Palma vodio 120 seljaka iz JagodinU kod Betovena !

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Palma vodi 120 seljaka iz Jagodine u Beč

Gradonačelnik Jagodine Dragan Marković Palma prvog dana po ukidanju viza građanima Srbije, 20. decembra, povešće 120 seljaka iz ovog kraja avionom na trodnevni put u glavni grad Austrije, Beč!


Pravac Beč... Dragan Marković

- Pozvao sam predsednike svih mesnih zajednica iz Jagodine, rekao im šta planiram, a oni su potom odredili iz svakog sela od dvoje do četvoro poljoprivrednika za ovaj put. Uslov je bio da svako od njih ima minimum pet krava, pet-šest bikova, da imaju dosta obradive zemlje i da im je zanimanje poljoprivrednik. Zajedno ćemo obići i nekoliko poljoprivrednih dobara u okolini Beča, da vide kako njihove kolege Austrijanci uzgajaju stoku, kako žive, kakve su cene i koliko iznose subvencije njihove države - kaže Palma.

Na pitanje ko će platiti ovaj put, Marković kaže da će to ići na teret „donatora".
- Organizator puta je Skupština Jagodine, a troškove će snositi donatori. Donatori su moji prijatelji, privrednici koji prate ono što ja radim i oni su sad podržali i ovu ideju. Biću prvi gradonačelnik u Srbiji koji avionom vodi poljoprivrednike na put, a znate li da se 95 odsto njih nikad nije vozilo avionom, a 85 odsto nije nikad putovalo u inostranstvo - navodi Palma.

Evo šta je za Prees ovim povodom izjavio predsednik zemljoradničke zadruge "Ralo i plug" iz Jagodine, Stanimir Petrović po povratku iz Beča:

Pa čujte da vi velim, bilo nam je mlogo dobro u ta Beč, u Nemačku, ja sam sad prvi put u život putovao sas avojinem bilo gde, kao i skoro svi građani moega sela. Što reče ona žena na otvaranju Zoološkog vrta u Jagodinu: "Da ne beše Palme, moe dete nikad ne bi videlo majmuna." tako i ja mogu da vi velim-da ne beše Palme, mi seljaci nikad ne bi videli Beč, a ni Nemačku uopšte. Malo smo obilazili nemačke zemljoradnike i druge poljoprivrednike u Beč, videli smo njiova imanja, njiovu poljoprivrednu meanizaciju, freze, traktori, konbajni, plugovi, tanjirače, drljače, videli smo i njiove štale, krave, bici, volovi, pilići, ćurići, telići, kokoške, praci, videli smo i 1 fazana a gazda Živko iz Beč, inače naš čovek, Srbijanac iz Donji Pi*kovac kod Šaludovac, koji inače sad privremeno živi i radi u Beč, u Nemačku nam poklonio 3 vepra za priplod, kaže da se njiovi veprovi bolje prcaju od ovi naši u Jagodinu.

Posle toga, uveče u našu srpsku kafanu usred Beč nas je Palma upoznao sas Betovena i Šopena. I Betoven mlogo dobar čovek, doduše ostareo nešto, osedeo ali što svira klavir, pa to ni gazda Milojko iz Gornje Tulaje nume tako da ga odsvira. A Šopen nam svirao ramoniku na uvce. I on mlogo lepo svira. To su ti pravi svecki muzikanti, što jes-jes. I tako vi velim, sedeli smo u kafanu, jeli smo Mocartove kugle, svirali nam Betoven i Šopen a pevao nam Šaban Šaulić na uvce. I sve bi to bilo lepo da se gazda Živomir nije napio ko svinja pa počeo da lomi avatar po kafanu, pa moralo da dođe obezbeđenje, šutnuli ga u dupe i izbacili ga napolje. Sram ga bilo, sram da ga bidne. On misli da mu to naša seljačka kafana pa da u nju može da radi šta oće. To ti je bre Beč, nemačka disciplina i kultura, misim jeste srpska kafana al srpska kafana u beli svet, ustvari u Beč u Nemačku, a ne u Končarevo u Jagodinu.

I tako vi kažem, mlogo ni bilo lepo u taj Beč, eto Palma nas upoznao z Betovena i Šopena a Šabana smo već znali. Džabe smo putuvali, džabe smo jeli, pili, videli smo bečke konjušare, stoku, bici, i praci e jedino što nam malo jezik bio problem, ipak je to Nemačka pa se govori nemački al sva sreća da nam tu bio Palma svo vreme s nas pa nam malo prevodio pa smo nekako uspeli da se sporazumemo sas oni Nemci. On je ipak svecki poznat čovek u svoju ulicu. A i gazda Žika lomi malo nemački preko usta, radio 2-3 godine u Nemačku na crno pa zapantio 2-3 reča. Teo bi još jednom da se zavalim Palme na ovo proputovanje, da ne beše njega, mi seljaci nikad ne bismo videli beli svet i EUropu.

