Hemoroidi

Potpuno normalna ishrana, samo bez zacina. Znaci ne ljuto, kiselo, gazirano, bez kafa, cigareta.
Niko nije rekao da treba da drzis dijetu u smislu da jedes ko pticica.
Samo da izbacis ono sto iritira.
 
Mekinje izbaci u toku upale , jer su one cistaci creva i malo vise nadrazuju zidove . Puno tecnosti , lagane hrane ( sto ne znaci minimalno ), izbaciti suhomesnato , kackavalje , przeno . Jesti voce , povrce , lagana mesa , supe , corbe , i dosta kretanja ..........itd ...ima toga puno ......ja sam ih operisala pre 10 godina
 
hvala, ja se uglavnom pridrzavam svega ovog, jedino cu jos da izbacim te mekinje i vise da setam, i neznam za jogurt, ja pijem 0,5% ili probiotski, a neki kazu da jogurt moze i da stvrdnjava stolicu.
danas sam isao u wc, i bilo je mnogo bolje nego sto sam se nadao.

ovako do utorka pa na kontroli sta doktor kaze,
meni do sada nije radjena rektoskopija, pa cu verovatno prvo morati to, pa tek onda sklerozacija ili nesto drugo
 
Hemoroidi ne mogu u potpunosti da se izlece,ali mogu da se ublaze.../moje iskustvo/

Dve jabuke dnevno /najmanje/, sa sve korom /naravno dobro oprane/, sto vise kontrolisane fizicke aktivnosti /voznja bicikla, setnja itd/, izbegavanje gaziranih napitaka, zacinjene i ljute hrane i sto vise kuvanog /barenog/ mesa i povrca...
i ne brinite...problemi ce nestati makar neko vreme...

Pozzzz
 
primetio sam da imam krv u stolici sveze boje, dakle ne pomesano sa iz.... ali u solji i na papiru i napipao sam cini mi se bio hemoroid pa se povukao al nisam siguran skroz jer nemam iskustva sa ovim ali sam bas dosta krvario sinoc i nije mi bilo svejedno...uglavnom bio sam kod lekara pste prakse i poslao me kod hirurga i ovaj napisao mi je sledece
"nasao sam da boluje" od:rectorrhagie per anamnessis
"nalaz i misljene"Nn.baem.incipiens
jel moze neko ovo da mi protumaci?
pozdrav
 
Prije dva mjeseca poceo sam da osjecam jak i cest svrab anusa, poslije desetak dana pojavilo se nesto kao zrno rize, na dodir bolno, i vec sutradan nestalo.
Poceo sam da primjenjujem savjete kao sto su:
- pranje toplom vodom
- zdravija ishrana
- setnja

Pomoglo je, ali me opet vrlo cesto jako svrbi, nista ne iskace, nista ne boli, sve je normalno, ali svrbi.

Zna li neko sta bi moglo da bude, i dali neko ima slicno iskustvo.

Hvala svima, a posebno Dr dezurnom policajcu, i molim za komentar.
 
Petre, svakako da treba da odes na pregled, napamet pricati sta je u pitanju nije bas od velike pomoci.Mozda postoji potreba da se uradi neki bris...
Svrab anusa je vrlo cest kod muskaraca, dok ne odes kod lekara izbegavaj dugo sedenje, nakon svake stolice obavezno se operi mlakom vodom i blagim sapunom i najvaznije- dobro obrisi to podrucje.
 
dr:
Petre, svakako da treba da odes na pregled, napamet pricati sta je u pitanju nije bas od velike pomoci.Mozda postoji potreba da se uradi neki bris...
Svrab anusa je vrlo cest kod muskaraca, dok ne odes kod lekara izbegavaj dugo sedenje, nakon svake stolice obavezno se operi mlakom vodom i blagim sapunom i najvaznije- dobro obrisi to podrucje.
Hvala, posjeticu doktora.
 
pozdrav svima evo sta se kod mene desilo ja inace treniram vec oko 2 mjeseca u teretani oko togova prije toga nisam imao nikakve probleme.a ima vec 4 dana pojavilo mi se dole da se izarzim kod rupe same za veliku nuzdu jedna crna kuglica poput kikirikija,to sam otkrio prilikom tusiranja mene to ne boli bio sam danas kod doktora dao i je neku mazu pod nazivom,faktu mast.i rekao mi da to mazem tri puta na dan cekam od vas savjet jer sam stvarno uplasen sta bi mi vi preporucili dalje,a za sada ne osjecam nista neke bolove normalno nuzdu vrsim istu ishranu jedem,,zato vas molim da mi odg sto prije to bolje,,unapred hvala...
 
dr:
Najefikasnije je otici kod lekara pre nego sto se stvar zakomplikuje.

Izvini sto cu postaviti pitanje o ovome a mozda vec gore imam odgovor. . . ali jednostavno zelim da budem siguran u nesto! samo bih te molio da procitas i u dvije rijeci kazes da li je ovo to sto ja mislim. . .

