oooollleeeeee!!! Zavrsena tuzba Srbije protiv Hrvatske za genocid!

Da li je Hrvatska pocinila genocid nad srbima?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ljubce

Aktivan član
Poruka
1.205
Evo konacno malo pravih i ispravnih poteza ove vlade:zskace:
Dosta cutanja i saginjanja pred vlastima te totalno neprijateljski nastrojene drzave, koja je vise puta na ispruzenu ruku Srbije odgovarala sa potezima koji su usmereni protiv nase zemlje:thumbdown:

Srbija tuži Hrvatsku za genocid 24. decembar 2009. | 16:04 | Izvor: B92
Beograd -- Završena tužba Srbije protiv Hrvatske za genocid nad Srbima tokom sukoba od 1991. do 1995. godine, saznaje B92.
Pravni tim Srbije završio je rad na tužbi protiv Hrvatske za genocid nad Srbima tokom sukoba 1991-95. godine. Tužba će uskoro biti predata Međunarodnom sudu pravde, saznaje B92.
Čim budu završene tehničke pripreme, moguće i pre kraja 2009. godine, sudu će biti predata tužba u kojoj se navodi da su Srbi koji su početkom devedesetih godina živeli u Hrvatskoj bili žrtve genocida.
U tužbi će se naći podaci o zločinima počinjenim u Gospiću, Sisku, Pakračkoj poljani, Karlovcu, Osijeku, Paulinom Dvoru, Medačkom džepu, na Maslenici i naravno tokom operacija Bljesak i Oluja.
Sudu će biti predočeni i podaci o žrtvama i to ne samo onim koje su stradale u sukobima do 1995. godine, nego i onima koji su stradali posle ratnih okršaja ili u pokušajima da se vrate iz izbeglištva.
Tužba protiv Hrvatske sadrži i istorijski presek srpsko-hrvatskih odnosa, sa naglaskom na događaje iz Drugog svetskog rata. U tom kontekstu biće pomenuto i masovno stradanje Srba u ustaškom logoru Jasenovac.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=24&nav_id=400259

Evo i ja jednom da kazem BRAVO ZA TADICA I ZUTU I EKIPU:super::super::super:
 
Glupost. Što se tiče WW2, ovaj sud ne može da okrivi Hrvatsku za zločine iz WW2, jer se hrvatska vodi kao naslednica SR Hrvatska a ne NDH.

Što se tiče RSK, ako se dokaže etničko čišćenje, onda Srbija ima argument. U suprotnom tužba pada i pokajaćemo se što smo je podneli, jer onda nećemo moći da trljamo Hrvatima na nos, baš kao što Bošnjaci više ne trljaju na nos genocid u Srebrenici Srbiji.
A proces o legalnosti nezavisnog Kosova je takođe fijasko za srpsku stranu, i već sada se vidi da se mnogi u vlasti kaju što su slučaj izneli pred MSRP.
 
Evo konacno malo pravih i ispravnih poteza ove vlade:zskace:
Dosta cutanja i saginjanja pred vlastima te totalno neprijateljski nastrojene drzave, koja je vise puta na ispruzenu ruku Srbije odgovarala sa potezima koji su usmereni protiv nase zemlje:thumbdown:

Srbija tuži Hrvatsku za genocid 24. decembar 2009. | 16:04 | Izvor: B92
Beograd -- Završena tužba Srbije protiv Hrvatske za genocid nad Srbima tokom sukoba od 1991. do 1995. godine, saznaje B92.
Pravni tim Srbije završio je rad na tužbi protiv Hrvatske za genocid nad Srbima tokom sukoba 1991-95. godine. Tužba će uskoro biti predata Međunarodnom sudu pravde, saznaje B92.
Čim budu završene tehničke pripreme, moguće i pre kraja 2009. godine, sudu će biti predata tužba u kojoj se navodi da su Srbi koji su početkom devedesetih godina živeli u Hrvatskoj bili žrtve genocida.
U tužbi će se naći podaci o zločinima počinjenim u Gospiću, Sisku, Pakračkoj poljani, Karlovcu, Osijeku, Paulinom Dvoru, Medačkom džepu, na Maslenici i naravno tokom operacija Bljesak i Oluja.
Sudu će biti predočeni i podaci o žrtvama i to ne samo onim koje su stradale u sukobima do 1995. godine, nego i onima koji su stradali posle ratnih okršaja ili u pokušajima da se vrate iz izbeglištva.
Tužba protiv Hrvatske sadrži i istorijski presek srpsko-hrvatskih odnosa, sa naglaskom na događaje iz Drugog svetskog rata. U tom kontekstu biće pomenuto i masovno stradanje Srba u ustaškom logoru Jasenovac.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=24&nav_id=400259