:zskace:

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...Palma+vodi+120+seljaka+iz+Jagodine+u+Beč.html

Ali najjači je ovaj strip:

22.jpg


:zskace:

I tako ti moj komšija Palma vodio seljake iz JagodinU u Beč. A prema nekim nezvaničnim informacijama, tamo im u nekoj srpskoj kafani pevao Šaban Šaulić na uvce. z:lol:
 
Poslednja izmena:
I tako ti moj komšija Palma vodio seljake iz JagodinU u Beč. A prema nekim nezvaničnim informacijama, tamo im u nekoj srpskoj kafani pevao Šaban Šaulić na uvce. z:lol:

Opet je nesretnik napravio gresku u koracima...

Umesto da ih vodi u Holandiju, on ih vodi u Bec!?

Pa bar da ih vodi u neku austrijsku pokrajinu sa razvijenom poljoprivredom, vec pravo u Bec!

U Bec se ide sa na operu, pozoriste, muzeje, kulturu, a ne vode se tamo - poljoprivrednici!

Verovatno misli da su u Prateru kukuruzi najbolji?
 
Poslednja izmena:
Opet je nesretnik napravio gresku u koracima...

Umesto da ih vodi u Holandiju, on ih vodi u Bec!?

Pa bar da ih vodi u neku austrijsku pokrajinu sa razvijenom poljoprivredom, vec pravo u Bec!

U Bec se ide sa na operu, pozoriste, muzeje, kulturu, a ne vode se tamo - poljoprivrednici!

Verovatno misli da su u Prateru kukuruzi najbolji?


Pa Niederösterreich i Burgenland su odmah tu, nisu daleko.
A to on je hteo bas u Bec, da bi se sreo sa svojim starim poznanikom Betovenom...
 
ma to kolega ivan ljubomoran na Palmu zato sto zivi u selo pod imenom Cuprija,grad koji je pukao ko zvecka

Zemljače, Ćuprija nije selo, Ćuprija je grad isto kao i Jagodina samo što je manji i manje je razvijen. A pravo da ti kažem, naši seljaci i džudže iz ĆuprijU su isti kao i ovi vaši iz JagodinU. Pričam o okolnim selima, naravno. Razlika je samo u tome što su se vaši seljaci upoznali sa Betovenom a naši još nisu. z:D
 
cemu li sluzi ova ironija...???
mnogi gradovi bi bili presretni da imaju ovakvog gradonacelnika....mnogi predsednici ne bi znali na brzinu ni da nabroje naseljena mesta u svojoj opstini a kamo li da im asfaltiraju sve puteve,dovedu kanalizaciju i vodu...a o razvijanju privrede da ne govorimo...vi koji se sprdate na racun palme---valjalo bi da uporedite jagodinu pre palme i sad....
 
cemu li sluzi ova ironija...???
mnogi gradovi bi bili presretni da imaju ovakvog gradonacelnika....mnogi predsednici ne bi znali na brzinu ni da nabroje naseljena mesta u svojoj opstini a kamo li da im asfaltiraju sve puteve,dovedu kanalizaciju i vodu...a o razvijanju privrede da ne govorimo...vi koji se sprdate na racun palme---valjalo bi da uporedite jagodinu pre palme i sad....

Ma sve to stoji ali malo zajebancije nikad nije na odmet. z:mrgreen:
 
cemu li sluzi ova ironija...???
mnogi gradovi bi bili presretni da imaju ovakvog gradonacelnika....mnogi predsednici ne bi znali na brzinu ni da nabroje naseljena mesta u svojoj opstini a kamo li da im asfaltiraju sve puteve,dovedu kanalizaciju i vodu...a o razvijanju privrede da ne govorimo...vi koji se sprdate na racun palme---valjalo bi da uporedite jagodinu pre palme i sad....

Ne znam Pajo koliko je doticni uradio za Jagodinu, ali verujem ti da je uradio dosta.

Sprdanje nastaje zbog onog filma na You tube gde on prica o Mocartu i Betovenu kako su mu pevali u kafani.

To je politicka greska koja ce ga CELOG ZIVOTA praviti smesnim.

(Sem ako taj stos nije namerno napravio....)

Recimo moj Predsednik Cavez peva, recituje, psuje - narod to voli ....al nikad slicnu glupost nije izjavio...
 

Back
Top