Hemoroidi

stana:
:( Igleda da imam hemoroide, sta da radim, kako se sa njima izboriti?


Hvala..... :shock:
Boles je uzrokovana slaboscu venskog sistema, neredovnim praznjenjem creva. Javlja se cesto u trudnoci. TERAPIJA; redovno praznjenje creva, toaleta, laksa nezacinjena i obavezno nezaljucena hrana, masti tipa;Hepathrombin H, Factu, Delmeson ili supozitorije.Smajnjiti sedenje. Pripada domenu kolorektalne hirurgije, znaci javiti se na pregled hirurgu, a ako se pojavi krv u stolici to uraditi ODMAH. Pozdrav. :wink:
 
Imam unutrasnje hemoroide drugog stepena,na zadnjem pregledu doktor mi je preporucio sklerozaciju istih.Zanima me da li je neko imao iskustva sa skleroz.,koliko je to ustvari dobro i da li ima neuspojava?Hvala
 
Tsetsa:
stana:
:( Igleda da imam hemoroide, sta da radim, kako se sa njima izboriti?


Hvala..... :shock:
Boles je uzrokovana slaboscu venskog sistema, neredovnim praznjenjem creva. Javlja se cesto u trudnoci. TERAPIJA; redovno praznjenje creva, toaleta, laksa nezacinjena i obavezno nezaljucena hrana, masti tipa;Hepathrombin H, Factu, Delmeson ili supozitorije.Smajnjiti sedenje. Pripada domenu kolorektalne hirurgije, znaci javiti se na pregled hirurgu, a ako se pojavi krv u stolici to uraditi ODMAH. Pozdrav. :wink:
Dodao bih samo caj "bilax" za redovnu i olaksanu stolicu svake veceri pre spavanja> POzeljno je koristiti ga i kada prodje upala jer hemoroidi spadaju u vrstu tegobe koju je nemoguce trajno otkloniti,cak ni hirurskim putem.
 
pored svega navedenog samo jos bi rekao redovna higijena sto znaci posle svake stolice tusirati se mlakom vodom.I bez analnog sexa do kraja zivota.
 
naravno da nije pozeljno.Ali nije toliko opasno da nemoze da se izleci.Moj teca je hirurg i kao dete sam mu postavio jedno apsurdno pitanje za koje sam shvatio kasnije da i nije toliko apsurdno jer mnoge ljude tto zanima.A ono glasi.Dali moze da zna po analnom otvoru dali je neko imao analni sex.a odgovor glasi ne.Ukoliko je proslo vise od jedne nedelje od odnosa.Tako da svi vi koji ste upraznjavali analni sex a ima te problema sa hemoroidima slobodno mozete ici na pregled.Sem toga analni sex je normalna pojava tako da se toga netreba stideti.
 
Moj muz ima probleme sa hemoroidima,pa me interesuje malo detaljnije o tome.Ima i unutrasnje i spoljasnje,delom su spoljasnje odstranjene,ali ih ima jos dosta :cry:
 
Moja tetka je godinama radila sklerizaciju vena, i bila odusevljena. 73 god., i noge joj izgledaju bolje nego moje (naravno, sto se tice vena, hmmm..).
Poslednji put je imala nekih vecih problema (ne znam detalje) i od tada mi ipak preporucuje operaciju.
inace, posle sklerizacije 40 dana nosi zavoje, pa jos 6 meseci one carape...Dobro, drugacije je nego hemoroidi, ali je isti princip
 
Imam 30 god,i probleme sa unutrasnjim hemoroidima drugog-treceg stepena koji povremeno krvare.Doktor mi savetuje sklerozaciju pogotovo pre trudnoce(u trudnoci se povecavaju,a onda ih ne mogu vise otkloniti na taj nacin vec samo operaciom).Medjutim, malo se plasim,jer do sad nisam cula da je to neko radio(iz moje okoline),imate li vi kakav savet ili iskustvo sa ovim.Stalo mi je da ih uklonim na neki nacin zato sto planiram jos jednu trudnocu i plasim se nekih mogucih komplikacija.
 
Nemate razloga za zabrinutost,to je vrlo jednostavna procedura koja kratko traje a daje izvanredne rezultate.
Obavezno to sanirajte,ne samo zbog trudnoce nego i ovako.Uvek postoji sansa da se ukljeste a resavanje takvog problema nije prijatno ni za vas a ni za lekara.
 
Anonymous:
PROPOLIS CEPICI TO TI JE PRIRODNO ILI MAST AKO SU SPOLJASNJI
Evo jednog recepta pomocu kojeg je moj suprug izlecio hemoroide.Ocisti se glavica belog krina,sitno isece i proprzi na cistoj svinjskoj masti.To se procedi i sa tom mascu mazati bolno mesto.Moram da napomenem da je on imao spoljasnje koji su cak i krvarili.Posle koriscenja ove masti potpuno su se povukli.
 
ombre:
Tsetsa:
stana:
:( Igleda da imam hemoroide, sta da radim, kako se sa njima izboriti?


