Moja prva torta

evo moj mali doprinos ovoj temi

kinder torta u slici i reci

7 belanaca umutite sa 15-16 kasika secera,pred kraj mucenja dodati jednu i po supenu kasiku sirceta i jos malo mutiti.Na papir za pecenje staviti seckan lesnik.Umucenu koru formirati preko lesnika debljine oko 5 cm sto ravnije





kad pocnete da mutite belanca ukljuciti rernu na 200 stepeni a kad koru stavite da se pece smanjiti na 150 pa peci 10 min i smanjiti na 120 pa tako da se susi 40 tak min.

pecenu koru izvaditi iz rerne



okrenuti da lesnici budu sa gornje strane



300 gr eurokrema izmesati i zagrejati da se lepo ujednaci pa premazati preko lesnika



dok se kora susila staviti malo manje od litra mleka da se kuva sa 15 kasika secera,kad provri dodati mu prethodno umuceno 7 zumanaca sa 4 pudinga od vanile.Ohladjen krem umutiti sa jednim margarinom



podeliti fil na pola pa onom jednom polovinom namazati tortu preko eurokrema



oko 200 ml mleka zagrejati pa u njega umakati plazmu da malo omekne i redjati je preko fila



u onu drugu polovinu fila sto ste odvojili dodati 200 gr cokolade koju ste istopili sa 2-3 kasike ulja



slag je najbolje naneti sutradan ako ste tortu radili uvece da malo otpusti i ja ga nanosim dresir kesom jer se tako nanosi najravnomernije








nozem kojim najbolje baratate poravnati slag za finis moze da se umoci u toplu vodu ne previse





e sad onaj deo oko ukrasavanja,veliki nastavak 1 M plava boja u gelu cetkica





pa napunite slagom i ono prvo sto izlazi ne nanositi na tortu dok ne ocne da se sareni

ovako izgledas finisirana,danas nam je rodjkas pa je ovo tortica za ukucane jer idemo popodne u skolu a za vikend pravimo zurku



divan dan,divan dan



i na kraju,prijatno

 
Daco genije, svaka čast. Kad si nam tako lepo sve objasnila, molim te, pojasni mi još nešto. Ja sam izgleda ponavljač :dash:ništa nisam razumela za ukrašavanje. Ti kažeš: '..e sad onaj deo oko ukrasavanja,veliki nastavak 1 M plava boja u gelu cetkica'. :dontunderstand:
Šta se radi sa četkicom i bojom, da li se boja pomoću četkice stavlja u dresing kesu pa se čeka da iscuri ili..??
 
Daco super!!!!!!!
Mene samo zanima kolika ti bude dimenzija torte i da li moras da razvuces da bude manje od pleha ili je tebi tako odgovaralo zbog kolicine i raspolozivosti plehova/cinija
 
cetkicom naneses boju na jednu stranu kese, povuces liniju..posle sipas slag i kada saras bice ti kao na Dacinoj slici


Ništa bez tebe. Kad god mi nešto treba uvek si tu. Kaži još nešto. Čime bojite šlag. Kupila sam neke 'barvalove' boje u malim flašicama-teglicama, imaju zalepljenu foliju ispod ztvarača pa ne znam da li je prah ili tečnost (nešto mi nebućka). Mogu li sa tim da farbam šlag ali i masu za prekrivanje torte.
Napalile ste me opasno, pa se zaludjujem sa rođendanskom tortom u obliku bele lađe (nešto slično kao što je bilo na izložbi, videla sliku kod stefanelli u albumu, nada nije njena). Ništa teže nisam mogla da smislim. Jošuvek ni neznam kako ću da je obložim jer ima oštru ivicu na pramcu. :dash: Pa bi mi trebalo da ofarbam šlag za vodu i malo masu za tortu da ne bude monotono, pošto ne znam da pravim figurice a nisam našla kapetana ladje da kupi.
 
aha, to su ti boje u gelu..mozes njima da bojis...kada otvoris budu fino tecne..jedino mi se ne svidja sto kada odstoje neko vreme, zgusnu se i rastezu..recimo ja njima fondan isto bojim tako zgusnutima, nije problem sve se razmesi..ali vidis, ne znam da l bi slag mogao posle..u svakom slucaju sad dok su sveze, mozeee:D
 
Zato nisam smela ni da optvorim kako se nebi zgusnuo, pretpostavila sam čim ima foliju. Znači farbam masu tako što ga umesim unutra, a ne četkicom kao što se radi sa prahom (radila zlatni prah i razredjivala sa alkoholom).
Moram još da te davim. može li se masa za torte spojiti na šavu prilikom oblaganja a da se to ne vidi? Pitam zbog pramca, lakše bi mi bilo nego iscela, bojim se da se ne nabira.
ovo je link za tu sliku, naravno neće tako da izgleda ali mi je dobar za ideju: http://forum.krstarica.com/album.php?albumid=5179&pictureid=53703
 
ako ti treba za veliku povrsinu onda da..ja detalje sedefom isto tako farbam cetkicom i alkoholom..ali ako mi treba da prekrivam tortu onda obojim fondan, ne farbam cetkicom...
a mozes da pocnes od pramca, oblozis taj deo prvo pa zalepis sa leve i desne str..ako mislis da ne mozes do kraja pa da spojis pozadi, ti probaj do sredine. posto na tom mestu pocinjes sledece oblaganje pa do kraja, onda tu na spoju uradi neki rad, tipa neke perlice ili eksercici ili pojasevi za spasavanje...dobro ako je ovako bela ne idu pojasevi crveno beli ali mogu da budu sedefeasti, svecani :D
 
Tako sam i mislila od pramca pa pozadi da spojim, možda ga nečim i kamufliram. Da li bi palubu (gornju površinu trebalo prvo da obložim posebnim delom a onda pramac levo i desno? Imam nameru da na palubu dodam još jedan deo koji bi bio manji i potpuno posebno obložen, pa samo da ga spustim na palubu.
 
Njoj ili kompu??? Grrrrrrrrrrrr, a sad mi još ne da ni smajlije da ti stavim :)))))))))))))))))))


E a sad ozbiljno. Postoji stari programerski štos 'izađi pa uđi', što bi značilo izađi iz programa i ponovo uđi u isti. Ako je do kompa nije loše ni da ga ugasiš pa ponovo upališ. Možeš prvo da proveriš vidiš li neke druge slike, ako viodiš može značiti, a ne mora, da ti je slaba grafika na kompu, dacine slike mnogo zazuzimaju, pa ti je slabiji prijem.
Probaj 'izađi pa uđi' možda ti pomogne.
 
Sumnjam da mi je slaba grafička, jer sam u septembru dobila nov računar (na poslu:sad2:) ali nešto definitivno koči. Nema problema, hvala u svakom slučaju, vrnuću se posle da vidim ponovo.:bye:
 
ej ja se retko sa kim zamerim,zadnji put je to bio cak noris...
ma nemam pojma sto ne mozes da vidis slike i ema mi se zalila da na forumu ne moze da vidi ali u albumima moze i to ima samo problem sa mojim slikama stvarno nemam pojma zasto.Bojama u gelu moze da se boji i slag,a i kad se zgusnu sta da im radimo,nisu skupe pa i ne zalim,ja bacim jer ne zgusnu se one mnogo brzo.
 

Back
Top