Evo i ja jednom da kazem BRAVO ZA TADICA I ZUTU I EKIPU:super::super::super:

Ha ha ha
 
na RTS-u u dnevniku 2 tadic izjavio da ne treba zuriti sa podnosenjem tuzbe za genocid protiv hrvatske....

to je ono cega sam se bojao
ta tuzba koristi se kao neki adut protiv hrvatske tuzbe.
vlasti nije ni na kraj pameti da obesteti zrtve vec da igra "miroljubivu politiku prema susedima" i tako je i ova protivtuzba u stvari pokusaj da se stvari "smire".

ova vlast nema ni moralno ni politicko pravo da podnosi tuzbu protiv hrvatske.
 
Vidim jedini sam glasao za ne.
Isto sam bio u manjini kada sam rekao kakva će presuda biti Lukiću, pa Pavkoviću, Ojdaniću, pa Lazareviću...
Rekao sam da je i izbacivanje Kosovskog konflikta na pranu scenu totalni fijasko za srpsku stranu, što sad govore i nacionalisti i ldpovci (osim dsovaca)
DOKLE ĆE BRE OVA ZEMLJA DA VRŠI LUDAČKE, SULUDE, BAJKOVITE POSTUPKE???!!!!
 
Evo sad rekose na RTS-u kako je Boris Tadic izjavio da ne treba zuriti sa tuzbom protiv Hrvatske...pa on sve vise radi u interesu Lijepe njihove,sta ce Hrvatima predsednicki izbori i predsednik pa oni imaju Borisa Tadica koji ih bolje zastupa nego bilo koji njihov ...tako sam pljunuo na njega kad se pojavio na TV-u da mi jos stoji slajmpara na ekranu !
 
Sve je to lepo ali naravno ne bi ova vlast u Srbiji bila ovakva kakva je kad ne bi nesto uradila po jugoslovenskomsistemu tj nisu tuzili Hrvatsku i za genocid za vreme WWII.

Jednostavno jasno je da je hrvatska tuzba smesna i da tu od genocida nema ni G a sto se srpske tice verovatno je jadno odradjena i samim tim nista tu nece biti sa obe strane. A srpska strana nije u sve to ukljucila i tuzbu u vezi WWII zato sto je tu sve toliko jasno da bi Hrvatska za nju bila 100% kriva a cilj srpske vlasti jeste da se to ne desi.
 
Evo sad rekose na RTS-u kako je Boris Tadic izjavio da ne treba zuriti sa tuzbom protiv Hrvatske...pa on sve vise radi u interesu Lijepe njihove,sta ce Hrvatima predsednicki izbori i predsednik pa oni imaju Borisa Tadica koji ih bolje zastupa nego bilo koji njihov ...tako sam pljunuo na njega kad se pojavio na TV-u da mi jos stoji slajmpara na ekranu !

z:mrgreen:
 
Evo sad rekose na RTS-u kako je Boris Tadic izjavio da ne treba zuriti sa tuzbom protiv Hrvatske...pa on sve vise radi u interesu Lijepe njihove,sta ce Hrvatima predsednicki izbori i predsednik pa oni imaju Borisa Tadica koji ih bolje zastupa nego bilo koji njihov ...tako sam pljunuo na njega kad se pojavio na TV-u da mi jos stoji slajmpara na ekranu !

Mushko daj se kontroliratiz:lol:
 
Ne verujem da ce tuzba proci zbog politicke klime,ali u svakom sluchaju smatram da je ovo odlichan potez. To dugujemo nashim zrtvama i red je da celom svetu stavimo do znanja shta su i ko su ustashe. Svaka cast i samo napred!!!:super:

Balkanski koljači su Hrvati i treba predočiti istinu o njihovom zlokobnom umu.
Sve je dokumentovano i samo treba priložiti uz slike 1995. godine, kada su nasilno proterivani Srbi iz Hrvatske.
I tužiti ih za 100 milijardi evra, minimum.
 

Back
Top