Feministicki pokret iz ugla urbane zene

U boldovanom delu je u pravu.
Treba zaista odvojiti ono dobro sto taj pokret donosi i sto je doneo, od iskakanja u ekstremizam, smatranja muskaraca zivotinjama i nizom vrstom i lecenje licnih frustracija.
Jer zaista, bilo bi mnogo lako da su stvari tako crno-bele.
Uostalom, zene su biracko telo i nisu samo muskarci izglasavali pokojnog diktatora i svrshavali na njegove govore i slike.
Razlike medju polovima ne smeju biti teren za ratovanje niti motiv za borbu protiv takvih razlika. Kao ljudi smo svi dobri, losi, zli, podli, svirepi, covekoljubni, humani, materijalisti, idealisti, pametni, krvnici, glupi, ....nema tu razlika izmedju muskaraca i zena, jer nas ima svakakvih.

Sustina je u borbi za vecim pravima zena, slobodama izbora i prohodnosti u drustvu, u cemu potpuno podrzavam njihove ideje

da, sustina jest u tome
ovo sto vas..."brine" je davno prebolovana...djecija bolest...
 
ja, kao i stroncijum, podrzavam feministicki pokret i zene u potpunosti.. iz ugla urbanog muskarca, feminizam se namece kao neophodnost u prevazilazenju neopravdano podredjenog polozaja zene kroz istoriju. zato, stajem rame uz rame sa zenama u borbi za svetlije sutra.. to je uostalom i razlog mog bitisanja na "zenama".. nadam se da ovo necete zaboraviti kad me budete birale za precednika
 
ja, kao i stroncijum, podrzavam feministicki pokret i zene u potpunosti.. iz ugla urbanog muskarca, feminizam se namece kao neophodnost u prevazilazenju neopravdano podredjenog polozaja zene kroz istoriju. zato, stajem rame uz rame sa zenama u borbi za svetlije sutra.. to je uostalom i razlog mog bitisanja na "zenama".. nadam se da ovo necete zaboraviti kad me budete birale za precednika

Al pazi trenutnu aktivnost i potpis muskaraca koji podrzavaju feministicki pokret :lol:
 
ma nema veze, ja sam pospana, ljudi, al hoću vam reći da sam uvijek za prava žena, za poštovanje, za hrabrost, za to da smije reći šta hoće, kome hoće, kad hoće a da pri tomne strijepi ni od koga: šefa, muža, djeteta, okolike, jednom rijeju da bude SLOBODNA.

I ja se slazem sa tobom.
Ali
Moje vrsnjakinje i mlade zene misle da feministkinje streme da zena ima ovakve protekcije: Ako sef prigovori glasnijim tonom na zenu, ona kaze da je zlostavlja, iako je jednako glasno prigovorio i zaposlenom muskarcu. Ako suprug vikne na zenu glasnije nego uobicajno, ona se zali da je zlostavlja. Odnosno, trudeci se da od zena stvore jake i nezavisne osobe, izazvali su kontraefekat i od zena stvorili jos slabije nego sto su to bile pre.

Ja ne mislim da feminizam propagira pravljenje mimoza od zena i da je ovo pogresan stav.
A znaci i ti se slazes..
Kako mislis da argumentima raspravis to sa sledbenicama ove teorije?
 
Sta je feminizam sa gledista mlade gradske zene? Da li smatrate da je nepotreban?

Pricala sam sa 22-ogodisnjom devojkom koja je apsolutno protiv ovog pokreta, smatra da su feministkinje glasne iz pogresnih razloga, kaze da su srz njihove borbe lecenje frustracija i privatnih problema koje imaju. Jedino sto feministkinje rade je omalovazavanje muskaraca i udizanje zena do neprikosnovenog apsoluta, sto nije tacno jer niti su sve zene ispravne niti su svi muskarci losi.
Smatra da feministkinje pospesuju i podrzavaju neprihvatljivo ponasanje mnogih zena, samo jer su zene, dok isto takvo ponasanje kod muskaraca kude.
Ono sto najvise prezire u vezi feministicke grupacije je sto majcinstvo spustaju na neki nizi nivo , gledaju na porodicu podozrivo, odnosno tvrde da je briga za kucne poslove i porodicu ponizavajuca.

Ja se ne slazem sa njom,cak ni donekle. Mislim da nije u pravu i da feministicki pokret nije nepotreban , vec neophodan da bi se mlade zene koje ic ne shvataju obrazovale i nesto naucile , kao doticna dvadesetdvogodisnja devojka.
Tuzno je kad ni zene same ne razumeju bit i vaznost feministickog pokreta. Jer bi onda jedino posteno bilo da se odrekne svih prava i pogodnosti koje uziva sada, a za koje su se nekada ove zene borile, kao pravo na skolovanje, rad, izbor supruznika, abortus.

Blajbinger, je l u redu sad?

ne'am pojma..missim da je to zavera i tako..:ok:
 
Nemam zensko dete, ali da ga imam, svakako bih zeleo da ima sva prava i da joj budu otvorene sve mogucnosti u drustvu u kojoj cu je jednog dana ostaviti da zivi samostalno.

