Hemoroidi

A kako da sprecimo da obolimo od hemoroida :(
mislim, u slucaju da jos nikad nismo imali hemoroide, posto je jasno da jednom kada obolimo, stalno nas to prati.... dakle, spreciti prvu upalu.. kako?
mislim... da li je dovoljno da odrzavamo besprekornu higijenu i stolicu?
 
wow... pročitala sam, nema odgovora na moje konkretno pitanje.
Ne bih pitala da sam tamo našla zadovoljavajući odgovor.
Ali dobro, ako vi ne znate pitaću nekog doktora već...
 
Kako spreciti prvu upalu?
Nekad me stvarno iznenadite sa tipom pitanja, napisano je sta raditi u cilju prevencije, higijena i adekvatna ishrana...a isto tako postoje ljudi koji ceo zivot jedu ljuto, suvu hranu, imaju neredovno crevno praznjenje, toaleta im nije na zavidnom nivou pa opet nemaju problem sa hemoroidima.
Kao i za sve ostalo sto je u vezi sa zdravljem, trudis se da zivis zdravo a da li ce se neki zdravstveni problem pojaviti ili ne to niko ne moze da garantuje.
Mogu ja da filozofiram na tu temu jos 20 redova ali sustina ostaje ista,hemoroidi su normalni deo naseg tela, potrebni su nam, dakle podvlacim imamo ih a da li ce nam izazvati zdravstvene tegobe to niko ne moze da zna.
 
Hvala. Nisam imala nameru da te nerviram svojim laičkim pitanjem, ali razumi da nismo svi medicinski obrazovani i zašto bi bili? Možda tebi moje pitanje glupo, ali meni nije... važno mi je da ne dobijem upalu hemoroida jer sam razumela da je to velika napast i postoji mogućnost da se nastavi sa nekim ozbiljnijim problemom :(

Samo da dodam, moja prijateljica je "dobila hemoroide" od tangi... toliko o tome :(
 
Daleko od toga da me nerviras.
Ostavila sam link gde je anatomski prikazano sta su hemoroidi i gde se nalaze.Znas li cemu oni sluze?Recimo nalazis se na nekom javnom mestu i tebe spopali gasovi ,hoces da umres ali ne smes da ih pustis e tu ti hemoroidi odrade posao da se ne izblamiras.
Kao sto rekoh, svi imamo hemoroide, oni se normalno ne vide, nalaze se u samom cmaru.
I ne smetaju, koriste, medjutim ako ti uzmes pa drzis dijete, ne jedes normalno, ides u wc svakog petog dana pa to bude tvrda stolica desi se da ti unutrasnji hemoroidi izadju napolje ,e onda krece iritacija od sedenja, toalet papira...tangi naprimer, pa se upale, prokrvare, ne daj boze se ukljeste...svasta tu moze da bude ali to ne znaci da ce ih svako dobiti, jednostavno postoje ljudi koji su skloniji tome kao sto je neko skloniji upali grla ili migrenama.
Dakle ne treba se opterecivati time.
 
Kad neko dobije hemoroide , obavezno treba da poseti lekara jer prvi simptomi nisu jasni i neophodna je dijagnoza strucnog lica, lekara. Preventiva i lecenje hemoroida je vrlo specificno pitanje i zavisi od svakog individualnog slucaja. Ja iz svog iskustva mogu da preporucim caj od biljke Amarantus blitoides. Preventivno jednom u dve nedelje ili redje, a ako je problem akutan onda
4-5 soljica caja dnevno, u roku od dva dana, problem treba da nestane, a poboljsanja se primecuju odmah posle prve solje caja.
 
Prvo spreciti, pa tek onda leciti! Savet:Odmah skociti sa stolice i ugasiti komp.:D...pa ,sta mozemo ocekivati nego hemoroide kada sedimo za racunarom po 8 ili 10 sati....neki i po 16 :(...trk u prirodu...setnja,dzoging...ODMAH! ...i pravilna ishrana..:lol:
 
E pa nije relama. Kad budete videli posle odre|enog vremena da imate ozbiljan problem-neprijatnost sa hemoroidima koju neznanjem i ignorisanjem nemozete resiti vi se javite . Ja cu Vas razumeti i pomoci .
Ako neko ima bolje resenje neka se javi i ja bih vole da cujem i da koristim ubuduce.
 
Evo ti bolje resenje. SKLEROZIRANJE ili OPERACIJA. Posto smo mi "ignorantusi" onda bolje da zatvorimo bolnice i sve zdravstvene ustanove a da na svaki korak otvorimo biljne apoteke, vracarske i vidarske ustanove, i nadrilekarske zavode!
 
Ne, bolnice i ambulante netreba zatvarati, vec ih treba usavrsavati u skladu sa informacijama koje su tacne. Netreba velicati superiornost lekara, bolnica i zvanicne medicine kad jos uvek neznamo resenja za mnoge bolesti i imamo toliko problema u drustvu. Kad se nadjemo pred problemom koji bolnica i zvanicna medicina nemoze pouzdano resiti, tada netreba postavjati pitanje ko je bolji , ko vise zna i ko vise moze, vec treba biti objektoivan i dati prednost onome ko ima bolje rezultate. Za hemoroide je ova biljka najjednostavnije i najbrze resenje . Ako neko zna bolje neka se javi. A ispitivanja ove biljke na VMA su dala zvanicne rezultate. Da bi ova biljka bila zvanican lek potrebno je izfinansirati visegodisnja ispitivanja i uzorak od nekoliko hiljada pacijenata. Ali, nakon izvesnog vremena i to ce se desiti Dakle Amarantus blitoides - za hemoroide , biljka koju mozete naci u prirodi.
 
