iznenadnom smrzavanju racunara, mada, moguce da je i slot u kome je RAM umetnut na maticnoj los, pa on zeza. probaj to da promenis, probaj sa nekim od programa za testiranje gore navedenih (hirens boot cd ima pregrst korisnih programcica), pa vidi da nije do toga.
Ajd probaj pa javi ako ne uspes da vidimo sta dalje.
 

Back
Top