Ovako, prije par mjeseci sam poceo osjecati neke cudne stvari(svrbez, neko peckanje) odprilike na analnom otvoru ili cmaru kako vec. . . Takodje sam nekako osjetio da se teze praznim, kao da mi se suzio otvor. . . Na papiru sam nakon brisanja vidjao malo krvi, a u jednoj situaciji i vise krvi. . . Krv inace vidim kad mi je tvrda stolica, i tada mi je i tesko prazniti se. . .npr. u zadnjih 15ak dana, nisam vidjeo krv, al mi je stolica bila lagana, ne tvrda! Pokusao sam da napipam nesto na otvoru, i kad se napregnem, napipam neke mekane izbocine, kao da su neki baloncici koji su puni neke tecnosti!
E sad, ono sto ja mislim je da su to hemeroidi, i da mi tvrda stolica kad prodje pored njih bukvalno zagrebe i oni puknu pa da zato pronalazim krv!
STA TI mislis na osnovu ovih gore simptoma, o cemu se radi!
Molim te da mi odgovoris, registrovao sam se ovdje danas da saznam nesto, i inace ne znam da koristim ovaj forum. . .al valjda sam ovo dobro uradio! molim te, ne znam sta da radim. . .a tripam se zbog ovoga uzasno.

Unaprijed hvalaa.
 
Verovatno da su hemoroidi, samo molim te nemoj da se napinjes i da napipavas da ti ne bi neki prolabirao.
Uredi ishranu i stolicu, setaj, izbegavaj duze sedenje, redovna higijena...
Procitaj temu od pocetka , bice ti od koristi i naravno javi se svom lekaru da ti da terapiju koja ce ti olaksati tegobe.
 
Hemoroidi

4/3/2008



Hemoroidi su stanje u kome su vene oko anusa ili donjeg dela rektuma proširene i zapaljene. Mogu nastati kao posledica naprezanja tokom prolaska stolice, drugi faktori koji doprinose pojavi hemoroida su trudnoća i porođaj, starenje, hronična konstipacija ili proliv i analni polni odnos.

Hemoroidi mogu da se nalaze unutar anusa - unutrašnji hemoroidi i ispod kože oko anusa, to su spoljašnji hemoroidi. Spoljašnji hemoroidi su male izrasline osetljive na dodir, bole i svrbe. Simptomi spoljšnjih hemoroida je pojava bolnih otoka ili tvrdih izraslina oko anusa koji nastaju kao posledica formiranja krvnih ugrušaka.

Unutrašnji hemoroidi najčešće ne bole a i kada izazivaju bol on je mnogo manji nego kod spoljnih hemoroida. Nalaze se unutar rektuma i s vremena na vreme krvare što se primećuje na toalet papiru ili u šolji posle defekacije. Ponekad se može javiti i čudan svrab unutar rektuma.

Prevencija hemoroida - ispravna ishrana je najbolji metod. Unošenje dosta vode tokom dana doprinose omekšavanju stolice što smanjuje napor tokom pokreta creva. Ishrana u kojoj dominira preradjena hrana nije dobara i treba je zameniti obrocima bogatim biljnim vlaknima kao što su cerealie, grahorice, voće i povrće.

I neke loše navike mogu doprineti pojavi hemoroida kao što je čitanje u toaletu, dugo sedenje na WC šolji dovodi do naprezanja, čitav "posao" bi trebao da se obavi za 5 minuta.

Pešačenje kao i vežbe takođe mogu da doprinesu prevenciji hemoroida pogotovo ako imate posao koji zahreva sedenje.

Lečejne hemoroida - lečenje se u početnoj fazi bazira na olakšavanju simptoma, mere kojima se olakšava stanje je:

- kupanje nekoliko puta tokom dana u čistoj i što toplijoj vodi oko 10 minuta

- primena krema protiv hemoroida, supozitorija u ograničenom vremenskom periodu.

Sprečavanje ponovne pojave hemoroida sprečavanjem konstipacije i grčeva. Lekari najčešće preporučuju veći unos prirodnih vlakana ishranom i unošenje 6 do 8 čaša tečnosti tokom dana.

U nekim slučajevima hemoroidi ipak moraju da se leče endoskopski ili hiruški. Moguće metode su: podvezivanje hemoroida čime se zaustavlja dotok krvi i oni nestaju tokom nekoliko dana; skleroterapija - hemikalija koja se ubrizgava oko hemoroida i izaziva njegovo skupljanje; koagulacija infracrvenim zracima - koristi se specijalan uređaj kojim se spaljuje hemoroid i otklanjanje hemoroida operacijom.

извор
 
procitala sam sve komentare, i opis onoga sto ja imam donekle odgovara opisu hemoroida,ali se i negde opis razilazi tj ne slaze.Naime,opis onoga sto ja imam je sledeci: pojavilo mi se par puta i to svaki put kada sam nosila TESNE TANGICE duzi deo dana ili veceri, ne boli,ne krvari, jednostavno je tu, i to bas kratko, i lici na mehuric. Sada mene zanima strucno misljenje da li su to hemoroidi??? unapred zahvalna...
 

Back
Top