PORTUGAL

Ma ne. Grozim se agencija i takvog vida putovanja.
Htela sam da znam kako je kada ides u svom aranzmanu ....kolima , jer sam do sada svugde tako isla....Sam si svoj gospodar ....
....Najvise me zanima ovo sto devojka pita za vizu....
 
Misliš Faro ?
MMMMMM Fantazija.....

faro.jpg
 
dodjite u portugal. uopste nije skupo poredeci druge eu zemlje, a jedna je od najboljih turistickih destinacija. juce sam bio u kaficu na obali. u stvari, sagradjen je iznad vode. ispod sebe mozete da vidite talase. zapamtio sam da je espreso 80 centi. to mu je oko 65 dindzi.
u supermarketima je 1l soja mleka 99 centi, a dugotrajno moze da se nadje za oko 70c.
banane i pomorandze su 98c/kg. inace, portugalaske pomorandze su najlepse koje sam ikad jeo.

sintra:

portugal zemlja fadoa i vina zvanog porto.
preporucio bih da posetite lisabon, porto, algarf, sintru, kaskajes, obidus, erisajra, kuimbra i dr.
naravno, portugalci su na nasoj strani, nisu priznali kosovo, iako ih ameri i drugi evropski prijatelji opasno ucenjuju.
 
Trebaju mi neke informacije o Portugalu. Najvažnije je: koliko populacija tamo poznaje engleski, odnosno može li da se preživi bez portugalskog, uopšte ovako da se snađem, nađem posao, živim tamo... I kakav je standard života? Mislim, da li ih ubija kriza, da li im je med i mleko, da li uopšte ima nekih žešćih dnevnih problema..........i koje su vrste?
 
Ja sam lani bila tjedan dana u Portugalu i za tako kratko vrijeme zemlja me odusevila.
Radilo se o novogodisnjem putovanju.
Engleski znaju slabo ali se trude, objašnjavati će i rukama i nogama samo da ti pomognu, hrana im je fenomenalna, a nigdje nisam naišla na loše vino.
Da li se u zadnjih godinu dana nešto promijenilo ne znam, ali lani se baš nije nešto vidjeo da je kriza.
Cijene su dosta prihvatljive, u odnosu na Hrvatsku čak i nešto niže, hrana u dućanima je prilično jeftina.
Ne znam što te konkretno zanima...
 
ne znam za zivot kako je ali za povremene posete lisabon je fenomenalan,bio sam i u portu jedanput,isto je lep grad ,vidi se da je eu dosta para ulozila,a cini mi se da samo sto su oni finasirali funkcionise,tipa metro i ostali infrastrukturni objekti,iznenadio sam se kad mi je jedan konobar(na tarzanskom engleskomz:D)pricao da je prosecna plata u portugalu 700 eura,ali s obzirom da rade malo kao i svi mediteranci nije to lose.jos ako volis fado i negde u maloj ulicici alfame nabasas na dobre izvodjace nista ti vise ne treba:zskace:
 
Treba mi sve, drugari!

A inače, mene konkretno zanima kako se tamo živi. Kako bih ja mogao da živim tamo, da vidim kako to izgleda, pošto sam čuo da je Lisabon fenomenalan za turiste. :)
 
ovde neces naci potrebne informacije,vidim da je slavica djukic-dejanovic otvorila profil na facebook-u i da je spremna da odgovara na pitanja,pitaj nju jer joj sin vec duze vremena sa porodicom zivi u lisabonuz;)
 
Trebaju mi neke informacije o Portugalu. Najvažnije je: koliko populacija tamo poznaje engleski, odnosno može li da se preživi bez portugalskog, uopšte ovako da se snađem, nađem posao, živim tamo... I kakav je standard života? Mislim, da li ih ubija kriza, da li im je med i mleko, da li uopšte ima nekih žešćih dnevnih problema..........i koje su vrste?
bila sam samo u Lisabonu...slabo znaju engleski, barem ljudi po ulicama,mada je sam grad izuzetno lak za snalazenje, a ljudi jesu ljubazni... standard im nije bas visok i mislim da nije bas lako naci pristojan posao
 
Jesam ja, relativno skoro. ZAvisi sta zelis, mozes da klopas u jednom od najfinijih restroana odlican biftek uz salatu i casu odlicnog vina za 20 eur, a mozes i za duplo manje novca, recimo u trznom centru " Vasco de Gama " .
Porto je neuporedivo jeftiniji, a Albufeira skuplja.
 
Pozdrav,

Na leto bih trebao da putujem u Portugal, ali postoji problem oko prevoza. Tj. avionom ne želim da idem, a i koliko vidim nema ga iz Beograda za Lisabon. Da li neko ima iskustvo putovanja u Portugal? Zanima me da li na primer ima ikakav autobus do Portugala (iz Srbije nisam našao da ima) iz Hrvatske ili Mađarske?

Hvala unapred.
 
hm pa ja reko da ga vozim..da vidimo..nek je 3 i po soma..tamo i nazad 7..da racunam 8l evro dizela na 100km..1000=80..x 7=560l..x 1,4e=okvirno oko 600e bez putarina i vinjeta..moze
 

Back
Top