Za sada mogu samo mom muskom detetu da stvaram sliku sveta u kojoj tete mogu da rade sve poslove kao i cike, da je normalno da i tata spremi rucak, opere sudove, pegla, usisava, ume da sebi zasije dugme i sl. da devojchice ne sme da maltretira i tuce i jos mnogo toga sto pokazujem licnim primerom, jer nema vajde od lepe price, ako dete samo ne vidi da roditelj radi ono cemu ga uci
 
feminziam kao pokret?(shta god to znachilo lol ) je bio i ostao bezznachajan
mogla je klara cetkin i gomila zena da marshira i da se bori za owo ili ono da iza toga nije stajala ekonomska uslovljenost dzaba bi bili svi pokushaji i danas bi i dalje ziveli i klasichnom patrijarhatu
"veca prava"(pre svega da rintaju) zenama je omogucio novi drushtveno-ekonomski sistem i podela rada u kojoj se cedi sve od modernih robova za robovlasnike i zashto bi tu zene bile izuzete?
sve shto se danas smatra pozitivnim samo je nusprodukt owog gore
i to mu ukratko dodje sva pricha o feminizmu i pravima zena bez bespotrebnih i nevaznih gluposti
ja sam ubedjen da bi vecina zena (ili mushkaraca lol) i dan danas da moze da totalno oslobodjeno drushtveno podobnih strujanja odabere izabrala da bude domacica samo da joj to lepo serviraju kao fensi u nekom novom sex&grad celofanu
 
feminziam kao pokret?(shta god to znachilo lol ) je bio i ostao bezznachajan
mogla je klara cetkin i gomila zena da marshira i da se bori za owo ili ono da iza toga nije stajala ekonomska uslovljenost dzaba bi bili svi pokushaji i danas bi i dalje ziveli i klasichnom patrijarhatu
"veca prava"(pre svega da rintaju) zenama je omogucio novi drushtveno-ekonomski sistem i podela rada u kojoj se cedi sve od modernih robova za robovlasnike i zashto bi tu zene bile izuzete?
sve shto se danas smatra pozitivnim samo je nusprodukt owog gore
i to mu ukratko dodje sva pricha o feminizmu i pravima zena bez bespotrebnih i nevaznih gluposti
ja sam ubedjen da bi vecina zena (ili mushkaraca lol) i dan danas da moze da totalno oslobodjeno drushtveno podobnih strujanja odabere izabrala da bude domacica samo da joj to lepo serviraju kao fensi u nekom novom sex&grad celofanu

Naravno da i tu ima istine.
II Sv. rat ucinio je neophodnim da se masa zena ukljuci u vojnu proizvodnju, obzirom da je vecina muskaraca bila mobilisana.
Ekonomski razvoj posle tog rata nije bio moguc bez ukljucivanja zena u proizvodnju dobara i pruzanje usluga. Iza svega mozda jeste stajao ekonomski motiv, ali ne bih rekao da su svi njegovi efekti bili negativni.
Seti se samo socijalizma, koji kakav god da je bio, unapredio je polozaj zena u drustvu u velikoj meri i omogucio im daleko veca prava i mogucnosti nego sto su imale ranije.
Stavise, na izvestan nacin je negirao polne razlike, jer su drugarice rame uz rame sa drugovima radile sve, pa i najteze poslove.
Da ne pominjemo kolikom broju zena, posebno iz siromasnih sredina je taj sistem omogucio da se skoluju, zaposle, budu profesori, direktori, diplomate, umetnice, inzenjeri i sl. i ostvare svoje potencijale
 
Naravno da i tu ima istine.
II Sv. rat ucinio je neophodnim da se masa zena ukljuci u vojnu proizvodnju, obzirom da je vecina muskaraca bila mobilisana.
Ekonomski razvoj posle tog rata nije bio moguc bez ukljucivanja zena u proizvodnju dobara i pruzanje usluga. Iza svega mozda jeste stajao ekonomski motiv, ali ne bih rekao da su svi njegovi efekti bili negativni.
Seti se samo socijalizma, koji kakav god da je bio, unapredio je polozaj zena u drustvu u velikoj meri i omogucio im daleko veca prava i mogucnosti nego sto su imale ranije.
Stavise, na izvestan nacin je negirao polne razlike, jer su drugarice rame uz rame sa drugovima radile sve, pa i najteze poslove.
Da ne pominjemo kolikom broju zena, posebno iz siromasnih sredina je taj sistem omogucio da se skoluju, zaposle, budu profesori, direktori, diplomate, umetnice, inzenjeri i sl. i ostvare svoje potencijale

pa ja nisam ni rekao da je negativno
a shta je pozitivno i negativno je relativno i zavisi od oka posmatracha i kulture i civilizacije,vrednosti na kojima je rastao
ko recimo,nama daje za pravo da moralishemo da li je ok ili ne da se u muslimanskim zemljama zene tretiraju ovako ili onako ako su one same odgajane i vecinski prihvatile da na takav odgoj gledaju kao neshto chega treba da se ponose i shto je za njih drushtveno podoban model?jer to je u skladu sa njihovim ekonomskim razvitkom
a socijalizam je stvorio do dzidze urbane generacije zena tako da su vec njiohove cere chim je sistem puko krenule vecinom u sponzorstvo lol
samo josh jedan dokaz da nema tu neke borbe nekoga za neshto nego da sve diktira trzishte i stanje na njemu
 
Samo bih primijetio, da u drustvima u kojima preovladava koncept jednakosti, u odnosu na koncept sposobnosti, ljudi i fizicki postaju jednaki.
Npr. Budizam, svojim moralom osrednjosti i jednakosti, rasprostire se upravo preko jedne populacije ciji clanovi toliko lice jedni na druge, da je tu tesko reci ko je kome brat, u poredjenju sa razlikama koje jos uvijek postoje na evropskom prostoru.
 

Back
Top