Hvala..... :shock:
Boles je uzrokovana slaboscu venskog sistema, neredovnim praznjenjem creva. Javlja se cesto u trudnoci. TERAPIJA; redovno praznjenje creva, toaleta, laksa nezacinjena i obavezno nezaljucena hrana, masti tipa;Hepathrombin H, Factu, Delmeson ili supozitorije.Smajnjiti sedenje. Pripada domenu kolorektalne hirurgije, znaci javiti se na pregled hirurgu, a ako se pojavi krv u stolici to uraditi ODMAH. Pozdrav. :wink:


Moj sin od 3 god ima hemoroide koji mu izadju kad ima stolicu a posle se povuku u crevo pa je jako tesko da to vidi dr. Vodila sam ga kod decijeg lekara, a doktor mu je prepisao hepalpan mast od koje mu i nije nesto bolje.Neznam kolko to moze biti ozbiljno pa vas molim za savet. dete jede kuvanu hranu svaki dan i naravno nije ni ljuta ni zacinjena
Dodao bih samo caj "bilax" za redovnu i olaksanu stolicu svake veceri pre spavanja> POzeljno je koristiti ga i kada prodje upala jer hemoroidi spadaju u vrstu tegobe koju je nemoguce trajno otkloniti,cak ni hirurskim putem.
 
Mom sinu od 3 god. kad god ima stolucu izadju jedan ili dva hemoroida koji se odmah posle uvuku nazad,pa je jako tesko da to vidi i doktor.Ipak sam rekla nasem lekaru koji mu je prepisao hepalpan mast.Plasim se da to mozda nije dovoljno s obzirom da mu i dalje izlaze.Molila bih za savet sta da uradim.Dete jede kuvanu hranu koja naravno nije ni ljuta ni zacinjena,jako vodim racuna o higijeni pa mi bas i nije jasno odakle to njemu.
 
Moj muz ima hemoroide vec dugi niz godina. Nekako je naucio da "zivi" sa njima ali kako to najbolje znaju oni koji imaju istu muku. Interesuje me kako to da nije moguce trajno ih ukloniti hirurskim putem? Sta je sa laserskom operacijom? Cula sam da daje dobre rezultate. Zna li neko nesto vise o tome. Gde se to radi, cena i efikasnost. Hvala unapred.
 
Pa naravno da je moguce sanirati to operacijom ali verovatno situacija nije takva da bi se savetovala operacija.Kad neko ima problema sa hemoroidima onda se prvo savetuju i primenjuju mnogo manja agresivna sredstva pa tek onda operacija.
Jeli ima spoljasnje ili unutrasnje?
Da li je bilo krvarenja?Da li je radjena sklerozacija?
 
dr:
Pa naravno da je moguce sanirati to operacijom ali verovatno situacija nije takva da bi se savetovala operacija.Kad neko ima problema sa hemoroidima onda se prvo savetuju i primenjuju mnogo manja agresivna sredstva pa tek onda operacija.
Jeli ima spoljasnje ili unutrasnje?
Da li je bilo krvarenja?Da li je radjena sklerozacija?

Ma on ima tih problema vec skoro 20 godina. Hemoroidi su uh... sad ne zamerite nisam bas strucna u tome da li su spoljasni ili unutrasnji ali znam kada je sve OK da se ne vide ali posle svake stolice ili fizickog napora oni "ispadaju" velicine su jednog veceg oraha i znam da on posle toga obicni sedi na necem tvrdom i oni se polako vrate nazad. Sad da li su spoljanji ili unutrasnji to neznam.Krvarenja ima ali retko obicno kad se preforsira recimo nekom hranom ili alkoholom i onda su veoma bolni i ukljeste se tj ne mogu se vratiti nazad. Koristio je sve moguce masti cepice cajeve i ostalo sto smo culi ali bez ikakvog efekta. Nikakva intervencija nije radjena(sklerozacija i sl.).Zbog svega ovog a i zbog toliko godina primenjivanja svega i svasta razmisljamo o operaciji ali smo culi da se oni i nakon operacije javljaju ponovo pa me zato interesuje laserska metoda. Koliko je efikasna, gde se radi u BG ima li privatnika koji to rade sobzirom da nismo iz BG nego sa Kosova i ici ce teze prijem u neku drzavnu bolnicu.Naravno ako imate bilo koji podatak: cenu, telefon ili naziv ustanove bili bi vam zahvalni.
 
Svaki covek ima hemoroide,i vi i ja,znaci oni moraju da postoje da bi mogli da kontrolisemo neke svoje fizioloske procese.
Ti njegovi su unutrasnji.
E sad sta je raditi,ja bih pre te operacije ipak probala sa sklerozacijom,mnogo manje je invazivno,da ne spominjem sto daje zaista dobre rezultate.
Svaka drzavna ustanova ima sklerozans,ako ga nema onda se saceka da ga dobije jer jedna od materija koja ide u taj sklerozans je maslinovo ulje i to nisu gotovi preparati nego ih faramceuti prave.
Taj sklerozans se ubrizgava u hemoroid,on se skvrci i time nema tih krvarenja a i ne ispadaju.
Sto se tice lasera...pa jedino da uzmete novine i pogledate adrese i telefone privatnih klinika gde pise opsta hirurgija jer je to u domenu opsteg hirurga.
 
Da,dobila sam prvi put u 27 god..
Mislila sam da se to obicno desava ''strokavcima i nehigijenicarima''.
Al eto,dobih i ja...
Bila sam kod doktora,dao mi je mast FAKTU.
Mazala sam oko 2 nedelje 3 puta na dan i povukli su se..
Toliko o tome-probajte i srecno!
 

Back
Top