"Lisiciji rep je biljka koja se nalazi u prirodi u nasim krajevima i moze se koristiti u ishrani kad ste u prirodi ili kad ste u prirodi i koristite hranu koja se tamo moze naci. Ja licno imam samo za sebe toliko caja tek da se nadje i taj caj nisam nikada nikome prodao do sada. Ali mogu da Vas uputim kod onih koji ga imaju i prodaju , ako sami nebudete mogli da nadjete ili mi se obratite direktno..
 
e stvarno ste smesni...
uzroci su nedostatak kretanja, problemi sa stolicom, neadekvatna ishrana
znaci, preventiva je kretati se, obezbediti stolicu, pravilno se hraniti;
kako?
ako ne moze neki sport, onda bar pesacenje
za stolicu kako ko zna i ume mora da je obezbedi, pa ako mora uzima mekinje u jogurtu, ili skuva suve sljive, ja npr. preferiram limunadu sa medom;)
ishrana - integralno zito (cerealije za dorucak, musli i sl.), voce (za uzinu) i povrce - kuvana hrana, i vise tecnosti generalno, znaci ne suvu hranu ...
celuloze i poluceluloze, biljne smole i pektini, lignin; naravno, preobilje vlakana izaziva gasove, nadimanje, mucninu i ide na ustrb aporpcije nekih minerala, pa ne treba preterivati
p.s. C-vitamin koliko ko sme i moze treba da uzima
p.p.s. razni cajevi, biljcice, tu biti oprezan, ali ok, medjutim, cuo sam i za magnete, pa ako neko moze da postavi nesto konkretnije, a da ne bude reklama;)...zaboravih 'probavin', tj. laneno seme koje svako treba da ima u kuci
 
Hemoroidi mogu da se u potpunosti izlece, ali mora da se drzi jedna vrsta dijete (protiv zatvora) i da se osoba redovno bavi fizickim aktivnostima (gimnastika stomacnih misica). Obroci mora da budu redovni, crni hleb i dosta svezeg povrca. Meso umereno, a secera sto manje. Izmedju obroka najmanje 5 sati pauze. Ne trba piti crne cajeve, a kafu umereno. I kao sto poslovica kaze jedi ujutru kao car, u podne kao bogat covek a uvece kao prosjak.
Da bi se uspostavila redovna funkcija creva moze se u pocetku davati klistir kamilicom.
 
Ja sam ih izlecila sa nekom mascu sto je baba pravila,mislim jos uvek pravi,kao neki melem.Mogu vam reci kad mi je rekla da probam sa tim odahnula sam vec sledeci dan.....Zao mi je ali ne znam sta su sastojci tog melema bab mi nije rela......
 
hemoroidi ne mogu da se izlece jer su to prosirene vene.
taj deo zida krvnog suda je popustio i nista,ama bas nista ne moze da mu vrati prethodnu elasticnost !!!
ono na sta treba da se obrati paznja jeste da se vodi racuna da se hemoroidi ne upale...a to se postize svim ovim sto stel bas lepo naveli...

ali ono...da ne mislite i da vas ne lazu,uzimaju pare na razne meleme i cajeve HEMOROIDI SU NEIZLECIVI...osim nakon sklerozacije ili operacije...onda ih vise nema pa zu izlecivi :-D

e sad...gorila...da te ne obeshrabrim ali pregled je poprilicno neprijatan i izvodi se na sledeci nacin
prvo ,ne znam da li je u pitanju rigidna rektosigmoidoskopija ili skopija kolonoskopom..ali posto su u pitanju hemoroidi i ne sumnja se na proces u gornjim partijama debelog creva pretpostavljam da je u pitanju rigidna.
dakle...prethodno ti je potrebna priprema,ne znam kako se to tamo sprovodi,ovde se to radi uspomoc cepica koje plasiras rektalno vece pre pregleda tako da ispraznis creva.
u ordinaciji postoji jedan sto na koji se ti postavis u koleno-lakatni polozaj(narodski receno-naguzis se)...doktor metalnim instrumentom promera otprilike 3-4 cm ulazii u tvoj rektum i ubacuje ga ponekad u zavisnosti od mesta nalazenja promene i do 30 cm ( posto su kod tebe u pitanju hemoroide onda ne verujem da ce vise od 10)
dakle...pregled je neprijatan i ponekad bolan ali ne traje dugo i vrlo je koristan radi diferencijalne dijagnoze hemoroida od krvarecih tumora koji nisu palpabilni pri rektalnom tusheu ( to je pregled prstom koji si verovatno vec imao)
pozdrav..i...stisni zube :-D
 
Hemoridi ako su neizleclivi kako sto kazete, ondak dobro je da pomazes sebi caevima i kreme, da ti se bol bar malo smiri. To sa Amarantus blitoides uopste nije reklama, nego nacin da se neko pomogne...Ja imam probleme sa hemoridi i analni fisura vec godinu dana i moram reci da osjecaj nije ni malo prijatan, nisam mogla izaci iz kuce, zasto sam osecala kao nozeve da me bode u trbuh i analni otvor...Jos ih imam i bila bi zahvalna neko da mi pomogne...
 
pa mislim da ovde ima dosta tema o tome...mogla bi malo da prelistas i da potrazis ranije teme...bas se dosta pricalo o hemoroidima...cak ima i jedan nik "hemoroid" kolko su popularni :-D
 

Back
Top